PDA

View Full Version : Вечния тийн проблем - килограмите.



shyshinka
10-23-2009, 18:14
хийнокншонмшнм

Pepincetyy
10-23-2009, 18:24
Започни 90 дневната диета, може и да не я правиш 90 дена, а до като стигнеш желаните килограми..
Аз преди 1 месец бях на нея, свалих си нужните килограми и си ги поддържам и най-важното не съм качила и едно килце отгоре.
Според мен тая диета е най-добра и е здравословна, защото си ядеш от всичко.

Sintya
10-23-2009, 18:34
Не прави диети сама, отиди на диетолог.
Аз НИКОГА не съм отлагала за диетата, щом реша - започвам.
Просто си помисли, колко доволна ще си след диетата. Дори ако нямаш и грам воля, започни някой спорт - хем ще ти е яко, хем ще топиш кг.
Успехх :))

GbSy
10-23-2009, 18:36
Не започвай от понеделник.
Никога, ама никога нищо не започвай от понеделник.
Само т'ва те съветвам.
Аз също се боря с килограмите.

Pepincetyy
10-23-2009, 18:50
Не започвай от понеделник.
Никога, ама никога нищо не започвай от понеделник.
Само т'ва те съветвам.
Аз също се боря с килограмите.
Защо да не започва от понеделник? :-o

GbSy
10-23-2009, 18:55
'Диети, започващи винаги от следващия понеделник..'
Като ще започва, да започва.
А не от понеделник.
Т'ва отлагане не е хубаво.
И просто понеделниците някак не ми се връзват.
Бе философии. :D

ri41
10-23-2009, 18:56
абее отлично те разбирам същата бях, като видя нещо и лигите ми потичаха, бях сиг 62/63 кг а сега съм 47, започнах да отслабвам когато видях, че по пръсците ми са се появили стрии, 2 седмици рев, после цяло лято колело и здравословно хранене, тук там коремни и ето, че сега и стриите ги няма и всичко е наред, сама ще се сдибиеш с волята, просто ти трябват здрави нерви и трябва да промениш начина си на живот :)

shyshinka
10-23-2009, 18:58
Pepincetyy би ли споделила нещо повече за тази 90дневна диета.. колко кг свали най-важното и бързо ли се смъкват?

Pepincetyy
10-23-2009, 19:08
Pepincetyy би ли споделила нещо повече за тази 90дневна диета.. колко кг свали най-важното и бързо ли се смъкват?
Ами свалих 7кг. за месец и половина-даже и толкова нямаше, но най-важното е, че ми изчезна корема и паласките и свалих 2 номера надолу .. смисъл преди като си купувах дънки си взимах 28 , а сега вече нося 26

shyshinka
10-23-2009, 19:09
ЛЕЛЕ ri41 , ти направо си сте стопила бе :shock: :shock: Евалата за огромната воля.. очевадн си е заслужавало цяло лято труд..
иначе да за спорта съм съгласно обаче зимата е много ограничаващ сезон.. 1 фитнес и това е, а за съжаление с фитнеса ефекта е толкова бавен, че направо отчайващ.... за стрийте и аз лятото малко смъкнах и видях, че имам отстрани на кръста... познати са ми дългите нощи в сълзи :D ri41 , само не разбрах сега като си отслабнала са станали по-дребни или какво, защото премахването им е напълно невъзможно за съжаление.. или може би, ако си се овладяла навреме още в началото и наистина да са изчезнали... ?

clever
10-23-2009, 19:12
хей ))
ти си подрастваща (предполагам си тийн ;д) трябва да пприемаш абсолютно всички хранителни вещества (без химиите и консервантите ест ;д)
на колко си ? колко имаш да сваляш ?
НИКАКВА диета - причиняват здравословни проблеми особено като не дават нужните в-ва;енергия и витамини на тийн-четата
яж полезни храни;спортувай активно;яж само когато си гладна
НЕ яж плод за закуска !! закуската трябва да е стобилна;защото придава енергия за деня..
постепенно до края на деня намалявай малко храната-вечерята трябва да е лека и да не е посредствено преди лягане..
яж редовно

това е .. :) успех!
здравословният начин на хранене го приеми за цял живот ;) ще поддържаш хубава фигура и ще си здрава :P
п.п.знам че е трудно да имаш воля ... и аз искам да се храня здравословно-трудно е ;)

shyshinka
10-23-2009, 19:13
Ако ти е удобно би ли я разказала на кратко.. и евентуално какво е било основното ти мею през определение периоди :) МЕРСИ много предварително на теб.. и на всички останали, които отговарят :) :-)

ri41
10-23-2009, 19:15
ЛЕЛЕ ri41 , ти направо си сте стопила бе :shock: :shock: Евалата за огромната воля.. очевадн си е заслужавало цяло лято труд..
иначе да за спорта съм съгласно обаче зимата е много ограничаващ сезон.. 1 фитнес и това е, а за съжаление с фитнеса ефекта е толкова бавен, че направо отчайващ.... за стрийте и аз лятото малко смъкнах и видях, че имам отстрани на кръста... познати са ми дългите нощи в сълзи :D ri41 , само не разбрах сега като си отслабнала са станали по-дребни или какво, защото премахването им е напълно невъзможно за съжаление.. или може би, ако си се овладяла навреме още в началото и наистина да са изчезнали... ?
просто не се виждат вече :oops:

shyshinka
10-23-2009, 19:16
clever , на 16 съм и искам 3/4кг да смъкна.. сама на себе си ме е яд като гледам колко късно се осъзнавам..просто и много преди сега съм си мислила за тея работи, нооо все нещо се прецаква.. в течение на 1 година ей така съм била.. няма ден, в който след като съм яла да не ми е било гузно направооо е ужасно.. предполагам знаете какво е.. ;(

clever
10-23-2009, 19:24
clever , на 16 съм и искам 10кг да смъкна.. сама на себе си ме е яд като гледам колко късно се осъзнавам..просто и много преди сега съм си мислила за тея работи, нооо все нещо се прецаква.. в течение на 1 година ей така съм била.. няма ден, в който след като съм яла да не ми е било гузно направооо е ужасно.. предполагам знаете какво е.. ;(доста имаш за сваляне :( колко си висока и колко кг?
препоръчвам ти да се консултираш с лекар
трудно е сама да си създадеш начин за сваляне на толкова мн килограми ... док. ще ти каже някой хранителен режим СПЕЦ. за подрастващи;ако трябва и витамини ще ти предпише .. възможно е да те препрати на диетолог :)
не се притеснявай
с много търпение;движение и воля ще оправиш проблема ;)
успех ти желая !

:)
п.п.на тая възраст се расте ...... напълно нормално е да ти се яде непрекъснато
и аз съм така .. :lol:

... не е хубаво да ти е гузно като си ял .. :?

mysterious93
10-23-2009, 19:39
аз бях 58 и половина (максимума ми) ся съм 55 и половина искам да стана 50 :D абе не е лесно.. обаче и аз не се ограничавам много много.. просто преди като си сипя в чинията дори и да се наям.. лакома съм и дори накрая да се чувствам сита си изяждах всичко. а после ми беше тежко.. хапвай по често за да го няма вълчия глад и лакомията и да се спираш.. аз ако съм много гладна нямам спиране.. обаче като видях че коремчето ми се смъква и се надъхах :-D и ти като видиш ефекта лека по лека от тук да сваляш, от там и ще ти е все по лесно.. диети не правя.. както ти казаха спортувай нещо (аз го правя.. до скоро 2 пъти седмично, сега 4) и отделно при всяка възможност ходя пеша. ама то аз кат се замисля имам 3 км отиване и 3 връщане + трен :D изгарям си квото съм изяла :D и понеже 2 седмици имаше застой , защото щяха д ани местят в друга зала и наистина 1 кг и половина веднага ми се отрази за 2-те седмици.. ама после го премахнах и него :D а мн добър вариант е танцуването. Хем денсаш и не се измаряш толкова бързо и времето минава готино.. аеробиката е мн яка . верно ходила съм само 2-3 пъти :D ама ако ходиш и ти + малко ограничаване откъм храна (както казах по горе да не се тъпчеш от лакомия , а да спреш като се чувстваш сита) и готово :D само дето ще стане по - бавно :P ама цяла зима ква ти е работата :) и внимавай пред настоящите празници , че са много коварни :D

shyshinka
10-23-2009, 19:40
Нее диетолог е много крайно за мен... мисля, че и сама ще мога да успея най-малкото със спорт, повече физическо натоварване, защотоо аз буквално ходенето ми е само от вкъщи до учлището и обратно :-D и тук там някое кафе вече...
Иначе съм 1,74 и съм 82кг.... бях 78 ама нещо лятото по селата при бабите попрекалих... предполагам ви е познато да ви угаждат всичко като им ходите на гости :( :)

clever
10-23-2009, 19:47
е добре не се консултирай с лекар ама ще ти е много трудно сама да се създадеш самия хранителен режим ...
:-o както прецениш .. основно се храни здравословно и спортувай ... но НЕ пий витамини без лекарско предписание ......

mimsssssss
10-23-2009, 19:47
значи слушай какво преживях днес и добре си помисли искаш ли да живееш щастлива и да ядеш каквото искаш. не казвам да станеш 100 кила и да не можеш да ходиш и целулит до коленете,но не и да си 45кг. мисля че мога да ти помогна като ти разкажа днес какво се случи и още повече да си вземеш поука, че ти според мен за да си сигнала до тук ти се харесваш така каквато си.оф кво да ти кажа. аз съм висока 1.70 и тежа 64кг. днес трябваше да си избера рокля за една сватба и какво се оказва : има рокли размер М навсякъде. значи мен гръдната ми е 112см а подгръдната ми е 82см. значи за бельо(сутиен) нося Е 80/85. и се оказва днес че рокля за мен няма. единствено има еластични модели в които се нацеждам но гърдите ми се смазват или не стоят добре оформени или незнам си какво още. значи аз незнам ако бях с 5кила още да речем и бях по пълна и надолу какво щях да правя изобщо как няма размер за мен?направо съм възмутена. сега поне трябва да търся по голямо и надолу. роклите са направени поне за момиче 75 Б максимум.харесвам се така както съм независимо че дупето ми не се побира в дрехи М, а в Л. възприемам се така. била съм на диети и съм била слаба,но след това възвръщам килограмите си. незнам. мисля си че всяко момиче трябва да е такова каквото иска да е и да не се тормози,но когато света те притиска...сега се чудя (имам време) дали да отслабна малко защото и гърдите ще ми се смалят и в дупето ще отслабна и ще мога да стана по финна... и да си намеря рокля...

п.п.ако нямаш воля а искаш да си слаба най добре започни режим и тренировки с някоя приятелка. съревнованието винаги е от полза :)

shyshinka
10-23-2009, 19:48
Хаха да... аз от мин. година по бях активна ходех си на фитнес поддържах бях си 78кг, но поне ми беше стегнато тялото..ама по празниците от какъв зор не знам и аз си казах, чеее ще ям като за последно... и го направих..направоо нз ква беше тая простотия ама ето.. и от тогава тръгна всичко..
Иначе да вметна, че повечето пъти..да неказа почти всеки път, когато тръгна да ям нещо не го правя, защотото съм гладна ами ей така да си дъвкам нещо, въобще ми се не яде имам чувството, че и цял ден бих изкарала на вода и някои плод ама пустата лакомия.. квото има да го изям да не стой :D Сега вече съм започнала горе доллу да ям сутрин,обед и вечер.... сутрин въобще не съм гладна,защотото ми е тежко от вечерта..само пия чай.. та мисля тука събота и неделя да съм само на ябълки, чайове и вода, защотооо ми е мега тежко имам нужда от пречистване..

shyshinka
10-23-2009, 19:59
Искам да споделя и с вас един епизод от предаването "Отечествен фронт", който направооо съм си го сложила в любими и от може би 5 месеца не го бях гледала, защотото е много тежък..Направо много се разстройвам на него..мисля, че не само аз реагирам така ами всяко момиче, което го гледа... Направо тази крайност е много по-гадна отколкото тази, в която сме повечето..
http://vbox7.com/play:4a8c4f3d&al=1&vid=
другите части ги има отстрани дето пише "подобни" ще ги намерите..който е с по-слаба психика препоръчвам да НЕ гледа..
П.С. Когато я видях по бански направо не издържах и прехвърлих.. горкото момиче..било си е съвсем добре.. не е имало нужда от това, което си е причинила ;(;(;(;(;(;(

mimsssssss
10-23-2009, 20:03
знам го момичето.изобщо не цъкнах на клипа щото съм ревала като малко бебе на тва предаване. той мартин успявах да ме разреве май почти всеки път. ами незнам кое е по добре дебел и кльощав,знам че аз съм пълна и се чуствам нормална. нито съм клечка нито плондер :) мисля че си зависи от психика и до това как възприемаш себе си :)

clever
10-23-2009, 20:14
http://vbox7.com/play:4a8c4f3d&al=1&vid=
това не го пожелавам и на врага си ;хх ..
с ядене само на плодове и тежки диети това става накрая ... :?
внимавайте с отслабването хора че да не се стигне до другата крайност

:)

foreverr
10-23-2009, 20:16
Протеинова диета НЕ прави.Тя ХИЧ не е подходяща за тийнеиджъри/дори и за възрастни не е много подходяща, но пък а тийнеиджъри е още по непрепоръчителна/Направи ако искаш тази диета/много е добре и лесна/
http://lubo555.com/2008/08/14/%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%82%D1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8/

stelit0
10-23-2009, 21:23
Протеинова диета НЕ прави.Тя ХИЧ не е подходяща за тийнеиджъри/дори и за възрастни не е много подходяща, но пък а тийнеиджъри е още по непрепоръчителна/Направи ако искаш тази диета/много е добре и лесна/
http://lubo555.com/2008/08/14/%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%82%D1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8/ изглежда много приятна.мисля а я започна

ri41
10-24-2009, 06:07
Нее диетолог е много крайно за мен... мисля, че и сама ще мога да успея най-малкото със спорт, повече физическо натоварване, защотоо аз буквално ходенето ми е само от вкъщи до учлището и обратно :-D и тук там някое кафе вече...
Иначе съм 1,74 и съм 82кг.... бях 78 ама нещо лятото по селата при бабите попрекалих... предполагам ви е познато да ви угаждат всичко като им ходите на гости :( :)
да мойта баба хем ми даваше зор да отслабвам, хем ме угояваше :D тя ми се хвалеше че като била като мен тежала 44 кг. и аз си викам, че няма да остана назад :D 8-)
по темата ти ако станеш 60 кг и си бомба :) с тая страхотна височина, аз съм 162 :( такъв дребос, на 14 г. съм искам най-малко 170 да бъда

Hilary_
10-24-2009, 07:03
Гладуването НЕ Е решението на "проблема" ти .. (слагам го в кавички, защото явно само аз виждам нещата така, че ако си 60 кила няма нищо лошо в това .. :? )

А за диети .. хъх като бях по - малка съм правила, но видях, че това си е чисто мъчение, а живота е един .. и реших просто да не се лишавам от нищо и все пак да не прекалявам .. :) успех ..

MichellePhan
10-24-2009, 08:55
Хм..за да не правя нова отегчителна тема ще пиша в тази.
Значи и аз също искам да отслабна,но проблема е че сега (на 13 съм) не е хубаво да почвам(според майка ми).Аз съм 155/50 кг и искам да стана 40-42 кг.Нямам време да спортувам и вечерта като се прибера правя по 50 коремни(всеки ден с 2 увеличавам) и 50 клякания(с 5 ги учеличавам) и мисля,че ако ги комбинирам с точкова диета ще отслабна...Въпроса ми е дали нещо ще си прецакам организма ако започна диета?...Че не искам за некфи си 6-7 кг да си прецакам сичкото
:oops: :-o

DimovB
10-24-2009, 08:59
СПОРТ

Stan4o123
10-24-2009, 09:57
ами нека ти кажа само някой неща... леля ми се занимава точно с това... диабет ала бала и ми е казвала кое не трябва и кое трябва... та соковете(не газираните) са още по-вредни от колата,защото съдържат ужасно мн захар... пий кафето/чая/млякото си без да слагаш допълнително захар,ограничи гляба(не го спирай в никакъв случай) и най-важното ... въоражи се с търпение... аз за 6 месеца смъкнах 20 килограма без кой знае кви усилия/диети

hottie
10-24-2009, 10:01
Според мен почни да се храниш възможно най-здравословно, защото диетите на тази възраст са опасни, а и рязкото сваляне на кила никога не е добре.
Имай предвид, че закуската е най-важна. Мноо е важно на закуска да хапнеш добре. Една ябълка не е достатъчно. Пробвай да хапваш например овесени ядки с възможно най-обезмаслено мляко + плод. На обяд например пилешко със салата(нещо леко, но засищащо), после задължително следобед един плод и вечеряй не по-късно от 6-7ч. с нещо лекичко - салатка, супичка.. И намери задължително време за спорт. Каквото и да е, ако трябва се запиши на танци. Упражненията вкъщи не са достатъчни.
А относно стриите не забравяй да си хидратираш добре тялото сутрин и вечер и да пиеш МНОГО течности. Така ще избегнеш появата на стрии.
Относно волята - не знам какво да ти препоръчам. Просто трябва да се нахъсаш и да си миспиш колко по-добре ще се чувстваш ако почнеш да се храниш здравословно. Ще ти се повдигне настроението, самочувствието и сама ти ще се чувстваш по-жизнена :) Успех !

Stan4o123
10-24-2009, 10:03
опа и още нещо... кажи на абсолютни всичките си близки/познати,че си на диета... те ще те подкрепят,няма да те изкушават... ще се съобразяват с теб...няма нужда от екстремни диети... закво да гладуваш/да се мъчиш...животът е един и никъде няма да ти избяга... и да ти кажа с гладуване само си стресираш организма и себе си,храната е удоволствие,просто не прекалявай с захар/сол/въглехидратите като цяло... но не ги изключвай,защото именно те са най-хранителни,пък и стимулират мозъка/нокти/косми/ и така... всичко е свързано и ако изключиш нещо от веригата,тя се къса :)

hottie
10-24-2009, 10:07
П.П. И само да вметна, че колкото повече ядеш, толкова повече ти се отваря апетита. Така че не се притеснявай. Първите дни ще са най-трудно, но после организма свиква и въобще няма да имаш нужда от цялото това количество храна. Не забаряй водата и чайовете в голямо количество. Щом огладнееш изпий 1-2 чаши.

shyshinka
10-24-2009, 15:02
MichellePhan , супер много добре си започнала с тези упражнения.. не мисля, че ти трябва диета, защото така ще караш 1 седмица на определена храна, организмът ти ще свикне и после като я спреш всичко ще се прецака.. ако продължаваш така както си започнала и се поограничаваш ще има ефект.. аз също мислех да започна някоя диета, защото е по-бързо с нея, но реших, че ще се примиря с по-бавния, но по сигурния начин ;)

а колкото до мен МЕРСИ мноооого хорааа :-) За закуската как ще я карам не знам..просто сутрин нямам никакъв ама абсолютно никакъв апетит ям на сила.. и мисля, че една ябълка и чай ми стигат, но ако е по-добре да добавя и овесени ядки/трици ще ги ям на сила... Та кажете как е по-добре щом издържам така само на такава закуска а си остана или да добавя и още нещо, за дае повече ??
Иначе за днес съм доволна станах в 1изядох 1 банан и чай... към 3 супа и към 4часа ябълка.. а и кашкавал имаше и си резнах малко ей така :-D И сега бих казала, че дори ми е тежко.. мисля да не вечерям..може би само 1 киви и ябълка..

hottie
10-24-2009, 15:04
Ако ядеш плод на гладно ни се издува коремчето :) Винаги го придружи поне с 2 залъка хляб. Лично моя гастроентеролог ми го е казвал. А между другото ти като почнеш да закусваш ще свикнеш и ще видиш, че закуската ще ти стане най-важното и необходимо ядене за деня :)

shyshinka
10-24-2009, 15:59
то въпроса е там, че сутрин въобще не съм гладна, заситена съм си от вечерта.. аз си ям късно може би от това.. та сигурно сега като започна под час и по правилно ще огладнявам до сутринта и окей мерси щом така е по-добре ще ям по засищащти работи сутрин ;)

hottie
10-24-2009, 18:17
Именно. :) като почнеш да вечеряш до 7ч. и сутринта ще си гладна :)