PDA

View Full Version : Обратен ефект



ScarletBite
10-22-2009, 15:06
Здравейте!
Проблемът ми е следния - от малко повече от месец редовно правя по 50 коремни преси сутрин.Но вместо да сваля см от талията, аз качих! :-o От 63 см станах на 67 :-s Иначе се храня здравословно.Възможно ли е коремните ми мускули, въпреки малкия брой на пресите, да са започнали да нарастват?И ако е така, на колко да намаля броя на к-пресите?

sanna
10-22-2009, 15:53
еми може и да качваш мускулна маса,ддз :D,може и да си се стегнала :-o

clever
10-22-2009, 18:34
аки целта ти е сваляне повече се занимавай с тичане и скачане на въже :)
качила си мускулна маса и си се стегнала
много хубаво че правиш коремни и ядеш здравословно ;) това значи че си човек с воля о можеш да постигнеш готино тяло ))

:)

Zaharinka
10-23-2009, 06:51
И моята талия е по-широка,но съм активно спортуваща.От това е,спокойно.Може и да си започнала да оформяш преса и затова :)

ScarletBite
10-23-2009, 12:58
Благодаря за отговорите :)

terawatt
10-23-2009, 13:24
Я да видим 1 примерно здравословно меню?

titinkaa
10-23-2009, 14:16
от коремните преси се разширяваш особенно в ханша и талията около корема

ScarletBite
10-23-2009, 17:19
Я да видим 1 примерно здравословно меню?
6:30 - Диетичен корнфлейкс и 2-3 обикновени бисквити
9:00 - Солети и ябълка
11:30 - Ябълка
13:30 - Салата без подправки, пилешко месо
16:00 - Активиа закуска
18:00 - Салата със зехтин и парче нискомаслено сирене
Нещо такова ще да е... :)

NoOneElse
10-23-2009, 17:27
Ми не, когато правиш едно упражнение, с повече серии и повторения, тогава работиш за ралеф => не намалявай коремните преси, а ги увеличи (извинявай, но 50 коремни нищо не са) . Зависи и как се храниш, ако ще и 300 коремни да правиш, но се храниш като прасе (извинявам се израза, не си прасе ;} ...) e вЕрвай ми - ефект няма да има ;D ....

lipstik
10-23-2009, 17:27
от коремните преси се разширяваш особенно в ханша и талията около корема
Оле сериозно ли? :shock: Аз таман мислех да почвам да си правя и се отказвам.Имам хубава тънка талия и не искам да става по-голяма.Друг начин за стягане на корема има ли?

Luscious_Heart
10-23-2009, 17:31
от коремните преси се разширяваш особенно в ханша и талията около корема
ХАНША ЛИ? *facepalm* :razz:
Не е задължително да й се уголемят страничните мускули... защото тя не е казала, че прави СТРАНИЧНИ преси...
ScarletBite, не можем да определим дали са ти нараснали мускулите. Първо, броят на пресите наистина е малък. Второ - е, не можеш ли да определиш дали имаш повече мазнина или мускул на абдоминалната област? :? Трето - ти, преди да почнеш пресите, имаше ли корем? Това не е начинът да стопиш мазнините. Скачай на въже, бягай, ходи на аеробика ако искаш, ама да се поти коремът.

А колкото до менюто ти... "Активия", бисквити, солети... много пакетирани неща. :? Всмисъл, ако искаш да спазваш сериозна диета, по-добре карай без бисквити, а заложи на сухарите. :D Всъщност обаче солетите не са толкова фатални и калорични. Ама най-добре забрави за изфабрикуваните лакомства засега. Ако искаш да се храниш наистина здравословно, както ти казах - вземи сухарчета, те нямат добавени захар/сол като солетите, а за активията... Не съм й фен, не съм й чела етикетите, почти не съм я яла; само знам, че баща ми заради проблеми със стомаха я консумираше известно време, обаче май нямаше много ефект и се отказа от нея.

ScarletBite
10-23-2009, 18:59
Не, нямах мазнини, исках само да се стегна.И сега нямам.Но талията ми се е поразширила :?

clever
10-23-2009, 19:37
Я да видим 1 примерно здравословно меню?
6:30 - Диетичен корнфлейкс и 2-3 обикновени бисквити
9:00 - Солети и ябълка
11:30 - Ябълка
13:30 - Салата без подправки, пилешко месо
16:00 - Активиа закуска
18:00 - Салата със зехтин и парче нискомаслено сирене
Нещо такова ще да е... :)солетите;активията и бисквитите не са здравословни ..

споккс
в по-горен пост активно-спортуващ човек каза че е нармално разширяването на талията при спорт(Zaharinka) :)
важното е да ти е стегнат коремът .. пък и да е малко по-широка талията - не е грозно ако е стегната ;)

ScarletBite
10-23-2009, 19:55
солетите;активията и бисквитите не са здравословни
Е как бе :shock: Лекарката ми ги посочи като част от храните, които са "позволени". А и аз с моя гастрит не мога без тях...

clever
10-23-2009, 20:05
солетите;активията и бисквитите не са здравословни
Е как бе :shock: Лекарката ми ги посочи като част от храните, които са "позволени". А и аз с моя гастрит не мога без тях...
оо .. имаш гастрит .. :( яж сухари или солети които са само със сол;че другите имат повечко консерванти .. :-o препечени филийки също ;)
активията е боклук .. няма да ти оправи стомаха
даже съдържа някакъв антибиотик . . . :?

Ufff
10-23-2009, 20:07
с 50 преси на ден не можеш нищо да направиш, най-малкото да сложиш 4 см на талиятата. абсурд просто.

foreverr
10-23-2009, 20:11
Ми явно си натрупала мускулна маса, но при мен пък ефекта си е, че си ми седи същата талията, даже малко май е по малка щото свалих килограми/малко/.А аз правя много повече от 50 коремни преси.И вс пак акто се замислих от по 50 коремни преси НЕ може да си натрупала мускулна маса.Или не мериш правилно, или просто си надебеляла, или си в период на разтеж на таза и кокалите и ти е пораснала костната система.И аз нз вече..... :razz:

ScarletBite
10-23-2009, 20:22
или просто си надебеляла
Туй ще е... От Мъндей на диета... 8-)

Luscious_Heart
10-23-2009, 21:17
солетите;активията и бисквитите не са здравословни
Е как бе :shock: Лекарката ми ги посочи като част от храните, които са "позволени". А и аз с моя гастрит не мога без тях...
Истината е, че с всичките консерванти, присъщи на всяка пакетирана храна, не са много препоръчителни, ако си решила да го караш на по-лека диета и да се поразтовариш. :)
Баща ми също има проблеми със стомаха, но за закуска на работа понякога яде обикновени бисквити или сухари, те не дразнят стомаха; за опита му с активията ти казах - не създаде проблеми някакви, ама и нямаше ефект особен.
Ако не си пълна и нямаш килограми за сваляне, може и да си ги позволяваш от време на време. Не всеки ден де. :D

terawatt
10-24-2009, 16:36
Здравословно, ама друг път.