PDA

View Full Version : ЖИТО?



marichela
10-20-2009, 14:15
Една приятелка се кани да почва диета изцяло от жито, като може на ден да яде и по една ябълка и мед.Това за 1 месец.На мен ми се вижда малко множко,ноо.., та някой случайно да е пробвал тази или подобна диета.Дали ще има ефект, как мислите? 8)

vagarious
10-20-2009, 14:26
Житото не е ли тестено изделие => да се дебелее от него ? Или бъркам. :-o

hottie
10-20-2009, 14:34
Една приятелка беше правила на същия принцип оризова дието, но за 2 седмици и свали 4-5 кила. Но то е логично. Ако се захванете да ядете само един продукт известно време ще отслабнете, било то жито, ориз...дори шоколад....После се наваксва много бързо обаче.

slynchoo
10-20-2009, 14:46
Една приятелка беше правила на същия принцип оризова дието, но за 2 седмици и свали 4-5 кила. Но то е логично. Ако се захванете да ядете само един продукт известно време ще отслабнете, било то жито, ориз...дори шоколад....После се наваксва много бързо обаче.


Напълно съм съгласна.. :)

ameli
10-20-2009, 18:15
от житото организма се пречиства :)

terawatt
10-20-2009, 19:18
Една приятелка се кани да почва диета изцяло от жито, като може на ден да яде и по една ябълка и мед.Това за 1 месец.На мен ми се вижда малко множко,ноо.., та някой случайно да е пробвал тази или подобна диета.Дали ще има ефект, как мислите? 8)
Лично аз знам 2 йогийски диети. Едната е 3 дена само на жито, като може да се пие само вода (никакви сокове, чайове). Другата е 10 дена - http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=266

Такава за 1 месец не бях чувал. А и според мен не е добре за човек без много опит с гладувания и диети да предприема толкова продължителна диета. Също така захранването след това е много по-сложно от самата диета.

marichela
10-21-2009, 12:31
Една приятелка се кани да почва диета изцяло от жито, като може на ден да яде и по една ябълка и мед.Това за 1 месец.На мен ми се вижда малко множко,ноо.., та някой случайно да е пробвал тази или подобна диета.Дали ще има ефект, как мислите? 8)
Лично аз знам 2 йогийски диети. Едната е 3 дена само на жито, като може да се пие само вода (никакви сокове, чайове). Другата е 10 дена - http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=266

Такава за 1 месец не бях чувал. А и според мен не е добре за човек без много опит с гладувания и диети да предприема толкова продължителна диета. Също така захранването след това е много по-сложно от самата диета.

Именно.Затова и аз си мисля, че малко се изсилва.Дано не възникнат проблеми заради някви си 3-4 килограма.

iiirish
10-21-2009, 12:51
Може пък житото да й подейства отслабващо, защо не :) В крайна сметка аз отслабвам от ядене на мюсли, в които както всеки знае има например орехи, които се славят като най-калоричните ядки :) По една купичка през деня, и хем ме насищат, хем не ми е тежко на стомаха, хем полека-лека отслабвам. А вечер си ям каквото си искам ;) И все пак ефект има. Така че - на всеки според организма :)

clever
10-21-2009, 14:23
диети със само 1 продукт са адски вредни за организъма;особено за подрастващия :?

peace9
10-21-2009, 14:30
Една приятелка беше правила на същия принцип оризова дието, но за 2 седмици и свали 4-5 кила. Но то е логично. Ако се захванете да ядете само един продукт известно време ще отслабнете, било то жито, ориз...дори шоколад....После се наваксва много бързо обаче.
+1 ;)

gabi_94
10-21-2009, 14:43
не е хубаво да се почва диета за некви си 3,4,5,6 килограма. Не са чак толкова мн, просто като си намали количеството храна което приема ще отслабне, аз така правя. За една седмица спрях да се тъпча, понеже аз мнннооого ям, ама мнооого и отслабнах с 3 килограма, не че имах нужда де, ама исках да видя кво ще стане
:D Поне теглото мога да си регулирам както си искам.Кажи и на твойта приятелка да не почва диети, щото има голяма вероятност после да си ги върне че и да удвои сваленото.

BoCupycake
10-21-2009, 14:45
Едно момиче от моя град прави тази диета.Отслабна наистина и то доста.
Но според мен "диетата" изобщо не е здравословна,а и трябва много воля.Т'ва е 1 месец,само по 1 чашка жито на ден... :?