PDA

View Full Version : Прием в Американския колеж



Infinity
10-24-2009, 16:03
Искам да ви попитам има ли начин да ме приемат след 8-ми клас!? 8-) Може би е невъзможно,ноо вие как мислите и знаете ли за такива "изключения".. :-)

john95
10-24-2009, 16:12
даваш двойна такса и си вътре 8)

Всеки депутат или известна личност вкарва дебилчето си там с пари..

elito6754
10-24-2009, 16:18
Много ясно, че с пари ще може.

Infinity
10-25-2009, 08:12
Да,но не съм от София и писах на и-мейла,който са дали в сайта дали има такъв начин и мисля,че много добре подчертах,че има вариант да заплатим необходимата сума!? :oops: Ще почакам още малко за отговор,пък дано да стане,въпреки че едва ли ще може да заплатим тази сума :(

gabi_94
10-25-2009, 09:00
защо искаш да влезеш толкова там? да не би да имаш приятелка там? Виж парите там са адски много, не си струва...Има и други добри училища в София ако толкова искаш там.

Infinity
10-25-2009, 10:35
gabi_94 май "там" ти е любимата дума.. 8-)
А,сега по темата:Ами,не нямам приятелка там,но мисля,че тук точно в този колеж шансовете за добра реализация и образование след 12ти клас са много по-добри,отколкото в някои други "елитни" софийски гимназии,но все пак не съм от София и приемам всякакви варианти и предложения. :) Важно ми е и училището да има добро общежитие/ тук е перфектно/ не само затова отивам разбира се,но това е един голям +.Пак казвам,ако можете да ми помогнете-давайте! :)

amk933
10-25-2009, 11:42
Да, може да влезнеш и то съвсем легално, ако учиш една година в чужбина или в AASS. Таксата, обаче, като интернационален ученик е 29 000 лв. на година. Но е съвсем открито и легално. И ти трябва успехнад 5.00. (В) :)

gabi_94
10-25-2009, 11:45
gabi_94 май "там" ти е любимата дума.. 8-)
А,сега по темата:Ами,не нямам приятелка там,но мисля,че тук точно в този колеж шансовете за добра реализация и образование след 12ти клас са много по-добри,отколкото в някои други "елитни" софийски гимназии,но все пак не съм от София и приемам всякакви варианти и предложения. :) Важно ми е и училището да има добро общежитие/ тук е перфектно/ не само затова отивам разбира се,но това е един голям +.Пак казвам,ако можете да ми помогнете-давайте! :)

леле колко пъти съм използвала "там" :D абе нещо съм мн разсеяна днес :D по темата: нали знаеш че там са всички деца на богаташи и известни хора и са супер надути и ще ти смачкат и самочувствие и всичко

Infinity
10-25-2009, 12:29
Мда,то се подразбира-след,като могат да си позволят таксата,значи не са "просто" някои.. :o Но пак казвам,ако имате по-добри предложение за училище в София след 8-ми клас със общежитие или някакъв по-добър вариант :) Наистина съм отворена за всякакви идеи! :-)

john95
10-25-2009, 12:43
Няма смисъл да ходиш там ако ще и по 50 000 да можеш да плащаш на година.. Всички са яко надути и се правят на велики, парадират с възможности и са против всички които не са от София^^

Бях приет там на 26 то място и се отказах накрая заради парите и това което споменах по горе... нищо че съм от София ;)

Ако можеш да платиш едногодишно дарение в езикова в сф е по добре ..

Това което се говори може да е вярно обаче като научиш езика можеш да ходиш в чужбина с диплома и не ти дреме ^^

Infinity
10-25-2009, 13:14
Да,но се оказва,че май повечето добри езикови гимназии в София са след 7-ми клас! :o :( Някакви предложения отново?!

elito6754
10-25-2009, 13:29
Нищо не разбрах, честно. Искаш в АК, има си общежития, за които се плаща допълнително, но доста. Иначе искаш общежитие в самия колеж или другаде? И как хем можеш да плащаш, хем не. И сега къде учиш? Ако не ти пуснат отговор, защо не звъннеш? :oops:

Infinity
10-25-2009, 14:54
Всъщност май доста ви обърках вече,да.Значи,ситуацията е следната:
Може би имаше някакъв вариант,ако се бях пробвала след 7-ми клас,таксата ми да бъде значително намалена/може би 50%/,защото си има причина.А,иначе казах,че АК има добро общежитие и това е един голям +,ноо не знаех,че се плаща допълнително затова. :-x Попитах,дали знаете за добра езикова гимназия,която има общежитие-по възможност добро! Защото иначе другият вариант е квартира,а ми се струва,че съм още прекалено малка за тези работи. :oops: Иначе съм от малък град,уча в нормално СОУ 8-) Не съм далеч от София 40км. :), ноо пък не е и близо /ако приемем варианта за пътуване всеки ден/ Това е общо взето.Още очаквам отговор от АК,ама нямам намерения да се обаждам засега май....защотоо какво да питам? Май е ясно,че няма да стане,освен ако не се заплати " тлъсто".. :o :-o

amk933
10-25-2009, 16:42
В АК освен богати и надути има и много умни и способни деца. Аз не съм там, но познавам и от двата типа хора от там. Но АК е име и е едно елитарно училище, което се знае. Има и добра диплома. Ако решиш да учиш в чужбина АК е едната алтернатива и е най-евтината. Другите две са още по-скъпи. Не казвам, че от едно българско училище няма да излезнеш със същите знания - казвам, че едно българско училище държавно няма името на АК. А иначе не се сещам за езикови гимназии след 8 клас. Никакви идеи. Другите са на ход...Единственото, което се сещам е някое професионално училище, но като гледам целта в живота не ти е чистачка, така че няма какво да пиша повече глупости. 8-)

john95
10-25-2009, 16:49
В АК освен богати и надути има и много умни и способни деца. Аз не съм там, но познавам и от двата типа хора от там. Но АК е име и е едно елитарно училище, което се знае. Има и добра диплома. Ако решиш да учиш в чужбина АК е едната алтернатива и е най-евтината. Другите две са още по-скъпи. Не казвам, че от едно българско училище няма да излезнеш със същите знания - казвам, че едно българско училище държавно няма името на АК. А иначе не се сещам за езикови гимназии след 8 клас. Никакви идеи. Другите са на ход...Единственото, което се сещам е някое професионално училище, но като гледам целта в живота не ти е чистачка, така че няма какво да пиша повече глупости. 8-)

НЕГ/ФЕГ/АЕГ :)

Аз съм в НЕГ и оттам след 12 клас директно в Германия, а там семестъра 500 евро и си има общежития на ниски цени ;)
Същата работа и с ФЕГ и АЕГ мисля...

Converse333
10-25-2009, 16:50
По-добре се премести в друго училище,АК според мен не си струва просто...За двойно,че може и тройно по-малко пари би могла да влезеш в друго училище и отново ще излезеш със същите знания.

amk933
10-25-2009, 16:56
В АК освен богати и надути има и много умни и способни деца. Аз не съм там, но познавам и от двата типа хора от там. Но АК е име и е едно елитарно училище, което се знае. Има и добра диплома. Ако решиш да учиш в чужбина АК е едната алтернатива и е най-евтината. Другите две са още по-скъпи. Не казвам, че от едно българско училище няма да излезнеш със същите знания - казвам, че едно българско училище държавно няма името на АК. А иначе не се сещам за езикови гимназии след 8 клас. Никакви идеи. Другите са на ход...Единственото, което се сещам е някое професионално училище, но като гледам целта в живота не ти е чистачка, така че няма какво да пиша повече глупости. 8-)

НЕГ/ФЕГ/АЕГ :)

Аз съм в НЕГ и оттам след 12 клас директно в Германия, а там семестъра 500 евро и си има общежития на ниски цени ;)
Същата работа и с ФЕГ и АЕГ мисля...

Изобщо не е същото.
В НЕГ е хубаво за Германия, защото си имате немска диплома.
Обаче АЕГ няма нито A-levels, нито АР.
Френската също няма French Baccalaureate.
Испанската не знам как е, но мисля, че и тя не е с испанска диплома.
Та в този смисъл в НЕГ, ако ще ходиш в Германия е идеално. И ти казвам отсега да не записваш нищо инженерно, защото имат по 9 - 13 изпита на семестър, а в Англия и САЩ сапо 4-5. Представи си! 8)

Та от АЕГ, ФЕГ и ИЕГ си си с проста българска диплома, която вече официално не се признава от UCL и LSE.

john95
10-25-2009, 17:00
В АК освен богати и надути има и много умни и способни деца. Аз не съм там, но познавам и от двата типа хора от там. Но АК е име и е едно елитарно училище, което се знае. Има и добра диплома. Ако решиш да учиш в чужбина АК е едната алтернатива и е най-евтината. Другите две са още по-скъпи. Не казвам, че от едно българско училище няма да излезнеш със същите знания - казвам, че едно българско училище държавно няма името на АК. А иначе не се сещам за езикови гимназии след 8 клас. Никакви идеи. Другите са на ход...Единственото, което се сещам е някое професионално училище, но като гледам целта в живота не ти е чистачка, така че няма какво да пиша повече глупости. 8-)

НЕГ/ФЕГ/АЕГ :)

Аз съм в НЕГ и оттам след 12 клас директно в Германия, а там семестъра 500 евро и си има общежития на ниски цени ;)
Същата работа и с ФЕГ и АЕГ мисля...

Изобщо не е същото.
В НЕГ е хубаво за Германия, защото си имате немска диплома.
Обаче АЕГ няма нито A-levels, нито АР.
Френската също няма French Baccalaureate.
Испанската не знам как е, но мисля, че и тя не е с испанска диплома.
Та в този смисъл в НЕГ, ако ще ходиш в Германия е идеално. И ти казвам отсега да не записваш нищо инженерно, защото имат по 9 - 13 изпита на семестър, а в Англия и САЩ сапо 4-5. Представи си! 8)

Та от АЕГ, ФЕГ и ИЕГ си си с проста българска диплома, която вече официално не се признава от UCL и LSE.

Еми то и в НЕГ има само 1 паралелка с такава 'немска диплома' за която не си струва особено пък другите са диплома 'за перфектно владеене на Немски език' и обикновена БГ диплома за която въобще не си струва да се мъчиш да влезеш в НЕГ... :?

Аз точа зъби на средната :) , а тази най високата не си струва по повод на това, че живота ти се променя.. Всички те заклеймяват като зубър щом си влязъл там, учите доста ама доста повече, немците винаги пишат много ниски оценки и ти може да си с немска диплома ама тя е слаба... Накрая разбира се получаваш - немска и българска и можеш да си избереш с коя да кандидатсваш и понякога излиза по изгодно с БГ дипломата в Германия отколкото със слабата немска диплома :?

Абе тъпо се получава ...

amk933
10-25-2009, 17:05
Ако учиш няма проблеми. Имам приятел, който влезна в Ludwig Maximilian и Technischen Universitaet Muenchen, които са двата най-добри немски университета, точно посредством тази диплома. ;)

john95
10-25-2009, 17:11
Ако учиш няма проблеми. Имам приятел, който влезна в Ludwig Maximilian и Technischen Universitaet Muenchen, които са двата най-добри немски университета, точно посредством тази диплома. ;)

Да наистина в тaкива университети трябва да имаш доста висока диплома, независимо немска или не ^^
За радост 12 клас пердашат високите оценки българите :grin:

Пък аз и не знам как ще вляза в тази най-високата паралелка с оценките по немски 5,5,5,5,4,5,6 - които пак са високи при условие че не съм учил немски преди >..

Infinity
10-25-2009, 17:12
Да,но НЕГ/ФЕГ/АЕГ не са ли след 7-ми клас? :-o

john95
10-25-2009, 17:13
Как да ти го кажа - с малко пари случайно може и след 8 клас да влезеш ;)
А те едва ли са повече от 1 такса в АК, и като са еднократни ..

amk933
10-25-2009, 17:16
Да,но НЕГ/ФЕГ/АЕГ не са ли след 7-ми клас? :-o

Парашутисти говори ли ти нещо? :-o

john95
10-25-2009, 17:17
Да,но НЕГ/ФЕГ/АЕГ не са ли след 7-ми клас? :-o


А да те попитам ти къде бля 7 клас и що не кандидатства в Сф ?

Infinity
10-25-2009, 17:26
:-x Охх,и аз това си се чудя сама на себе си!! Къде блях,какво правих...ужасна грешка,но предпочитам,ако мога да я поправя поне сега.И това "парашутисти" нищо не ми говори.. :-o Каква сума примерно трябва да дам,за да вляза след тази година във НЕГ? :-o И,няма ли да ми е проблем,че съм изостанала от останалите ученици със езика?

amk933
10-25-2009, 17:30
Ще е проблем езика и щом не го знаеш няма как да влезнеш. Приравнителният изпит след 8 клас по език е точно това - да се види, че си на същото ниво. Парите варират. Аз съм чувал за 7000 евро спонсорство. А парашутист значи ученик попаднал съмнително и незнайно в гимназията. В смисъл примерно във ФЕГ в 8 клас сте ти, Гошо и Иван и сте влезли с изпита след 7 клас. И така изведнъж се появява Мария в 9 клас. Е как е влязла? Парашутист.... 8-)

Enitto
10-25-2009, 17:32
За НЕГ не знам как стоят нещата, но в мойто училище ( ИЕГ ) има прием след 8 клас, но има и приравнителен изпит по испански. Предполагам, че и там ще е така. Ванката да каже.

john95
10-25-2009, 17:35
Честно казано не знам.. ако си учила немски или можеш да научиш за 3 на изпита ще влезеш... което е малко тъпо защото ако си учил немски ама си тъп като гъз по БЕЛ и Мат, няма влезеш след 7, а след 8 ама... не съм сигурен 100% ще влезеш с парашута от сорта на 10 нови компютъра да купи баща ти.. или да ходи да се запознава с директорката отблизко 8-)

teenems
10-25-2009, 17:45
апф ебахти колежа ! то кви са тея нереални цени просто
пък за чуждестрани ученица - 14 000 евро нещо такова :-o wtf
пфуу ,че то по-добре си остани в това училище в ,което си и ходи на курсове по английски .. :lol:

Infinity
10-25-2009, 17:47
Немски не съм учила.. :-o Може би със частни уроци ще стане работата!? :oops: Но доколкото знам НЕГ няма общежитие или..? :)

Enitto
10-25-2009, 17:58
`Що не пробваш в 1ва или 2ра АЕГ? Поне езика го знаеш г/д, предполагам.Ще ти е доста по-трудно за 1 година да научиш немски на ниво НЕГ. Ама пък то не си заслужава за 2ра АЕГ... не знам.

Infinity
10-25-2009, 18:04
Амии,честно казано и аз,но пък не искам да пропадна напълно тук в това малко провинциално градче,след което да завърша едно висше в "голямата" София и това е... :o Искам нещо повече,но явно не ми е писано :( ..Абе,няма така да се откажа :-P А,иначе да-знам АЕ добре и със сигурност ще ми е по-лесно,но както ти каза ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ!? :-o :-o

teenems
10-25-2009, 18:05
а ти защо толкова държиш да си там ? искаш после да ходиш извън БГ ли ? ако не е така няма смисъл ,където и да се местиш и да даваш пари да те вземат ..

Infinity
10-25-2009, 18:11
При мен лошото,е че често се променям мнението и желанието,но сега май наистина искам..! :o И,просто усещам,че тук не е за мен :-o

teenems
10-25-2009, 18:16
При мен лошото,е че често се променям мнението и желанието,но сега май наистина искам..! :o И,просто усещам,че тук не е за мен :-o

честно да ти кажа не зависи толбкова в какво училище си бил до 12 клас ,а след това .
може да си била в най-хубавото училище в града ама после :? .
всичко зависи от човека ,все пак ако ти трябва по-засилено обучение по АЕ ходи на курсове


бтв и аз все си меня мненията :o много гадно ,Везни ли си 8-)

Infinity
10-25-2009, 18:33
Е,да но смяташ ли какви са ми шансовете да се наместя в някой добър университет в чужбина,като съм завършила обикновено СОУ 8-) ..нулев! И,не учудващо съм Телец / уж,трябва да съм решителна и категорична 8-) /

teenems
10-25-2009, 18:37
и защо нулев :-o
ебахти колежа , толкова пари никога няма да дам :lol:
като казах на наще и те направо :lol: :lol: :lol: :lol:

Infinity
10-25-2009, 18:43
Ами,не и аз няма начин да си позволя да съм там при тези условия/дори и да ми се иска..това е положението/ Затова ви питам и за други предложения след 8-ми клас и точниту суми,които трябва да се "мушнат4,за да съм там.. 8-) Не съм някое " мамино " детенце,което и свикнало всичко да му се сервира наготово.Просто искам да се измъкна от тука навреме 8-)

teenems
10-25-2009, 19:02
еми разрови се из нета ..
ти езикова ли искаш ?
пък пишеш примерно искаш ..
строителен ,пишеш
строителен софия ,нещо такова и трябва да ти излезе ,според това което искаш ..

amk933
10-25-2009, 19:04
Някое друго частно? Стипендия в чужбина? :-o

john95
10-26-2009, 11:27
Добре защо смяташ, че ако си в 'елитно' софийско училище ще имаш по големи шансове за чужбина ?

Ако научиш езика отделно и после изкараш изпитите, взимаш сертификатите и отиваш в чужбина... Независимо дали идваш от някое просто СОУ или АЕГ,НЕГ,ФЕГ...
Просто тези 3 ти предлагат наготово сертификата...
А отидеш ли там, има общежития и държавните университети (които са много добри) са по 400 - 500 Евро на семестър което вашите би трябвало да могат да си позволят... :?

amk933
10-26-2009, 15:41
Добре защо смяташ, че ако си в 'елитно' софийско училище ще имаш по големи шансове за чужбина ?

Ако научиш езика отделно и после изкараш изпитите, взимаш сертификатите и отиваш в чужбина... Независимо дали идваш от някое просто СОУ или АЕГ,НЕГ,ФЕГ...
Просто тези 3 ти предлагат наготово сертификата...
А отидеш ли там, има общежития и държавните университети (които са много добри) са по 400 - 500 Евро на семестър което вашите би трябвало да могат да си позволят... :?

Защото, ако искаш наистина добър университет, (визирам Харвард, Йейл, Оксфорд, Кембридж, Принстън, ЛСЕ, Станфорд и т.н.) българската диплома не е най-добрият вариянт. ;) И да в този смисъл си прав, че е все тая дали си в някое СОУ или АЕГ, ФЕГ, ИЕГ (НЕГ не броя, ясно защо). Там никой не ги е чувал и едните и другите. И сертификата далеч не е единственото важно нещо за Америка специално, особено, ако кандидатстваш в кастов университет.

gabi_94
10-26-2009, 16:02
ааа сега се сетих че ти си от Перник, и аз доскоро живях там...както и да е, аз пътувах миналата година с влак до София, уморително е много пътуването, но пък много хора пътуват именно с влак, гаранция ти давам че ще си намериш компания ако нали се съгласиш с влак да пътуваш. Относно училищата, бих ти препоръчала 73 соу, или 2ра немска както му викат - много хубаво училище...164 испанска също, но според мен 1,2 аег, 1 немска недей, не са толкова хубави колкото си мислиш, освен тва и там са мн надути. Ако ходиш на частни уроци по немски, ако учиш по същите учебници дето са учили и 8мите класове примерно във 2ра немска, мисля че ще стане работата, ще държиш приравнителен изпит и ако го изкараш си вътре.

amk933
10-26-2009, 16:04
ааа сега се сетих че ти си от Перник, и аз доскоро живях там...както и да е, аз пътувах миналата година с влак до София, уморително е много пътуването, но пък много хора пътуват именно с влак, гаранция ти давам че ще си намериш компания ако нали се съгласиш с влак да пътуваш. Относно училищата, бих ти препоръчала 73 соу, или 2ра немска както му викат - много хубаво училище...164 испанска също, но според мен 1,2 аег, 1 немска недей, не са толкова хубави колкото си мислиш, освен тва и там са мн надути. Ако ходиш на частни уроци по немски, ако учиш по същите учебници дето са учили и 8мите класове примерно във 2ра немска, мисля че ще стане работата, ще държиш приравнителен изпит и ако го изкараш си вътре.

Ти вече там ли си? Какво става с теб? :)

Infinity
10-26-2009, 16:07
Искате да кажете,че ако си знам езика ще мога да съм в някой добър университет,въпреки че съм завършила в обикновено СОУ? :-o
А,иначе във Испанската става със приравнителен нали,защото точно този език имам възможност да го науча при мой човек 8-) ?

gabi_94
10-26-2009, 16:16
ааа сега се сетих че ти си от Перник, и аз доскоро живях там...както и да е, аз пътувах миналата година с влак до София, уморително е много пътуването, но пък много хора пътуват именно с влак, гаранция ти давам че ще си намериш компания ако нали се съгласиш с влак да пътуваш. Относно училищата, бих ти препоръчала 73 соу, или 2ра немска както му викат - много хубаво училище...164 испанска също, но според мен 1,2 аег, 1 немска недей, не са толкова хубави колкото си мислиш, освен тва и там са мн надути. Ако ходиш на частни уроци по немски, ако учиш по същите учебници дето са учили и 8мите класове примерно във 2ра немска, мисля че ще стане работата, ще държиш приравнителен изпит и ако го изкараш си вътре.

Ти вече там ли си? Какво става с теб? :)

ами не, нямах късмет да вляза в 73 и се набутах в 33 ег в Люлин за което ще съжалявам мноооого дълго :D аз бях на 2ро място по бал като ме приемаха миналата година - 30.714, а тея от моя клас горките мн зле, имаше с по 24,25 бал :D

Enitto
10-26-2009, 16:25
Искате да кажете,че ако си знам езика ще мога да съм в някой добър университет,въпреки че съм завършила в обикновено СОУ? :-o
А,иначе във Испанската става със приравнителен нали,защото точно този език имам възможност да го науча при мой човек 8-) ?

Ми така пише в сайта.

Bubbly
10-26-2009, 16:30
amk933, не знам дали си наясно, но не всички способни български ученици можем да си позволим Станфорд, Йейл или Харвард (друг е въпросът, че и иначе не се стремим към тях).
cool_doll, защо така се стремиш единствено към чужбина? Имаш ли вече набелязана специалност?
Моят съвет е да си живееш живота, докато още имаш тази възможност. При това съвсем нямам предвид да скитосваш улиците по цял ден или да се напиваш по кръчмите. Обърни внимание на интересите си - спорт, извънкласни занимания, приятели, събирания, театър, музика, литература, различна от задължителната. Разбери коя си, към какво се стремиш, предпичитани предмети, идеи за следването, специалност, държава и тн. Оттам нататък, имаш ли потенциала и постараеш ли се, и с малко частни уроци ще те приемат, където искаш. Мисълта ми беше да не се вкарваш във филми отсега. Средно образование се добива навсякъде, а до висшето имаш още доста време.
ПП Не знам за Англия и САЩ, но колкото се отнася до прословутата немска диплома, все повече започвам да се убеждавам, че не си заслужава усилията заради едния прем в уни. Друг е въпросът че знанията и опитът би трябвало да са ни полезни за самото следване... (или поне така се води :-D )

amk933
10-26-2009, 16:35
amk933, не знам дали си наясно, но не всички способни български ученици можем да си позволим Станфорд, Йейл или Харвард (друг е въпросът, че и иначе не се стремим към тях).

Много погрешно мислене. Ученете в Йейл и Харвард специално е по-евтино отколкото в Англия. ;) И не е ясно момичето към какво се стреми...

Infinity
10-26-2009, 16:59
8-) Ами,момичето ми мирише,че става все по-объркано и "ориентирано".. :-o Нямам представа на какво се дължи,но все съм се стремяла към чужбина 8-) Дори не съм наясно къде точно е това " чужбина " / т.е. къде точно искам да се развивам/ Май преди да взимам някакви окончателни и важни решения ще трябва да се замисля,към какво се стремя и какво искам :o :? .

teenems
10-26-2009, 17:24
amk933, не знам дали си наясно, но не всички способни български ученици можем да си позволим Станфорд, Йейл или Харвард (друг е въпросът, че и иначе не се стремим към тях).

Много погрешно мислене. Ученете в Йейл и Харвард специално е по-евтино отколкото в Англия. ;) И не е ясно момичето към какво се стреми...

та май си доста запознат/а с тези работи нали !?
ами аз искам право и съм се замислила за ХАрвард .
таа някви цени знаеш ли ? нашите са навити да ме пратят там .
тъйй виждам ,че бая ги разбираи ,а аз не съм от наа-запознатите ии след 12 клас какъв тест се държи . ако може да обясниш накратко пък може да има и други ,които ги интеренсува : )

Infinity
10-26-2009, 17:43
^ Аз съм точният пример за тоталната обърквация в тази сфера,така че наистина ще си ни доста полезен/полезна. :)

amk933
10-26-2009, 17:48
amk933, не знам дали си наясно, но не всички способни български ученици можем да си позволим Станфорд, Йейл или Харвард (друг е въпросът, че и иначе не се стремим към тях).

Много погрешно мислене. Ученете в Йейл и Харвард специално е по-евтино отколкото в Англия. ;) И не е ясно момичето към какво се стреми...

та май си доста запознат/а с тези работи нали !?
ами аз искам право и съм се замислила за ХАрвард .
таа някви цени знаеш ли ? нашите са навити да ме пратят там .
тъйй виждам ,че бая ги разбираи ,а аз не съм от наа-запознатите ии след 12 клас какъв тест се държи . ако може да обясниш накратко пък може да има и други ,които ги интеренсува : )

Първо да се знае: приемът на Харвард е 7.5% от всички кандидати. Изпити: САТ 1 с поне 2200, 3 изпита САТ 2, като ти си избираш предметите и ТОЙФЕЛ с над 110 поне.
Такса: Зависи от доходите на родителите ти. Ако получават под 120 000 долара на година няма да имаш никаква такса освен самолетни билети, здравна застраховка и ядене.

Това е на кратко. Иначе мога да кажа, че съм много наясно с тези университети и приемната процедура в тях, така че ако има още въпроси питай. И за право по-добър от Йейл няма в света, но там се влиза още по-трудно. :)

Infinity
10-26-2009, 17:59
Ами,то значи майка ми се води самотен родител и има значително по-малък доход за една година от 120 000 долара,какво означава това? :) 8-)

amk933
10-26-2009, 18:07
Ами,то значи майка ми се води самотен родител и има значително по-малък доход за една година от 120 000 долара,какво означава това? :) 8-)

Момче съм, защото еиждам, че се объкрвате.

Значи, че ще учиш без пари, ако те приемат. Но трябва да можеш да си плащаш здравната осигуровка, храната и самолетните билети. Дали ще си ги плащаш ти или майка ти или ще работиш докато учиш (според мен невъзможно) няма значение....можеш ли това да си осигуриш и приемат ли те, друго не плащаш. :)

teenems
10-26-2009, 18:33
amk933, не знам дали си наясно, но не всички способни български ученици можем да си позволим Станфорд, Йейл или Харвард (друг е въпросът, че и иначе не се стремим към тях).

Много погрешно мислене. Ученете в Йейл и Харвард специално е по-евтино отколкото в Англия. ;) И не е ясно момичето към какво се стреми...

та май си доста запознат/а с тези работи нали !?
ами аз искам право и съм се замислила за ХАрвард .
таа някви цени знаеш ли ? нашите са навити да ме пратят там .
тъйй виждам ,че бая ги разбираи ,а аз не съм от наа-запознатите ии след 12 клас какъв тест се държи . ако може да обясниш накратко пък може да има и други ,които ги интеренсува : )

Първо да се знае: приемът на Харвард е 7.5% от всички кандидати. Изпити: САТ 1 с поне 2200, 3 изпита САТ 2, като ти си избираш предметите и ТОЙФЕЛ с над 110 поне.
Такса: Зависи от доходите на родителите ти. Ако получават под 120 000 долара на година няма да имаш никаква такса освен самолетни билети, здравна застраховка и ядене.

Това е на кратко. Иначе мога да кажа, че съм много наясно с тези университети и приемната процедура в тях, така че ако има още въпроси питай. И за право по-добър от Йейл няма в света, но там се влиза още по-трудно. :)

то е ясно ,че ще е трудно . значи избирам си 3 предмета така ли ? а естествено трябва да съм добре с ае ,има ли значение какво дск съм завършила ,и това с доларите там че е безплатно ми харесва ..

Infinity
10-26-2009, 18:38
А,имаш ли някаква информация колко горе-долу излизат осигуровките,храната и самолетните билети? :-o
И,има ли значение какви предмети ще си избереш / трябва да са три нали?/ ?? :)

gabi_94
10-26-2009, 18:54
Абе хора още повече ме зарибихте с тоя Харвард, от както гледам некви тийн филмчета за него мн се зарибих и амбицирах :) :-D Ама и на идея си нямах как се влиза, но явно с много учене...не се знае...Ако човек е упорит, вярва в себе си и мечтите си ще успее

teenems
10-26-2009, 19:30
Абе хора още повече ме зарибихте с тоя Харвард, от както гледам некви тийн филмчета за него мн се зарибих и амбицирах :) :-D Ама и на идея си нямах как се влиза, но явно с много учене...не се знае...Ако човек е упорит, вярва в себе си и мечтите си ще успее

ехехе това е основно . също трябва много да се учи .
някой хора започват да се подготвят за изпита години преди това ! таке чее ..

gabi_94
10-26-2009, 19:50
Абе хора още повече ме зарибихте с тоя Харвард, от както гледам некви тийн филмчета за него мн се зарибих и амбицирах :) :-D Ама и на идея си нямах как се влиза, но явно с много учене...не се знае...Ако човек е упорит, вярва в себе си и мечтите си ще успее

ехехе това е основно . също трябва много да се учи .
някой хора започват да се подготвят за изпита години преди това ! таке чее ..

е да така си е, но нищо не се знае...пък и мечтите са си мечти, някои твърде недостижими :)

amk933
10-26-2009, 22:30
Какво значи дск?

Иначе да, САТ 2 предметите са по твой избор и специално за Харвард се искат 3 - може и повече. Аз ще карам 4. Но трябва да си знаеш предмета на английски и да имаш поне 750/800 на всеки един от предметите.

Здравната застраховка на година е около 1200 долара, билетите зависи колко често ще си идваш. Отиване и връщане до там е 1000 долара общо. Яденето зависи в кой университет си. Специално за Харвард, Принстън и Йейл не би трябвало да е кой знае колко, защото са все по някакви села. Но в Колумбийския (от ранга на Харвард е) например, което е в Манхатън е към 30-40 долара на ден. В UCLA, което е в ЛА се сети колко ще е яденето. Много зависи от мястото.

А да вярно си е, че някои хора от сега се готвят - като мен например, ама ми писва на моменти и тотално се отчайвам. Просто ми идва в повече. Но въпрос на цели в крайна сметка... :)

BePoHuKa
10-26-2009, 23:06
Какво значи дск?

Иначе да, САТ 2 предметите са по твой избор и специално за Харвард се искат 3 - може и повече. Аз ще карам 4. Но трябва да си знаеш предмета на английски и да имаш поне 750/800 на всеки един от предметите.

Здравната застраховка на година е около 1200 долара, билетите зависи колко често ще си идваш. Отиване и връщане до там е 1000 долара общо. Яденето зависи в кой университет си. Специално за Харвард, Принстън и Йейл не би трябвало да е кой знае колко, защото са все по някакви села. Но в Колумбийския (от ранга на Харвард е) например, което е в Манхатън е към 30-40 долара на ден. В UCLA, което е в ЛА се сети колко ще е яденето. Много зависи от мястото.

А да вярно си е, че някои хора от сега се готвят - като мен например, ама ми писва на моменти и тотално се отчайвам. Просто ми идва в повече. Но въпрос на цели в крайна сметка... :)Абе аз може ли да те попитам къде точно живееш? :-o

amk933
10-26-2009, 23:09
^ В момента точно съм в София, но не уча в българско училище, ами на посолствата... :)

BePoHuKa
10-26-2009, 23:23
^ В момента точно съм в София, но не уча в българско училище, ами на посолствата... :)Значи като цяло живееш в България?? Защото с Обама и тея флагове,орели и тн се обърквам :-D пък и като гледам университетите в които искаш да отидеш...

teenems
10-27-2009, 06:57
^ В момента точно съм в София, но не уча в българско училище, ами на посолствата... :)

на посолства ,хмм инетересно . аз имам доста време до 12 клас ,8 съм . ти 12 ли си ? искам после да ми разказваш ,защото все пак да имам представа ,по-голяма . ти Харвард ли искаш


дск - даскало (училище)

amk933
10-27-2009, 16:17
^ В момента точно съм в София, но не уча в българско училище, ами на посолствата... :)

на посолства ,хмм инетересно . аз имам доста време до 12 клас ,8 съм . ти 12 ли си ? искам после да ми разказваш ,защото все пак да имам представа ,по-голяма . ти Харвард ли искаш


дск - даскало (училище)

10 клас съм. Иначе ще пробвам в Харвард, но определено не ми е най-първото желание, просто защото аз виждам по друг начин нещата и според моите разбирания няма по-добър университет от Йейл, но там се влиза още по-трудно. :)

Infinity
10-27-2009, 16:32
А,направо тук ще те питам какво е това училище към посолство? :-o 8-)

teenems
10-27-2009, 17:55
и на мен ми стана интересно ;дд

vikipf
10-27-2009, 18:06
За малко да забравя каква беше всъщност темата.

1. В Колежа може да влезеш и за 7-8 хил. евро след приравнителни, обаче си на българската система и си с нас, нормалните ученици. Ако влизаш за 29 хил., учиш по IB системата.
2. За да влезеш в Харвард, трябва да си най-добрият в нещо (спорт, математика, химия, физика, организация и т.н.) от всички деца в твоята държава. Трябва да имаш силно развити интереси и да си участвал в адски много проекти и извънкласни занятия. По-малка част зависи от изпитите, които задължително трябва да са ти за отличен, но дори максимални резултати не ти осигуряват веднага място. Трябва да те харесат и да знаят, че от теб ще стане един от елита на света в някоя сфера.
Преди 2 седмици имахме някакви представители от университети в Америка и Великобритания и те ни казаха това.

Gabriela.Encheva
02-25-2012, 19:06
А по точно след дванайсти клас ли мога да вляза в Харвард :))

irrationalDecision
02-25-2012, 22:17
Към авторката - ето един перфектен вариант, ако си на много добро ниво с английския:

http://aas-sofia.org/admission/scholarship/documents/scholar_guide_2012.pdf

Kъм gabi_94: Имам познати и от 91 НЕГ, и от 73-то СОУ. Надувки има и при едните , и при другите. Изключително свестни хора също. Като навсякъде по езиковите и другите гимназии, които се спрягат за елитни. И в Колежа имам приятели.Нито се надуват особено, учат си, следват си пътя и това е. Грях ли е да си умен и амбициозен? Има и сноби естествено, всяка втора реплика на които е "В колежа това, в колежа онова, а не като при вас". Но не може на база държанието на шепа хора да си вадим погрешни изводи за всички.

bloodyF
02-25-2012, 22:31
ало, 2009
нещо сте в грешка пичове.

irrationalDecision
02-25-2012, 22:47
Опс. Я да ходя да си лягам, явно много ми се спи. :)