PDA

View Full Version : Най-доброто от нас.



stefity
10-16-2009, 20:02
Кое е най-запомнящото се нещо, което сте правили до сега през живота си? Има ли нещо, с което да се гордеете и има ли какво да отговорите, ако някой ви попита - 'Какво си направил ти, в този живот?'
Дали това ще е повишение в работата, някоя добра постъпка или случка, спечелен медал, умение да пееш, рисуваш, твориш, дали това ще е характера ти, а може би умението да изслушваш и успокояваш хората около теб или просто нещо, което ви кара да се чувствате доволни и горди със себе си.
Нека тук изтъкнем значимите си постижения и нека покажем, че всеки човек има с какво да се гордее и винаги се намира нещо, в което да е добър, независимо колко незначително се вижда това в очите на другите.

Всички имаме лоши постъпки и случки, и те винаги изпъкват най-много от всичко... Но нека покажем, че сме добри хора, които освен да нападат, умеят и да помагат.
Нека покажем доброто в нас!

п.п. темата ми може да остане неразбрана от повечето, но просто напоследък ми омръзна да се натъквам само на лоши постъпки, упреци, обиди и нападки... нека поне веднъж загърбим лошото и си спомним кое е това нещо в нас, което кара хората около нас да се усмихнат и зарадват. Лесно е да нараниш, трудно е да си добър.

PsychologicalDisorder
10-16-2009, 20:21
Веднъж успях да сера 7 пъти за 4 часа - величествено разстройство просто. Друго в живота не съм пОстигнал... :razz: :razz:

Canis_Dirus
10-16-2009, 20:24
Веднъж... така се напънах да сера, че имах чувството, че зъбите ще ми излезнат през гъза.




Ама вие сериозно ли ги мислите тия теми в тийн форум? Пускането на такава тема само по себе си е значима постъпка.

cherinka
10-16-2009, 20:31
момиче, намери си друг форум
напълно сериозна съм

DebelaManekenka
10-16-2009, 20:37
рекорди по бързо вървене имам :lol:

machoka
10-16-2009, 21:22
Ама вие сериозно ли ги мислите тия теми в тийн форум? Пускането на такава тема само по себе си е значима постъпка.

Някои не могат да повярват, че има и такива изродчета, които са постигнали много ДО 18тата си година.

Canis_Dirus
10-16-2009, 21:28
Ама вие сериозно ли ги мислите тия теми в тийн форум? Пускането на такава тема само по себе си е значима постъпка.

Някои не могат да повярват, че има и такива изродчета, които са постигнали много ДО 18тата си година.

Ама разбира се. И всичките пишат тук. И биха си направили една доволна реклама.

Хайде като е така - аз съм писал на 16-17 пиеса, която е поставяна пред отбрана аудитория.

Получавам ли звездички?

OtherDimension
10-16-2009, 21:30
защо е тази тема ?
всичко е ясно
всички тука са гении и всички са кореняци-софиянци (15 поколения назад всичко е родено до ндк! :o )

hardball
10-16-2009, 21:32
Еми преживявала съм в много контрастни житейски ситуации... завърших 10-ти клас... научих това- онова, научих се да се ориентирам...
Възпитах се сравнително добре :D

stefity
10-16-2009, 21:33
Ок. Значи, щом това е тийн форум, трябва да пишем само за това как сме се сбили, кой сме пребили, как сме се напили или пък трябва да задаваме въпроса 'коя дрога е по-добра?" Това ли е нормално за тийн форумите?
Нима е толкова ненормално, невъзможно, необяснимо, някой на тази възраст да е направил нещо по-значимо в живота си от това да се е сбил или от това да се е напил?

OtherDimension
10-16-2009, 21:34
сега ще ти се обясни, че няма
не бързай :)

machoka
10-16-2009, 21:36
Ок. Значи, щом това е тийн форум, трябва да пишем само за това как сме се сбили, кой сме пребили, как сме се напили или пък трябва да задаваме въпроса 'коя дрога е по-добра?" Това ли е нормално за тийн форумите?
Нима е толкова ненормално, невъзможно, необяснимо, някой на тази възраст да е направил нещо по-значимо в живота си от това да се е сбил или от това да се е напил?

аха.. адъре, сигурен ли си, че няма?!

OtherDimension
10-16-2009, 21:39
мачока, спи ли ти се или нещо друго?
и 2та ми поста бяха попити като гъба с ирония....

Canis_Dirus
10-16-2009, 21:45
Напишете ги тези значими неща де.

stefity
10-16-2009, 21:59
Изброила съм някои в самата тема...
Но както казах, повечето изглеждат незначителни в очите на другите...
Но много неща се набиват на очи...
Мога да дам пресен пример.
Вчера, докато чаках както обикновенно автобусът си на спирката, до мен имаше доста хора, но и една майка с количка също беше сред нас. Всичко е нормално, автобусът идва, и всички като стадо разярен добитък се набутва в автобуса, като всячески бутат и блъскат майката с количката. И в този момент, пред вратата на автобуса оставам само аз, и тази жена, която всячески се опитва да качи бебешката количка в автобуса, а точно пред нея, вече наместили се в автобуса, стоят поне 5-ма здрави мъже... седят и гледат, а жената все още се мъчи да качи количката, и тази сцена, се извършва пред очите ми. И накрая, аз, едно момиче, от цял автобус с хора, отива и вдига явно ужасяващо тежката количка, която се опря на 5-мата здрави мъже седящи в автобуса преспоконо... А накрая, след като цялата случка свърши, и количката бе вече качена в автобуса, хората ме гледаха по такъв странен и неприемлив начин, че все едно бях пребила тази жена... Всеки обърна главата си на другата посока и гледаше пренебрежително отминаващите коли....

Това е просто ежедневие, нещо, което всички сме виждали, нещо, което ще се случва и занапред... но защо всички трябва да гледаме на добрите постъпки и на значимите постижения с насмешка?

stefity
10-16-2009, 22:03
Дори една такава случка като тази, която описах, може да се сметне за значима във времената в които живеем...
Точно поради тази причина казах, че всеки може да бъде полезен с нещо и да се гордее с това, отколкото да се сбие или куп други неща, които в момента се срещат толкова често, че вече са нещо нормално, а това да помогнеш на някой, е толкова странно, именно поради причината, че много малко хора го правят.

Mooo6no
10-16-2009, 22:06
Според мен е достатъчно значимо човек да си създаде необходимите предпоставки за по-нататъшен успех в живота.

А и, бих казал, да си грамотен в днешно време си е доста значим успех, де. 90% от хората правят доста елементарни поне според мен грешки.

machoka
10-16-2009, 22:08
Поствайте биографии, постигнати професионални и спортни успехи, дипломи и квалификации.. и т.н. Добрите постъпки са ясни )

DebelaManekenka
10-16-2009, 22:10
ще ви задръстя форума, ако почна да си пускам грамотите :lol:

Canis_Dirus
10-16-2009, 22:11
И къде остава значимото? Това за автобуса аз го приемам като нормално. Както и грамотността.

Но това съм си аз. И имам право да не споделям Вапцаровия възглед за драма и предполагаемо еквивалентния такъв за значимост.

Усещате ли сега драмата да живееш в пренаселен свят. Какво знащи тук някаква си личност...

clever
10-16-2009, 22:26
интересна тема)

ми случвало ми се е да извършвам значими и добри неща .
Вчера като бях на зъболекар тъкмо си тръгвах и видях една възрастна жена с кървящи крака.. паднала е и се е ударила.Понеже там където ходя на зъболекар е цял медицински център-помогнах й да се изправи и я заведох там.Там помолих за помощ и я прегледаха и превързаха ..

Няколко пъти ми се е случвало да помагам да възрастни жени да се качат в рейса.

и др. ;д

xRainx
10-16-2009, 23:43
стефиту,
когато имаш добро в себе си не е нужно да го вадиш на показ за другите, това ще ти кажа. просто го правиш. независимо дали е нещо, свързано с бита, с комуникацията с другите, с образованието ти.

не го приемай като нападка, просто казвам.

и не е вярно, че доброто не се помни.

ameli
10-17-2009, 16:29
бях намерила протмоне в тревата с докоменти, карти и т.н. и го върнах на собственика му. оказа се, че го нападнали, взели парите и дим да ги няма ... само едно благодаря ... :)

Joc
10-17-2009, 16:34
три отлични оценки на национални олимпиади :) 8-) 8)

DarkKisss
10-17-2009, 19:03
Всички с малки изключения сте селяци избиващи комплекси тук и не вземащи на сериозно нито една една тема, а на мен темата ми харесва.