PDA

View Full Version : Студентски бригади



Firestarter90
10-18-2009, 08:11
Здравейте :) Искам да попитам какво ви е мнението за студентските бригади. Опитните да споделят мнение за фирмата, с която са заминали, какви са били процедурите и всичко каквото се сетите :) Благодаря предварително!

bullit
10-19-2009, 10:05
да и аз бих искал да знам нещо повече по въпроса :)

Marinchety
10-20-2009, 15:31
един приятел се върна от такава бригада в Англия преди седмица каза, че е останал много доволен и парите са били добри.Работата е била множко, но за тия пари си е заслужавало усилията

sh3_1s_7h3_0n3
10-29-2009, 22:37
Аз бях с една софийска фирма Fletcher Lynd и останах доволна от услугите й. Документите всичко ми беше в срок, да не кажа и че дойдоха по-бързо от очакваното.. където за каквото отидох - всичко си беше тип-топ иначе.
Иначе процедурата не е нищо особено. Трябва да попълниш няколко документа, ако ще ходиш в САЩ ти трябва и виза, задграничен паспорт, джобни, стягаш багажа и летиш.
Не е голяма философия. Просто трябва да си харесаш оферта, къде, какво, защо... Това всъщност е най-важната част от всичко.

Sissy90
10-30-2009, 08:33
Иначе процедурата не е нищо особено. Трябва да попълниш няколко документа, ако ще ходиш в САЩ ти трябва и виза, задграничен паспорт, джобни, стягаш багажа и летиш.
Колко джобни пари си взе? В края на първия месец ли ти дават първата заплата? Лесно ли се намира втора работа?

sh3_1s_7h3_0n3
10-30-2009, 08:44
Всичко е много относително. По принцип от фирмата ти казват, че е добре да тръгнеш с поне 500$, но ти разбира се можеш да си вземеш и повече за всеки случай, защото всичко се случва. Това сам го преценяваш.
Заплатата - зависи от работодателя. Но честно казано не съм чувала някой, който да е ходил в САЩ и да са му давали 'месечна' заплата. Обикновено се дава на 1 или на 2 седмици.
А втора работа... хм, нищо не е гарантирано. Има фирми примерно, които от тук ти уреждат и втората работа. Само че предполагам, че в този случай таксите им ще са по-високи, нямам представа.
А иначе за втора работа е добре предварително да разгледаш региона и селищното място, в което ще си. Можеш да разпиташ и във фирмата как стоят нещата, а и във интернет на всякакви забутани кътчета, които ги няма на картата може да ти извади достатъчно информация да разгледаш поне какво представлява мястото, към което си се запътила. :) И да, в този случай сам си търсиш втората рабоат. Яхваш колелото и питаш навсякъде търсят ли-не търсят ли.
Но където и да ходите, моя съвет е да отидете възможно по-рано. Защото като се изсипят всички 'бригадири' юни месец..., възможността за намирането на втора работа значително намалява. ;)

Sissy90
10-30-2009, 09:15
Благодаря много за отговорите! А за джобните и аз съм чела какво препоръчват, но ме интересуваше ти с колко тръгна и стигнаха ли ти.

MakeMeLaugh
10-30-2009, 09:18
Ако ще е за Англия - "Конкордиа"

sh3_1s_7h3_0n3
10-30-2009, 14:49
Честно казано не разбирам защо хората толкова се натягат за Англия. Да, хубаво, че е заради парите... но при тези условия. :-o Да береш ягоди или каквото и да било, мръсен, кален, в мизерия... далеч от цивилизацията... в някаква нива забучен, никакви разнообразия, нищо. Пф... Колкото и пари да ми дават за там, не мисля, че бих издържала.. :?

MakeMeLaugh
10-30-2009, 15:27
Става по-лесно, по-близо е, и работата може да е тежка, но е елементарна и знаеш, че винаги ще се справиш.
Това са моите виждания защо го предпочитат.
Аз не съм ходил, мои съкурсници ходиха :)
Ама вече няма смисъл.. те ходиха като 1 лира беше = на 3 лв, а сега е 2.20-2.30, което е голяма разлика.

Nadelina
10-30-2009, 22:52
Моя приятелка ходи това лято с "Конкордия" в Англия и за 3 месеца донесе 7000 лв. Изобщо не е малко! В Америка задължително трябва да работиш на 2 места (а не е сигурно, че ще си намериш втора работа още в началото, пък дори въобще). Мисля си, че работата, която вършиш в Англия е хамалска, ама поне знаеш, че работиш и си спиш нормално и имаш почивни дни, в които можеш да си починеш реално, а не работиш през деня едно, вечерта - друго, и в крайна сметка не си имал време да видиш нищо (а си в Америка, за Бога!).

sh3_1s_7h3_0n3
11-01-2009, 21:47
Моя приятелка ходи това лято с "Конкордия" в Англия и за 3 месеца донесе 7000 лв. Изобщо не е малко! В Америка задължително трябва да работиш на 2 места (а не е сигурно, че ще си намериш втора работа още в началото, пък дори въобще). Мисля си, че работата, която вършиш в Англия е хамалска, ама поне знаеш, че работиш и си спиш нормално и имаш почивни дни, в които можеш да си починеш реално, а не работиш през деня едно, вечерта - друго, и в крайна сметка не си имал време да видиш нищо (а си в Америка, за Бога!).


Ъъъ, глупости?! :-o

Това от личен опит ли го твърдиш?

hottie
11-02-2009, 11:04
Спорд мен в САЩ вече не си струва АКО целта ти е да отидеш заради парите. Ако искаш да види САЩ, да се разходиш след това ала бала да. Но ако искаш да заминеш с цел пари по-добре Ирландия примерно...Англия също.При този нисък курс на долара вече не е същото.

sh3_1s_7h3_0n3
11-02-2009, 17:59
Определено. :)
Който заминава трябва да е много наясно с това защо го прави - заради пари, емоции или нещо друго. :)
Там можеш да отидеш, да поработиш, да си накупиш доста работи, които тук са с нереални цени, да обиколиш няколко щата... да видиш 'свят' и после да се прибереш пълен със спомени и незабравими мигове.