PDA

View Full Version : Един живот ли живеем?!



liim0nka
10-17-2009, 19:08
Не знам просто сам адски учудена от това, което ми раазказаха .. (в момента учим за Лилиев-символист..госпожата ни разкаваше за символистите-група хора, които смятат, чее техният свят не е този на земята, а на небето, в отвъдното.Те не харесват живота на земята заради лъжите,измамите,войните,ло ите хора,злобата и т.н.....не харесват този начин на живот..смятат,че тук те не са в хармония със себе си,а на небето-там всичко е прекрасно,красиво,няма войни няма нищо лошо, там са в хармония със себе си. Затварят се в себе си и чрез стихотворенията си изразяват душевните си състояния.Доколкото разбрах ги описват чрез природата ии така..иии в часа казвам на ена съученичка..добре как може да искаш да умреш...и госпожата ме чу ..разказа ми това(по-горе написаното) .. и продължи с тази история- ..В Индия имало малко момиченце, което умира при катастрофа..смятат че се преражда, защото след време момиченце..разказва на майка си за любимата си торбичка, кооято се намира в еди кой си град...къща,шкаф.Майката се вързва и с детето тръгват да търсят града..отиват на улицата, която детето посочва..помни къщата, влиза..отваря шкафа и взима същатата тази торбичка.....помнело неща от предишния си живот(преди да катастрофира с предните си родители) .. като ми го разказаха :shock: :shock: ..принципно не вярвам в това с прераждането, но това тотално ми завъртя главата..
Как мислите.. ??
аа чували ли сте/чели..за подбони случаи, защото ми стана адски интересно?

DebelaManekenka
10-17-2009, 19:13
fake

Liar
10-17-2009, 19:20
И аз знам такава истрия,ама с малко момченце 8-)

PsychologicalDisorder
10-17-2009, 19:23
ко да се, ко каза, ко?
... :-o

courtney
10-17-2009, 19:34
Тва с преродилото се момченце, момиченце, и всякакви производни истории на тази са измислени, за да подсилят ефекта в хода на обсъждане на прераждането. Но определено се опитвам да вярвам, че не живеем само един живот тук на земята, защото тогава всичко би било нелепо. Напоследък чувам, ставам свидетел или пък направо на мен ми се изсипват такива простотии на главата, от такъв характер, че започнах да се питам за кво изобщо го живеем тоя живот е така, и толкова много се убедих как няма господ, нито смисъл в нищо. Поне като ни отнемат хората толкова млади, трябва да има защо, трябва да има някакво по-хубаво място, на което да отиват, иначе всичко е просто... тъпо. Докато просто слушаш за такива истории е нормално да си мислиш 'хм, странно, друг живот, прераждане, ала бала, трудно ми е да повярвам, няма такива неща".. Когато преживееш загуба или се сблъскаш прекалено отблизо с възможността за такава, просто започваш да живееш с тази мисъл, че трябва да има и друго място, което да изкупва всичките глупости на тоя живот. Лилиев го учихме преди доста години, и мен ме обърка. Един ден ще го разбереш. :)

liim0nka
10-17-2009, 19:35
:D :D честно казано като чета и аз не го разбирам..ама не мога да го обясня :D смисъл такъв, че детето умира..и когато се преражда душата му ли..нз и аз..в тялото на др дете..то си се ражда нали..но преди това е живяло др живот...Все още си спомня какво е изживяло..по точно не мога да го обясня :D

clever
10-17-2009, 19:38
мм.. не вярвам в такива неща... фейк

п.п.PsychologicalDisorder егати подписа братле :lol: :razz: :razz:

PsychologicalDisorder
10-17-2009, 19:40
майна, дайте някво резУме на първия пост, че не ми се чете.

:>

EarthShaker
10-17-2009, 19:54
ко да се, ко каза, ко?
... :-o

епитит ше имаме.. и холерия!

TheNewReligion
10-17-2009, 20:26
Тва с преродилото се момченце, момиченце, и всякакви производни истории на тази са измислени, за да подсилят ефекта в хода на обсъждане на прераждането. Но определено се опитвам да вярвам, че не живеем само един живот тук на земята, защото тогава всичко би било нелепо.

Doomy
10-17-2009, 20:28
Не...
Прераждаме се.По тоя случай може да извършиш ритуално самоубийство...

1n5ub0rd1na73
10-17-2009, 21:12
Малко книжки по въпроса, а и по други въпроси:

"Не пипай тази книга", Ван Хелсинг;

"Анастасия", Владимир Мегре;

"Ти си това", Румен Чорбаджийски (много тежко четиво; само за ентусиасти);

http://www.xnetbg.com/ (също много полезен и интересен сайт).

machoka
10-17-2009, 21:59
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=289021&highlight=

или иначе казано, всички си поделяме един свят, но в паралелните му Вселени )