PDA

View Full Version : Танци ..и възможности



Amelly
10-24-2009, 08:40
Много искам да танцувам.Но проблемът е ,че хич не ме бива,не мога да се отпусна до толкова ,че наистина да се наслаждавам на самите движения,просто все ми се струва,че съм изключително смешна,което отчасти не е изключен вариант.
Затова реших ,че трябва да започна да тренирам някакви танци,хем да си поддържам формата,хем да набера малко самочувствие в тази област.
Обаче нямам идея с какви танци да се захвана,за което искам вие да ми препоръчате.Дали латино танци,динамични и сложни или някакъв модерен балет ,или нещо друго не знам.
Давайте предложения,а ще съм и много доволна ако споделите и резлутати,ако вие самите тренирате или някой ваш познат.

hottie
10-24-2009, 08:57
Ами първо си помисли как ще се чувстваш по-комфортно, дали в индивидуални танци или пък в танци по двойки.
Според мен няма лесен/труден танц. Всеки си има своите трудности и предизвикателства. Например народните танци изискват да си много пъргава, в модерните танци трябва да си доста координиран в движенията си и все пак да се съобразяваш с другите участници около теб. В латино танците партньора върши една много голяма част от "работата", тъй като той те води. Но тук ще се научиш да танцуваш по двойки. Ако предпочиташ да опознаеш тялото си и да можеш да го ползваш някой ден сред приятели може би избери идивидуален танц :)

DimovB
10-24-2009, 09:01
drum n bass, hardstyle, jumpstyle, harddance

научи някои от тея и ти правя Йевалата

miminia
10-24-2009, 09:01
Ами щом като не можеш тогава .. к'во прайме!?
Ако си по - пластична, гъвкава .. слабичка
и стройничка .. започни с латино танците
ако те влече street dance почвай модерен балет
де да те знам ве т'ва са си предпочитания
нямаш ли си некфи влечения
то така може и ориенталски да почнеш :-o
аз лично съм се занимавала 3-4 годинки с танци
а бду .. латино танците ти дават мн хубава стойка и грация
после ,ако тръгнеш се занимаваш с некъф по сериозен спорт
си е малко .. странно (смешно) :D хъх

Amelly
10-24-2009, 09:19
Е не съм казала,че точно латино ще почвам :D ,просто го давах като пример.
Ами ти с какви танци си се занимавала?

ameli
10-24-2009, 09:37
аз съм тренирала латино танци, но ги прях преди 2-3 години, поради 1-2 причини ... догодина смятам пак да ги почвам, но майка ми настоява да ходя на народни танци :booooomb:


до тук никой не спомена хип-хоп ... :)

hottie
10-24-2009, 09:43
И аз се занимавах с латино и спортни танци и преподавах латино танци до миналата година. Наложи ми се да спра. Идват съвсем начинаещи хора и се научават. Така, че няма от какво да се притесняваш :)

Nikneg
10-24-2009, 09:57
Ми гледай сега:
преди три седмици си търсех клуб където да се запиша за танци и също като теб не знаех какво да почна (запиша) :) :)
И един ден напълно случайно се натъкнах на един клуб :grin:
треньора каза идваш още утре и почваме :-o ??

по принцип аз търсех нещо през съб и нед, но така стана най-добре!!!
Сега съм на салса и после на др латино танци
Най-хубавото е че си като частен ученик тоест аз треньора и едно или две момичета, които той вече е научил !!
Плюс това мога да хода по4ти всеки ден и по колкото си искам :)
а Неделя има и хип хоп танци
и познай колко ми струва :P ??

Nikneg
10-24-2009, 10:01
обаче този клуб е в софия :)

Amelly
10-24-2009, 10:04
Мда мисля да се насоча към хип-хоп-а и подобни танци.
От Варна съм ако имате идеи за някакви курсове пишете!!!

miminia
10-24-2009, 10:25
street dance е вишия " хип хоп" ....
принципно няма такова понятие .. хип хоп танци 8-)
хаха .. метъл танци и чалга танци :D

ameli
10-24-2009, 10:59
Мда мисля да се насоча към хип-хоп-а и подобни танци.
От Варна съм ако имате идеи за някакви курсове пишете!!!

амиииии не знам дали ще ме разбереш, но след кфс-то, в една уличка към бизнес хотела май (ще ме прощавате ако съм написала глупост) и там има една табела ... ако знаеш къде се намира центъра за обучение Вектор ... до него :-o

Luscious_Heart
10-24-2009, 11:03
метъл танци и чалга танци :D
Пого и кючек. :-o
Или погото беше пънк? :D

Amelly
10-24-2009, 11:40
Мда мисля да се насоча към хип-хоп-а и подобни танци.
От Варна съм ако имате идеи за някакви курсове пишете!!!

амиииии не знам дали ще ме разбереш, но след кфс-то, в една уличка към бизнес хотела май (ще ме прощавате ако съм написала глупост) и там има една табела ... ако знаеш къде се намира центъра за обучение Вектор ... до него :-o
Ами долу горе те разбрах,то между бизнес хотела и кфс има една уличка,а това вектор ще поразпитам за него.А там само улични танци ли се преподават или има и други и по колко човека в група са.
Мерси много за инфото : ))

LadyDi
10-24-2009, 11:44
Виж тук (http://www.danceogledalo.com/forum/viewtopic.php?p=4140#4140)