PDA

View Full Version : Диктовки



Shadowsogirl
10-21-2009, 17:19
Въпроса ми е бая глупав, защото едва ли има такова нещо, ама аз да питам. :D Та... В осми клас съм и съм в Езикова гимназия и естествено по английски пада яко учене... Изпитвания, контролни диктовки... И аз имам голям мерак да се упражнявам у нас, че да има по-голям ефект, ама за диктовките нямам възможност пък страшно искам. В смисъл у нас никой две думи не може да каже на английски, да чете още по-малко, да ми диктува... ами сещате се. Та, имали някакви файлове, някакви такива неща предназначени за самостоятелно правене на диктовки. Примерно пускаш си на диск и то си говори ти пишеш. Пробвах да се записвам мене си, ама не става. Едно, че чета текста предварително, второ, че не е достатъчно бавно и накрая става едно нищо. А наистина имам голямо желание.

justt
10-21-2009, 17:45
http://www.fonetiks.org/dictations/

Заповядай. :]

Shadowsogirl
10-22-2009, 11:49
Нямаш идея колко съм ти благодарна. Особено като си видях резуртатите от вчерашната диктовка, знам, че трябва много да се упражнявам!Благодаря ти!

mrtn
10-22-2009, 16:33
Ами, аз съм правил диктовка, само на запознат текст и съм го преписвал по 5 пъти и го запомням, не на изуст, като чуя думата се сещам, кои са другите, така че и тва е нещо. И успех с диктовките за напред. :)

justt
10-23-2009, 11:39
Нямаш идея колко съм ти благодарна. Особено като си видях резуртатите от вчерашната диктовка, знам, че трябва много да се упражнявам!Благодаря ти!

(bow) :)

iiordanova
10-23-2009, 17:07
Мерси за сайта.
Помогна ми много и аз ще се упражнявам.. 8-)
Мерси..! :P

bojilow
10-23-2009, 17:12
И аз ти благодаря ! :)

tArIkAt
10-23-2009, 17:17
И аз търся подобен сайт,само че с френски диктовки :(