PDA

View Full Version : Windows 7 - проблем



RAWRRR
10-14-2009, 10:52
Преди 25 дни ми инсталираха Уиндоус 7 на лаптопа.Отскоро започнах да получавам някакви известия, приканващи ме да въвежам някакъв клч , който мисля че се плаща.
Когато ми го инсталираха платих 30 лв за това и очаквах да са ми сложили оригинален , а не триъл версия, но май са ме прецакали.
По принцип мога сама да си инсталирам Уиндоус до XP,но мисля че лаптопа може да работи само с Виста или Уиндоус 7 (или поне продавача спомена нещо такова)

Известието ме препраща тук:
http://www.microsoft.com/howtotell/content.aspx?pg=coa&displaylang=en

Въпроса е какво да правя?

doomkillerr
10-14-2009, 11:22
Здравей "RAWRRR".

Щом можеш сама да си инсталираш Windows XP, защо не си инсталира и 7-цата? Можеше да минеш малко по тънко с паричките... Уиндоуса който са ти инсталирани, не е бил "оригинален", тоест лицензиран! За да го активираш се ползва една програма (активатор) - виж тук: http://zamunda.net/browse.php?search=windows+7+activator&cat=0&incldead=1 :)

П.С. - Ако ползваш лаптопа за служебна работа или е фирмен, предполагам знаеш, че всичкия софтуер на него трябва да е лицензиран, а в случая ще е с "пиратска" операционна система... :oops:

RAWRRR
10-14-2009, 13:10
Благодаря ти много!

Иначе е предназначен за лични цели.

DarkAngelOfHope
10-14-2009, 13:53
И да знаеш че няма как за 30 лв да ти инсталират оригинален Windows при положение че един Windows XP Home Edition е около 140-150 лв, но цените навсякъде са около 25-30 лв (в сервиз). Така че не си се прецакала особено много ... единственото прецакано в случая е че не са ти го направили както трябва за да няма проблеми ...

DevilInDisguise
10-14-2009, 16:14
макар че на скоро на 7 течеше някаква промоция по другите страни и беше доста евтин...

Jesus
10-15-2009, 09:16
взели са ти 30лв за да ти качат нещо което официално излиза след една седмица :shock:

doomkillerr
10-15-2009, 10:05
взели са ти 30лв за да ти качат нещо което официално излиза след една седмица :shock:

Еми така е... хората трябва и те пари да изкарват! Какво по хубаво от това да ти предоставят някакъв продукт, който все още не е пуснат на пазара в завършения си вид и то на цена от някакви си 30 лв., при полужение че версия "Ultimate" ще струва - $320 :D




ОЕМ цени на Windows 7 изтекоха в интернет

Три седмици преди официалното пускане на пазара на Windows 7, в интернет се появиха цени на системата.ОЕМ версиите, разпространявани от производители и асемблатори на компютри, ще бъдат два пъти по-евтини от самостоятелно предлаганите пакети, според arstechnica.com.Така например, Windows 7 Home Premium, Professional и Ultimate във ОЕМ варианти имат цени съответно $110, $140 и $190. За сравнение, обновление до същите версии от предходни издания на Windows ще струва на крайните потребители $120, $200 и $220.Потребители, които искат да си купят Windows 7, без да участват в програми за обновление, ще трябва да платят за Home Premium $200, за Professional - $300, а за Ultimate - $320.Windows 7 ще дебютира на световния пазар на 22 октомври. Тогава системата ще бъде представена на 14 езика.