PDA

View Full Version : Задача по химия ;[[



renateee
10-21-2009, 12:06
Здравейте.. Искам да ви помоля, който разбира химията или поне горе-долу я разбира да ми помогне с тази задача:

. NO
2SO

Tralqlqlqlq
10-21-2009, 12:52
Нещо не ти разбрах условието. Искаш да знаеш дали когато се увеличи концентрацията и като се повиши температурата и началната скорост се повишава ли? Ако това е въпроса, то да, скоростта е пропорционална на температурата и концентрацията и се увеличава. Кажи ако не е по въпроса т'ва...

renateee
10-21-2009, 16:11
Значи как ще се отрази увеличаването на концентрацията от серния диоксид на скорсота на процеса, е първият въпрос, а вторият:
Как ще се отрази повишаването на температурата на скоростта на процеса..
Надявам се сега да е по-ясно

Tralqlqlqlq
10-21-2009, 17:20
1. При повишаването на концентрацията на серния диоксид скоростта на процеса ще се повиши(ще стане по- голяма). Това се потвърждава от формулата V=|(delta)c/(delta)t|, където (delta)c= c2-c1(променената концентрация минус началната(първата) концентрация) и (delta)t=t2-t1.
2. При повишаване на температурата на процеса скоростта на реакцията пак ще се повиши.

Ако си на зеления Булвест 2000 прочети на стр. 27 и 29 за да го разбереш. Ако не, то...

"Скоростта на химичните реакции е пропорционална на концентрацията на реагиращите вещества. За да протече една реакция между газове или течности, частиците на реагиращите вещества трябва да се срещнат и ударят. Поради интензивността на топлинното движение на частиците- йони, атоми или молекули, броят на сблъскванията е много голям... ... Колкото е по- голяма концентрацията на веществата, които участват в хим. реакция, толкова е по- голям общия брой удари. По- голям е броят и на ефективните удари." (1)
След което си поглеждаш Закона за Действие на масите, който трябва да го има в други учебници, или сте го записали. (1)

" С повишаването на температурата се увеличава скоростта на хим. реакция." (2)

Съжалявам, но не мога да обяснявам и за това ти преписах важното от учебника. Надявам се да съм помогнал.

Едит: За delta имам предвид онова малко триъгълниче, което си срещала и във Физиката. "||" e модул, или +-
.

renateee
10-21-2009, 18:48
Майко златен си :-) :-) :-)