PDA

View Full Version : За кандидат-студентски изпит география



natalia_91
10-16-2009, 13:10
здравейте искам да попитам тези които са кандидатсвали за университетите от къде са се подготвили по география например в кой град в България какво се среща ,развива ,добива.Защото на въпроси от кандидат-студентски изпити има в кой град се произвеждат лекарства и тн.,а това нз от къде да намеря за да ги науча тия неща ако може някой да помогне да каже някой сайт или има такива документи да пише спешно ми е.Благодаря на всички отговорили :-)

mrtn
10-16-2009, 14:47
Това го пише в учебника за 10 клас по география, потърси в интернет или попитай учителя си по география.. :)

LovelyGirl
10-16-2009, 16:22
Да, в учебника за 10ти е.Аз вмомента се подготвям за матурата и уча него, вътре има такива неща.
Но за най-подробна информация се консултирай с някоя учителка :)

lLady_MooN_RaiN
10-16-2009, 16:29
Според мен е най-редно да се готвиш по изданията, препоръчани от конкретния униветрситет. Виж в сайта на университета, който те интересува най-отдолу след конспекта, трябва да има препоръчителна литература за кандидат-студенти. Поинтересувай се, потърси по кой учебник са се готвили предишните кандидат-студенти. Разгледай форумите на университетските сайтове, там има много полезна информация.