PDA

View Full Version : Правилно дишане/бягане...



shmim4ety
10-10-2009, 21:53
На 13 съм 160см 48кг. Не се стремя да отслабна или нещо друго. Скоро има щафета, и госпожата избра и мен. Аз много бързо се моря и не съм в добра форма, но има известно време до щафетета и ще се опитам да се подготвя. Но големият ми проблем е дишането. Знам че се вдишва през носа и издишва през устата. Ама като ми кажат на 2 крачки това, на 2 онова, много се обърквам защото докато бягам не мога да мисля колко крачки бягам и как дишам, защото много се обърквам и губя скорост. Ще ви помоля ако знаете някоя друга техника за дишане, нещо което лесно се редува за да свикна бързо и да не се бъркам...Благодаря предварително...:)
ИИИИИ аз съм от бургас и ако някой знай от каде мога да си купя тежасти за крачетата мс мн. ;)

1n5ub0rd1na73
10-10-2009, 23:08
Здрасти,

Бягането става с бягане. Когато задобрееш, техниката нос-уста даже няма да я има или да ти прави впечатление. Иначе крачки няма смисъл да броиш; просто вдишваш през носа и издишваш през устата.

Пробвай да дишаш само през носа. В началото ще тичаш доста бавно. Когато/ако започнеш да не издържаш, вкарай малко глътки и през устата, а после пак мини на носово дишане.

И все пак най-важното е да намаляш темпото, когато усетиш, че започваш да сдаваш багажа.

Поздрави и успех.

lubomirky
10-10-2009, 23:38
Какво е разстоянието, което ще бягаш? Ако ще е 800+ тогава излизаш в морската и се концентрираш само върху дишането. То бягането ще идва от самосебе си. И аз съм от Бургас, ако имаш нужда от някаква помощ и си решила да печелиш, казвай ;)

shmim4ety
10-11-2009, 08:38
Ами да всъщност съм решила да спечеля на всяка цена. И неска ще ходя в морската. Мерси за помоща все пак :)

jghgh
10-11-2009, 10:17
Щом има достатъчно време до щафетата, няма от какво да се притесняваш. Просто всеки ден излизай и бягай, само с тренировки дишането се усвоява така че да не пречи.
Преди за мен беше немислимо да дишам правилно и да тичам едновременно (с постоянна скорост), но вече развивам скорост и дишам правилно, просто не ми прави впечатление. :-o
Тренировки и само тренировки му е майката. Даже като задобрееш няма да е нужно да дишаш "правилно", организмът ти ще се справя всякак (пълна хармония)

Ще успееш! Не е никаква философия.
И успех на щафетата. :P


btw на някакви аеробни кардио тренове много добре се усвоява дишане нос, издишане уста. пробвай. ;D оттам почнах да го прилагам и за бягането и ефектът е добър, по-малко се изморявам като дишам правилно и т.н.