PDA

View Full Version : Ама сериозно ли? Мнения за МОЛ-ЪТ!



Canis_Dirus
10-21-2009, 10:19
Всеки път, когато съм в София си отделям задължително време да посетя МОЛ-а. Той е първия от този род големи магазини. Зашеметен бях, когато влязох там за първи път модерен и изискан интериор, високи тавани и много цветя и саксии, които висят над магазините и създават уюта на това място. Лъскави витрини на скъпи маркови магазини привличаха вниманието. И най-вече чистота , нетипично за нас българите, но наистина беше много чисто . Обстановката ми харесва, а има и голям паркинг, което си е голямо улеснение. Хубави марки се предлагат там, но цените дори и на намаление са по-високи, в сравнение с други Молове вече. Няколко пъти имам желание да гледам 3Д кино, но все билетите са свършили, затова обикновено сядам да похапна, като разбира се не пропускам да посетя и сладкарницата. Тръгвайки си задължително си вземам нещо за спомен за семейството, все пак не съмот София и рядко имам възможност да посетя МОЛ-а.
Всеки ден за Софийския МОЛ ми напомня закупената от там ухаеща свещ, която краси кухнята ми.



За човек идващ от малък град, Молът първоначално си е стряскащ, направо плашещ :) Затова в такъв случай е добре да имаш придружител.
След преминаване на първоначалното лутане, се вижда добра огранизация и спокойно място, предлагащо за всеки по нещо. Аз лично опитах сладкарницата.


Посетих наскоро 3D киното в Мола в София ( намира се на последния етаж). Цената за билет на деца под 16 год. беше 7 лв, за възрастни 9 лв. Купихме си билети за Чудесата на океана и с нетърпение започнахме да отброяваме секундите до заветният час. Преди да влезем си купихме малки пуканки за 2 лв, които бяха пресолени и изгорени, но пак си ги изядохме :) Започнаха вече да пускат хора и ние влязохме дадоха ни очила. Влязохме и 0ооо чудо какъв голям екран, колкото 8 плевенски ;) Седнахме на местата си,които бяха по средата на киното ( не си избирайте места най отдолу може да ви се схване врата от гледане на горе). Да отбележа, че беше чисто в киното, след нас вече стана с пуканки. Започна филма, беше невероятно наистина всичко е толкова реално, Все едно се намираш под морското равнище и плуваш наред с делфини, най различни риби и дори акули. Препоръчвам на всеки да посети това магическо кино, страхотно е. След като свърши ни насочиха към горният вход,, където върнахме очилата. След това започна едно слизане по стъпалата ........ Накрая си помислихме, че сме слезли на първия етаж на мола, а се оказа, че излязохме на последния :)

Поклон пред величието на МОЛ-ЪТ! Поклон пред интелекта на посетителите му.

hottie
10-21-2009, 10:29
Въййййй :-o

SouthStandServiceLad
10-21-2009, 10:56
Молът е социо-културен топос, който се отличава с няколко неща, в нашия случай...
Първото забележимо е посетителите. А посетителите от своя страна са следствие от пост-социалистическото грандоманско мислене на свраки - колкото по-голямо и лъскаво - толкова по-добре.
Второто е марките. "Скъпите" марки, които са традиционни за България и бедните държави от източната част на Европа, но някой в Бургас и Плевен е чул, че били хубави и скъпи. Не, не са. Скъпи са за мен и теб, иначе са абсолютен смях под пара.
В крайна сметка "моладжийството" е действие, което може да охарактеризира два типа хора - такива с ограничен светоглед и определени модни виждания и такива, които са лишени априорно от нещо повече от три улици, две аптеки и един киносалон ( за което няма какво да ги виним, говоря за вторите. )

Disrespect
10-21-2009, 11:05
Нашия мол е по-хубав от вашия :-P 8-)

SouthStandServiceLad
10-21-2009, 11:11
СЕРА на твоя мол !

SouthStandServiceLad
10-21-2009, 11:15
Даже имаме няколко !

Canis_Dirus
10-21-2009, 11:15
Моя МОЛ е юбер як. А някой от вас ходил ли е в МОЛ-а KaDeWe в Берлин, че да види МОЛ? А в хародс в Лондон?

ESPRIT
10-21-2009, 11:19
Моя МОЛ е юбер як. А някой от вас ходил ли е в МОЛ-а KaDeWe в Берлин, че да види МОЛ? А в хародс в Лондон?

Е па кой квото има, на него се радва

LiLGrizzly
10-21-2009, 11:25
Във Русе строят 7 мола .. от който единият ще е един от най-големите на Балканите ! 8)

Disrespect
10-21-2009, 11:34
СЕРА на твоя мол !

И аз бих срал на вашия, ако имаше поне тоалетна хартия!

ameli
10-21-2009, 13:02
Във Русе строят 7 мола .. от който единият ще е един от най-големите на Балканите ! 8)

обнови си информацията-най-големия ще е във Варна :P

галерия мол http://www.planex.bg/files/images/articles/medium/cefa1b796ab1043fd801b4e2d04d989e.jpeg

гранд мол (няма снимка)

кулите http://images.ibox.bg/2007/07/23/varna%20towers/519x361.jpg

кораба (ВАрна мол) http://www.aimoti.com/newsimg/Image/14/1.jpg

и пфоето http://i238.photobucket.com/albums/ff176/DanailYovev/1187762343_offer_mvarna1b.gif

ако има нещо друго, добавяйте :P

SouthStandServiceLad
10-21-2009, 13:50
Ако ти покажа снимка на изкопите, на новите 8 мола, които се очаква да бъдат построени в София, ще откриеш следната зависимост : Всяка нова дупка за нов Мол е с големина поне 2 пъти повече от предходната. Не знам, кой ще е най-големия, но определено шефовете ще имат статут на кметове, предвид големината им.

scyLLa
10-21-2009, 13:58
Тръгвайки си задължително си вземам нещо за спомен за семейството...

Тоя пък и тоя "спомен за семейството" ще каже човек, че е ходил на някво много велико място РОФЛ

woshata
10-21-2009, 14:03
Значи имам един приятел от младост дето разпраа, че един от най-големите МОЛове щял да бъде някъде при него И разбираш ли като го построят щели да направят Младост център. 8) Тва го говори съвсем сериозно бтв. :(

scyLLa
10-21-2009, 14:06
Значи имам един приятел от младост дето разпраа, че един от най-големите МОЛове щял да бъде някъде при него И разбираш ли като го построят щели да направят Младост център. 8) Тва го говори съвсем сериозно бтв. :(
А ти що не му каза, че пред вас ще строят летище ?

woshata
10-21-2009, 14:10
Значи имам един приятел от младост дето разпраа, че един от най-големите МОЛове щял да бъде някъде при него И разбираш ли като го построят щели да направят Младост център. 8) Тва го говори съвсем сериозно бтв. :(
А ти що не му каза, че пред вас ще строят летище ?Щото е твърде тъп и верно ше се върже. 8-)

scyLLa
10-21-2009, 14:22
Значи имам един приятел от младост дето разпраа, че един от най-големите МОЛове щял да бъде някъде при него И разбираш ли като го построят щели да направят Младост център. 8) Тва го говори съвсем сериозно бтв. :(
А ти що не му каза, че пред вас ще строят летище ?Щото е твърде тъп и верно ше се върже. 8-)
Т'ва е целта някой ден може да го видиш да седи пред вас с багажа и да чака самолета лол...

woshata
10-21-2009, 14:24
:lol:

cherinka
10-21-2009, 14:46
:lol:
Молът"" никога нямада го удостоя със своето присъствие.
Н-И-К-О-Г-А!

hardball
10-21-2009, 15:13
:lol:
Молът"" никога нямада го удостоя със своето присъствие.
Н-И-К-О-Г-А!
Аз бях да гледам ледена епоха :D

ameli
10-21-2009, 15:13
Тръгвайки си задължително си вземам нещо за спомен за семейството...

Тоя пък и тоя "спомен за семейството" ще каже човек, че е ходил на някво много велико място РОФЛ

ами на вас може да ви е смешно, но има хора, кото никога не са помирисвали 'лукса' на града и за тях е нещо ново - това огромно нещо, което се извисява над главите им, с високи тавани, лъскави витрини ...

вие, когато отидете в чужд град си вземате нещо за спомен и за изживявянията, те също го правят ...

ifilin4ica
10-21-2009, 17:34
Да, много интересно...отиваш във Варна, примерно, и вместо да идеш в делфинариума или в морската градина, където е неверояно, ти си замъкваш 'трите букви' в МолАТА - 'символът' на Варна :?
Това е манталитета на българина. Селянията му край няма!!!
И защо когато някой чужденец дойде в България не отива в мола, а се интересува от културата ни, историята ни, изкуството ни и т.н. :?
Бива ли да сме такъв изостанал и елементарен народ. :x

TERRORMACHINE
10-21-2009, 17:37
Във Русе строят 7 мола .. от който единият ще е един от най-големите на Балканите ! 8) скоро ще затворя и 7-те строежа!!!

Joc
10-21-2009, 18:00
Във Русе строят 7 мола .. от който единият ще е един от най-големите на Балканите ! 8) скоро ще затворя и 7-те строежа!!!
успех


бахти как ми се прииска на опиум :?

slivaka
10-21-2009, 19:30
Средище на средновековни зверове ,тамплиери ,селяни от новото време и бакшиши 8-)

LaffyTaffy
10-21-2009, 19:32
не мога да разбера едно нещо:
на тва дередже,на което сме ние българите,с по 600 лв заплата (средно) построиха 15 000 мола,в които цените са просто безумни,поне качеството на стоките да беше добро.Вкарват разни конфекции,издуват цените и после гледаш цялото даскало с еднакви блузи,примерно. :?

thegmin
10-21-2009, 19:46
Аз се чудя защо нашите молове са толкова адски грозни? Вижте хародс как е в стила на Лондон. Е не можеха ли да направят примерно сердика център да изглежда като съседните нему старинни сгради?

PinkFloydSound
10-21-2009, 20:17
Да, много интересно...отиваш във Варна, примерно, и вместо да идеш в делфинариума или в морската градина, където е неверояно, ти си замъкваш 'трите букви' в МолАТА - 'символът' на Варна :?
Това е манталитета на българина. Селянията му край няма!!!
И защо когато някой чужденец дойде в България не отива в мола, а се интересува от културата ни, историята ни, изкуството ни и т.н. :?
Бива ли да сме такъв изостанал и елементарен народ. :x
Точно пък 20 лева за билет в тъпия Делфинариум НЯМА да дам.
Иначе това с МОЛ-овете е смЕх.

tuzaro
10-21-2009, 20:28
моловете са жив ташак майна, тва като знам че има хора дето като няма кво да правят и в мола.... и цял ден могат да седят там, умряла работа. Най-интересното е че като се заговори за мола и аз като кажа че не съм ходил и нямам желание ме гледат се едно съм извънземен.... Едно време беше така и с Билла, като направиха в кичука точно до автогарата и всички селяни слезли от рейса и в нея майна, и само гледат... Не може да минеш да си купиш квото ти трябва майна...

TERRORMACHINE
10-21-2009, 20:35
И защо няма да дадеш 20 лева за делфинариум?сигурното щото си гледа у тях...

PinkFloydSound
10-21-2009, 20:42
И защо няма да дадеш 20 лева за делфинариум?
Не си заслужава?!

cherinka
10-21-2009, 20:49
преди години помниш ли колко беше?
а сега колко е?
и интериора как е?

и, все пак, кефа няма цена :D

5StaR
10-21-2009, 20:57
И защо няма да дадеш 20 лева за делфинариум?
Не си заслужава?!

а за какво си заслужава? ..
15 коли по-добре ли е ? не мисля.
Аз бих отишъл

Пс. в Молла ходя само ако ми се яде от McD, шот е най-близко до нас..

psychopath
10-21-2009, 21:05
в мола само за мочане 8-)
или ако ще си купувам нещо... 8-)

gsh
10-21-2009, 22:13
тоя мол, дето го строят до билата на България, ще е най-големият, бе !
най-омразните месте - мола и сити сентъра :booooomb:

LiLGrizzly
10-22-2009, 00:18
Във Русе строят 7 мола .. от който единият ще е един от най-големите на Балканите ! 8)

обнови си информацията-най-големия ще е във Варна :P

галерия мол http://www.planex.bg/files/images/articles/medium/cefa1b796ab1043fd801b4e2d04d989e.jpeg

гранд мол (няма снимка)

кулите http://images.ibox.bg/2007/07/23/varna%20towers/519x361.jpg

кораба (ВАрна мол) http://www.aimoti.com/newsimg/Image/14/1.jpg

и пфоето http://i238.photobucket.com/albums/ff176/DanailYovev/1187762343_offer_mvarna1b.gif

ако има нещо друго, добавяйте :P
Ти си я обнови ! Този в Русе ако се завърши за който ти говоря ще е един от най-големите на Балканите и информацията ми е много обновена ! Това го правят заради Румънците не заради друго.. !! Защото при нас в Русе във всички големи магазини има на всеки 10 българи 50 румънци !

LINKNOT
10-22-2009, 00:48
Възможностите на съвременния бизнесмен – построяване на търговски комплекс върху исторически паметници и частно пристанище в гранична зона…

Преди 14 века, на брега на Дунав минава Аспарух и създава българската държава. Днес от древната крепост на античния град Дръстър (сега Силистра) не е останало почти нищо.

Тя е полуразрушена, а от там минават багери и фадроми на новостроящ се върху археологическите находки търговски център. Той се издига непосредствено до античната крепостна стена. Именно през нея, за нуждите на сградата, ще минава и подлез за пешеходци – бъдещи клиенти на МОЛ-а.

Подписка срещу строежа върху археологическите находки е правена неведнъж от граждани на Силистра, твърдят местните хора. Резултат не е имало.

Според археолозите сградата попада в т.нар. първа зона на археологическия резерват „Дръстър-Дуросторум”, където се предполага, че са се намирали лятната резиденция на българските владетели от 9-10 век и патриаршията на града. Затова тук строителство може да се извършва, но под много строг контрол заради наличието на ценни археологически паметници, част от които тепърва се откриват.

Въпреки протеста, строежът се е сдобил с разрешителни от всички отговорни институции – общината и Националният институт за паметниците на културата. Инвеститор и собственик на новостроящия се МОЛ е бизнесмен и общински съветник в Силистра.

Romance
10-22-2009, 10:31
На едното кино заминават по 30 - 40 лв (дето филма може да го гледаш у вас на дивана) пък за делфини няма да ги дам.
Сигурно са много сладки :smt007

w0sh
10-22-2009, 10:32
Ако човек отиде повече от 1 път на делфинариум и не му е скучно може да куитне.

MonSitY
10-22-2009, 15:21
егати откачалките. молът почнаха го взмимат много насериозно :lol: :lol: поредната глупости измислена за да се вземат пари на ''не дотам мислещите'' :grin: :grin:

drumhead1
10-22-2009, 19:25
Стига с тоя МОЛ,бе...

Shia
10-22-2009, 21:09
Ходила съм само във Phone Mола Варна да гледам 3D киното,да хапнем с брата два пъти от McD,на гости на един приятел,който бачка там и да вземем нещо от Техномаркета.Готино е,но не е за всеки ден.