PDA

View Full Version : Нашите Спомени!



SWASTIKA
10-11-2009, 11:16
Привет.

Вчера бях отворил една много голяма тетрадка от 1983 година и прочетох наистина интересни неща. Неща, които хората са мислели тогава, неща, които са били на мода... Забелязвах самия преход от тогава до сега. Всичко е наистина изключително интересно.

По този повод ми дойде една хубава идея.


Това ще е тема, в която всички ние ще пишем нашите преживявания, случки, спомени, послания, мисли, разсъждения, промени, и всичко това, което искаме да се запази в една мислена кутия за мнооооого години напред.

Няма да има ограничения в постовете, просто всеки ще може да пише на воля в темата... Някой е сътворил мъдра мисъл - тук и е мястото. На някой му е щракнало някаква супер идея - тук и е мястото. И така нататък.

Единственото задължение от ваша страна ще бъде да пишете датата на постване в края на поста с голям размер и болднат шрифт.

Всички ще следваме правилото: Дата, Месец, Година.

11.10.2009 - Пример.


В този начален пост ще пускам линкове към страницата от всяка година.

Пример:От 1-ва до 89 страница е 2009 година.

От 89 страница до 894 страница - 2010 година.


Ще бъде интересно, защото дори след 10 години да отворим тази тема, тя пак ще съществува и ще ни напомня за самите нас, за изминалото време...

Това е нещо като запечатването на моменти...


Апелирам, ако темата е удобрена да бъде вдигната от администратор или модератор като важна, защото повярвайте тази тема ще бъде завинаги интересна и завинаги активна.

Коментирането на постовете в тази тема няма да стане, може би по - късно ще се направи втора за коментари около всичко това, което се случва тук, защото все някой ще иска да направи някакво изказване относно друго изказване...


Темата я правя с най - добро намерение.

Ако ви се спами, тук не е мястото.

А пък и сарказма ми е втори език, така че, разбирам ви.
:)

zero
10-11-2009, 11:44
11 Октомври (Неделя) 2009 година

Днес времето е слънчево и идеално за малко спорт, но за жалост
нещо ме боли кръста + гърба и трябваше да тъпея цяял ден в нас :?
Понеже не исках това да се случи забръмчах на село :-)
Сутринта паля аз колата, бащата до мене (само се вози) баба отзад
и ще тръгваме ние .. и точно на ъгъла на блока където има 1 баир таман нажулих колата на 2-ра и таман да дам малко газ и тя угасна :lol:
(викам си аз, кво става в таа държава ...) Посягам да паля, форсирам я
иии изгася :shock: а газта я отпускам милиметри :x
А през туй време стария ми мърмори и вика "АБЕ ДАЙ ГАЗ НЕ Я ОТПУСКАЙ БЕ" пък аз знам, че нещо става .. ядоса са той размърмори се
и тия отсреща на магазина клюкарите събрали се рано да си пият кафето и са посмяха малко ...
Седна баща ми на мойто място и посегна да пали :lol: за мое и негово учудване колата и при него не искаше да тръгне :lol: :lol: :lol:
След 2/3 опита остановихме, че няма газ в колата :lol:
//Подкара я на бензин до бензиностанцията след като зареди, пробва пак и отново не стана .. дукато сме я мъчили е изфръкнало нещо ма той го опрай и седнах аз зад волана и си карах нормално :)
За жалост се изложих точно пред блока, но кво да се прави :lol:

Пристигнахме на село видях дядо посмяхме се и имаше малко работа за свършване...
Аз почти бездействах и накрая баба ми даде 10 лева 0.0
След това реших, че ще е по-добре да се прибирам, понеже не ми се
чакаше да се мръкне, за да се приберем с бащата и така аз си хванах пътя и пешачката се запътих към града 8)
Селото ни е на някъде 6-7 км от града и след като излязох от селото
се съблякох пуснах си мр4-то и почнах да си бягам (понеже не минаваха много коли, за да се прибера на стоп)
Както си бягам аз изведнъж до мен спира опел и неможах да му откажа на човека да ме остави в близост до града :D
Дукато се познаем минаха 5/10 мин от дума на дума от лаф на лаф излязохме комшии, но явно и двамцата сме се променили (отдавна не се бяхме виждали) :-o
Прибрах се, хапнах и ми щукна да си разгледам снимките от моето
детство :oops: Предния ден бях говорил с 1 момиче на тая тема и тя ми прати снимки и аз реших, че треа да си направя и аз такива и си снимах снимките 8-)
Припомних си добрите стари времена, както и клетвата на братовчед ми от точно преди една година, и сега се надявам след точно една година да положа и аз клетва 8)

Радвам се, че аз съм първия писал в тази тема ^^ надявам се да не съм и последния ! Наистина ще е интересна след години да я четем
8)

SWASTIKA
10-11-2009, 21:34
Жените се делят на два вида:

1. Жени, които са к*рви.

2. Жени, които са к*рви, но все още не са го осъзнали.

12.10.2009

DimovB
10-11-2009, 22:51
Ква е разликата дали ще пишем тука или в която и да е тема? Всички отиват в архива рано или късно.

balon4eee
10-12-2009, 09:39
Спомените ми липсват

machoka
10-12-2009, 18:38
Спомените ми липсват

ако си мислиш, че парадирането на наркоманията ти те извисява високо, толкова високо се лъжеш. С всеки пост летиш дълбоко в пропастта под понятията 'човек', 'уважение', 'достойнство'.

SWASTIKA
10-12-2009, 22:22
Свастиката пак измисли тъпотия за да донесе разнообразие у фОрОмния жиУот! :lol:

чел той стари тетрадки... айййй сяяяя.. 8-) :lol: :lol: :lol:

13.10.2009

Да. Свастика пак измисли тъпотия за разнообразие.

Защо винаги различните теми ги дефинираме като тъпотия?

Защо всяко нещо, което е адаптирано към средата на неговото съществуване, трябва да бъде отхвърлено?

Защо мисълта изпреварва глупостта?

Нима това сме ние?

Това ли сме?

Нямаме ли сила да се изправим срещу самите нас?

Нали за да можеш, трябва и да искаш?

Нали за да искаш, трябва да го можеш?

А за да искаш и да можеш, трябва да воюваш, нали?

Какво е войната без врагове?

Свят без планета, хора без тела...

Воювай за хората, които обичаш, намери враговете в самите тях и живей така, както трябва да се живее.

:)