PDA

View Full Version : Ставали ли сте жертва на телефони измамници



Tajnomomiche
10-10-2009, 22:16
Пускам тази тема защото преди няколко дни ми се случи да получа анонимно обаждане от верига Технополис ( магазин в които никога не съм пазарувала) , че съм спечелила плазмен телевизор и чек за пазаруване на стойност 1000 лв :D . Естесвено веднага се усетих и ги напсувах , но се чудя защо има хора които им се вързват. На вас случвало ли ви се е нещо подбно , как реагирахте ?

Di
10-10-2009, 22:18
не,за радост

но веднъж като бях у бабА се обадиха и казах че съм катастрофирал и баба вика: деяне верно ли си катастрофирал бе и ония веднага затвориха

PiruBloodz
10-10-2009, 22:30
Пускам тази тема защото преди няколко дни ми се случи да получа анонимно обаждане от верига Технополис ( магазин в които никога не съм пазарувала) , че съм спечелила плазмен телевизор и чек за пазаруване на стойност 1000 лв :D . Естесвено веднага се усетих и ги напсувах , но се чудя защо има хора които им се вързват. На вас случвало ли ви се е нещо подбно , как реагирахте ? :-o

Tajnomomiche
10-10-2009, 22:55
Пускам тази тема защото преди няколко дни ми се случи да получа анонимно обаждане от верига Технополис ( магазин в които никога не съм пазарувала) , че съм спечелила плазмен телевизор и чек за пазаруване на стойност 1000 лв :D . Естесвено веднага се усетих и ги напсувах , но се чудя защо има хора които им се вързват. На вас случвало ли ви се е нещо подбно , как реагирахте ? :-o
мн ясно че ще направя така тези хора търсят наивници от които да измъкнат пари , когато разбраха че не са ме вързали се стреснаха и ми затвориха

KoRnFlAkE
10-11-2009, 03:34
ми, не, не съм толкова наивна.

HanopkaH
10-11-2009, 04:58
Не, за радост

TeenSpirit
10-11-2009, 05:16
Трябва да си доста глупав, за да те измамят по тоя начин.

MonSitY
10-11-2009, 08:07
не бих казала че трябва да си глупав, по-скоро наивен.попринцип тези измамници звънят на възтрастни хора,които сами ще си кажат всичко...
на мен лично не се е случвало но са звъняли на мои познати и роднини.. :x

ArTanDra
10-11-2009, 08:13
Случвало ми се е, в такива случаи като нямам какво да правя си говоря с тях по телефона, да си направя кефа и да ги погавря..

miminia
10-11-2009, 08:14
:lol: е същата работа с СМС-а
снощи мама получи .. :lol: и пишееше
да се свържем с некъф номер
ама редовен !!! .. и накрая
до чуване Туби ... идеше ми да го набера
и така да си го ...... ама викам аре няя се набутвам ;д

hottie
10-11-2009, 08:15
На мен не, но бяха завъняли на майката на гаджето ми да й кажат, че сина й е катастрофирал и редовния номер.... Тя не се е вързала естествено, но каза че е много стресиращо, защото тези хора добре си играят ролята. Човекът от другата страна на телефона се скъсва от рев и го прави така, че да изглежда много драматично.
Ебати тъпанарите са тия ! Е едно село докарали инфаркт така на една жена и починала мамка им ! :o

lipstik
10-11-2009, 08:20
Не ми се е случвало.

tochica
10-11-2009, 08:46
звънели са вкъщи, не съм се хващала, но никога не е късно

Jumbie483
10-11-2009, 08:46
Човекът от другата страна на телефона се скъсва от рев и го прави така, че да изглежда много драматично.

Това е много вярно.
Веднъж майка ми вдигна и чак аз чух рев от слушалката. Казваха и, че сина и е катастрофирал и трябват много пари и т.н. Тя майка ми естествено веднага затвори.
Лятото отново звъняха някакви и понеже бях само аз в нас, та аз вдигнах. И то не беше рев от другата страна, то не беше чудо. Като питаш, кой се обажда те ти отговарят "Е аз съм" .. Е хубаво, чао :D

dead_princess
10-11-2009, 09:14
бяха звъняли няколко пъти в нас, но не съм толкова наивна, за да им се вържа :lol:

cactus
10-11-2009, 09:21
бЕха звънели на баба ми,ама ги хванахме :D

sh3_1s_7h3_0n3
10-11-2009, 09:33
Една сутрин бях тръгнала за лекции с колата както обикновено и след 20-30мин някой звъннал вкъщи и казал на родителите ми, че съм била блъснала някого, голяма катастрора, аз също съм била много зле, откарали са ме с линейка и какви ли не психарии, при което майка ми първо се усетила, че това е от 'ония измами', но веднага след като затворила ми звъни по телефона. А аз бях в лекции и първо не й вдигнах, пък после й затворих. След като съм й била затворила пък някакъв куриер носел нещо за мен до вкъщи и като звъннал на домофона попитал дали там живея аз или нещо такова... и наш'те направо се побъркали, докато разберат, че е куриера, че ми носи пратка някаква....
Като ми свърши лекцията и се обадих на майка ми тя направо беше в шок... И всичко се случва за няма и 30мин...

Голяма идиотия... майка ми супер много се беше стресирала.. а то няма и такова съвпадение - след телефонната измама и куриерът да се изтърси на домофона.. :?

SunSmile
10-11-2009, 09:35
На мен още не са ми звъняли, но всички са инструктирани да не вярват на такива неща.
Преди години, още в началото бяха звъняли на баща ми за някви части, бизнес да правят и той се беше усетил, че нещо не е чиста работата и ги баламосваше, накрая им тегли майните.
На дядо ми бяха звъняли и то след инсулт, но баба ми влязла навреме и дръпнала телефона. каквото е безстрашна наговорила им ги едни хубави и те повече не са звъняли.
Наскоро на братовчедка бяха звъняли от "Технополис', че е спечелила плазма и няколко хиляди лева. Крали я да праща баркодове от ваучери. Тя естествено е доста умна и почнала да ги разпитва за тая промоция/игра, как е спечелила точно тя нз си кво... И оня като казал 'компютура' .. вече й станало още по - ясно, че е измамник. Беше им записала телефоните, но тва няма голямо значение.

Със сигурност имат връзка полиция, защото знаят много неща за семействата, кой има книжка, възрастни хора, които живеят сами ... Ако имах книжка сигурно до сега да се обадили, че съм блъснала някой. Цялата работа е някаква много добра схема, полицаите печелят, измамниците печелят и всичко им е на 6. Странно е, че от толкова години ги има и не могат да им разбият схемата :lol:

TheGirlNextDoor
10-11-2009, 10:01
да преди години тъкмокогато процъфтяваше тоя 'бизнес' бяха звъняли в къщи и баба вдигнала..за някакви части пак ставаше дума.Щели много пари да се изкарат..и тя баба наивната:
-здрасти,бабче,от северна България ти звъня
-оо Николайчо ти ли си
- да аз съм...
баламоса ли са я номери беше записвала и си идва тати от работа и тя вече го изпраща да ходи да ги взимат тия части и тои ест се усети за какво става дума и голяма лекция и тегли и вече не вярва.Скоро и бяха звъняли ама тя казала 'знам ва аз вии сте измамници' и лопнала телефона 8-)

бтв..те имат доста информация за семейството..кой с какво се занимава.Схемата си е сериозна..

Carmen_Kass
10-11-2009, 10:19
Веднъж ми се обадиха в къщи...Някакъв ревящ смотьо...и почва да ми обяснява,че блъснал дете,че трябвали пари за адвокат(същите схеми,както при другите),аз само седя и слушам и едва се сдържам да не се спукам от смях и нарая ми писна и му викам: "Оправяй се сам,малък злокачествен тумор" и той ми затвори.

Pliok0019
10-11-2009, 10:31
Много често се обаждат на баба ми и дядо ми по домашният телефон.

Редовните телевизори, катастрофи, разни разговори с майор Деянов и плачеща жена...

PsychologicalDisorder
10-11-2009, 10:33
пххахах... не. :Д

Mooo6no
10-11-2009, 10:44
На баби ми, че съм кастрофирал. Но явно информацията, която им дават в полицията не включва и кога съм си взел книжката. Защото книжка имах отскоро, ама още дори не бях отишъл до КАТ да си я взема. :D

TrustNobody
10-11-2009, 11:20
веднъж звъняха и аз вдигнах и чувам : "МАМООО,ТРЯБВА ДА МИ ПОМОГНЕШ" (рев), "блъснах човек с колата.." и аз викам "Не съм ли малко младичка за майка?" и ми затвориха 8-)
иначе и на баба ми й звънят някакви такива под-човеци,но съм я обучила да не се панира 8-)

flowerlina
10-11-2009, 12:03
Не се е случвало

slynchoo
10-11-2009, 12:17
И на мен не ми се е случвало. :)

Romance
10-11-2009, 14:55
На баба и се бяха обаждали и й разправяха някакви неща, че братовчед ми блъснал някакъв човек ( той сега е на 23 и още не е карал курсове, да не говорим за книжка..), а в същото време той стоеше до нея и чакаше да затвори, за да говори по телефона 8-)
Бабчето добре ги нареди.

PinkFloydSound
10-11-2009, 15:26
На баба и се бяха обаждали и й разправяха някакви неща, че братовчед ми блъснал някакъв човек ( той сега е на 23 и още не е карал курсове, да не говорим за книжка..), а в същото време той стоеше до нея и чакаше да затвори, за да говори по телефона 8-)
Бабчето добре ги нареди.
Н. на 23 ли е? :shock: :shock: :shock:

Romance
10-11-2009, 15:33
На баба и се бяха обаждали и й разправяха някакви неща, че братовчед ми блъснал някакъв човек ( той сега е на 23 и още не е карал курсове, да не говорим за книжка..), а в същото време той стоеше до нея и чакаше да затвори, за да говори по телефона 8-)
Бабчето добре ги нареди.
Н. на 23 ли е? :shock: :shock: :shock:
има брат.

GossipGirl89
10-11-2009, 15:41
не. ама на баба ми и беха звънели некви и са се представили,че са от некое РПУ и аз съм блъснал с колата некво дете и са съм в районното и трябва да плати 50 бона за да ме измъкнат :lol: и жената се беше стресирала много :lol:
те тия мишоци са си партия с ушевите,оттам взимат информацията,която им трябва :)

Даа, даа при нас беше същата история един от пътите... 8-) Само, че не бяха казали директно "еди кой си е блъснал човек", а мрънкали такива и чакали баба ми да каже нещо... тя докато се усети и без да иска казала "Ванчо, ти ли си?" и те оттам заразправяли историято с блъснатия човек :D
След това дядо ми им беше вдигнал един път и му бяха казали, че сина му е катастрофирал, а той е бил до него в същия момент :) Естествено е имало мощно псувня 8-)
Сега на скоро пак бяха звъняли с предтекст историята на автора - печелите плазмен телевизор :D
Не знам, аз винаги съм се чудила как има хора, които все още им се връзват ?! :-o Толкова много е говорено и по телевизията, и по вестниците е писано и пак има наивни хора, които им вярват... Не го разбирам аз това нещо... са пенсионери - ок, ама колко глупав трябва да си, че да повярваш на подобно нещо? :?

vesito0
10-11-2009, 16:06
на мен ми звъняха миналата седмица и 1 мъж .. плачеше и ми вика: ''Ало.. дъщеря ви и супруга ви катастрофираха .. " аз затворих телефона понеже аз съм дъщерята в къщата :D

mmKamm
10-11-2009, 16:19
Нито аз, нито мои познати са получавали подобни обаждания. Но ако се беше случило, съм сигурна, че щяха да изядат доста наредби.
Аз все още съм жертва единствено на психопат, който ми звъни и пише смс-и от години. При положение, че съм "общувала" (силно казано) с него за последно (единствено) преди 4-5 години.

SuNsEt
10-11-2009, 16:45
Случвало ми се е да ми се обаждат и да ми казват,че съм спечелила телевизор.На въпроса "Как?" ми отговориха,че просто съм го спечелила от томбола.Искаха мои лични данни и след като не им дадох казаха,че съм спечелила ДВА телевизора.На третото позвъняване лично баба ми ги напсува по доста невероятен начин... 8-)

Lorenzo
10-11-2009, 21:18
За щастие не :)

Shia
10-11-2009, 22:11
Мхм един с някакъв странен акцент ме разпитваше къде съм имала окосмявания и колко по точно(бях лапе на 10-11) и аз се смутих много яко тогава и после ме пита колко джобни са ми давали на месец и аз им отговарям някаква нижтожна цифра,колкото за вафличка и той "Искаш ли да изкарваш по 100лв. на месец".Аз си продължавам да съм смутена и той ми вика,че е шеф на баща ми на борсата и реакцията беше WTF ??? :shock: :shock: :shock: .

Оплаквам се на наще вечерта и те
-Как така.
На следващия ден идва баш шефа на баща ми в нас да носят месо и аз се стреснах,ама като заговори гласа му не отговаряше.


Дядо ми беше обран от някакъв циганин.Идва някакъв при него и вика,че баща ми му дължи 5лв. и пита дядо ми къде се намира баща ми.Дядо е прост и го кани в дома си,без да го познава без нищо по наслов
-Аз ще ти дам 5лв все едно,че синът ми ти ги е върнал.
Отива в другата стая за време пари,ама си оставил събраната пенсия пари на леглото в другата стая( 1 600лв.) и циганина ги взима и бяга.
После дядо ми обвинява нас,че ние сме виновни,че са изчезнали парите му,щото не сме го придружили до пощата,а то аз на даскало,всички други на работа,ама ние сме си виновни.

Nakadah
10-11-2009, 22:50
да

вчера ми взеха близалката :(

TrustNobody
10-12-2009, 09:22
А също - не виждате ли от кой номер ви звънят, бе? Запиши си номера и после въртиш на куките да споделиш цифрите, за да се занимаят те с него... моя домашен уж изписва цифрите на номерата,ама тея гадини звънят от някакви кодирани телефони или нещо подобно и вместо цифри има букви

Tajnomomiche
10-12-2009, 16:29
А също - не виждате ли от кой номер ви звънят, бе? Запиши си номера и после въртиш на куките да споделиш цифрите, за да се занимаят те с него... моя домашен уж изписва цифрите на номерата,ама тея гадини звънят от някакви кодирани телефони или нещо подобно и вместо цифри има букви
на мен ми звъняха от скрит номер

TheNewReligion
10-12-2009, 18:07
Аз лично не съм ставала, но една съседка за малко щеше да се върже на едни такива, тъй като преди време беше участвала в томбола. Ама се усети жената. По-брутално е, когато ти звънят и се преструват на твой близък, който се къса от рев, защото бил катастрофирал ми му трябвали пари. Най-тъпото е, че възрастните хора веднага се връзват "Ама, Пешко, ти ли си, бабе?", измамникът само потвърждава и...

cherinka
10-12-2009, 18:47
A, съдба.
На мен като ми звънят накрая се оказва, че наистина съм спечелила нещо. :D
Иначе - не. Не съм ставала жертва на телефонни измами, нито някой мой роднина... сигурно се дължи на факта, че домашния не го дигам при никакви обстоятелства,а и още се чудя за кво ми е.

Joc
10-12-2009, 18:49
комшиите са куки... през курО ми е за всички простотии които стават в района

SunSmile
10-13-2009, 03:55
А също - не виждате ли от кой номер ви звънят, бе? Запиши си номера и после въртиш на куките да споделиш цифрите, за да се занимаят те с него... моя домашен уж изписва цифрите на номерата,ама тея гадини звънят от някакви кодирани телефони или нещо подобно и вместо цифри има букви

И да им знаем номерата пак няма значение, щото не е никак лесно да имат 10-тина карти минимум и да ги захвърлят :lol: