PDA

View Full Version : Бързо вървят игрите във видеокартата ли е проблема?!



ivan_realmadrid
10-14-2009, 17:25
Проблема е следния: Някой игри като GTA i Half ми вървят много бързо направо немога да управлявам. Ходих да питам там дето го взех и ми казаха, че да намаля резолюцията на играта на 640...... Намалих и пак е така игрите вървят бързо и се чудя дали нее от видеокартата. Тя е гифорс 6600 512 мб. Някой ако знае нека помогне?! :)

LittleDude
10-14-2009, 17:40
ОТ ПРОЦЕСОРА Е! Процесора да ти е двуядрен AMD Athlon ? Ако е, му сложи Dual-Core Optimizer-а, и ще се оправи :) Ето го - http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/DCO_1.1.4.zip

ivan_realmadrid
10-14-2009, 18:40
Да двуядрен е процесора и не съм сигурен дали е атлон но май е атлон. Мерси мн за отговора :)

LittleDude
10-14-2009, 19:18
щом е двуядрен, Dual-Core Optimizer-а е спасението... И аз имам Athlon X2 и оптимизатора е задължителен. :)

ivan_realmadrid
10-14-2009, 21:23
А този оптимизатор за какво е и как се използва инсталирва ли се да не вреди нещо на компа на windowsa?! :)

doomkillerr
10-15-2009, 09:51
А този оптимизатор за какво е и как се използва инсталирва ли се да не вреди нещо на компа на windowsa?! :)

AMD Dual-Core Optimizer


Publisher's Description

Improve PC gaming video performance.

The AMD Dual-Core Optimizer can help improve some PC gaming video performance by compensating for those applications that bypass the Windows API for timing by directly using the RDTSC (Read Time Stamp Counter) instruction. Applications that rely on RDTSC do not benefit from the logic in the operating system to properly account for the affect of power management mechanisms on the rate at which a processor core's Time Stamp Counter (TSC) is incremented. The AMD Dual-Core Optimizer helps to correct the resulting video performance effects or other incorrect timing effects that these applications may experience on dual-core or multiple processor systems.

Supports:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor
AMD Athlon™ 64/FX Processor
AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology

8)

ivanstef
10-15-2009, 09:54
Абе и аз имам такъв 2-ядре атлон пък нямам проблеми... странно.. :-o

LittleDude
10-15-2009, 11:40
А този оптимизатор за какво е и как се използва инсталирва ли се да не вреди нещо на компа на windowsa?! :)
инсталва се, и помага при игрите (синхрона между двете ядра оправя нещо ) :)