PDA

View Full Version : Ужасен проблем ... моля вии за бързи отговори ...



lolipop1
10-22-2009, 15:17
Попринцип косата ми не е нито много рядка нито много гъста ... и си беше добре преди година .. но започнах да използвам честичко преса .. да си тупирам косата и т.н.. след няколко месеца усетих че косата ми пада по интензивно и спрях всичко .. абсолютно всичко .. и така карам от 1-2 месеца вече .. но косата ми не спира да пада .. стана изключително рядка ...и пада ужасно много .. със всеки изминал ден .. все повече и повече ме дразни тази рядка коса ... и искам съвет какъв продукт да използвам за да спре да пада ии да се посгъсти някак си .. попринцип другата седмица съм на фризиор .. и ще ми всемат краищата ...но повече от 3-4 пръста немога да понеса да я скъся.. и ако може да ми препоръчате някакъв продукт който да ми помогне в моя случай .. аз ползввах едни маски но косата ми ставаше прекалено мазна от тях и ги спрях .. та препоръчайте ми нещо..

sunshine92
10-22-2009, 15:21
Тривитаминол.. Хининова вода... :( Според мен това би помогнало.

billytalent
10-22-2009, 15:23
Себорал Форте той е с екстракт от Чемерика,а тази билка помага при много сериозен косопад,оплешивяване и така нататък,може да пробваш и само с билката да си правиш отвара,също така и с коприва

dead_princess
10-22-2009, 15:29
Тривитаминол :)

TheGirlNextDoor
10-22-2009, 15:30
най-добре като отидеш попитай фризьора за подходящ продук :)

ScarletBite
10-22-2009, 15:33
Възможно е да е просто сезонен косопад, но все пак... :)
Отиваш в аптеката и си взимаш ампули.Също така, препоръчвам сериите за косопад на "Ревалид" и "Клоран".Правиш много маски, редовно балсам, спираш всякакво боядисване, сушене със сешоар, цапондрене с гелове и подобни.Смени си и четката за коса, трябва ти някоя с меки зъбци.
Ако скоро си била на диета, това допълнително е влошило положението.Храни се здравословно, витамини, повечко на въздух.Мий си косата с хладка вода - никога гореща!!Ако имаш финансовата възможност, започни терапия за косопад (това при фризьора, но е малко солено).
Бтв, ако косопадът е наистина много силен, е възможно да е симптом на някакво заболяване.В такъв случай... марш при лекар! 8)

TheLittleAngel
10-22-2009, 15:34
Аз вече два пъти си правих маска с хума и оцет и косата ми е значително по-хубава. Преди трябваше да я мия през ден-два, защото се омазняваше бързо, а сега , мия през 4-5 дни. Дори не е скъпа, 50 стотинки струва, ако е обогатена с лайка, а иначе около е 30ст.

Abigoria
10-22-2009, 15:36
Аз вече два пъти си правих маска с хума и оцет и косата ми е значително по-хубава. Преди трябваше да я мия през ден-два, защото се омазняваше бързо, а сега , мия през 4-5 дни. Дори не е скъпа, 50 стотинки струва, ако е обогатена с лайка, а иначе около е 30ст.

Тя говори за косопад, не за омазняване...

emili21
10-22-2009, 15:43
И аз преди година имах същият проблем.. :( започнах първо постепенно да се разделям с пресата.. но не успях.. :D След това реших са я подстрижа късо.. Фризиорат ме посъветва да си правя маска с мас и гас .. :shock: започнах.. една седмица с мас и гас.. другата с някакви други продукти и бадемово масло.. и сега що/годе е добре.. :lol: :D :-)

aloveyou
10-22-2009, 15:46
Моята фризьорка ми препоръча един шампоан против косопад..Мноого съм доволна..Косопада ми намаля и косата ми стана по-гъста
Шампоана е този:
http://www.marvistore.com/images/alpecin_caffeine_shampoo%20c1.jpg

billytalent
10-22-2009, 15:46
^^Това е най-хубавата маска за коса,редовно си я правя

TheLittleAngel
10-22-2009, 15:57
Аз вече два пъти си правих маска с хума и оцет и косата ми е значително по-хубава. Преди трябваше да я мия през ден-два, защото се омазняваше бързо, а сега , мия през 4-5 дни. Дори не е скъпа, 50 стотинки струва, ако е обогатена с лайка, а иначе около е 30ст.

Тя говори за косопад, не за омазняване...

Знам за какво говори. Моята също пада много и заради това си я правя. Ако не беше за косопад, нямаше да пиша.

Carmen_Kass
10-22-2009, 16:40
Възможно е да е просто сезонен косопад, но все пак... :)
Отиваш в аптеката и си взимаш ампули.Също така, препоръчвам сериите за косопад на "Ревалид" и "Клоран".Правиш много маски, редовно балсам, спираш всякакво боядисване, сушене със сешоар, цапондрене с гелове и подобни.Смени си и четката за коса, трябва ти някоя с меки зъбци.
Ако скоро си била на диета, това допълнително е влошило положението.Храни се здравословно, витамини, повечко на въздух.Мий си косата с хладка вода - никога гореща!!Ако имаш финансовата възможност, започни терапия за косопад (това при фризьора, но е малко солено).
Бтв, ако косопадът е наистина много силен, е възможно да е симптом на някакво заболяване.В такъв случай... марш при лекар! 8)

Най-изчерпателното мнение и съвет.

silwinka
10-22-2009, 17:27
И аз бях така преди 2 години .. отиди при кожен лекар ( те знаят най-добре как и какво да правиш .. ! ) Не помня к'ви гелове и шампоани съм ползвала .. ама имаше няк'во Себодерм ( то се води за Себорея и такива .. ) :)

Girl08
10-22-2009, 18:01
Себорал Форте той е с екстракт от Чемерика,а тази билка помага при много сериозен косопад,оплешивяване и така нататък,може да пробваш и само с билката да си правиш отвара,също така и с коприва
Ммм дам и аз бих ти препоръчала Себорал Форте

marry
10-22-2009, 18:26
Всичките тези шампоани, балсами, маски и другите там измислици, които "спират" косопада са невероятна глупост. Щом косата ти пада прекалено много, значи има причина. Недостиг на витамини, минерални вещества... Трябва някакво вътрешно третиране, с медикаменти, надали един балсам ще накара косата ти да не пада...

DessieQueen
10-23-2009, 08:59
^ точно.

Виж,аз напоследък също честичко използвам пресата,топирам,лакове,пия и...Иии косата започна да пада,ама имам недостиг на витамини щот и ноктите са ми в ужасно състояние. На майка ми една нейна приятелка докторка й е казала да ми купи "Герикапс". Витамини А+Е. Прегледах в нета и са доста доволни от него,предимно за коса,нокти и зрение. 4 лв. е можеш да го пробваш. :)

happyfacex
10-23-2009, 15:41
вземи си хининова вода

lizzy
10-23-2009, 15:56
Стимулант на Икаров