PDA

View Full Version : училищните психолози



cherinka
10-15-2009, 17:04
кво мислите за тях?
преди време бях пуснала тема главно за психолозите, психиатрите и секви производни на "психо-" и разбрах мнението ви
А главно за училищните психолози?
Има ли смисъл да се хабя?

cherinka
10-15-2009, 17:15
добре,позволяваш ли ми да се изгавря с нея :D

VerryBerry
10-15-2009, 17:15
Нашата е готина,не съм имала "сеанс" със нея,но иначе от странични наблюдения изглежда готин човек.Организира почти всички училищтни мероприятия и разни такива..общо взето не е сухарка :D

Still1ME1Still1HERE
10-15-2009, 18:24
Глупави хора с диплома в повечето случаи.Използват това,което са назубрили,за да ти разгадаят мисленето и мотивете,като търсят под вола теле.Опитват се да използват всичко сложно,което са учили,за да си направят грешни заключения от елементарна случка.Ако бяха добри психолози щяха да си имат частен кабинет и да печелят повечко :) Стават единствено за успокояване на невротични типове.Не ме кефят :)

Рядко са симпатични или можеш да изпиташ такова чувство като занеш къв откачен психо - профил могат да ти направят.

Boot
10-15-2009, 18:40
Ако бяха добри психолози щяха да си имат частен кабинет и да печелят повечко :).
Понеже в България е точно като по американските филми, всеки си има личен психотерапевт и има тоооооооолкова голямо търсене на тези специалисти ](*,)

bloodyF
10-15-2009, 18:47
Нашата е готина,не съм имала "сеанс" със нея,но иначе от странични наблюдения изглежда готин човек.Организира почти всички училищтни мероприятия и разни такива..общо взето не е сухарка :D


+1 :D

tuzaro
10-15-2009, 19:01
наща е готина, винаги е навита да играем карти.

Still1ME1Still1HERE
10-15-2009, 19:03
Ако бяха добри психолози щяха да си имат частен кабинет и да печелят повечко :).
Понеже в България е точно като по американските филми, всеки си има личен психотерапевт и има тоооооооолкова голямо търсене на тези специалисти ](*,)То пък все едно има чааааааааааак толкова много психолози.И все пак има си психолози с кабинети и ходята хорат - не сме като американците дето ходят на психолог толков често,колкото ходят и на МакДоналдс.Пък и при положение,че ти го знаеш и те би трябвало да го знаят,тъй че не биха се насочили точно към тази професия.И все пак имай предвид,че не говаря за всички психолози под общ знаменател.Някои си харесват професията и искат точно в училища да работят и са кадърни.

Boot
10-15-2009, 19:08
Ти колко точно човека познаваш или си чувал, че ходят на психотерапевт?
И само за справка - всяка година само от СУ се дипломират около 70 психолози (естествено с различни профили.)

Обаче мисълта ми е, че аз, ако учех психология да работя в училище щеше да е супер яката работа за мен (изключвам парите, говоря за чистото удовлетворение от работата). Така че не говори тъпотии, защото не звучиш като човек, който може да прецени колко кадърни са психолозите.

woshata
10-15-2009, 19:20
Ми зависи от човека. Значи миналата година ме бяха насолили доста долно за една изцепка в училище, а аз не бях виновна. Пък аз съм доста избухлива личност и буквално щях да откъртя докато влизах и дигнах отвратително огромния скандал даже сега като се замисля малко ме е срам. 8-) Но нали мисълта ми е, че като влязох вътре беше точно гениалния ни психолог. Честно не помня точно кво ме пита, но от 5 мин разговор се успокоих и преосмислих до такава степен нещата, че стигнах неква непонятна противополжност и говорих по некъв удивително цивилизован начин, който общо взето не ми помогна, но иначе щеше да е по-тъпо. 8-) Накратко нашия мисля, че има полза от него, ама принципно не ги знам колко гооооолеми специалисти са. Мисля че и в училище нямат кой знае ква работа. С идиотчетата се занимават от детска педагогическа. 8-)

cunt
10-15-2009, 19:26
мале кво е пиченце наща психоложка :-)

jghgh
10-15-2009, 19:28
Still1ME1Still1HERE, да, те щото хората си избират професия по това колко се търси, а не по това, с което им се занимава в живота ;)



В нашето училище е яка, не търси под вола теле и не е ограничен човек.Определено са ми харесвали сеансите с нея (; Има какво да се научи от нея.. успокоявала ме е за любовни трески веднъж, и ми е разяснявала как да си живея по-спокойно и щастливо живота. Много й симпатизирам, страхотен човек е. Рак. :Р И е чудесна зодия. Абе прекрасна жена. (: Направи ми чак програма, някви съчинения писах,чудесии. Яка работа.;Р

cherinka
10-15-2009, 19:29
Ми зависи от човека. Значи миналата година ме бяха насолили доста долно за една изцепка в училище, а аз не бях виновна. Пък аз съм доста избухлива личност и буквално щях да откъртя докато влизах и дигнах отвратително огромния скандал даже сега като се замисля малко ме е срам. 8-) Но нали мисълта ми е, че като влязох вътре беше точно гениалния ни психолог. Честно не помня точно кво ме пита, но от 5 мин разговор се успокоих и преосмислих до такава степен нещата, че стигнах неква непонятна противополжност и говорих по некъв удивително цивилизован начин, който общо взето не ми помогна, но иначе щеше да е по-тъпо. 8-) Накратко нашия мисля, че има полза от него, ама принципно не ги знам колко гооооолеми специалисти са. Мисля че и в училище нямат кой знае ква работа. С идиотчетата се занимават от детска педагогическа. 8-)
тва и един обикновен, малоумен и неграмотен човек знае как да успокои ядосан,разярен и вбесен човек...

mrtn
10-15-2009, 19:30
Нашата освен, че е главен психолог на училището, ами преподава и там психологийте си. Такъв човек през живота си за пръв път видях, бързо променящ настроението си, заядлива, но понякога добра и е страхотен психолог. Може да говориш с нея открито и широко извън училище, но в училище мен лично ме е страх да я заприказвам, като знам, че ще се хване за най-малкото!
Но аз смятам, че са нужни. Нужно е да има някой, с който можеш да поговориш в училище, и да се оплачеш.. :)

woshata
10-15-2009, 19:32
Тцъ, при мен е различно, но нали няма значение. Никъде не съм казала, че е некъв добър. Просто изложих случката щот се сетих като прочетох темата. Се 1 спи ми се 8-)

neocide
10-16-2009, 10:51

clever
10-16-2009, 12:31
никога не ми се е случвало да посещавам психолог

lDoLLl
10-16-2009, 13:56
Назначаването на психолози в училище е възможно най-голямата простотия...
Училището има къде-къде по-мащабни проблеми, които определено не са липсата на психолози. Дори и да има, надали някой би отишъл за разговор с тях. :wink:
Частен случай са училищата за деца със специални проблеми, там ще са от полза, но в обикновено училище..

Hayashi
10-16-2009, 17:44
Нашата е много готина. Не съм ходила при нея за някакви проблеми, но по принцип при нас тя е човекът, който се занимава със всякаква извънкласова дейност. И тъй като аз на доста места ходих я познавам. Наистина симпатичен и мил човек, не е някоя сопната да ти се разкрещи настреща. И на мен идеята за психолог в училище ми харесва. И по принцип, ако имам някакъв сериозен проблем наистина бих отишла при нея.

Canis_Dirus
10-16-2009, 17:47
Нашата беше абсолютна психопатка. Веднъж ми намекваше, че ще ме кастрира, понеже бях обидил една "сексистки"