PDA

View Full Version : изтощена к0са...



MimmZzZchYyY
10-19-2009, 16:20
Всеки ден изправям и тупирам к0сата си... не знам дали се дължи на това, н0 к0сата ми е суха, накъсана, п0яви ми се пърх0т (може би от лака за к0са :( ) и вече няма същия блясък какт0 преди...
Искам да ви п0питам изп0лзвали ли сте няк0и пр0дукти пр0тив пърх0т и какви възтан0вяващи и п0дхранващи маски сте изп0лзвали?.. Лесн0 е да 0тида в аптеката или в няк0й к0зметичен магазин, н0 там м0гат да ми пр0бутат най-различни б0клуци... таа за това искам да ви п0питам 0т какв0 сте д0волни вие.. п0принцип всичк0 си е д0 типа к0са, н0 все пак :) Благ0даря ви предварително ! :-)

titinkaa
10-19-2009, 16:37
по принцип не се топирвам,но се изправям,но в година 2-3 пъти,така че не мога да кажа че косата ми е изтощена,но знам че пресата изсушава косата,защото гори оазняването от корените,затова ти е суха,а пърхота ти е от лака за коса,купи си Clear и ще останеш доволна,а за блясъка си вземи някоя маска за коса на Elseve :)

blondeVIP
10-19-2009, 16:48
Да от това ти е станала такава косата ;)
Clear е най-добрият срещу пърхот казвам ти го от опит (на мамето опита де xd ) иначе за подхранване, аз имам една маска точно за суха, изтощена коса, но не е някоя известна и не знам дали другите не са по хубави мойта е на Elidor доволна съм доста :) иначе за бласък има един невероятен шампоан + балсам без отмиване на Elseve (особенно балсама)
http://www.ivis-bg.com/product_info.php?cPath=317_265&products_id=1929
върши чудеса :)

slynchoo
10-19-2009, 17:53
Да,от лака ти се е появил пърхута.И на мен по едно време ми се появи (и аз като теб се топирвах всеки ден..е почти всеки ден) и майка ми каза да спра малко с лака за коса,защото тя подозираше,че е от него..И се оказа права.
Значи за пърхута както казаха по-горе си вземи Clear.Резултата е на лице.
А относно сухата коса..вземи си някакви маски,балсами за суха коса.Аз имам един на Ейвън с бадемово масло и съм много доволна! :)

lizzy
10-19-2009, 18:04
Маска за коса Miosotis - много добра за суха изтощена коса :grin:

sunshine92
10-19-2009, 18:05
Абсолютно съм съгласна с по-горните мнения. Мога да допълня за подхранване на косата да си вземеш хининова вода или да си правиш маска с тривитаминол. Аз лично съм много доволна и от двете. :) :-)

MimmZzZchYyY
10-19-2009, 18:45
к0сата ми се 0мазнява мн0го от хинин0вата в0да

lizzy
10-19-2009, 19:44
Пробвай хининовия шампоан тогава

plushinka1
10-19-2009, 20:13
аз също си изправям косата всеки ден, често и се топирвам, но нямам тези проблеми......използвай кристали мога да ти препоръчам Cristalli liquidi - rolland против цъвтеж ии защитен UV филтър, също са и за блясък. Но каквито и кристали да използваш ще ти е от полза..също препорачително е да си правиш всяка седмица маска с тривитаминол... :)