PDA

View Full Version : Загноясъл пръст



emityyyyyyyyyyyyy
10-20-2009, 16:56
Здравейте. :)
Преди отново правих такава тема и казах че се е оправило но то всъщност не се беше ... Така : на десния ми крак на палеца , от дясната страна ми е загноясало :cry: :cry:
И искам да ви попитам знам че ще кажете да отида на лекар .. но адски много ме е страх .. :-k :-# :-# :cry: :cry: И затова може ли да ми препоръчате някакви бабини рецепти или и аз незнамм .. ii ако и вие сте имали такъв проблем да кажете с какво сте го оправили .. и ако сте ходили на лекар какво ви е казал . Мерси предварително :smt058

Red_Hair
10-20-2009, 18:31
ами тей на сухо никой неможе да ти даде конкретен отговор душко,но щом има емпием значи има инфекция на това място,преди вероятно си го удряла или натрапвала или нещо такова,но лекар би ти дал по-добър отговор,няма нищо страшно иди и не се притеснявай,защото ако те е страх сега,какво остава за по-нататък,защото ако не вземеш мерки сега няма да ти казвам какво е способна да направи тази гной ако се задържа в организма :S тей че действай

Macallan
10-20-2009, 18:44
сложи една снимка поне

eatmysocs
10-20-2009, 19:24
Спокойно. Враснал нокът. :) И аз го имам...и на двата палеца, наследствено е. Премивки с спирт и йод. С клечки за уши...ако, можеш да търпиш, изрязваш нокътя до дъно и пак промивки...ако ли не, само промивките и чакаш. Ако стане нещо, повече...иди на лекар за операция...Но аз съм така повече от 5 години...и се търпи. ;)
Успех.

batkodoki
10-20-2009, 22:03
Спокойно. Враснал нокът. :) И аз го имам...и на двата палеца, наследствено е. Премивки с спирт и йод. С клечки за уши...ако, можеш да търпиш, изрязваш нокътя до дъно и пак промивки...ако ли не, само промивките и чакаш. Ако стане нещо, повече...иди на лекар за операция...Но аз съм така повече от 5 години...и се търпи. ;)
Успех.

при склонност - НИКОГА не се изрязва "нокът до дъно!" - напротив, оставя се да се развие!

amk933
10-20-2009, 22:20
Операцията му е майката, но кадърно направена и никакво вадене на нокти. По-голяма глупост от това няма. операцията е да се изреже нокътят до под кожата в зародиша, за да не расте толкова настрани и, ако се изпълни добре се забравя за проблема. Аз имам врастване на единия пръст, но гнойта периодично избива и не ме боли вече много. Така че, ако не е много зле и не те боли нетърпимо мажи го, изстисквай го и карай така. Но, ако и малко боли, заминавай да ти го махнат веднъж завинаги и да забравиш за него! :)

eatmysocs
10-21-2009, 06:41
Спокойно. Враснал нокът. :) И аз го имам...и на двата палеца, наследствено е. Премивки с спирт и йод. С клечки за уши...ако, можеш да търпиш, изрязваш нокътя до дъно и пак промивки...ако ли не, само промивките и чакаш. Ако стане нещо, повече...иди на лекар за операция...Но аз съм така повече от 5 години...и се търпи. ;)
Успех.

при склонност - НИКОГА не се изрязва "нокът до дъно!" - напротив, оставя се да се развие!


Попринцип, да. Но ако има кухина под нокътя (незапълнено място), значи има гъбична инфекция...и трябва да се стретира със спирт и йод, до премахване на дъбичната инфекция.

clever
10-21-2009, 12:56
отиди на лекар докато не почне да те боли ..
най-добре проблемът да се реши навреме ;)
сега се притесняваш да отидеш на доктор .. после ще се притесняваш че имаш усложнен проблем ... ако избираш второто да не се случва отиди да те прегледат
успех! :)

vesito0
10-21-2009, 13:39
аз съм със същия проблем.. и историята ми е същата като на NoContinuation, само дето на мен ми изписаха едно кремче, дето аз трябваше да се мажа с него, когато ми свалиха превръзката..
Операцията не боли, но когато те отпусне упойката ще поплачеш малко - или трябва мн мъжки да се държиш.. 8-) но това е за максимум 3 4 часа.. после забравяш.
Успех да събереш смелост да ходиш на лекар ;)