PDA

View Full Version : Странно...



trackmaniafan12
10-14-2009, 15:03
Значи, преди 6 дена дигнах неква супер-висока температура - 39.6 .
Ходих на лекар ама не можаха да открият от кво е. Блъсках се с какви ли не хапчета - нищо не помага. Знам че има и други такива теми ама никаде няма адекватен отговор. От кво мислите че е? :(

clever
10-14-2009, 15:04
отиди при друг лекар
други сиптоми?

bojilow
10-14-2009, 15:20
И аз бях така лятото..
Вдигни се и отиди в някоя голяма болница, а не ходи по тия поликлиники и прочие.

На мен ми казаха, че имам настинка и тн..
Дадоха ми антибиотици да си купя и ми казаха 3 дена и си окей..
След 10 дена отидох в 5та градска (препоръчвам ти я ако си от София)
и ми откриха Двустранна Бронхоплевмония . .

Това е съвета според мен ! :)

trackmaniafan12
10-14-2009, 17:19
Ок ще отида в 5-та болница а иначе никакви симптоми нямам. Много добре се чувсвам даже

OneGirl
10-14-2009, 17:59
Аз миналото лято дигах висока температура 38-39 градуса. И не ми спадаше напълно спадаше до 37 и нещо 38 и странното беше, че аз не се чувствах зле. Спокойно си излизах на вън. И когато казах на лекаря, че се чувствам добре, той не ми вярваше и ме тъпчеше с антибиотици и така бях цели 2 седмици :shock: още не мога да си обясня какво ми беше.

blue_ice
10-16-2009, 19:49
хмм...тука тряа са намеси др Хаус ми се струва :? :D :D
а ся по темата..и аз тва лято бях дигнала много висока температура. Даже на другата сутрин не ми беше спаднала и докато бях в банята припаднах от главоболието и от тва че ми се виеше свят. Може твоето някакъв вирус да е било

bloodymirror
10-16-2009, 20:12
Хаха,няма да се косиш..лекарите никога не откриват..
смятат въпроса за решен с: '' Настинка е! '' и те блъскат с лекарства и толкоз.. ! :D :)

ByK
10-16-2009, 21:31
отиди при специалист..
така при грешка на личната ми лекарка сега нося очила така ,че не се пули (;

iv4oiv
10-16-2009, 22:37
Високата температура може да се дължи на много фактори. Бактериалните и вирусни инфекции са най честите причинители, затова и те лекуват с антибиотик.
Ако е вирусно - организмът се справя сам, антибиотика само го предпазва от други зарази тъй като защитните му сили са отслабени.
Ако е бактериално - значи някъде из организма ти има инфекция. Влезли са разни гадинки и си живуркат в теб. Тогава се пие антибиотик за да ги убие. Възможно е този антибиотик да не им действа точно на тях. Всеки антибиотик действа на определени гадинки (или от определена група, подвид) и е възможно да пиеш грешният.
Откриването на инфекцията не е много лесно и са необходими много изследвания. Затова лекарите предпочитат да лекуват на сляпо а ако нещата станат сериозни - тогава поне по лесно ще може да се установи причината.
1-вото нещо което ще те попитам е правиха ли ти кръвна картина и биохимия за да се изключат разни по сериозни заболявания ?

trackmaniafan12
10-18-2009, 11:35
Ами не откриха по-сериозни заболявания, нито по-леки. Прегледаха ме да нямам някакво вътрешно възпаление - НИЩОл Тука наистина ми тряя д-р Хаус. Незнам надявам се да се оправя скоро :smt102

trackmaniafan12
10-18-2009, 11:40
Освен това благодаря на всички които си направиха труда да пишат :)