PDA

View Full Version : Линукс



Victorya
10-16-2009, 21:47
От днес си сложих Убунту Линукс 8.10. Малко съм боса в тази операционна система,защото до сега съм използвала само Windows.Въпросът ми е може ли някой да ми препоръча плеъри за филми,за музика...С останалото май ще се оправя.

niii
10-16-2009, 22:02
Еми мисля че в замунда имаше някакви специално предназначени за Линукс,но не знам кои. Иначе търси KMPlayer - всичко отваря :)

bonbogoko
10-17-2009, 04:47
Mplayer е моя фаворит. Ето и наръзник как да го инсталираш заедно с кодеците - http://www.ubuntugeek.com/install-mplayer-and-multimedia-codecs-libdvdcss2w32codecs-in-ubuntu-feisty-fawn.html 8)

DevilInDisguise
10-17-2009, 06:28
м аз такива бози не използвам само за музика там имаше някакъв вграден..

bonbogoko
10-17-2009, 08:19
Да отправяш мнение без да го защитиш според мен е проява на лош вкус. При прясна инсталация на повечето Linux дистрибуции липсват голямо количество кодеци, а пък Mplayer е много добър избор.

DevilInDisguise
10-17-2009, 08:37
Да отправяш мнение без да го защитиш според мен е проява на лош вкус. При прясна инсталация на повечето Linux дистрибуции липсват голямо количество кодеци, а пък Mplayer е много добър избор.аз казвам че всички са бози... или и да не са на мен не ми вършат работа...

PainMonopoly
10-17-2009, 11:19
Audacious
Xine

Victorya
10-17-2009, 17:40
Действително имах доста проблеми с кодеците,но инсталирах горепосоченият MPlayer и вече е по-добре.Благодаря на всички,които писаха по темата.Дано нямам повече проблеми с Linuxa.

П.П.: Рових доста из форума,но може и аз да не съм се справила.Търсих теми,свързани с операционната система Линукс.Не е зле някой компетентен да внесе малко яснота по въпроса за такива като мен.Просто давам предложение.

Outlaw87
10-17-2009, 20:47
каквото те интересува питай. защо си се метнала на 8.10. и без това още не си го нагласила. изчакай тея дни да излезне 9.10 и си го качи. после пробвай вградените плейъри и ако не ти допадат си инсталирай други. аз в момента съм с audacious/totem/vlc. ако има нещо за пингвините питай.