PDA

View Full Version : Паника, блокаж, страх или всички заедно



ESPRIT
10-22-2009, 11:02
Предполагам се досещате за какво става дума. В кои ситуации бихте се панирали толкова яко, че да получите т.нар. blackout - забравяте си и граматика и всичко? Често ли ви се случва и как се справяте в такива случаи, прилагате ли някакви трикове напр. общоприетото пиене на валериан :-D и други подобни бабини дивотии или си имате ваши методи?

PsychologicalDisorder
10-22-2009, 11:57
до сега не ми се е случвало да "блокирам".

LiLGrizzly
10-22-2009, 12:57
Само при много красиви момичета ми се е случвало така да зацепя ! 8)

PainMonopoly
10-22-2009, 13:00
Преди, почти винаги, когато трябваше да общувам с непознати. И сега се случва чат-пат, но съм намерил начини да го контролирам.

cherinka
10-22-2009, 13:38
Трябва да е нещо много просто и елементарно при което да блокирам.
Може би когато баща ми ми иска обеснение къде съм била, какво съм правила. Тогава целия свят за мен спира, избиват ме ледени вълни, погледа ми се замъглява и така.
Всичко друго е преодолимо :D

LovelyGirl
10-22-2009, 14:49
Един път май ми се е случвало по-сериозно блокиране :D

С приятеля ми пресичахме улицата и някакъв идиот да се прави на интересен и тръгна срещу нас да кара.Аз знаех, че само иска да ни шашне, но се панирах ( може би, защото ме блъскала кола), и когато приятеля ми ме дръпна да минаваме аз се бях вдървила толкова много, че краката ми не мърдаха и се строполих на земята :-D :oops:
Много се бях шашнала, направо не можех да мисля и да мърдам.За първи път ми се случваше чак такова нещо.

Jumbie483
10-22-2009, 15:17
Само веднъж ми се случи, но бързо се оправих :D

hottie
10-22-2009, 19:35
Случвало ми се е когато първата ми тийейджърска любов дойде да ме целуне. Седях като пън.
Случваше ми се много често преди, когато ме изпитваха устно или трябваше да предсавя някаква презентация, проект и пр. За щастие с времето това притеснение изчезна.
Случва ми се ако съм излъгала някой с нещо и той седи пред мен. Мразя да лъжа, не мога да лъжа...а понякога все пак се налага.

guinessgirl
10-22-2009, 19:39
случвало ми се е само веднъж,една дооста неприятна ситуация.

иначе имам здрави нерви.

Jamalska
10-22-2009, 19:44
О,едно време имаше такива моменти,ама във всичките почти се научих да се справям спокойно. Сега ако изскочи нещо такова ще е много извънредно.

DimovB
10-22-2009, 19:45
преди ми се случваше мн често, но вече съм си изградил някво непукистко държание

woshata
10-22-2009, 19:54
Не, при всякакви ситуации мога да се овладея.

ZipFail
10-22-2009, 20:09
Не, при всякакви ситуации мога да се овладея.
Нема такъв човек ;)

Pliok0019
10-22-2009, 21:18
Когато някое куче тича към мен или лае...се едно се парализирам.

psychopath
10-22-2009, 21:43
съседката ме кара да блокирам 8-)

BlueMushroom
10-23-2009, 07:48
Един път май ми се е случвало по-сериозно блокиране :D

С приятеля ми пресичахме улицата и някакъв идиот да се прави на интересен и тръгна срещу нас да кара.Аз знаех, че само иска да ни шашне, но се панирах ( може би, защото ме блъскала кола), и когато приятеля ми ме дръпна да минаваме аз се бях вдървила толкова много, че краката ми не мърдаха и се строполих на земята :-D :oops:
Много се бях шашнала, направо не можех да мисля и да мърдам.За първи път ми се случваше чак такова нещо.

Абсолютно всеки път като пресичам блокирам и не мога да мръдна.Обзема ме паника и не мога просто да пресека...
Това е така,защото като малка и мен за малко не ме е блъснала кола.От тогава съм така.. :neutral:

LizZz
10-23-2009, 08:39
Принципно рядко имам проблеми с това, а ако се прояви го овладявам до колкото може.
Последния такъв път беше месец април, на първия ми концерт. :Д
Беше в училище и се бях притеснил, че ще се изложа и от там имам точно blackout - помня преди и след концерта какво ставаше, но времето между тях ми се губи.
Ама след това 'оди ме 'фани - изобщо не ме притесняваха сцени, публики и прочие.

Иначе като по-малък също се притеснявах като харесвам някое момиче, примерно.
Или изобщо около мен се навърта някоя, дето не ми е толкова позната.
Ни мога да кажа нещо, ни да се измъкна, ахахаха.

НО!
Като малък.

Стига ви толкова.

ESPRIT
10-23-2009, 15:36
Хайде и аз да си отговоря на темата. При мен е същото като при Хоти, с тая разлика, че аз не мога да го преодолея тоя страх когато трябва да изнасям реферат или да правя презентация. Вероятно, защото не ми се случва чак толкова често. В такива моменти сърцето ми започва да бие като лудо, а в съзнанието ми се пишат черните сценарии, как например ще забравя това, което трябва да кажа или ще профъфля. Абе супер гадно си е...

PinkFloydSound
10-23-2009, 16:41
Аз си глътвам граматиката буквално, когато трябва да говоря с чужденец. :D Един път дори бях забравила как е "лек" на английски...
Иначе да говоря/изнасям концерти пред хора – въобще не ме е срам, даже съм широооко усмихната и никога не ми пука.
Не се сещам в момента за ситуации, в които съм си гълтала езика от страх, ама със сигурност е имало.

hottie
10-23-2009, 16:46
Аз си глътвам граматиката буквално, когато трябва да говоря с чужденец. :D Един път дори бях забравила как е "лек" на английски...
Иначе да говоря/изнасям концерти пред хора – въобще не ме е срам, даже съм широооко усмихната и никога не ми пука.
Не се сещам в момента за ситуации, в които съм си гълтала езика от страх, ама със сигурност е имало.

Когато някой ти каже, че си напълняла? 8-)

PinkFloydSound
10-23-2009, 16:52
Аз си глътвам граматиката буквално, когато трябва да говоря с чужденец. :D Един път дори бях забравила как е "лек" на английски...
Иначе да говоря/изнасям концерти пред хора – въобще не ме е срам, даже съм широооко усмихната и никога не ми пука.
Не се сещам в момента за ситуации, в които съм си гълтала езика от страх, ама със сигурност е имало.

Когато някой ти каже, че си напълняла? 8-)
Казвам му "Супер, тъкмо се бях притеснила, че съм като черна дупка."

Romance
10-23-2009, 17:58
Аз съм много притеснителен човек.
Голям проблем ми е да говоря пред много хора, особено когато не ги познавам и съм център на внимание. Винаги се спичам.
Случвало ми се е само да танцувам пред цяла зала, но като те блеснат прожекторите не виждаш никого и е по - лесно :)