PDA

View Full Version : Всекидневно миене на коса



OneGirl
10-14-2009, 17:19
Здравейте,
значи косата ми е свикнала всеки ден да я мия и ако не я измия се омазнява макар и да ползвам шампоан за мазна коса. И всеки ден ми се налага да използвам преса защото ми е много мека и не е напълно права и с някакви неуформени къдрици, абе ужасна е :o .
И сега от тази преса супер много ми се е изтощила.
Някакви идеи как да я подхраня и да не се омазнява толкова бързо?
И миенето всеки ден с шампоан вреди ли?

ameli
10-14-2009, 17:37
миенето всеки ден вреди-има цяла тема за това
ползвай балсами за подхранване :) и забрави за малко пресата :P

Neopitom3na
10-14-2009, 17:40
преди няколко дни имаше такава тема :?

j_adore2
10-14-2009, 17:42
Опитай да се къпеш поне през ден.Всекидневното миене е много вредно.
Иначе за пресата .. Може да редуваш със сешоар (по - малко вреден е) и използвай кристали,прави си маски,разни неща имаше преди преса да се слагат специално да предпази от вискота температура ..

slynchoo
10-14-2009, 18:39
И аз си мислех,че миенето на коса всеки ден не е вредно,но..уви! :?
Тя затова ти се е омазнила.Имаше такава тема дали е вредно да се мие косата всеки ден и до колкото си спомням едно момиче беше написало,че си оставило косата 1 седмица (без да я мие) и след това през ден,после през 2..нещо такова.
Звучи ми добре.Пробвай! :)

Ufff
10-14-2009, 18:46
има леки шампоани за всеки ден, ползвай тях. иначе избягвай да я миеш всекидневно, примерно когато не излизаш не я мий, до магазина може и да отидеш с не толкова идеална коса.

Photophobia
10-14-2009, 19:40
И аз си мислех,че миенето на коса всеки ден не е вредно,но..уви! :?
Тя затова ти се е омазнила.Имаше такава тема дали е вредно да се мие косата всеки ден и до колкото си спомням едно момиче беше написало,че си оставило косата 1 седмица (без да я мие) и след това през ден,после през 2..нещо такова.
Звучи ми добре.Пробвай! :)

Звучи ти добре да не я мие със седмици?
Уау..

ifilin4ica
10-14-2009, 19:58
И аз си мислех,че миенето на коса всеки ден не е вредно,но..уви! :?
Тя затова ти се е омазнила.Имаше такава тема дали е вредно да се мие косата всеки ден и до колкото си спомням едно момиче беше написало,че си оставило косата 1 седмица (без да я мие) и след това през ден,после през 2..нещо такова.
Звучи ми добре.Пробвай! :)

Звучи ти добре да не я мие със седмици?
Уау..

Не, тя има предвид да си изгради постепенно режим, да разреди миенето.
И аз така направих. Първо я миех през ден, после ги редувах през ден, през 2, после само през 2, а сега през 2 или 3 - зависи. Ще потърпи малко с мазна коса, ще я връзва ама няма избор...иначе ще стане по-лошо. А пресата можеда я ползва само след къпане. Не вярвам да се къдри толкова много :)

bilqnavod
10-14-2009, 20:23
Значи направи така че ако примерно я миеш от понеделник до петък, да направиш малко почивка през събота и неделя. Става въпрос да не я миеш 2 дни да не използваш преса. Без това никой не те гледа вкъщи през уикенда обикновено. Ако ти се наложи да излезеш може да направиш следното: Малко тупирай косата, вържи я на опашка, после може да и сложиш малко пяна за коса да я накъдриш (опашката). Става наистина много ефектна прическа, с която дори и на дискотека да идеш ще бъдеш готина и никой няма да забележи, че не си мила.

OneGirl
10-15-2009, 11:28
Снощи мислех да пробвам да не я измия ама не се сдържах като влезнах в банята си измих и косата :o . Ще пробвам се през ден да си изградя режим и дано успея, че иначе скоро време може да остана и без коса 8-) .
Освен маски може ли да ми кажете нещо друго за подхранване и подсилване на косата? Щот тя ми е много мека и като и сложа маска става още по-мека и с преса тогава трудно се изправя трябва да е на високи градуси и се гори още повече. Четох добри отзиви за кристалите за коса може ли да ми препоръчата марка.
bilqnavod благодаря за идейката :grin: .
Също благодаря на всички писали :)
Neopitom3na-sorry ама не съм я видяла темата.

iiirish
10-16-2009, 09:18
И аз я мия всеки ден :? Много рядко се сдържам да не я измия :( а е изключително вредно. Аз я мия защото бързо се омазнява, а от непрекъснатото миене повече я подтиквам към омърсяване. Сега ще си купувам кристали за тънка и изтощена коса, много ги хвалят тия на Биос. Ще ги пробвам, пък да видим. От сума ти и време се каня и да намаля пресите и сушоарите, но там пък изобщо не ми се отдава това.

Celence
10-16-2009, 13:04
Още нещо важно - не си мий косата с шампоан за мазна коса. Вземи някой или за нормална коса, или за къдрава коса. Тези шампоани са с по-малка киселинност и щадят косата, за разлика от шампоаните за мазна, които са с по-голяма киселинност, за да измият мазното, но са много агресивни и положението става още по-зле.

3oPuTy
10-16-2009, 13:51
Косата ти се омазнява бързо от всекидневното миене.Започни да я миеш през ден ... Знам,че гледката ще е ужасна в началото,но друг начин просто НЯМА!
Що се отнася до пресата - опитай се да я използваш максимално рядко :)

bilqnavod
10-16-2009, 16:01
Моята я мия през ден вече и изглежда добре на 2ри ден свикна си да се омазнява по малко но и също спрях всекидневното миене

s1NNer
10-17-2009, 06:53
О и аз преди си миех косата всеки ден и се изправях непрекъснато - обаче после отидох при един некадърен фризьор, който така злобно ме оряза, че изглеждаше адски грозно ииии сега я връзвам непрекъснато ама поне я мия пред 2 дена иии вече от 6 месеца не съм ползвала пресааа :grin:

kakadu
10-17-2009, 09:40
Бих ти препоръчала, ако можеш да дадеш съвсем малко повече пари, да си вземеш един шампоан- Eucerin ph5 shampoo за чувствителен скалп, той е за всекидневна употреба, ама аз си го ползвам през ден и съм СУПЕР доволна :) Струва към 12.50 лв., моята коса изглежда много добре с него.

OneGirl
10-17-2009, 09:56
Грешката ми е там, че съм научила косата да я мия с шампоани за мазна коса на clear и elseve апък те са си силнички днес си взех шампоана и балсама на elseve за накъсване дано има ефект и се чудя дали да си взема и маската им за коса на същата серия. Сега ще пробвам да разредя поне през ден миенето на косата ама незнам дали ще успея да издържа на гледката и чувството, че косата ми е адски мръсна и мазна направо си чувствам главата тежка :shock: .
Ще потърся и този шампоан, който kakadu написа Eucerin ph5 трябва по аптеките да го има та ще пробвам и него.