PDA

View Full Version : Маски с хума



renateee
10-23-2009, 11:08
Здравейте! Искам да ви попитам дали маските за коса с хума се нанасят върху суха или морка коса.. И който има разни рецепти и предложения може да споделя :)

lizzy
10-23-2009, 11:37
Ами аз знам една проста маска : Хума + жълтък + няколко капки бадемово масло . Нанася се на мокра коса - Престояваш така няколко мин и отмиваш :)

renateee
10-23-2009, 11:52
На моята хума пък пишеше, че може да се направи със зехтин и някакво масло(по избор) и мисля нея да си направя.. ама на суха или морка коса да слагам.. :-o

lizzy
10-23-2009, 12:10
На мокра и после измиваш . Ама това със зехтина много омазнява ( особено + бадемово масло ) ако си с мазна коса не слагай или поне не много. Хумата ти в синя опаковка ли е ?

krisii
10-23-2009, 12:56
Смесват се хума, оцет и мед на гъста каша. Може да се сложи и едно яйце. Маже се косата и се стои колкото да поизсъхне косата. Измива се с шампоан. При по-сухи коси може да се добавят няколко капки бадемово масло. 1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, заменте го с перли витамин Е)
1 жълтък
1 суп. лъжица хума

OneGirl
10-23-2009, 13:55
Да питам тази хума от аптеката ли я купувате? Аз един път отидох и попитах в една аптека дали имат хума и отгора им беше: Не нямаме :shock: . Не съм ходила да събирам. На оная и стана смешно, че търся хума :o , кво му е толкова смешното не знам :? .

krisii
10-23-2009, 14:29
от аптеката се копува

renateee
10-23-2009, 17:31
На мокра и после измиваш . Ама това със зехтина много омазнява ( особено + бадемово масло ) ако си с мазна коса не слагай или поне не много. Хумата ти в синя опаковка ли е ?

Да, в синя опаковка е.. Не мога да ви кажа каква точно е(смисъл дали е червена, жълта, синя, зелена и т.н).
А косата ми не е особенно мазна.. Даже мога да кажа, че не е изобщо.. Но все пак няма да си слагам зехтин.. Мерси :-)