PDA

View Full Version : Полароидни фотоапарати



courtney
10-17-2009, 14:22
Такам, имам един въпрос..
Онзи ден докато обикаляхме по разни фото центрове да търсим фотоапарат на един приятел, в мен се пробуди едно старо желание за полароиден фотоапарат. Голямо търсене му бях ударила и си спомням, че завърши с неуспех, но от два дена не мога да спра да се чудя дали все пак няма някакъв шанс да успея да си намеря. Питах една продавачка, тя ми каза каквото вече знаех, че по магазините няма да си намеря, но е доста вероятно да си купя на старо. Обаче нямам никаква представа къде да го търся това на старо. И въпросът ми е ако някой друг се е интересувал, или е попадал по обяви в интернет, насам натам, ако е дочул някой да продава, да сподели информация, че вече ще се побъркам. Начинанието отсега е обречено на фейл, но трябва да опитам.

ameli
10-17-2009, 15:07
какво представлява този фотоапарат? :-o

courtney
10-17-2009, 15:12
Това са онези стари фотоапарати, които моментално ти изкарват снимката, затова се наричат instant cameras. За такова нещо говоря:

http://threebyfive.files.wordpress.com/2007/04/polaroidone600.jpg :)

Canis_Dirus
10-17-2009, 15:14
Питай по фото-форумите, но и да купиш е почти невъзможно да намериш консумативи.

ameli
10-17-2009, 15:15
ахамм, ами по морето в миналото ходеха разни папагали и преоблечени хора и ти правеха моментална снимка до колкото си спомням.... може да ги питаш догодина или някой друг който знае :D

hardball
10-17-2009, 15:17
Лента за тея апарати не се произвежда от няколко години, затова така.
Иначе едни типчета дъ импосибъл проджект мислят как да направя лента, която да работи с тея апарати.

Аз съм решила от ибей да си взема след известно време.... 50-тина долара парчето излизат :Р

courtney
10-17-2009, 15:20
hardball, и аз четох нещо подобно преди малко, не знам дали е същото, но някакви пичове от Холандия май са се наели да започнат отново произвеждането на филми, та до някаква степен това ме обнадежди. Благодаря ви много, ще погледна по фото-форумите и в ибей също, ако някой се сети за нещо друго, нека каже. :)

hardball
10-17-2009, 15:54
Иначе едни типчета дъ импосибъл проджект мислят как да направя лента, която да работи с тея апарати.
Същото :D

http://www.the-impossible-project.com/

KoRnFlAkE
10-17-2009, 17:30
аа, тея са супер яките фотоапарати. една приятелка има 2 или 3, обещала ми е 1 и ако почнат пак да произвеждат ленти, много ще се радвам!

courtney
10-17-2009, 17:41
аа, тея са супер яките фотоапарати. една приятелка има 2 или 3, обещала ми е 1 и ако почнат пак да произвеждат ленти, много ще се радвам!

Наистина ли? Ще имаш ли някаква възможност да я питаш откъде ги е купила?

KoRnFlAkE
10-17-2009, 17:44
от Ибей май си ги е взела. там има доста. :)