PDA

View Full Version : Примерни теми за предстоящия дебат.



SWASTIKA
10-20-2009, 21:43
Сигурен съм, че повече от половината във форум, разбират "Sanctus vs Benedictus" малко или много погрешно.

Нека обяся най - постно, за какво иде реч.

Всички във форума избираме една тема, която ни харесва най - много и започваме, грубо казано, да спорим в нея.

Това се случва във всяка втора тема, но там проблема е, че хората са примерно 90 на 10 и няма как да има победител в 'спора'. Искам да вметна, че такъв вид спорене изключва употребата на всякакъв вид обиди, било то към противниковия отбор или към съотборниците.

Интересното е, че тук се развива начина на мислене и разсъждение в определен момент. Учим се да подкрепяме, дори това, което не харесваме, чрез жребият, който определя от коя страна да застенеш.

Този дебат няма за цел да скара или да обижда потребители във форума. Създаден е с цел развлечение, за да направи форума още по - интересен.

Не е задължително да си максимално интелигентен, не е задължително да си максимално строг в такива видове дебати.

Няма много правила, няма определен брой постове, темата е най - горе, а вие може да се изявявате по нея когато пожелаете.

Интересно е, защото, ако някой от другия отбор нападне твои съотборник, ти го защитаваш и обратното.

Не е нещо сложно, а и мисля, че ще бъде едно наистина добро попълнение във форума.

Тази идея ми дойде след доста обстойно преглеждане на форума. Забелязъл съм, че доста от тези, които развиват големите теории, правят големите спорове и противоречат (каквито и трябва да са в дебатите), никакви ги няма тук. Не се страхувайте, пишете.

Всеки може да участва, все пак за това е тази игра, за да ни е забавно и интересно.

Има хиляди теми, в които хората заемат две позиции и започват да се хулят, но тук е малко по - различно, защото тук има малки правила.

Ето и няколко примерни теми от които вие трябва да изберете или просто да добавите ваша идея:

Животът в България? Ад или Рай?

Съществуват ли паранормални явления? Да или не?

Грешка ли е да грешиш? Да или не?

Убийството трябва ли да се наказва с убийство? Да или не?

:)

hottie
10-21-2009, 07:41
Пример -> http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=264151&postdays=0&postorder=asc&start=0

SWASTIKA
10-21-2009, 12:54
Няма интерес? :-o

ameli
10-21-2009, 13:01
в темата на 'хоти' участват точно определени хора, а идеята е да участват нови.


а по предложените от теб теми, мисле че почти всички са се дискутирали, но в друг раздел.


ето ти една примерна тема: има ли смисъл темата ти или не 8-)

NamelessRomantic
10-21-2009, 18:21
Аз съм за.Твърде често се намира добра тема за спор във форума считайки че половината постове са псувни по адрес на автора в 95% от случайте без дори да е прочетена темата.

SWASTIKA
10-21-2009, 19:10
Аз съм за.Твърде често се намира добра тема за спор във форума считайки че половината постове са псувни по адрес на автора в 95% от случайте без дори да е прочетена темата.

Радвам се, че има интерес. Хайде, бе, форум! Дайте още някоя идея за теми. :)

NamelessRomantic
10-21-2009, 21:03
За и против всякакви разделения и дискриминация.Примерно.

w0sh
10-21-2009, 21:05
Мусаката с кисело мляко или без

SWASTIKA
10-21-2009, 22:03
Може и нещо по - сериозно. :-o

SWASTIKA
10-21-2009, 22:06
Хероина - начин на живот или чума :lol:

Чума. :(

LINKNOT
10-21-2009, 23:58
За или против селата? 8-)

hottie
10-22-2009, 07:08
На мен би ми било интересно да чуя добре формулирани аргументи, без обиди и т.н. относно следната тема, която ми подсказа NamelessRomantic - За и против интегрирането на хората от ромски произход ИЛИ За и против интегрирането на децата от ромски произход в българские училища ИЛИ нещо от сорта...

Защо ми се струва интересна темата? Защото очевидно много се спори по тази тема, особено тук, но никой не се аргументира. Всички знаят само как да псуват и обиждат.Пък и така ще имаме 2 страни и ще е много интересно.

ameli
10-22-2009, 11:21
^съгласна съм, но всички 'цигани' са различни - познавам едно циганче, което е горе долу колкото мен, работи и честно изкарва парите си - не краде, не убижда ... докато има цигани, дето са но комент! една щях да и забия, щото община варна плажа да изчистят канала (до автогавата), щото там сички си хвърлят боклука отвисоко, пък тя наща, отива и го изсипва отгоре- е каже ми нормално ли е?! :booooomb:

SWASTIKA
10-22-2009, 12:48
Дайте още няколко идеи и в 19:00 часа, ще пусна една анкета. :)