PDA

View Full Version : NIKE



mirki4a
10-17-2009, 12:01
Как познавате дали е оригинален 1 екип,защото вчера си купих 1 всичко му е ок,но гледам,че на ципа има логото на NIKE и отдоло пише YKK.Стана ми интересно как се познава дали е оригинален или не?

LovelyGirl
10-17-2009, 12:34
В България, оригинални дрехи няма.
Може и 200лв. да струва, пак ще е made in China.

mirki4a
10-17-2009, 12:43
На етикета пише:

logo (nike) the
athletic
dept

XL TG EG
UK 46/48 154/156
F 54/56 D52/54


Made in indonezia
fabrique en indonesie


от другата страна на етикета:



logo (nike) the
athletic
dept


www.nike.com


материя,изработка,всичко е на ниво.Ципа ми е интересен:


От двете страни:
logo nike

а отдоло(там откъдето започва ципа):


ykk

dark_wings
10-17-2009, 12:51
В България, оригинални дрехи няма.
Може и 200лв. да струва, пак ще е made in China.


Вече почти всичко се прави в Китай.И Пума си прай нещата в Китай по простата причина, че там работната ръка е най-евтина! И други немски марки, не само за дрехи, избират Китай за производство,но пак са си качествени.Всичко си се прави под техния контрол.
Ако си си купила анцунг от фирмен магазин на Найк, значи си е истински.За да отворят фирмен магазин, трябва да имат договор с тая марка.

TellMeYourName
10-17-2009, 12:53
ей, малоумници...
YKK е марка за ципове, която доставя за доста големи компании.

POLLINA
10-17-2009, 12:54
:lol:

teenems
10-17-2009, 15:32
от един по-горен пост ,че всичко вече се правило в Китай.
1во .не баш всичко !
2ро . те Адидаси и т.н. като се правят в Китай се правят в по-добри заводи .
имаш ли изобщо нещо Найк ,Пума ,Адидас ? че да говориш ?!
аз имам къси гащи от 3 годишна и още са здрави !
някакви горнища от повече от 15 години още са здрави !!
прави си изводите ,или пък маратонки татко има едни на 10-13 г.
още са здрави ..

LovelyGirl
10-17-2009, 15:43
Не знам дали ставаше въпрос за мен, но да изкажа лични наблюдения.
Бях с моя съученичка като си купи маратонки от магазин на Пума.Точно на 2рата седмица се разшиха и скъсаха.При положение, че тя не прави нищо, нито тренира, нито нещо по-специално.Даже и пеша не ходи, освен 5мин. до училище.Освен това са ми споделяли, че от пантофите на Пума им миришели краката.Звучи гадно, ама си е така.Не е от несмяна на чорапи или други неща.От други обувки нямат проблем.Чувала съм го от няколко момичета.
Дрехи също съм виждала некачествени.
Аз не си купувам стоки от тези магазини, защото просто не харесвам спортни стоки.Не нося спортни дрехи.

Това е мое мнение и не целя да си го наложа, нито да накарам някой да се съобразява с него :)

mirki4a
10-17-2009, 17:43
1.dark_wings момче съм.
2.TellMeYourName не обиждай!
3.LovelyGirl за мен няма значение къде е правен,само да е качествен.

Щом ykk е компания за ципове обслужваща големи марки,като качество,материя и изработка е добре значи съм попаднал на оригинален :grin: :grin: :grin:

Но все пак ми е интересно както си копувате екипи как разбирате дали е оригинален,защото вчера в адидаса гледах,че имаше 3-4 модела,за които съм 100 сигурен,че не са оригинални(причината беше материяте и изработката).Но има много добри дубликати.Как ги разпознавате?

Robe
10-17-2009, 17:47
В България, оригинални дрехи няма.
Може и 200лв. да струва, пак ще е made in China.Това че е от Китай не значи че не оригинално, ебахти тъпата логика, това можеше да го кажеш преди 10 години. Сега повечето от компаниите за дрехи си произвеждат там стоката поради евтината работна ръка. GL !

mirki4a
10-17-2009, 17:52
В България, оригинални дрехи няма.
Може и 200лв. да струва, пак ще е made in China.Това че е от Китай не значи че не оригинално, ебахти тъпата логика, това можеше да го кажеш преди 10 години. Сега повечето от компаниите за дрехи си произвеждат там стоката поради евтината работна ръка. GL !

Именно!

dark_wings
10-18-2009, 08:49
В България, оригинални дрехи няма.
Може и 200лв. да струва, пак ще е made in China.Това че е от Китай не значи че не оригинално, ебахти тъпата логика, това можеше да го кажеш преди 10 години. Сега повечето от компаниите за дрехи си произвеждат там стоката поради евтината работна ръка. GL !

Именно!

Е и аз тва казах, де...

Luscious_Heart
10-18-2009, 10:47
Не знам дали ставаше въпрос за мен, но да изкажа лични наблюдения.
Бях с моя съученичка като си купи маратонки от магазин на Пума.Точно на 2рата седмица се разшиха и скъсаха.При положение, че тя не прави нищо, нито тренира, нито нещо по-специално.Даже и пеша не ходи, освен 5мин. до училище.Освен това са ми споделяли, че от пантофите на Пума им миришели краката.Звучи гадно, ама си е така.Не е от несмяна на чорапи или други неща.От други обувки нямат проблем.Чувала съм го от няколко момичета.
Дрехи също съм виждала некачествени.
Аз не си купувам стоки от тези магазини, защото просто не харесвам спортни стоки.Не нося спортни дрехи.

Това е мое мнение и не целя да си го наложа, нито да накарам някой да се съобразява с него :)
Като е плат, ще се вмирисва, щом не го переш. :lol: Нали се изпотяват краката, и по 2 пъти на ден да си сменяш чорапите, щом изкарваш голяма част от деня в обувки с такъв плат отвътре, ще вонят.. Аз преди време си търсех спортни обувки в Puma, Nike, Adidas... женски нали, ама с кожа И отвътре. Ама няма никъде. И трябва да се почистват редовно. Имам иначе такива с плат, не се вмирисват, щото ги чистя на всеки 1-2 седмици. 8-) Па и ги нося само за трен..