PDA

View Full Version : математици вие сте :)



OneGirl
10-12-2009, 16:41
Трябва ми помощ за тази задача:
Дадено:
ABCD-равнобедрен трапец
а=10см
b=8см
ъгъл(d1;d2)=120 градуса
------------------------------------------------
S=?см2

OneGirl
10-12-2009, 17:16
Може да заключите темата. Реших я най-послеееее :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: .

Eddie
10-12-2009, 17:52
Един съвет от мене за по-нататъшните задачи. Така и така си направила темата ще си изкажа мнението.

Та съвета ми е като седнеш да решаваш дадена задача сядай с нагласата, че задачата е лесна и можеш да я решиш. Няма да и се даваш. Щом е дадена значи има решение, дори и понякога то да е че няма решение 8-)

На повечето хора проблема им е, че блокират при вида на задачите и се отчайват. Ако видиш че не върви по-добре стани разходи се, пий една вода и се върни след малко и пробвай пак да я решиш. На мен ми се е случвало задачи които съм ги мислил с часове, след малка почивка да ги измисля за 4-5 мин.

Предполагам и ти си стигнала да такъв момент на отчаяние щом си пуснала тема във форума, но както сама си се обедила няма нерешими задачи.

OneGirl
10-12-2009, 18:21
Абсолютно си прав/а.
Просто като видях първоначално задачата си казах:" тоя ъгъл нищо не ми говори, няма да мога да я реша" чудех се някъде 10 мин. и се отказах.
След около 15 мин. някъде пък си казах " Абе щом г-жата я е дала значи трябва да има решение". И седнах и я реших :grin: :grin: :grin: :grin: .

CaribbeanGirl
10-14-2009, 07:03
Сега искам и аз да питам за едни задачи по математика за 12 кл.. :oops:

1 зад - Дадена е правилна триъгълна пирамида ABCM с основен ръб AB=6√3 см и околен ръб MA=10 см. Намерете дължината на перпендикуляра, спуснат от точка M към равнината на триъгълника ABC. (Трябва да се получи 8 см)

2 зад - Основата на триъгълна пирамида ABCD е правоъгълен равнобедрен триъгълник ABC (като ъгъл ACB=90 градуса) и DC е перпендикулярна на равнината (ABC). Намерет ъгъл ADB, aко AB=9√2 см и CD = 9 см. (Трябва да се получи 60 градуса)

3 зад - Разстоянията от точките A и B до дадена равнина са 1 см и 3 см. Намерете синуса на ъгъла, който правата AB сключва с равнината, ако AB=5 см. (Трябва да се получи 2/5 или 4/5)

4 зад - Дадена е отсечката AB=5√3 см. Разстоянието от точка A до равнината Алфа е 7,5 см, а ъгъл (AB,алфа)=60 градуса. Намерете разстоянието от точка B до алфа. (Трябва да се получи 15 см или В лежи в равнината)

5 зад - Дадена е триъгълна пирамида ABCM с основа равностранен триъгълник ABC със страна 3 см. Ръбовете МА, МВ, МС сключват с равнината (АВС) ъгъл 30 градуса. Намерете разстоянието от точка М до равнината на триъгълника. (Трябва да се получи 1 см)


Която и да ми решите все ще ми е от полза! Благодаря предварително! :-)

PurpleDream
10-14-2009, 07:51
^ лелеее това ли ме чака догодина :( :lol:

LadyDi
10-14-2009, 08:33
И колко е отговора?

doublet
10-14-2009, 10:49
^ лелеее това ли ме чака догодина :( :lol:

+1 :D

vanesa0pld
10-14-2009, 13:21
моля ви,неискам да пиша нова тема зарди това пускам задачките си тук:
http://prikachi.com/files/1106600q.jpg
П:П-Ако ми ги напишете подробно ще е по-добре-госпожата няма да усети че не съм ги решавала аз(понеже тя иска подробен запис) и така ще разбера задачите) :o

DesireToFire
10-14-2009, 13:25
моля ви,неискам да пиша нова тема зарди това пускам задачките си тук:
http://prikachi.com/files/1106600q.jpg
П:П-Ако ми ги напишете подробно ще е по-добре-госпожата няма да усети че не съм ги решавала аз(понеже тя иска подробен запис) и така ще разбера задачите) :o
8. клас ли си?

vanesa0pld
10-14-2009, 13:48
моля ви,неискам да пиша нова тема зарди това пускам задачките си тук:
http://prikachi.com/files/1106600q.jpg
П:П-Ако ми ги напишете подробно ще е по-добре-госпожата няма да усети че не съм ги решавала аз(понеже тя иска подробен запис) и така ще разбера задачите) :o
8. клас ли си?
дам..ама нищо неразбира.Отсъствах цяла седмица,дори още пия антибиотици и неразбирам нищо :(

CaribbeanGirl
10-14-2009, 17:08
Хайде дееее...никой ли не може да ми помогне?! :(

Едит- Вече не ми трябва помощта ви!