PDA

View Full Version : Възможно ли е да съм припаднала?



vanesa0pld
10-17-2009, 08:07
Здравейте.Вчера щом се върнах от училище взех да чета еднин весник.И четох малко но ми се доспа.Неможах да заспя а само дремех(събуждах се през 1-2минути)Такааа....след това станах и пуснах телевизора за да погледам там някакъв сериал...и изведнъж докато гледах нещо ми стана.От този момент нищо не си спомням..само си спомням че по едно време се ''събудих''(ако миже така да се каже),но неможех да стана,да се изправя.И след това само си спомням че сърцето ми биеше АДСКИ бързо-сигурно с 90-100 удара в минута :( (докато лежех и го чувах)
Та възможно ли е да съм припаднала?
П:П-Знам че не е добре обяснено,за което се извинявам,но за този период от време не си спомням почти нищо. :(

eatmysocs
10-17-2009, 08:12
Вероятно си припаднала. Но това 90-100 удара в минута не е "адски бързо"...Най-добре е да се консултираш с личния лекар. Ние тук няма как да ти помогнем.

amk933
10-17-2009, 11:04
Според мен нещо си сънувала. :)

vanesa0pld
10-17-2009, 11:15
Според мен нещо си сънувала. :)
не,несъм сънувала.Щом дремнах 20-тина минути се събудих и след това oколо 15-20 минути гледах телевизия(даже си спомнят всичко от сераала които гледах)..и чак тогава стана това.Незнам както си гледах телевизия и изведнъж незнам какво стана,не си споням и след това неможех да се изправя :(

clever
10-17-2009, 13:55
вероятно адски много ти се е спало
заспала си..
а това 90-100 не е толкова бързо ... нещо си се стреснала или де да знам ..

сега добре ли се чувстваш?
ако сега нищо ти няма - нямаш какво да те притеснява
но ако искаш се консултирай с лекаря си(както казах не е наложително . . ти най добре може да прецениш)

:)

ByK
10-17-2009, 14:40
възможно е .. но не се понирай отиди при специелист :)

vanesa0pld
10-17-2009, 15:44
вероятно адски много ти се е спало
заспала си..
а това 90-100 не е толкова бързо ... нещо си се стреснала или де да знам ..

сега добре ли се чувстваш?
ако сега нищо ти няма - нямаш какво да те притеснява
но ако искаш се консултирай с лекаря си(както казах не е наложително . . ти най добре може да прецениш)

:)
ами не ми е много добре-постоянно ми се гади и се чуствам дискомфортно :?

m0
10-17-2009, 18:59
На мен миналото лято ми се случи същото.Сърцето ми биеше толкова силно,че както си бях затворила очите и си помислих,че някой се качва по стапалата :D ... Така и не разбрах какво се случи,но спокойно сигурно е от преумора.

clever
10-17-2009, 19:19
вероятно адски много ти се е спало
заспала си..
а това 90-100 не е толкова бързо ... нещо си се стреснала или де да знам ..

сега добре ли се чувстваш?
ако сега нищо ти няма - нямаш какво да те притеснява
но ако искаш се консултирай с лекаря си(както казах не е наложително . . ти най добре може да прецениш)

:)
ами не ми е много добре-постоянно ми се гади и се чуствам дискомфортно :?може да е някакъв вирус
не се притеснявай
отиди на преглед и ще разберат какъв е проблемът :)

petiam
10-17-2009, 19:37
възможно е .. но не се понирай отиди при специелист :)

+1

kalpazanka
10-18-2009, 06:11
а това 90-100 не е толкова бързо ... нещо си се стреснала или де да знам ..
:)
Само дето при над 90 удара в минута имаме тахикардия!!! ;)

DrSmurph
10-18-2009, 20:19
а това 90-100 не е толкова бързо ... нещо си се стреснала или де да знам ..
:)
Само дето при над 90 удара в минута имаме тахикардия!!! ;)

... А ТОВА НЕ Е ЗА ПОДЦЕНЯВАНЕ!!!
КОНСУЛТАЦИЯ С ОПЛ И НАПРАВЛЕНИЕ ЗА КАРДИОЛОГ!

vanesa0pld
10-18-2009, 20:26
а това 90-100 не е толкова бързо ... нещо си се стреснала или де да знам ..
:)
Само дето при над 90 удара в минута имаме тахикардия!!! ;)

... А ТОВА НЕ Е ЗА ПОДЦЕНЯВАНЕ!!!
КОНСУЛТАЦИЯ С ОПЛ И НАПРАВЛЕНИЕ ЗА КАРДИОЛОГ!
пфф,аз като малка съм лежала в болица заради сърцето..всъщност съм била много малка-на 11месеца и сърцето ми е биело мнго бързо.Но през годините ми мина-сега имам горе-долу нормален ритум на сърцето...но дори и за тези години в които съм имала ускорен пулс сърцети ми не е биело така-точно това ме притеснява

clever
10-19-2009, 11:32
както ти казаха хората отиди на лекар
няма смисъл да се притесняваш непрекъснато за нещо.. отиваш на лекар;открива се проблема и се решава
успех! ;)

acer666
10-19-2009, 12:33
Някой от постовете са пълни глупоти :-x

Заспала си.

Това което ти се е случило е рядко срещано състояние на съня - някой хора си мислят, че са отвлечени от извънземни през този период.

Истината е че когато човек заспи се потискат двигателните функции, за да не може човек да се самонарани (природата е помислила за всичко :D ) и в момент на просъница, човек може да се почувства парализиран, и да не може да мърда. Амнезията се е получила, защото ти реално си спала, а ускорения сърдечен пулс, защото си се уплашила.

idioticallystupid_
10-21-2009, 18:27
И на мен ми се случи веднъж, но сега нищо ми няма.
По принцип може да се получи докато спиш по гръб и както е написано в предишния пост, мисля че е от съня.

TykaSePisheNick
10-21-2009, 18:37
Бе и аз мисля, че си заспала..Понякога когато заспиваш нали изпадаш в едно такова положение, че не знаеш дали си буден или спиш и изведнъж рязко се стряскаш и сърцето ти бие като полудяло..

vanesa0pld
10-21-2009, 19:07
Бе и аз мисля, че си заспала..Понякога когато заспиваш нали изпадаш в едно такова положение, че не знаеш дали си буден или спиш и изведнъж рязко се стряскаш и сърцето ти бие като полудяло..
ами аз съм сигурна че не съм заспала,но.....ако го погледнем от друга страна най-вероятно е станало така 8-)