PDA

View Full Version : Пиърсинг



graffitygirl123
10-11-2009, 10:02
Аз съм на 14 години и имам 1 обеца на лявото ухо 3 на дясното на мекото и 1 на хрущяла...тази на хрущяла ми я правиха без упойка и със пистолет сега е трети ден и малко ме боли немога да спя на дясната си страна колко още време ще е така..... след няколко месеца искам да си пробия обеца на долната устна от лявата страна и искам да попитам по какъв начин да стане това, дали боли много и дали има някаква вероятност за инфекция или нещо от сорта....искам и обеца на веждата, но за това вече несъм много сигурна...боли ли много? и дали е опасно? мерси много предварително

POLLINA
10-11-2009, 10:05
аз не съм чувала да порбиват с упойка..
пръска се лидокаин , ато се води някво замръзяващо ддз. и аз
устна се пробива с абокат - не боли (предполагам)
а дали ще се инфектира зависи от теб,как я поддържаш и т.н
те ще ти обеснят

tonie__
10-11-2009, 10:05
за хрущяла мога да ти кажа,че е нормално.мен 2 пъти са ме дупчили на хрущяла с пистолет и всеки път е така :) и,да ти кажа,болката винаги ще си я има,просто няма да е толкова силна като в първия месец

dead_princess
10-11-2009, 10:28
Естествено, че има опастност от инфекция..понякога, дори и да се грижиш добре за пиърсинга, тялото може да отхвърли обицата.
Попринцип за веждата знам, че след време обицата 'мигрира' - тоест кожата започва да изтънява и има възможност да ти се скъса кожата заедно с обицата, така да се каже, но ако вършиш всичко - като промивки и т.н - няма да имаш проблеми.
За устната..ами мисля че там може да си преебеш емайла на зъбите, заради обицата.А за инфекциите е същото - трябва да промиваш мястото с кислородна вода и се слагаше някакъв антибиотик, но не помня какъв беше.
За хрущяла не знам вече к`во да правиш :)
Бтв болка винаги има при пробиване, но можеш да кажеш да ти сложат упойка.



П.С. пробивай се винаги при професионалист и с абокат, а не с пистолет :lol:

matty7
10-11-2009, 14:49
ооо аз бях луда на тема пиърсинг :grin: :grin:
имах на долната устна.. първо отляво, след тва и от дясно.. после ги махнах и ми зарастнаха, после си направих посредата на долната устна. Имах на лявата вежда и на дясната страна на носа (по различно време ми бяха сичките). На езика и под ципата наезика (имах). На ушите: на лявото ухо имам 2 дупки + една на хрущяла (с абокат си я направих, не знам как ви ги правят на вас с пистолет, принципно пистолетите са само за МЕСЕСТАТА ЧАСТ НА УХОТО! ..дори в някой страни са забранени, защото смачкват тъканта, докато абоката прави фин разрез) ..на дясното ухо 2 дупки и 1 малко флешче :oops: . В момента съм само с гореизброените пиърсинги за уши. Махнах си всичко от лицето, на пъпа дупката не ми е зарастнала и там си го нося :) .
Иначе всички пиърсинги сама съм си ги правили, нямала съм нито едно възпаление. За белезии.., ами почти не си личи, абе се едно съм имала пъпчица (малка) . И не, не ми етова специалността, само на 14 съм (правя си от 12 годишна). Правила съм на много мои прители. Голяма хигиена се изисква, за да няма после проблеми :) .
Та такам, ако някой има нещо да ме пита тука съм :smt039 :smt023

magicfairy
10-11-2009, 14:59
Мога да ти помогна единствено за обицата под долната устна, защото имам там, но по средата..
Ам 1-во намери хубаво студио, не е шега работа. Няма кой знае каква болка, но се изисква сериозна поддръжка след това, защото може да се възпали и да стане зле.
На мен ми взеха 30 лева за пробиването, отделно трябваше да си купя сандрин за промиване и една паста банеоцин + риванол.
Имай предвид, че след всяко ядене ще трябва да се жабуриш със сандрина (в продължение на 1 месец) или там може нещо друго да ти кажат..
Аве разправия си е, така че помисли внимателно. :)
+ т'ва, да, може да си преебеш емайла и венеца ти се смъква надоло.. :)

BoCupycake
10-11-2009, 21:54
Ако го искаш истински,не боли.

yozii
10-11-2009, 22:24
Зависи от степента на чувствителноста ..

ameli
10-12-2009, 10:43
оле .. ама ти цялата ли имаш намерение да се кичиш :-o сперед мен е напълно достатъчно на ушите и евентуално на устната :) но всеки си има мнение

co0L_gIrL
10-20-2009, 19:24
Първо.. ти не си добре да пробиваш хрущял с пистолет.. Да не говорим че попринцип е опасно да пробиваш с пистолет и мекото на ушите си..
Под устната не боли, аз имам отдясно. Просто се изисква добра хигиена и поддръжка. Аз за 2 години съм нямала никакви проблеми.
Успех!

clever
10-21-2009, 14:40
щом на хрущяла си си направила другото по-малко ще го усещаш(устна;вежда и т.н. .. )
ама реши дали наистина искаш защото иска много грижи ;)
успех

m1m1t0o1
10-21-2009, 20:18
Аз имам на пъпа ии на езика.. амааа нямам на ушите .. щото ме е малко страх.. ама пирсинга не е кой знае кфи грижи :D

magicfairy
10-22-2009, 06:31
Пробила си се на пъпа и езика, а те е страх на ушите? :-o
И как да не е кой знае какви грижи, голяма разправия си е, всеки ден промивки и глупости.. ;)