PDA

View Full Version : Някога мислили сте за самоубийство?



vanesa0pld
10-12-2009, 20:08
Та,по новините казаха че децата са депресирани и там някакъв процент от тях са мислили за самоубийство и искам да ви попитам дали е имало такъв момет в които сте искали да сложите край на живота си!?!

desyty
10-12-2009, 20:10
Мисля,че имаше такава тема..

п.т.Като се замисля..да.. имаше един такъв момент..но това беше отдавна.

EarthShaker
10-12-2009, 20:11
мислил съм колко ли отчаян трябва да си за самоубийство.. или колко любопитен.. или колко свободен :)

в тази хронолгия са ми текли мислите.. не съм мислил да се самоубивам

hottie
10-12-2009, 20:15
Ами била съм крайно отчаяна, но чак самоубийство не.Не съм имала дори смелостта. Пък и все си мисля, че това е най-лесния начин. Обаче съм посещавала психотерапевт, който се оказа пълна глупост :D

Canis_Dirus
10-12-2009, 20:15
Не само съм мислил, ами и два пъти съм извършвал успешно самоубийство!

PainMonopoly
10-12-2009, 20:17
Мислил съм си го, когато бях сдухан пубертет. Тогава си мислех, че имам проблеми. :lol:

ZipFail
10-12-2009, 20:18
Мислил съм си го, когато бях сдухан пубертет. Тогава си мислех, че имам проблеми. :lol:
+1 :lol:

woshata
10-12-2009, 20:25
Значи един път ми мина през главата щото бях забъркала аааааааааааадската каша от която всъщност още се възстановявам и просто не намирах никакъв изход, но точно след 30 секунди осъзнах кви простии си мисля и че живота е най-ценното, което притежава човек и трябва да си го съхранява докато може. Най-малкото за това ни е заложен тоя инстинкт за самосъхранение. 8-) Самоубийството е жалко бягсто първо от самия себе си и след това от заобикалящите те проблеми и всичко останало. Глупаво е, не разбирам хората, които го правят, а честно казано и не искам.

Jus7DreamBoy
10-12-2009, 20:27
Мислил съм си го, когато бях сдухан пубертет. Тогава си мислех, че имам проблеми. :lol: :smt023

Swinkenhoffer
10-12-2009, 20:28
Според мен се изисква и доста смелост... някво странно съчетание на тъпотия и решителност. От моята гледна точка е глупаво да го направиш, но кой знае колко истински нещастни хора има, за които няма друг избор.

kir40
10-12-2009, 20:35
Мислил съм си дали да убия някой,но отностно моето самоубийство не е било сериозно :)

DebelaManekenka
10-12-2009, 20:39
НЕ НЕ НЕ ХАХАХА няма по-самоизтъкващ се човек от теб, заклевам се

kir40
10-12-2009, 20:40
Според мен се изисква и доста смелост... някво странно съчетание на тъпотия и решителност. От моята гледна точка е глупаво да го направиш, но кой знае колко истински нещастни хора има, за които няма друг избор.

виж как добре го написа - от твоята гледна точка.

обаче има различни гледни точки. има хора,които са много закъсали и реално трябва да избират да умират всеки ден по няколко пъти или да умрат само веднъж за некви секунди. разбира се,тва е много крайно,но има и такива ситуации в които смятам,че самоубийството е решение. попринцип не е. и се самоубиват лигльовци,а хората с наистина сериозните проблеми се борят докрай,щото проблемите изграждат характер :)

неслучайно Финландия,Норвегия и Швеция са страните с най-висок процент на самоубийци в Европа,защото тва са 3 от страните с най-висок жизнен стандарт,живота на хората там е много подреден и от нямане на проблеми си ги намират сами...

а ние тука се мъчим в мизерия,престъпност и т.н.,но тва ни калява да живеем и да се борим. 8)
В скандинавските страни процента на самоубииствата е висок,защото:
първо-слънчевите дни са по малко(светлината влияе на настроението)
второ-там разрешително за притежание на оръжие се придобива много по лесно(обзалагам се,че се самоубиват с огнестрелно оръжие(най-често))
Полицаите не се самоубиват,защото са най-нещастни,а защото притежават законно оръжие :)

kir40
10-12-2009, 20:49
и в Сибир не е много топло,ама руснаците са животни,свикнали са на мизерия и гадости и по-скоро ше избият всички други,но не и себе си :)

лесния живот е нож с две остриета. първата по-сериозна трудност и си дотам. като си свикнал на гадости цел живот,се научаваш да се бориш.

изобщо не става дума за атмосферни и климатични условия тука...
Ако тези скандинавци нямаха през 1-2 човека пистолети нямаше да се самоубиват,вупреки едничката трудност,което се е появила в прекрасния им живот.
Ако нямаха оръжия се съмнявам,че щяха да скочат от терасата,с пистолета предполагам е по лесно.
Малко ме съмнява,че процента на самоубииствата в Скандинавия е висок,защото живота им е прекалено хубав.

kir40
10-12-2009, 20:52
Същото положение и с стрелянето в училищата.Най-много има в Америка,защото там по конституция всеки има право на оръжие,което е огромна глупост,после е Скандинавския полуостров-същата работа с оръжията :)

kir40
10-12-2009, 20:58
има много начини да се самоубиеш. :)

а и примерно в БГ - какво? като нямаш право на оръжие не може да си намериш ли? :lol:
Ти като тръгнеш да си търсиш оръжие,докато го намериш,ще ти мине мерака да се гръмнеш.

Lorenzo
10-12-2009, 20:58
Като по-малък.

EarthShaker
10-12-2009, 21:04
ако някога се самоубия ще скоча от много високо :)

FockidyFockFock
10-12-2009, 21:09
никога не съм го обмислял, де да знам. не го приемам като част от Моята "реалност", хъ хъ!

инак, мо'е да ви самоубием све... 8-)

PainMonopoly
10-12-2009, 21:20
има много начини да се самоубиеш. :)

а и примерно в БГ - какво? като нямаш право на оръжие не може да си намериш ли? :lol:
Ти като тръгнеш да си търсиш оръжие,докато го намериш,ще ти мине мерака да се гръмнеш.

малко хора се самоубиват вследствие на моментна емоция,обикновено това е много добре обмислено :wink:

а и с пистолет не е много сигурно,щото ако не се уцелиш как требва и оцелееш,ще съжаляваш,че не си умрял. обесването е най-добрия начин,общо взето почти няма неуспешни опити там :lol: а и в 75% от случаите (или неква подобна цифра) умираш от счупване на врата веднага,не е да се душиш примерно...Ама ако тръгнеш да се душиш си ебало майгда...

PainMonopoly
10-12-2009, 21:29
Винаги има риск, да.

Но не е там работата. Трябва да ти е доста зле живота, за да предпочетеш голямото и вечно НИЩО, наречено смърт.

ScionOfStorm
10-12-2009, 21:58
e ti trqq si bati zvqra da padnesh primerno ot 10-q etaj i da oceelesh.. 8-)

ако си в Русия и на 6+ водки няма шанс да умреш от толкова ниско.. ^^

kir40
10-12-2009, 21:58
Пусни си един куршум в слепоочието и ако оцелееш,ще те черпя :D

ZipFail
10-12-2009, 22:54
Яворов ?

Tokarev
10-12-2009, 23:40
Яворов ?
Ако беше опитал със .45 едва ли щеше да остане жив.

woshata
10-13-2009, 05:27
Винаги има риск, да.

Но не е там работата. Трябва да ти е доста зле живота, за да предпочетеш голямото и вечно НИЩО, наречено смърт.e ima nekvi baluci deto vqrvat 4e she otidat v raq, qkoto e 4e te samoybiicite oba4e otivat v ada :D

Disrespect
10-13-2009, 05:29
като малък исках морена, а тати не ми купи и тръгнах да се мятам от втория етаж 8-) ама ме хвана в последния момент и такъв тупаник ми хвърли... никога няма да го забравя, може би най-големия бой дето съм ял от него някога

EarthShaker
10-13-2009, 06:30
Пусни си един куршум в слепоочието и ако оцелееш,ще те черпя :D

в устата е мноо по-сигурно ;)

Pliok0019
10-13-2009, 06:38
Мислила съм за това, разбира се, но е било преди много години. И както някой написа преди мен - тогава си мислех, че имам проблеми. Въпреки много лайна, които ми се изляха в последно време... не съм и помисляла дори за секунда.

"Самоубийството е окончателно решение на преходен проблем.

Иначе аз бих изпила куп сънотворни/успокоителни + някакъв наркотик и прясно мляко.

edelweiss96
10-13-2009, 06:43
Да, мислила съм, но не съм имала достатъчно смелост, пък и сега осъзнавам, че за тогавашните ми "проблеми" няма смисъл...

w0sh
10-13-2009, 07:35
Бела смърт.

Това е. Но иначе само ми е минавало като любопитсво през главата.

mmKamm
10-13-2009, 10:05
като малък исках морена, а тати не ми купи и тръгнах да се мятам от втория етаж 8-) ама ме хвана в последния момент и такъв тупаник ми хвърли... никога няма да го забравя, може би най-големия бой дето съм ял от него някога
Преди 4 год. се бях скарала с майка ми. Беше ме заключила в нас и беше скрила ключа (и нейния и моя) и не ме пускаше да излизам. Накарах я да повярва, че ще скоча от 3-тия етаж ако не ме пусне да излезна. Седнах на парапета и тя ми даде ключа. Отидох на бесен купон по случай Великден :lol:

Иначе доста пъти съм се ебавала нещо от рода на "НЕее деа ще се гръмна вече" или нещо такова, но не бих го направила за момента :lol:

Snickers
10-13-2009, 10:13
хах, случвало се е, но никога не бих посегнала на себе си 8-)

Cranky
10-13-2009, 13:51
Да, но това беше мнооого отдавна, тепърва навлизах в пуберетета...знаете как е 8-)

psychopath
10-13-2009, 14:05
мислил съм си...
но за убийства мисля по-често :D

cherinka
10-13-2009, 14:20
то всички са мислили, ама малко хора за повече от 30 сек
точно :smt023
а на мен точно за части от секундата в жестока нервна криза се засилих към близкия мост..

ама нещо ми се видя мн дълъг пътя и размислих

GossipGirl89
10-13-2009, 14:20
Ммм да... имало е такъв момент от живота ми, но той беше в тийнейджърската възраст - 16/17 години. Просто ми мина такава мисъл през главата, но никога не съм се замисляла за някакви по-сериозни действия... На тоя етап от живота ми никога не бих помислила за подобно нещо, независимо какви проблеми имам или ще имам. А и най-малкото - не бих имала смелостта да направя нещо такова :)

MonSitY
10-13-2009, 14:27
мм не се сещам за такъв момент.не съм от лесно депресиращите и готови и за най-малко нещо да ревнат тийнове.борбен човек съм и обичам предизвикателствата.никак не ми е лесно,но си живееш живота докрай...

guinessgirl
10-13-2009, 15:11
м-м-да,идвало ми е като идея. само толкова.

clever
10-13-2009, 15:16
НИКОГА!
нее мога да проумея че има хора които искат да се самоубият :shock:

п.п.Швеция е на 1-рво място по самоубийства.. странно но факт :-o

PsychologicalDisorder
10-13-2009, 15:22
винаги...

Lincheto
10-13-2009, 15:23
Аз съм мислила. Ама само мисъл..без опити. 8-)

clever
10-13-2009, 15:44
Не само съм мислил, ами и два пъти съм извършвал успешно самоубийство!сего пишеш от рая? :lol: :lol: или от ада? :razz: