PDA

View Full Version : Windows 7 би "Хари Потър" по продажби



skuck
10-22-2009, 14:55
Осем часа след официалното пускане на Windows 7 на пазара, продажбите на новата ОС в Amazon вече "биха" най-успешните продажби на хитовия филм "Хари Потър". С тази вест в 11 ч. днес стартира официалната премиера на Windows 7 в България (видео).

Новата операционна система вече е достъпна у нас чрез партньорите на официалните дистрибутори Поликомп, Асбис и BMG, както и MS-партньорите Риск Електроник и Мост Компютърс.

Българските софтуерни компании БоневСофт и Микроинвест вече са готови с версии на своите финансови програми за Windows 7. Това ги превръща в първите български софтуерни фирми, готови с продукт за Windows 7.

Мобилният оператор М-Тел пък вече е потребител на новата операционна система.

За мераклиите скоро да се сдобият с Windows 7 софтуерът може да бъде купен от веригите магазини Техномаркет, Технополис, Плесио, Мултирама. Тази нощ точно в 12 ч. Мултирама отвори врати, за да посрещне пъвите фенове на новата ОС. Следобяд днес пък премиерата продължава с игри и промоции в техно-хипермаркетите.

Интуитивният интерфейс е едно от основните подобрения в новата операционна система на редмънтския гигант. Освен него корпорацията се е постарала да направи максимално лесно свързването с всевъзможни външни устройства – периферия, мрежови устройства и т.н. Налице са голям брой подобрения за корпоративните потребители, сред които особен акцент е поставен върху сигурността.

Енегийната ефективност е сред ключовите подобрения на Windows 7, като в това отношение освен енергийното управление на процесора са налице и подобрени възможности за управление осветеността на дисплея, хибернация и т.н. Има дори опция за собствен, индивидуален план за енергийно спестяване.

Българската версия на Windows 7 ще бъде достъпна на пазара от 31 октомври.


source - http://technews.bg/article-14596.html

doomkillerr
10-22-2009, 15:19
Време беша да се появи официално! Аз съм с нея от преди около месец и за сега си върви перфектно... :)

П.С. - Не се учудвам, че новата операционна система е била по продажби някакъв си "Хари Потър" - филм. Все пак за говорим за операционна система, която ще се използва с години напред! 8)

skuck
10-22-2009, 15:33
Сега и аз реших да изтегля последния релийз на който попаднах в замунда, не е офицялния но е същия билд... па ще видим дали ще ме изненада ;)