PDA

View Full Version : Чавдарчета



Canis_Dirus
10-22-2009, 14:38
* Чавдарчето е весело дете – играе, пее, учи се, чете.
* Малките чавдарчета са добри другарчета.
* Чавдарчето е примерно в къщи и в клас, то помни – „Пионер ще стана аз!“
* Чавдарчето учтиво поздравява, то възрастните хора уважава.
* Чавдарчето труда обича, на помощ първо се притича.
* Чавдарчето родината свободна обича - като своя майка родна.


Те така трябва. Да се въведе отново една пионерска организация и да ги стегнат тия лигльовци, че се напълни с наркоманчета и метросексуалчета.

А вие подкрепяте ли въвеждането на някаква пионерска/скаутска организация? На дброволен, или задължителен принцип? Оценка "Дисциплина" в училище?

scyLLa
10-22-2009, 14:41
Нека всички станем чавдарчета ...

SunSmile
10-22-2009, 14:42
Не подкрепям.

LadyDi
10-22-2009, 14:44
Аз пък подкрепям.
Бой по петите ако не си дисциплиниран.

bulgarche
10-22-2009, 14:46
Чавдарчетата боядисаха в червено Бакаджиците

w0sh
10-22-2009, 15:06
По ирония на съдбата се казвам Чавдар.

Boot
10-22-2009, 15:24
На мен лозунгите(?) ми звучат доста сладко - като за дечица, както и трябва.
Оценката "Дисциплина" ми звучи супер, с оглед на професията, която съм си избрала...

guinessgirl
10-22-2009, 15:42
хммм,ама всички,дето сте ''за'' вече сте завършили..що не ни съпортвате бе? 8-)

Canis_Dirus
10-22-2009, 15:47
хммм,ама всички,дето сте ''за'' вече сте завършили..що не ни съпортвате бе? 8-)

E, ако изложите сериозни аргументи против дисциплината, труда, уважението към възрастните, родолюбието и уважението към учителите ще ви подкрепим.

Иначе е по-яко да се пие бира на пейката, отколкото да се садят фиданки в гората.

w0sh
10-22-2009, 15:58
Е ако премахнем "доброволните" бригади за бране на зарзават лятото.

Тогава ще е Идеал.

hottie
10-22-2009, 16:07
Чак чавдарчета...не..
Дисциплината трябва да идва от самото училище. Закони, правила, задължително присъствие, предупреждения, редовна кореспонденция с родителите, редовни родителски срещи и междучасия В училищната сграда, на която има портиер.
Ако пък родителите не се явяват на родителските срещи трябва да има и санкции за тях. Защото отговорността не е само на децата, а и на родителите.

stefity
10-22-2009, 19:17
Обновете си информацията. :) Вече има и оценка на дисциплината, която се взима в предвид и за годишната оценка. Тя се прави от всички учители, с цел подтикване на учениците към по-добро държание, а класната ръководителка ги оформя на края на годината.
Е... поне в моето училище от тази година е така де. :)

hottie
10-22-2009, 19:18
Една измислена оценка не е достатъчна. Трябва контрол.

stefity
10-22-2009, 19:21
Е... защо мислиш, че е измислена? :)
А контрола си го имаме... За 3 години откакто съм в това учлище виждам огрооомна разлика в дисциплината и държанието на учениците, а сега и малките, които за първа година са с нас ги стегнаха много здраво и от сега ще се научат как стоят нещата в училището ни.

hottie
10-22-2009, 19:27
Е радвам се ако е така поне в едно училище. Сигурно има изключения, но просто според мен оценката не е достатъчна. Или може би в твоето училище да е, но не навсякъде. Защото учителите прекалено често си затварят очите. Знаят, че повечето извинителни бележки са фалшиви и пак ги приемат, същото би било с тази оценка според мен. Някои училища имат нужда от повече от една оценка. :)

TERRORMACHINE
10-22-2009, 19:32
Пловдивските чавдарчета предупреждават:
http://www.plovdivmedia.com/16977.html

Boot
10-22-2009, 19:35
Аз подкрепям хоти, че оценка само не е достатъчна. Както има оценки по другите предмети и се пишат субективно, някои ученици се молят за по-висока оценка (за да хванат стипендия, например) и им се отпуска, така и при тук оценяването няма да е стандартно за всички. Обаче пък е начало :)

Между другото в частните училища (т.е. говоря за едно специално, но до колкото знам в повечето е така) ги има почти всички неща, които хоти изброи. При най-малката грешка в дисциплината - без домашно например - се пише имейл на родителите. Които пък си следят редовно за тези неща, държат на тях и в повечето случаи взимат мерки. Но хората плащат, за да могат отрочетата им да учат там и искат резултати. Иначе като цяло се забелязва тенденцията - нека пратим детето на училище, за да не ми се пречка из нас. А това е тоооолкова грешен подход...

И последно по повод поста на гинес гърл - точно при такава дисциплина си личи кой е истинския rebel. Всеки може да бунтарства когато няма последствия :Р

stefity
10-22-2009, 19:36
Виж... малко по-малко контрола на училищата започва да се затяга, което е хубаво, но проблемът е, че мнооого късно се усетиха да го направят. Не може ти на едни хора, които са станали вече 10-ти, 11-ти или дори 12-ти клас, да им кажеш вие ще идвате така и така облечени, няма да правите това и онова след като те вече са свикнали да се държат неподобаващо в училище и няма как да им се набие в главите нещо, което те ще приемат с лека ръка и пак ще си продължат с простотиите...
Контролът трябва да се започне от първи клас, та чак до 12-ти, за да могат децата от малки да свикнат и да вникнат в нещата, да си имат уважението, както и респета към по-възрастният пред тях. Дисциплината и контрола се изграждат с времето, а не те да разхайтят всички училища и 30 години положението да е едно и сега те да искат да променят нещата от изведнъж...
Бе не се изразявам като хората изобщо, но дано са ме разбрали повечето.

hottie
10-22-2009, 19:39
Мда..за съжаление родителите са доста безотговорни. Както ти каза, Boot гледат децата да не им се пречкат много много, но пък искат петици и шестици вкъщи, без значение как са ги изкарали.

hardball
10-22-2009, 19:44
Пловдивските чавдарчета предупреждават:
http://www.plovdivmedia.com/16977.html
На малката картинка тоя най- вдясно го познавам :D


На мен ми стига свободата, че може да изглеждам както реша, в някакви допустими граници, че мога да мисля и говоря каквото реша и да посещавам часовете, които искам. Ако не искам, мога да си понеса последствията. В крайна сметка, ако вляза в час, искам да науча нещо. Ерго, спазвам дисциплина.
В ДЕ по социално дрън дрън имах 5 :D

@ Буут, в частно даскало съм в момента, ако няма домашна - предава се до края на седмицата или се пише текуща 2-ка.

Аз пък си мисля, с тези 'бунтове' какво целите? За мен това не е никакъв бунт. Бунт срещу кое? Отчаяните опити на психираните даскали да ви научат на нещичко?

Boot
10-22-2009, 19:47
hardball, добър е и този подход. А комуникацията учител-родител на какво ниво е? Интересно ми е просто...

hardball
10-22-2009, 19:51
Ми майка има мейла на директорката... Точно аз няма как да знам, защото нямам родители наоколо и сама си тегля каиша :D
Ама като цяло и децата в частните училища не са на случайни родители, контролът е по- голям, но и децата са цифра по- разглезени.
Самият факт, че директорката познава всеки лично, а има случаи класния да праща смс-и с отсъствията на даден ученик си е достатъчен :D

Абсолютно истински цитат отпреди 5 минути:

[22:36:41] Мама каза: ЗАЩО НЕ СИ БИЛА НА УЧИЛИЩЕ ПЪРВИТЕ ДВА ЧАСА?
[22:37:34] Мама каза: чакам отговор
(тук следва моето обяснение)
[22:39:17] Мама каза: отиди утре при директорката и и обясни това, за да не те слага под знамекателя на гошовците
[22:39:34] ххх каза: тя ли ти се обади?
[22:39:39] Мама каза: да