PDA

View Full Version : КИТАРА



meche95
10-25-2009, 08:47
треа ми някой,който разбира или свири на китара плс искам да попитам каква е разлкиката между акостическата и класическата китара ако има де и на коя по-лесно можеш да се научиш да свириш
ии къде мога да намеря да речем 2ра ръка китари или онлайн магазин :-o :-o

meche95
10-25-2009, 08:59
София

elito0o0o0
10-25-2009, 09:36
Акустичната китара е с метални струни за по-ясен и по-силен звук и е нужна по-тежка конструкция за да издържи обтягането им.Материалите използвани в направата на една акустична китара са много различни. По-скъпите китари са от солидно дърво, страните и гърба най-често са от палисандрово дърво, явор или махагон. По-евтините китари могат да бъдат със солидна горна част, а страните и задната част от ламинат.Грифът обикновено е направен от твърдо и плътно дърво, като махагон или абанос. Различните комбинации дърво и неговото качество заедно с дизайна и конструирането водят до различно звучене на китарите. Стандартното настройване на акустичната китара е EADGBE (Е-Ми, А-Ла, D-Ре, G-Сол, B-Си, E-Ми) в посока от най-дебелата към най-тънката струна.

http://welcome.prikachi.com/files/1122163M.jpg




Класическата китара е акустичен инструмент. Звукът се усилва благодарение на кухата форма на китарата.Има шест струни. Някой класически китари имат 7 или 8 струни за увеличаване на басовия диапазон. Седемструнна китара е руската класическа китара.Струните са направени най-често от найлон. Долните три струни ('бас струните') са увити с метал, най-често никел. По-рядко се среща трета увита струна.Поради ниското обтягане на струните, грифът може да се направи изцяло от дърво без да има нуждата от тръс-род.Грифа е по-широк отколкото на китарите със метални струни, което прави притискането на струните по-лесно.Традиционно ключовете за настройване на главата сочат назад спрямо грифа.Класическите китари имат само 12 прагчета между главата и тялото на китарата, докато при китарите с метални струни има 14 прагчета.Класическите китари по принцип се правят без плочка. Плочката е пластмасово парче поставено точно под струните на китарите с метални струни, за да предпазва китарата от агресивно дрънкане с перцето. Предполага се, че класическата китара ще се свири само с пръсти и плочката не е нужна.Тоновият обем на китарата е от Ми на голяма до Ла на трета октава.


http://www.ifingers.co.uk/a/i/classical-guitar-anatomy.jpg


Ааа.. ии.. класическата е малко по-малка от акустичната ;)

meche95
10-25-2009, 09:43
за начинаещи кое по-дообре

deadfish
10-25-2009, 09:56
http://www.veselinkoychev.com/c530.html Да си поръчам ли тази китара?

elito0o0o0
10-25-2009, 10:05
за начинаещи кое по-дообреКласическа

elito0o0o0
10-25-2009, 10:06
http://www.veselinkoychev.com/c530.html Да си поръчам ли тази китара?Ами... Тепърва ли ще почваш да свириш?

deadfish
10-25-2009, 11:18
http://www.veselinkoychev.com/c530.html Да си поръчам ли тази китара?Ами... Тепърва ли ще почваш да свириш?

Да :]

elito0o0o0
10-25-2009, 12:15
http://www.veselinkoychev.com/c530.html Да си поръчам ли тази китара?Ами... Тепърва ли ще почваш да свириш?

Да :]Взимай я! :) Като се научиш да свириш вече гаре долу добре.. ако искаш можеш да си вземеш Акустична :)

BERCUT
10-25-2009, 12:35
Ако искаш да наподобуш звучението на китарата като на руската (7 струнната) си настрой струните така D, G, d, g, h, d1, т.е. ре, сол, ре, сол, си малка октава, ре от първа октана) естествено като се понаучиш,по този начин по-нататък ще ти е изсключително лесно да се научиш на седемструнна.

ПП С много пожелания да станеш добър китарист.

meche95
10-25-2009, 14:29
aми къде мога да намеря класическа,но да не е от онлайн магазин :-o :-o

Allemande
10-25-2009, 15:03
Всички разбирачи тука... Я кажете класическата китара не е ли и акустична ? :D Ще посъветвам автора на темата да потърси съвет и отговор на всичките си въпроси , свързани с китара в българския форум за музиканти. Тука не е много сигурно .. :D

meche95
10-25-2009, 15:48
може ли да ми го кажеш :D :D

meche95
10-25-2009, 16:05
aми къде мога да намеря класическа(може и 2ра ръка),но да не е от онлайн магазин :-o :-o

meche95
10-25-2009, 16:17
^^видях го малко по-късно

meche95
10-25-2009, 16:19
ии форума го намерих ама все пак ако някой ми каже некъв магазин (може и за 2ра ръка) да казва плс

elito0o0o0
10-25-2009, 17:25
Всички разбирачи тука... Я кажете класическата китара не е ли и акустична ? Тя е акустичен инструмент,но не е акустична китара... оф... как да ти го обясня :? Не виждаш ли това,което съм написала и за двете.. има разлика,значи не и двете са акустични,а само 1-та... ;)

meche95
10-25-2009, 17:27
^^за те разбрах :wink: :)

elito0o0o0
10-25-2009, 17:30
aми къде мога да намеря класическа,но да не е от онлайн магазин :-o :-oМи зависи.. Има и в Техномаркет.. май.. или в технополис беше,а може би в метро :-o :lol: ..Питай някой за някой музикален магазин :-o.. от къде си?

Madeyed
10-25-2009, 17:44
Започни с Акустична и после премини към Електрическа (След около година и полвина) Аз съм от Казанлък и съм се оридил със страхотна китара от Кремона (правят страхотни) . Акостичната е с по малко прагчета, но са малко по ширака разположени... :-D Късмет във начинанието :) :) :)

BERCUT
10-25-2009, 18:41
Какво всички сте се влюбили в електрическите китари, мен лично звукът който вадят синтезиран през някаква техника не ми харесва, предпочитам чистия звук усилен просто от микрофон.

SK0RP10N
10-25-2009, 19:00
Ами аз си имам 2 китари - електрическа Squier bullet strat & sакустична tagg (взех я за 170 лева нея).
Свиря и на 2те, зависи какво ми се свири :)
Ако имаш въпроси за китарите, пускай ги тук.Ще се опитам да ти отговарям

psychopath
10-25-2009, 20:23
стига глупости!
взимай акустична :)
предполагам, че занапред искаш да свириш на електрическа
(прехода от акустична, към електрическа е по-лесен)

моята първа китара например, беше електрическа...
имах акустична (подарих я)
имах класическа (заковах я на една стена xD)
старата електрическа не знам къде е

и сега си имам електрическа, на която си свиря :)

psychopath
10-25-2009, 20:25
muzikant.org е форума :)

elito0o0o0
10-25-2009, 20:37
Ее.. незнам за вас,но аз си имам 1 класическа,1 акустична(нова)и една електрическа
Акустичната е за 300 лв... за рожденния ми ден беше :-) :-) Класическата е леко стара.. електрическата също.. баща ми говореше ,че щи взима една нова електрическа.. па живьомо видим :D btw той е бил музикант ... оставям изцяло на него да избира китарите :) :)
Иначе на село имаме още 2 3 .. стари некфи.. даже не ги знам и кви са :D 8-)

psychopath
10-25-2009, 20:55
Ее.. незнам за вас,но аз си имам 1 класическа,1 акустична(нова)и една електрическа
Акустичната е за 300 лв... за рожденния ми ден беше :-) :-) Класическата е леко стара.. електрическата също.. баща ми говореше ,че щи взима една нова електрическа.. па живьомо видим :D btw той е бил музикант ... оставям изцяло на него да избира китарите :) :)
Иначе на село имаме още 2 3 .. стари некфи.. даже не ги знам и кви са :D 8-) при мен проблема е финансов xD
отдавна съм си харесал няколко китарки, но както и да е и тази ми върши работа :)

elito0o0o0
10-25-2009, 21:06
Ее.. незнам за вас,но аз си имам 1 класическа,1 акустична(нова)и една електрическа
Акустичната е за 300 лв... за рожденния ми ден беше :-) :-) Класическата е леко стара.. електрическата също.. баща ми говореше ,че щи взима една нова електрическа.. па живьомо видим :D btw той е бил музикант ... оставям изцяло на него да избира китарите :) :)
Иначе на село имаме още 2 3 .. стари некфи.. даже не ги знам и кви са :D 8-) при мен проблема е финансов xD
отдавна съм си харесал няколко китарки, но както и да е и тази ми върши работа :)Важното е да имаш да си дрънкаш там с една :-)

BERCUT
10-26-2009, 05:43
Аз имам една седемструнная, една акустична и бас китара, като най-експлоатирана е седемструнната.

Ето ги и тях
1. Моята гордост Martinez FAW-819 - седемструнната ( http://www.rediez.ru/gitars/acoustic/7/?trade_id=294 ) В лева цената по мой изчисления е около 370.
2. STRUNAL D777 - акустчната ( http://www.rediez.ru/gitars/acoustic/6/?trade_id=1972 ) А тази би трябвало да е около 740, нея ми я подариха за миналия рожзден ден.
3. Crafter GAB-24 S/N - аксутическа бас китара ( http://www.laguitarra.ru/index.php?productID=4784 ) - тя има доста голяма сантиментална стойност за мен, защото на нея има автограф от Николай расторгуев - вокалистът на Любэ.

meche95
10-26-2009, 08:01
такааа при мен така да се каже аз не съм пипвала китара никога и мн искам да свиря и сега убеждавам наще да ми вземат някаква поне да имам начало те са мн учудени,защото никога не съм се занимавала с музика ии си мислят че е така искам и също така ми казаха,че няма да ходя на уроции и квато китара намеря половината аз я плащам за да не я зарежа нещо такова

meche95
10-26-2009, 08:02
аа и от СОФИЯ съм

elito0o0o0
10-26-2009, 08:33
охх... http://www.goldenpages.bg/muzikalni_magazini/SOFIA
ето заповядай.. :-o :-o

voLtage
10-26-2009, 09:30
оомг ... Разликата между Класическата и Акустичната е, че Класическата е по малка на размер, има найлнови струни - 3 чист найлон и 3 или повече покрити с някакъв вид метал - никел най - често.


Акустичната грифа и самото тяло са по големи - 6 плътни метални струни и така. За начинаещ - Класическа.

Имам една хубава Yamaha C30 у нас, чисто нова. Ако имаш интерес мога да ти я продам :)

meche95
10-29-2009, 07:39
емм дай инфо

FuCkInBuBbLeGuM
11-01-2009, 13:35
Аз преди по - малко от месец също почнах да свиря. Взех си Стаг класическа от малкия цум. Може там да видиш. Успех със свиренето!!

psychopath
11-01-2009, 22:25
Ще видя какво стана моята, ако е още в мен и е използваема, щом си от София можем да се видим да ти я подаря, само се опасявам, че не е в мен. :)

meche95
11-02-2009, 07:29
^^сори че не писах в темата амм къдеее в малкия ЦУМ :-o :-o :-o

FuCkInBuBbLeGuM
11-02-2009, 13:37
В началото на пиротска точно... като застанеш с лице към пиротска се пада вляво. Има разни магазини за електрически уреди, дрехи. Той има 2 входа. Не първия ами втория. На 2-ри етаж е.

FuCkInBuBbLeGuM
11-02-2009, 13:40
Бай дъ уей аз както не разбирах от китари отидох нали и си харесах Стаг-а и го питам продавача добра ли е като за начало тая китара и той вика да и дрънча там дрънча. После като я дадох на учителя ми се оказа, че струните бръмчат. Прекалено близо до грифа бяха и се допираха като ги натисна. За тва като си взимаш китарата изсвири няколко тона просто да чуеш дали бръмчи. Майка ми се изръси 30 лева за ремонт да видим кво е станало. Сори че го написах... ама да те предупредя. Иначе си я взех за 150 лв. има и по- евтини.

meche95
11-02-2009, 16:05
мерсии знам къде е ама не се качвах нагоре :D мерсии

FuCkInBuBbLeGuM
11-02-2009, 16:08
Айде успех.. :D

meche95
11-11-2009, 10:06
да ви питам има ли някъкви програми които да си ги изтегля на компа и да се уча аз попаднах на една,тя е онлайн :-o :-o

Vortexa
11-11-2009, 11:33
Бай дъ уей аз както не разбирах от китари отидох нали и си харесах Стаг-а и го питам продавача добра ли е като за начало тая китара и той вика да и дрънча там дрънча. После като я дадох на учителя ми се оказа, че струните бръмчат. Прекалено близо до грифа бяха и се допираха като ги натисна. За тва като си взимаш китарата изсвири няколко тона просто да чуеш дали бръмчи. Майка ми се изръси 30 лева за ремонт да видим кво е станало. Сори че го написах... ама да те предупредя. Иначе си я взех за 150 лв. има и по- евтини.


Това дрънчане в повечето случаи е просто от фабричните струни.Всеки път когато смениш струна с нова и тя брънчи известно време.Точно като теб за начало си взех Стаг точно от малък Цум и знам как бръмчи в началото.Това че го има това не означава че китарата е зле.И не разбрах защо класическата е по-добра за начинаещите.Аз започнах с акустична точно защото грифът е по-тесен и е много по лесно да се свири (това е само една от причините).За мен няма никаква разлика за начинаещи.Свиря от 3 години и съм доста доволен :)

NamelessRomantic
11-11-2009, 15:17
Бай дъ уей аз както не разбирах от китари отидох нали и си харесах Стаг-а и го питам продавача добра ли е като за начало тая китара и той вика да и дрънча там дрънча. После като я дадох на учителя ми се оказа, че струните бръмчат. Прекалено близо до грифа бяха и се допираха като ги натисна. За тва като си взимаш китарата изсвири няколко тона просто да чуеш дали бръмчи. Майка ми се изръси 30 лева за ремонт да видим кво е станало. Сори че го написах... ама да те предупредя. Иначе си я взех за 150 лв. има и по- евтини.


Това дрънчане в повечето случаи е просто от фабричните струни.Всеки път когато смениш струна с нова и тя брънчи известно време.Точно като теб за начало си взех Стаг точно от малък Цум и знам как бръмчи в началото.Това че го има това не означава че китарата е зле.И не разбрах защо класическата е по-добра за начинаещите.Аз започнах с акустична точно защото грифът е по-тесен и е много по лесно да се свири (това е само една от причините).За мен няма никаква разлика за начинаещи.Свиря от 3 години и съм доста доволен :)
Ама ако за пръв път пипвате китара ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със найлонови струни.
Ако някой пита защо - да посвири 15 мин на метални.15 мин. дори са оптимистично много :)

meche95
11-12-2009, 06:23
да ви питам има ли някъкви програми които да си ги изтегля на компа и да се уча аз попаднах на една,тя е онлайн :-o :-o

NamelessRomantic
11-12-2009, 11:52
Мани тия програми,върви се учи при даскал.Сам съвсем отначло не става - ще развиеш грешна техника и после ще се мъчиш да я изкорениш.

elito0o0o0
11-12-2009, 15:53
^^^ И що да дава по 50 - 60 лв на месец,като в интернет има всичко?

Ем .. Виж ся! Ще питам тате дали има няк`ви неща,щото знам,че той има сяк`ви полезни работи ... Даже един път ми показваше няк`ви програми да се уча да свиря.. Ако има,ще ти дам скайпа ми и там щи дам к`вото имам .. ;)

meche95
11-12-2009, 16:13
^^^ И що да дава по 50 - 60 лв на месец,като в интернет има всичко?

Ем .. Виж ся! Ще питам тате дали има няк`ви неща,щото знам,че той има сяк`ви полезни работи ... Даже един път ми показваше няк`ви програми да се уча да свиря.. Ако има,ще ти дам скайпа ми и там щи дам к`вото имам .. ;)

мерсии мнгоо :-)

meche95
11-12-2009, 16:42
^^^ И що да дава по 50 - 60 лв на месец,като в интернет има всичко?

Ем .. Виж ся! Ще питам тате дали има няк`ви неща,щото знам,че той има сяк`ви полезни работи ... Даже един път ми показваше няк`ви програми да се уча да свиря.. Ако има,ще ти дам скайпа ми и там щи дам к`вото имам .. ;)

Eбахму майката ,тоя интернет скоро ще ви учи и как да дишате?
Интернета не може да я научи както може учител.Интернета няма да и намести ръката както е правилно ,няма да види и да и покаже къде греши ,ако не разбере нещо в интернета няма да може да питата на секундата и да и се обясни.Както казаха - ти можеш да си мислиш ,че го правиш правилно и абсолютно да се прецакваш.Даже ако свириш на криво може нещо да ти стане на ръката.Абе учителя не може да се сравнява с компютъра ..

така е но аз искам да свиря е така да знам няколко мелодии и нещо такова и за това и програмите ще ми помогнат пък ако виждам че не става ще ходя и на учител :-o :-o :-o

elito0o0o0
11-12-2009, 19:40
Според NoContinuation няма проблем да се поизтърсиш с по 60 лв...

Слушай к`во.. душицо.. Има ли желание,има и начин... тъй че ,капиш?

Айде нека първо пробва с някоя друга програма,пък ако и е много трудно и нищо не схваща тогава да ходи при някой ``специалист`` :lol: :lol: мани мани...

А.. btw баща ми утре се връща от Козлодуй ии може би в Събота ще говоря с него за някоя програмка :)

NamelessRomantic
11-12-2009, 20:02
Зашото,душо,за 40 лв. макс на месец,ако потърси и по на аванта,ще има специалист до себе си който да знае как да я учи,да я накара точно в началото да придобие техника и като цяло да я научи на нещо.Като почне сама ще изгради лоши навици,които после ще изкоренява с години.То ако ставаше със интернет всеки щеше да е музикант,нали?

elito0o0o0
11-12-2009, 22:19
Сори.. Говорих с тате по скайпа и каза ,че преди време ги е изтрил,защото не са били добри програмите.. Ем ся.. Нз... Бегай на уроци ;)

meche95
11-13-2009, 08:10
имам предвид някъкви такива : http://www.chordbook.com/guitarchords.php
http://kitara.hit.bg/
но тези са онлайн а аз искам нещо,което да ми е на компа като GuitarGuru,но нещо не ми става инсталацията :-o :-o

SK0RP10N
11-14-2009, 07:49
За програми виж Guitar Pro
После си теглиш от www.911tabs.com таблатури, които да са от типа .gp .gp2 .gp3 .gp4 .gp5 и ги отваряш с тая програма.Тя свири таблатурите в ритъм и ти ги гледаш, как точно вървят.Има доста възможности.Програмата я има в замунда

meche95
11-14-2009, 08:18
За програми виж Guitar Pro
После си теглиш от www.911tabs.com таблатури, които да са от типа .gp .gp2 .gp3 .gp4 .gp5 и ги отваряш с тая програма.Тя свири таблатурите в ритъм и ти ги гледаш, как точно вървят.Има доста възможности.Програмата я има в замунда
а как да ги сложа тия таблатури :-o

BERCUT
11-14-2009, 08:27
NamelessRomantic ти за перце чувала ли си, няма нормален човек който да свири на метални струни с пръсти.

meche95
11-14-2009, 08:41
Изтеглих си това Getting.Started.on.Acoustic.Guitar,но се предполага да свиря на Класическа китра оххх :-o :-o :o

meche95
11-14-2009, 08:42
а да и да ви питам:Защо в "Българския форум за музиканти" не мога да пускам нова темааа :-o :-o

kalashnik
11-14-2009, 13:42
а да и да ви питам:Защо в "Българския форум за музиканти" не мога да пускам нова темааа :-o :-o Може да е забранено да бъдат пускани теми от новорегистрирани потребители, но за колко време се има под въпрос това вече не мога да кажа.

meche95
11-14-2009, 16:43
а да и да ви питам:Защо в "Българския форум за музиканти" не мога да пускам нова темааа :-o :-o Може да е забранено да бъдат пускани теми от новорегистрирани потребители, но за колко време се има под въпрос това вече не мога да кажа.
мерси

FuCkInBuBbLeGuM
11-14-2009, 18:42
Бай дъ уей аз както не разбирах от китари отидох нали и си харесах Стаг-а и го питам продавача добра ли е като за начало тая китара и той вика да и дрънча там дрънча. После като я дадох на учителя ми се оказа, че струните бръмчат. Прекалено близо до грифа бяха и се допираха като ги натисна. За тва като си взимаш китарата изсвири няколко тона просто да чуеш дали бръмчи. Майка ми се изръси 30 лева за ремонт да видим кво е станало. Сори че го написах... ама да те предупредя. Иначе си я взех за 150 лв. има и по- евтини.


Това дрънчане в повечето случаи е просто от фабричните струни.Всеки път когато смениш струна с нова и тя брънчи известно време.Точно като теб за начало си взех Стаг точно от малък Цум и знам как бръмчи в началото.Това че го има това не означава че китарата е зле.И не разбрах защо класическата е по-добра за начинаещите.Аз започнах с акустична точно защото грифът е по-тесен и е много по лесно да се свири (това е само една от причините).За мен няма никаква разлика за начинаещи.Свиря от 3 години и съм доста доволен :)

Ами при мене бръмчаха, защото бяха прекалено близо до грифа... Повдигнаха ми ги ии сега е супер... А аз започнах с класическа, защото г-на така ми каза :D

meche95
11-15-2009, 16:12
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=297483 :-o :-o кажете някакво мнение

NamelessRomantic
11-16-2009, 13:09
NamelessRomantic ти за перце чувала ли си, няма нормален човек който да свири на метални струни с пръсти.
Да се снимам да ти дам снимка?На уроците ми по класическа китара половината ученици са на метални струни.Дай ми една причина да не свиря с пръсти на метални.

П.П. Мече,за къв просто не си хванеш един даскал и не го помолишда ти избере китарата от някой магазин?В София трябва да има 2-3 поне..
Но не ходи в Райзинг Форс ако има друга алтернатива.За тях се говори само лошо.

BERCUT
11-16-2009, 15:46
NamelessRomantic ти за перце чувала ли си, няма нормален човек който да свири на метални струни с пръсти.
Да се снимам да ти дам снимка?На уроците ми по класическа китара половината ученици са на метални струни.Дай ми една причина да не свиря с пръсти на метални.

П.П. Мече,за къв просто не си хванеш един даскал и не го помолишда ти избере китарата от някой магазин?В София трябва да има 2-3 поне..
Но не ходи в Райзинг Форс ако има друга алтернатива.За тях се говори само лошо. Извинявай че ти обърках пола. Отговора е един - ако не искаш да те болят пръстите, ползвай перце, не е толкова скъпо - 1 лв. е.

NamelessRomantic
11-16-2009, 16:04
NamelessRomantic ти за перце чувала ли си, няма нормален човек който да свири на метални струни с пръсти.
Да се снимам да ти дам снимка?На уроците ми по класическа китара половината ученици са на метални струни.Дай ми една причина да не свиря с пръсти на метални.

П.П. Мече,за къв просто не си хванеш един даскал и не го помолишда ти избере китарата от някой магазин?В София трябва да има 2-3 поне..
Но не ходи в Райзинг Форс ако има друга алтернатива.За тях се говори само лошо. Извинявай че ти обърках пола. Отговора е един - ако не искаш да те болят пръстите, ползвай перце, не е толкова скъпо - 1 лв. е.
Явно хабер си нямаш.Пръстите болят в лявата ръка,понеже натискаш метални струни - технически опъната тел.С дясната ръка се свири основно с нокти.

BERCUT
11-16-2009, 17:29
Сигурно си прав, досега не съм свирил с метални струни и затова така реагирах.

xsorrowx
11-18-2009, 19:05
видях класическа китара в метро за 40лв
чудя се дали да си я купя :\ някакви съвети ?

sword
11-18-2009, 23:08
видях класическа китара в метро за 40лв
чудя се дали да си я купя :\ някакви съвети ?

Искаш ли хубава китара? Това е въпросът.

psychopath
11-19-2009, 01:50
Бай дъ уей аз както не разбирах от китари отидох нали и си харесах Стаг-а и го питам продавача добра ли е като за начало тая китара и той вика да и дрънча там дрънча. После като я дадох на учителя ми се оказа, че струните бръмчат. Прекалено близо до грифа бяха и се допираха като ги натисна. За тва като си взимаш китарата изсвири няколко тона просто да чуеш дали бръмчи. Майка ми се изръси 30 лева за ремонт да видим кво е станало. Сори че го написах... ама да те предупредя. Иначе си я взех за 150 лв. има и по- евтини.


Това дрънчане в повечето случаи е просто от фабричните струни.Всеки път когато смениш струна с нова и тя брънчи известно време.Точно като теб за начало си взех Стаг точно от малък Цум и знам как бръмчи в началото.Това че го има това не означава че китарата е зле.И не разбрах защо класическата е по-добра за начинаещите.Аз започнах с акустична точно защото грифът е по-тесен и е много по лесно да се свири (това е само една от причините).За мен няма никаква разлика за начинаещи.Свиря от 3 години и съм доста доволен :)по същата логика аз започнах направо с електрическа 8-)

psychopath
11-19-2009, 01:51
Бай дъ уей аз както не разбирах от китари отидох нали и си харесах Стаг-а и го питам продавача добра ли е като за начало тая китара и той вика да и дрънча там дрънча. После като я дадох на учителя ми се оказа, че струните бръмчат. Прекалено близо до грифа бяха и се допираха като ги натисна. За тва като си взимаш китарата изсвири няколко тона просто да чуеш дали бръмчи. Майка ми се изръси 30 лева за ремонт да видим кво е станало. Сори че го написах... ама да те предупредя. Иначе си я взех за 150 лв. има и по- евтини.


Това дрънчане в повечето случаи е просто от фабричните струни.Всеки път когато смениш струна с нова и тя брънчи известно време.Точно като теб за начало си взех Стаг точно от малък Цум и знам как бръмчи в началото.Това че го има това не означава че китарата е зле.И не разбрах защо класическата е по-добра за начинаещите.Аз започнах с акустична точно защото грифът е по-тесен и е много по лесно да се свири (това е само една от причините).За мен няма никаква разлика за начинаещи.Свиря от 3 години и съм доста доволен :)
Ама ако за пръв път пипвате китара ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със найлонови струни.
Ако някой пита защо - да посвири 15 мин на метални.15 мин. дори са оптимистично много :)... :lol:

самозапочвам се с тупаУки

xsorrowx
11-19-2009, 09:24
видях класическа китара в метро за 40лв
чудя се дали да си я купя :\ някакви съвети ?

Искаш ли хубава китара? Това е въпросът.

еми искам ама сега само докато се науча..

Ssimonka
02-20-2010, 18:49
Аз пък за първи път свирих на акустична китара с метални струни...и свирих може би 1 час и нищо ми нямаше на пръстите..както някой беше казал в предишните постове.. :) Една моя приятелка може да свири доло горе и ми показа основните работи всичко друго се учи или от нета или при даскал..аз лично се уча от нета..има разни клипчетаа..или пък сама си измислям мелодийки.. :grin: Това е един прекрасен музикален инструмент..Лично мое мнение вземи си направо акустична.. :) Успех.. !!

SK0RP10N
02-20-2010, 19:07
От около месец насам мога да се похваля, че съм горд притежател на Ibanez GRG 170 DX - http://www.ibanez.com/ElectricGuitars/model-GRG170DX - черния модел :)
Свири страхотно.

Sham
02-20-2010, 19:22
а Теди с тази
http://www.ibanez.com/AcousticGuitars/model-AEG10EBK
<3

Thrasherr
07-28-2010, 18:54
Абе ако ще започвате според мен повтарям СПОРЕД МЕН е по добре да се започне с електрическа китара от тоя сорт http://hotrf.eu/product/66/squier-by-fender-bullet-strat-with-tremolo-rw-black.html .. тая китарка е перфектна за всякакъв стил :)

Reaper93
07-28-2010, 19:14
Абе ако ще започвате според мен повтарям СПОРЕД МЕН е по добре да се започне с електрическа китара от тоя сорт http://hotrf.eu/product/66/squier-by-fender-bullet-strat-with-tremolo-rw-black.html .. тая китарка е перфектна за всякакъв стил :)

Много хора с китари съм виждал и забелязах, че много имат точно такава..Явно е добра за начинаещи, също и за цената си :)

Thrasherr
08-27-2010, 12:41
Мда добра е .. тази която съм дал в линка по горе .. но тя става повече за рок .. джаз и по-лека музика ... наскоро си взех http://hotrf.eu/product/3798/jackson-js1r-dinky-blk.html и ми е супер с нея :) но ако искаш акустична китара просто си вземи има такива не Fender по евтини по 200 лева те са перфектни за начинаещи мисля ..

VeshterA
09-08-2010, 06:15
Според мен е по добре да се започне с акустична аз преди 3 месеца започнах с акустична имах голям мерак и почти всеки ден свиря по 6-7 часа уча се изцяло от интернет примерно пиша в You Tube любимата ми песен пиша срещу нея acoustic guitar lesson и там обясняват много подробно :lol: няма нужда от учител

ChoiYoNa
09-08-2010, 08:08
Има ,има ,щото кой знае колко развалено свириш.Без учител можеш да държиш китарата неправилно и да ти се изкриви стойката или ръката.Има различни начини да зачекнеш струната, ти може едната по един начин - другата по друг и така се получава бръмчене вместо звук.Плюс това като някой ти тупне лист със акорди и няма кой да ти показва на видео а ти трябва да изсвириш това на листа как ще го направиш?Плюс това без да знаеш акорди не можеш сама да си дрънкаш и вечно трябва да свириш наизустените песни.Ти сама ще стигнеш до едно ниво ,но без учител не можеш да засвириш хубаво на китара.Зимайте си учители бе скръндзи!

VeshterA
09-08-2010, 12:01
Има ,има ,щото кой знае колко развалено свириш.Без учител можеш да държиш китарата неправилно и да ти се изкриви стойката или ръката.Има различни начини да зачекнеш струната, ти може едната по един начин - другата по друг и така се получава бръмчене вместо звук.Плюс това като някой ти тупне лист със акорди и няма кой да ти показва на видео а ти трябва да изсвириш това на листа как ще го направиш?Плюс това без да знаеш акорди не можеш сама да си дрънкаш и вечно трябва да свириш наизустените песни.Ти сама ще стигнеш до едно ниво ,но без учител не можеш да засвириш хубаво на китара.Зимайте си учители бе скръндзи! Да прав си да но ако е просто дрънкане а не сериозно занимание тогава без учител а ако искаш да правиш кариера и някои ако ти даде акорди или ако те накара да бишеш песен тогава какво правиш прав е ChoiYona

Zinkls
10-14-2011, 14:01
Хорааааа защо пълните главата на момчето с глупости ? Клас. китара Е акустична - проучете какво е АКУСТИКА ! Едната китара е с найлонови а другата с метални струни . Ако искаш до не ти се получават мазоли , зимаш с найлоновите (акуст. китара с найлонови струни) тя е за начинаещи !

venivr
10-14-2011, 19:56
Аз продавам акустична китара за 150 лв с калъв.Свирила съм много малко,защото разбрах,че повече ми се отдава класиката.Ако искаш нимки и повече информация ми пиши.

sunman
10-15-2011, 10:12
Разгледай във muzikant.org!

kalataaa
07-01-2012, 08:44
хаха намерете първо на баща си кремоната от военното училище сложете и едни нови струни и подрънчете малко акорди да видите дали ще се зарибите... от там нататък вече може да си продължите с квото си искате от по-хубава акустична през електрическа и бас , че до разни работи като бузуки и тнт :)