PDA

View Full Version : Самоучители



Jesssy
10-14-2009, 08:01
3драсти хора.
Искам да науча испански или поне да си поставя някакви основи.
В момента ежедневието ми е натоварено и нямам нито достатъчно време да ходя на курс,нито пък финансово мога да си го поэволя.Сетих се эа теэи книги,които ги има в голямите книжарници и се водят САМОУЧИТЕЛ.Има по испански,италиански,англий ски...абе всякакви съм виждала.Някой от вас купувал ли си е?Ако да,доволни ли сте?Абе,споделете мнението си,моля,эащото съм решила да си купя :)

1n5ub0rd1na73
10-14-2009, 09:27
Здравей,

Аз съм против закупуването на самоучители просто защото има по-добър "самоучител" от тях. Това си ти.

Тъй като виждам, че имаш Интернет, не виждам какво може да те спре.

Там има купища сайтове, в които е обяснена граматиката. Освен това има вестници. Вземаш един компютърен речник и започваш да вадиш думите, които са ти непознати. В началото това ще бъде всяка първа или втора дума, затова трябва да имаш воля.
Казваш, че нямаш особено много време. Разпечатваш си нещо и си четеш. Ако нямаш принтер, ти препоръчвам да си купиш солидна тетрадка, в която да си водиш непознатите думи, а на първия и` лист да напишеш азбуката и местоименията. Така ще можеш да си припомняш думите в периодите, когато нямаш възможност да си пред компютъра.
За три-четири месеца упорита работа ще можеш да четеш и разбираш написан текст почти спокойно на съответния език, както и ще можеш да пишеш, макар и с граматически грешки. Но това ще го оправиш с времето.
Към това можеш да добавиш и слушане на он-лайн радио, което ще засили слуховите ти умения. Също така, ако имаш преносим MP3-player, можеш да си записваш различни диалози, дори песни на съответния език.
Говоренето е възможно да ти бъде проблем, но с тренировки ще стане. Ако нямаш някого, с когото да разговаряш, винаги можеш да го правиш със себе си. Когато понатрупаш капитал от думи и изрази, използвай ги. Нещо ти е направило впечатление или просто си мислиш за нещо? Кажи го на испански.

Методът работи, поне при мен, и от теб зависи дали ще имаш волята и желанието да си спестиш парите и да напреднеш по-бързо, отколкото със самоучител, или не.

Поздрави,

Ski

YourStar
10-14-2009, 09:31
http://www.babbel.com/
У Н И К А Л Е Н!!