PDA

View Full Version : Лешник или черна? Къна или боя? :D



Fickle
10-14-2009, 18:47
Ами нека да започна с това, че моята коса е суупер изтощена. Била съм руса, червена, кестенява, рижава, лилава, синя и пр... Сега съм светло кестеняво и си навих на пръста че искам да се боядиша в черно.
Имам два въпроса:
1. С какво е по добре - боя или къна, каква е разликата между двете, щото до сега къна не съм ползвала ..
2. Въобще ще ми отива ли? Ето моя снимка:
http://storage3.album.bg/abf/dsc00559_9d8c0_18176462.jpg

vagarious
10-14-2009, 18:50
Ако я направиш тъмно кафява, мисля, че ще ти е много по-добре от черна.И черното също ще ти отива според мен де, но пък после няма лесно махане.Щом си сменила толкова цвята и ако черното ти омръзне бързо, какво ще правиш незнам. :? Ама както искаш. :)

slynchoo
10-14-2009, 18:51
Според мен така си си супер.
Но..знам ли пък може и да ти отива черна коса,ноо..не знам.Не мисля. :( Иначе доколкото съм запозната,мисля че с боя е по-добре.Но не мога да ти кажа разликите,защото не съм се боядисвала с нито едно от двете и не съм запозната. :)

cactus
10-14-2009, 18:53
черното много състарява.
не виждам смисъл да се боядисваш толкова много,при положение,че (сигурно) нямаш бели косми...

съсипи си косата още от малка,после ще се чудиш защо имаш 2 косъма :)

просто съвет

footballgirl
10-14-2009, 18:54
вземи си къна! в никакъв случай боя :( .. само че тъмно кестенява, според мен черно няма да ти отива.

sunshine92
10-15-2009, 11:09
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ КЪНА ! :x Не прави тази грешка. Вземи си безамонячна боя. Хем няма да ти увреди толкова косата, хем ако не се харесваш ще се отмие. :)

Carmen_Kass
10-15-2009, 11:12
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ КЪНА ! :x Не прави тази грешка. Вземи си безамонячна боя. Хем няма да ти увреди толкова косата, хем ако не се харесваш ще се отмие. :)

+1...
Шоколад или пралин като цветове...

vampire_girl_
10-16-2009, 07:15
Ако ще е къна - САМО от индийски магазин,че понякога яко скапва косата,ако е фалшива.
мисля,че ще ти отива черна , но или с къна от индийски , или безамонячна боя , че ако не ти хареса и решиш да смениш цвета ще трябва да обезцветяваш...

stealthyGirl
10-16-2009, 08:29
Моят съвет е да не се боядисваш, ноо щом си си навила на пръста по-добре избери лешник... Повече ще ти отива, а и черното седи много смешно на изгоряла коса - като на вещица...

CandyCox
10-16-2009, 21:20
Аз преди се къносвах и косата ми беше супер хубава и гладка, но преди тва не й бях правила нищо друго. А и явно съм нацелила хубава къна, ама, убий ме, не мога да се сетя каква марка беше. Ама после решиш ли да се боядисаш с боя отново, няма отърваване. Боя върху къна хваща много трудно. За тва по-добре се боядисай с безамонячна боя, както казаха преди мене. И черното според мен няма да ти отива, по-добре шоколадово кафяво, ако искаш да е по-тъмна.

ByK
10-16-2009, 21:23
къна.. щом казваш,че косатата ти е истощена не си вреди повече ;)

DarkKisss
10-17-2009, 10:34
Според мен лешник ще ти отива повече:)

anity92
10-17-2009, 12:30
леелеее не прави тази грешка да се боядисваш или къносваш щом косата ти е изтощена .. от личен опит ти го казвам .. моята коса това лято толкова много падаше че се бях отчаяла.. какви ли не маски не и правих и накрая стигнах до извода че трябва да спра с пресата сешоарите и най-вече с боядисването .. сега да чукна на дърво косата ми се пооправи :) е не е идеална но за разлика от лятото е просто супер добре .. боята много гори косата и после и да искаш няма да можеш да си я възстановиш .. много е трудно но все пак ти си реши .. и по темата мисля че ще ти отива някъкъв по светъл цвят но в никакъв случай черна :)

Myrrie
10-18-2009, 18:32
Според мен е по-добре тъмно кестеняво, отколкото черно :) Иначе щеше да е най-добре изобщо да не започваш боядисването :S Относно боя или къна - определено къната, стига да е истинска. Аз ползвах на Aroma (макар че е пълна с химикали) и останах много доволна. Косата ми цъфтеше страшно много, а сега ми изглежда по-здрава :) Не знам, при всеки е различно.. успех :)

zvezdichkaaa
10-18-2009, 18:39
Безамонячна боя-светло кафяво или някаво много тъмно русо,според мен.

viksit0y
10-21-2009, 10:30
Ако я направиш тъмно кафява, мисля, че ще ти е много по-добре от черна.И черното също ще ти отива според мен де, но пък после няма лесно махане.Щом си сменила толкова цвята и ако черното ти омръзне бързо, какво ще правиш незнам. :? Ама както искаш. :)

marichela
10-21-2009, 12:34
Не знам какъв цвят си решила да се правиш, но щом искаш да се боядисваш ти препоръчвам с къна.Тя е много подхранваща и ще помогне за косата ти.

peace9
10-21-2009, 14:48
Моят съвет е да не се боядисваш, но щом си си навила на пръста по-добре избери лешник... Повече ще ти отива, а и черното седи много смешно на изгоряла коса - като на вещица...
И аз мисля така =]

asinkaa
10-21-2009, 16:30
И аз като повечето съм за лешника :) А относно това с какво мисля,че е по-добре с къна понеже тя е на билкова основа и от нея косата става много хубава бляскава расте по бързо.. общо взето може само да ти подхрани косата но не и да ти я изтощи повече както казаха някои тук.Все пак ако избереш да се боядишеш с къна трябва да имаш на предвид.. че тя се маха много трудно след това.Дано да съм била полезна :-)