PDA

View Full Version : Дебитна карта



JaCkSpAr0y
10-17-2009, 16:44
Може ли малко разяснение на тази тема . Трябва ли да имам 18 години за да имам дебитна карта на мое име и какво ми трябва . Мерси \:D/
_________________
Грешен раздел. Преместена.
hamilcar

spenZo
10-17-2009, 16:45
Тук пише със сигурност! (http://www.google.bg/)

tWiLigHtgIrL
10-17-2009, 16:46
:D :D На тази тема мястото и не е тук пък къф отговор очакваш от непълнолетни дето се събираме в тоя раздел да не сме ти банкови агенти :D
Иначе доколкото знам ваще мое ти издадат дебитна карта на техно име ама ти да си я ползваш :P :D

JaCkSpAr0y
10-17-2009, 16:47
Търсих точно това дали трябва да имам 18 :neutral: Но няма . Ми предполагам че някой ще е по информиран затва дано има някой дето знае :-) Ами не намерих подходящ раздел :?

tWiLigHtgIrL
10-17-2009, 16:54
Ем има доктор тийн бе момче/момиче

BoCupycake
10-17-2009, 17:01
Търсих точно това дали трябва да имам 18 :neutral: Но няма . Ми предполагам че някой ще е по информиран затва дано има някой дето знае :-) Ами не намерих подходящ раздел :?
Преди години пуснаха от банка ДСК едни тийн карти и нямаше нужда да имаш 18 за да си извадиш,но незнам дали ги има все още.Предполагам,че да.

SorrowEyes
10-17-2009, 18:20
Имаш право да отвориш спестовна сметка на твое име, но парите се теглят трудно (т.е. много тромаво) или след 18.
Дебитна карта можеш да си изкараш на името на някой твой родител и по тази банкова сметка да внасяш пари ръчно (процедурата е много лесна) . Можеш ,разбира се, да си смениш пин кода и дебитната карта фактически е твоя.

п.п. има нещо, с което не съм много запозната-от училище стипендиите ще ни ги раздават чрез дебитни карти и единственото нещо, което поискаха от нас е копие на личната карта. Въпреки това според мен най-оптималния вариант е да си извадиш дебитна карта на името на родител. :)

JaCkSpAr0y
10-18-2009, 09:25
Имаш право да отвориш спестовна сметка на твое име, но парите се теглят трудно (т.е. много тромаво) или след 18.
Дебитна карта можеш да си изкараш на името на някой твой родител и по тази банкова сметка да внасяш пари ръчно (процедурата е много лесна) . Можеш ,разбира се, да си смениш пин кода и дебитната карта фактически е твоя.

п.п. има нещо, с което не съм много запозната-от училище стипендиите ще ни ги раздават чрез дебитни карти и единственото нещо, което поискаха от нас е копие на личната карта. Въпреки това според мен най-оптималния вариант е да си извадиш дебитна карта на името на родител. :)



Аз работя и там трябва да ми се превеждат пари за това става въпрос :P

RAWRRR
10-18-2009, 11:19
Не, нямаш право на дебитна карта, докато не навършиш 18 години.
Като документи се искат само лична карта, на която се прави копие.

(бтв, копието се прави от сужител на банката, не саморъчно в ксерокса и освен това, пинкодовете не се сменят обикновено)

Опциите ти са две:

Молиш родителите си да си направят дебитна карта и предпуреждаваш шефа, че ще превежда пари на името на тях (за всеки случай).Когато ти е готова картата ти дават запечатан плик,където е пинкода,така че само ти и евентуално вашите го знаят.

Отиваш с родител в банка и искате да ви отворят детски влог, "Влог- Бъдеще" и тн (има различни имена), сметката се води на твое име, но можеш да разполагаш с нея, само в присъствието на родител и то на каса,докато не навършиш 18 (не се издава дебитна карта)

Nikneg
10-18-2009, 11:38
Имаш разбирасе право :-o аз си изжадих на 15, даже без да те придружава родител !!

RAWRRR
10-18-2009, 11:39
Къде ????

Nikneg
10-18-2009, 11:41
например в Пощенска банка или всяка др банка :)

RAWRRR
10-18-2009, 11:44
Ами във всяка друга банка, искат задължително 18 години, за каквото и да е било, затова питам.

Нямат право да ти открият сметка, ако нямаш 18 години.А дебитната карта обикновено е обвързана с тази сметка , освен ако няма своя собствена.

Nikneg
10-18-2009, 11:46
в Пощенска банка ако нямаш сметка веднага ти правят заедно с издаването на деб карта ,единствено ти трябва лична карта

Nikneg
10-18-2009, 11:48
ето моята е Visa Electron

http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/bg-BG/Individuals/055DebitCards/01VisaElectronDebitCard/#

RAWRRR
10-18-2009, 11:49
Аз се сещам за две - Алфа и Райфайзен, където няма да ти издадат, ако си непълнолетен.

От друга страна, щом казваш че в Пощенска може.Сега разучих и ми казаха, че и в УниКредит издавали на деца, така че явно зависи от политиката на банката.

Така че нека авторката се насочи към последните 2 банки и да пита там.

Nikneg
10-18-2009, 11:50
Аз се сещам за две - Алфа и Райфайзен, където няма да ти издадат, ако си непълнолетен.

От друга страна, щом казваш че в Пощенска може.Сега разучих и ми казаха, че и в УниКредит издавали на деца, така че явно зависи от политиката на банката.

Така че нека авторката се насочи към последните 2 банки и да пита там.

да точно така

LovelyGirl
10-18-2009, 12:27
Моя съученичка си имаше карта, на която и превеждаха издръжката.Тя нямаше 18, а картата си беше на нейно име.Не знам дали това е дебитна, не разбирам :D