PDA

View Full Version : За бели зъби съвет



ivan_realmadrid
10-13-2009, 19:28
Какво правите за избелване на зъбите в смисъл за домашни рецепти а не да ходя по зъболекари. Аз ще напиша един съвет а ако и вие имате някви съвети споделете: аз си ги мия със сода или сол ги търкам и после паста за зъби ама тва нее всеки ден 1 път седмично!
Айде сега сте вие :)

Glamour92
10-14-2009, 09:28
Ами цвета на зъбите си е генетично заложен май
Трябва да поддържаш изрядна хигиена,да не пиеш кафе и никакви цигари
А ако искаш мн бели зъби-знам,че продават лак за зъби-13лв е една опаковка(едва ли ще се навиеш,но все пак)

ivan_realmadrid
10-14-2009, 11:48
Цигари не но кафе да :grin: Този лак от каде да го закупя как се използва?

ubuntureload
10-15-2009, 20:18
Ако пиеш кафе и пушиш цигари забрави за бели зъби!
Глупости... всичко се крие в подръжката... ти не си мий зъбите и ако ще само вода да пиеш гледай кво става след 1месец ;)
Вярно е че кафе, кола, цигари както и абсолютно всички храни спомагат за оцветяването - затова пък има дъвки разни пасти четки зъболекари избелващи препарата и др. дребни ....

ivan_realmadrid
10-16-2009, 07:53
От каде се купува лака бе от аптеката ли?

amk933
10-16-2009, 09:51
Забрави за по-бели зъби отколкото са ти генетично заложени. Просто няма как да се постигне в домашни условия. С измислените пасти, единственото, което постигаш, е, че си измиваш зъбите достатъчно добре след определено време и истинският цвят се появява. Освен това си рушиш емайла бавно, но усърдно. И това "избелване", което е по-скоро изчистване спира в един момент, когато зъбите са достатъчно чисти.

За да се избели един зъб наистина, трябва да се проникне през емайла директно в дентина. Това с една паста от 3.50 няма как да стане. Трябва си силна киселина от сорта на пероксидна и си трябва мощна лампа, която да я провокира. Това става в зъболекарския кабинет за час и половина и излизащ като нов. Така нареченият Зуум е това. Може и само с киселината със специални шини, но става по-бавно и иска много постоянство. Да не говорим, че боли. ;) Така че просто си мий зъбите хубаво и редовно. Изплаквай си устата с някаква хубава дентална вода и знай, че винаги, когато пише паста за избелване е лъжа. ;) Ако толкова много искаш по-бели зъби и 750 лв не са ти проблем давай Зуум.

ivan_realmadrid
10-16-2009, 18:50
Ок мерси много :) Смятам темата за приключена!!!

TykaSePisheNick
10-21-2009, 19:05
Аз пък да питам, тва търкане със сол или сода не е ли вредно за зъбите?Смис емайла не се ли руши така?

amk933
10-21-2009, 19:15
Аз пък да питам, тва търкане със сол или сода не е ли вредно за зъбите?Смис емайла не се ли руши така?

Ми на дали е вредно след като в най-добрите зъболекарски кабинети, след като ти отстранят зъбния камък, ти почистват зъбите с дентална сода или сол под налягане. Не е. Ама на мен ми е гадно да си го правя вкъщи с четка и сол. :? Другия вариянт е с ягоди и също ефекта е хубав. ;)