PDA

View Full Version : Витамини?



JekoV
10-13-2009, 20:22
Така въпросът ми е елементарен, какъв витаминен и минерален комплекс използвате на кой производител от кой сте доволни от кой не сте, кой предпочитате и съответно ако можете да ми дадете цени и място от което се купуват(защото има доста такива продукти който се копуват не от аптека ами от специални магазини за всякакви хранителни суплементи) Благодаря предварително, на всеки който отговори на темата ми.

Та по темата аз приамам едни германски доволен съм но трябва да се сменят а витамините и минералите са толкова важни почти колкото редовното приемане на храна, защото понякога без един витамин се нарушава цялостното функциониране на организма или се затруднява.

redbul2
10-14-2009, 15:10
Витамините са просто витамини. :)

JekoV
10-15-2009, 08:18
Витамините са просто витамини. :)

Е има ограмна разлика от витамини до витамини.Всяка фирма дозира даден витамин в различни количества за таблетка, така може витамините на една фирма да са чак с дефицит, а на друга да са в излишак и да затрудняват метаболитните процеси, да не говорим, че може и да се стигне до витаминоза, ако има прекомерна концентрация на един или повече витамини.

MiRaCuLiXbb
10-16-2009, 23:46
Аз лично пия на Centrum. Малко скъпи ги направиха, но са качествени според мен. Продават се в почти всяка по-голяма аптека предполагам.

Nikneg
10-17-2009, 08:18
аз пък ям много плодове и някои зеленчуци от различни производители

мн са готини можеш да си ги купиш на всеки пазар 8) 8)
,а и ти ги слагат в торбичка :razz: :razz:

MyXaTePoPuCt
10-17-2009, 12:06
аз пък ям много плодове и някои зеленчуци от различни производители

мн са готини можеш да си ги купиш на всеки пазар 8) 8)
,а и ти ги слагат в торбичка :razz: :razz:

Shegajiq .. :D

LuxurySk0B
10-17-2009, 14:18
Aз пия Ultra whey pro , но препоръчвам Anapolon 50 mg ултра уей про е 22лева 500 грама , анаполона е 20 таблетки 60 лева мисля не съм го пробвал , но знам ,че действа уникално

Nikneg
10-17-2009, 15:01
можеш да си вземеш и ULTRA Киви,Ябълка,Портокал,Лимон

малко Еxtra Чушка pro и гледай да си намериш и Ягодови таблетки 100мл мн са якиии :razz: :-o

BlueParadise
10-17-2009, 20:59
Ако става въпрос за хубави витамини - Centrum, но на всеки бих го препоръчал,незнаете как ще ви го приеме организма...истинските витамини се добиват с много плодове,салати,компоти всичко естествено,занимавам се сериозно със фитнес и неприемам никакви витамини от аптеката :D ,ям доста плодове,всеки ден ям банани,портокали и ябълки.Изцеждам 2-3 грозда и изпивам сока със нормална доза креатин...по 2 компота на ден изяждам....естествен и безопасен начин.

poolity_vd
12-20-2009, 16:33
Мен специално ми предложиха 2 неща- Vitamin C 1000 и Isoray... Разликата: Витамин Ц 1000 си е просто витамин Ц, а Isoray- я е съвкупност от всякакви и много витамини и минерали... Главната "цел" и на двете е подобряване на имунната система,но Isoray- я е повече за спортисти(Действа като връща полезните витамини и минерали изгубени чрез потта :) )
Цената: Витамин Ц 1000 може да се намери във всяка аптека...но приемането му е най-добре да ти се каже от лекар,цената е относителна,но една опаковка от 100 хапчета(която на мен специално ми стига за половин година(10 дни пия-10 не)) е към 20 лева, а Isoray- я е към 10 лева но е за около 2 месеца и половина...ако си икономичен може да ти стигне и за 3.Той също се намира в аптеките. :)

П.С. съставките на Isoray- я:
Състав
за 100 мл разтвор:

Минерални соли
Натрий - 18 mg
Калий - 27.5 mg
Калций - 19 mg
Магнезий - 35 mg
Фосфор - 22 mg

Витамини
Витамин C - 32.6 mg
Витамин B1 - 3.3 mg
Витамин B2 - 3.3 mg
Витамин B6 - 3.3 mg
Витамин B12 - 13 µg
Никотинамид - 8.0 mg
Фолиева к-на - 53.3 µg
CaD-пантотенат - 3.3 mg
Витамин E - 10.0 mg
Витамин A - 833 I.U.
Витамин D - 133 I.U.
Биотин - 13.3 µg

Дозирането го пише на опаковката :)