PDA

View Full Version : Проблем в училище ;;



meriLinka
10-16-2009, 13:21
Извинявам се,че ви занимавам, но имам нужда от съвет . . В даскало е някакъв кошмар-контролни, изпитвания . . и искам да ви питам как да успявам да си научавам по всичко без да губя часове и най-важното да не се разсейвам постоянно :x .. Много ще съм ви благодарна :lol:
** ако повтарям темата sorry

sunshine92
10-16-2009, 13:37
Разпредели си времето за учене по всеки предмет. Учи по един, почини си малко, и след това по другия за да не става каша в главата ти.

CoNviCt
10-16-2009, 13:46
1.Спри компютъра и не го пускай преди да си си научила
2.Като се върнеш лягай да спиш да почине мозъка
3.Като поспиш два часа ставай и почвай да учиш
когато мозъка е починал той не се разсейва и се помни много бързо
а това,че става каша в главата не е вярно,аз уча за по три четири разказвателни на ден и нищо не бъркам
ако компютъра ти е пуснат постоянно ще се разсейваш заради него и ще поглеждаш кой ти е писал по скайпа.Затоа спри го и го пускай след като си научиш
А ученето е най лесно,съсредоточаваш се без да мислиш за друго,четеш урока нацуло 1 път и след тома почваш да го учиш абзац по абзац.Четеш два три пъти един абзац и се мъчиш да си го сажеш.Ако не успееш пак поглеждаш и ще го научиш много бързо.Също учи само най-важното от уроците и заеби неважните неща.Ако в началото ти е трудно по абзац пробвай по 2 изречения.С тая схема вече 10 години съм отличник и имам време за всичко.Освен това и мозъка се развива :)

BrainPants
10-16-2009, 13:51
1.Спри компютъра и не го пускай преди да си си научила
2.Като се върнеш лягай да спиш да почине мозъка
3.Като поспиш два часа ставай и почвай да учиш
когато мозъка е починал той не се разсейва и се помни много бързо
а това,че става каша в главата не е вярно,аз уча за по три четири разказвателни на ден и нищо не бъркам
ако компютъра ти е пуснат постоянно ще се разсейваш заради него и ще поглеждаш кой ти е писал по скайпа.Затоа спри го и го пускай след като си научиш
А ученето е най лесно,съсредоточаваш се без да мислиш за друго,четеш урока нацуло 1 път и след тома почваш да го учиш абзац по абзац.Четеш два три пъти един абзац и се мъчиш да си го сажеш.Ако не успееш пак поглеждаш и ще го научиш много бързо.Също учи само най-важното от уроците и заеби неважните неща.Ако в началото ти е трудно по абзац пробвай по 2 изречения.С тая схема вече 10 години съм отличник и имам време за всичко.Освен това и мозъка се развива :)

:)

LoveRetroMusic
10-16-2009, 14:10
Най-лесно ще ти е като внимаваш в час, там обесняват урока и можеш да научиш половината още там, аз до сега съм учила най-много час и половина .. Внимавай ;]

meriLinka
10-16-2009, 14:19
при мен проблема е, че все се сещам за нещо друго и все прекъсвам урока :booooomb:

LoveRetroMusic
10-16-2009, 14:25
Опитай се да не го правиш, то и аз понякога се смея по цял час, ама какво да направя .. 8-)

meriLinka
10-16-2009, 14:43
аз ли не обясних добре ..

в училище си слушам обаче като започна вкъщи се сещам например ;;
'' Абе аз утре кво ш` обличам'' ии така не мога да се съсредоточа
:neutral:

fluffka1
10-16-2009, 19:50
и аз съм така, много ми е трудно, 2ра смяна съм, много за учене, сега уча немски, немога да си науча думите, адски ми е трудно, и така :( направо съм в изпаднало положение, незнам как ще я карам тая година

CoNviCt
10-16-2009, 19:52
лесно е,просто трябва да учиш за удоволствие,а не защото трябва.Ти за какво учиш?За оценки или за знания?Ако учиш за оценки за това ти е толкова непосилно :)

ByK
10-16-2009, 20:09
внимавай в час ,а не блей .. тогава ще запомниш всичко а когато се прибереш ще накъцаш домашните за час и ще имаш цял свободен следобяд ;)

john95
10-17-2009, 07:07
Еми ако си подготве сигурно ще ти се налага да учиш, ама иначе просто си прецени колко време ти трябва да се подготвиш за утре (e.g. 2/3 часа) мотаеш се като се прибереш да се успокоиш от 7 те часа, висиш пред скайпа/ гледаш някой филм / дремнеш ако ти се спи и после в 17:00 примерно сядаш и до 20 си готова за утре
А ако не си 8 клас въобще повече от 1 час не ти трябва.. :D

meriLinka
10-17-2009, 08:21
лесно е,просто трябва да учиш за удоволствие,а не защото трябва.Ти за какво учиш?За оценки или за знания?Ако учиш за оценки за това ти е толкова непосилно :)
хмм .. не знам оценките са нещо като награда :D след голям труд е хубаво, но не уча само за тях.

GodLovesYou
10-17-2009, 09:17
прави пищови
принципно аз като си направя по нещо рядко се налага да го вадя

Biskfitka
10-17-2009, 11:55
Ох моя проблем е по-гаден.Аз винаги заспивам докато уча... 8-)

liim0nka
10-17-2009, 23:19
Ох моя проблем е по-гаден.Аз винаги заспивам докато уча... 8-)

спи прееди да учиш 8-)

anonimchetou
10-18-2009, 07:10
Аз си правя опростени записки в час. 11 клас съм и доста учители ни казват "Ако си правите кратки опростени записки в час,записвате най-важното и слушате няма да има нужда да учите толкова много в къщи.." Аз съм така. Понякога е досадно да седиш и да слушаш цял час примерно но когато се прибера и имам да уча по някой разказвателен отварям тетрадката и ето ти го най-важното и то опростеничко . Много лесно си научавам и пестя много време.

Hilary_
10-18-2009, 09:00
.. ми аз лично не уча по всичко, а това, което ме вълнува, но съм в профилирана гимназия където имаме (особено тая година) около 10 предмета (повечето практика) ии като махна физическо и тия дето не ме интересуват особено .. имам да уча по 5 предмета макс .. :-o

BrainPants
10-18-2009, 09:05
:-D аз пък уча за да се докажа колко съм умен пред себе си :D постоянно водя борба със себе си... може и ти да го обърнеш така и повярвай от инат ще ги искарваш оценките и ще знаеш :-D

DevilWish
10-18-2009, 16:19
Aз имам всеки ден по 4 теста (горе-долу всеки ден) ,но успявам да науча ,много бързо.Върна ли се в къщи ВЕДНАГА се залавям с учене, може само преди това нещо да хапна ,но това е.Чета малка част от урока повтарям го ,докато не го запоня.Имам в предвит ,четеш ,преразказваш ,ако не го знаеш пак четеш ,пак преразказваш.Всичко така ,докато не се научи.
Не зная как ще ти е по-лесно да учиш език аз го правя ,чета пет думи след това си ги казвам на моя език (следователно при теб български) и след това на чуждия.Така по 5 ,по 5 ги запомням.А ако ти е по-лесно да пишеш, пиши всяка дума на 2-3 реда и пак се запомня.Но така запомняш повече правописа й ,а не значението.
Надявам се ,че ти помогнах :)
Успех!
ПС - между различните предмети оставай кратка пауза от 10 минути ;)