PDA

View Full Version : нов компютър



SuperS
10-25-2009, 12:26
здравейте искам да си взема нов защото моя много остаря

колко ще струва компютър с такива харектеристики
4 гигабайта рам
2.6 гигахерца процесор
512 видео

SolusChristus
10-25-2009, 12:42
400-500 лв...

DarkAngelOfHope
10-25-2009, 13:02
А за какво ти е компютър с 2.6 GHz CPU и 4 GB RAM ?

SolusChristus
10-25-2009, 13:15
А за какво ти е компютър с 2.6 GHz CPU и 4 GB RAM ?

Да играе CS 1.6 8)

SuperS
10-25-2009, 13:15
попринцип за игри и нормално чаткане в интернет

niii
10-25-2009, 13:18
Ама ти искаш си земеш хипер много рам + някво слабо процесорче...

Процесор : 2х 2.2
РАМ : 2 или 3 гб
Видео : Нвидиа 512

По-добре нещо такова....

SuperS
10-25-2009, 13:25
Aми искам добър компютър и същевременно не безбожно скъп

ivanstef
10-25-2009, 13:35
Ама ти искаш си земеш хипер много рам + някво слабо процесорче...

Процесор : 2х 2.2
РАМ : 2 или 3 гб
Видео : Нвидиа 512

По-добре нещо такова....

Все едно нищо не каза... +/- 1GB голяма работа... 30 лв струва

SuperS
10-25-2009, 13:55
e не може ли 2.6 процесор с 4 GB рам ?

DarkAngelOfHope
10-25-2009, 15:15
То може ама к'во ще правиш с 4 GB RAM и такъв слаб процесор ? всмисъл тая RAM едва ли някога ще я ползваш, а и с 32 bit ОС и 512 MB карта ще ти разпознае 3 GB RAM. При мен случая е подобен 2.8 GHz CPU (в момента върви на 3.5 GHz) 3 GB RAM и 512 MB видео и мога да ти кажа че не се използва всичката RAM. Вярно е че 1 GB RAM не е кой знае колко пари ама ... няма смисъл :) взимай нещо двуядрено и 4 GB RAM като искаш ама едно ядро ... не виждам смисъл :) сега има не много скъпи двуядрени за по 100-ина лева :)

doomkillerr
10-25-2009, 15:49
Едни 650 лв. може и да стигнат за горе-долу добър компютър, без монитор естествено! :)

ivanstef
10-25-2009, 16:17
На мен пък не ми е ясно също, защо съдите за процесора по номиналтната честота... Примрно един Phenom II x4,който и да е станадартно работи на 2.2......

nimfernal
10-25-2009, 18:02
На мен пък не ми е ясно също, защо съдите за процесора по номиналтната честота... Примрно един Phenom II x4,който и да е станадартно работи на 2.2......

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Лелее как още не са те взели да работиш в AMD :shock: :shock: :shock: :razz: :razz:

ivanstef
10-26-2009, 11:33
На мен пък не ми е ясно също, защо съдите за процесора по номиналтната честота... Примрно един Phenom II x4,който и да е станадартно работи на 2.2......

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Лелее как още не са те взели да работиш в AMD :shock: :shock: :shock: :razz: :razz:

Phenom X4 9550 BOX (2.2GHz,4MB,95W,AM2)



Дизайн и характеристики
Вътрешна тактова честота: 2200 MHz
Стандарт на цокъла на процесора: Socket AM2+
Requires System Board Central Processing Unit Bus Clock Rate: 1800 MHz
CPU ядро - име: Agena
Архитектура: HyperTransport Technology
AMD Cool‘n’Quiet™ Technology
Enhanced Virus Protection
AMD64 Technology
Integrated DDR2 Memory Controller
Quad Core
Processor Chip Packaging Type: OPGA
Размер на подложката: 65 nm
Метод на охлаждане: Cooling Fan
Тип пакет: Box
Кеш памет
Предлага L1 кеш капацитет: 512 KB
Предлага L2 кеш капацитет: 2048 KB
Предлага L3 кеш капацитет: 2048 KB
Околна среда
CPU ядро - напрежение: 1.25 V
Консумирана енергия при работа: 95 W
Максимална работна околна температура: 70 В°C
Габарити и тегло
Височина: 50 mm
Ширина: 50 mm
Номинално тегло: 0.01 kg


И кое е смешното?! Искаш да ми кажеш че е по бавен от Pentium 4 3.2 работещ на 3.2GHz

nimfernal
10-26-2009, 11:53
На мен пък не ми е ясно също, защо съдите за процесора по номиналтната честота... Примрно един Phenom II x4,който и да е станадартно работи на 2.2......

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Лелее как още не са те взели да работиш в AMD :shock: :shock: :shock: :razz: :razz:

Phenom X4 9550 BOX (2.2GHz,4MB,95W,AM2)



Дизайн и характеристики
Вътрешна тактова честота: 2200 MHz
Стандарт на цокъла на процесора: Socket AM2+
Requires System Board Central Processing Unit Bus Clock Rate: 1800 MHz
CPU ядро - име: Agena
Архитектура: HyperTransport Technology
AMD Cool‘n’Quiet™ Technology
Enhanced Virus Protection
AMD64 Technology
Integrated DDR2 Memory Controller
Quad Core
Processor Chip Packaging Type: OPGA
Размер на подложката: 65 nm
Метод на охлаждане: Cooling Fan
Тип пакет: Box
Кеш памет
Предлага L1 кеш капацитет: 512 KB
Предлага L2 кеш капацитет: 2048 KB
Предлага L3 кеш капацитет: 2048 KB
Околна среда
CPU ядро - напрежение: 1.25 V
Консумирана енергия при работа: 95 W
Максимална работна околна температура: 70 В°C
Габарити и тегло
Височина: 50 mm
Ширина: 50 mm
Номинално тегло: 0.01 kg


И кое е смешното?! Искаш да ми кажеш че е по бавен от Pentium 4 3.2 работещ на 3.2GHz

Пич тва че си ми копнал характеристиката на Phenom-a не значи че си прав :P AMD Phenom е quadro сиреч с 4 ядра и работната честота на ВСЯКО от ядрата е 2.2 Ghz специално при този процесор 2 от ядрата работят постоянно а другите две се включват при необходимост а ако трябва да сме съвсем точни при Phenom-а физически е един кристал, просто симулира 4 ядра както бяха Intel-ските Core 2 Dual

ivanstef
10-26-2009, 12:30
Пич тва че си ми копнал характеристиката на Phenom-a не значи че си прав :P AMD Phenom е quadro сиреч с 4 ядра и работната честота на ВСЯКО от ядрата е 2.2 Ghz специално при този процесор 2 от ядрата работят постоянно а другите две се включват при необходимост а ако трябва да сме съвсем точни при Phenom-а физически е един кристал, просто симулира 4 ядра както бяха Intel-ските Core 2 Dual

Пак не ми отговори - по-бавен ли е заради работната си честота. Аз това питам...

doomkillerr
10-26-2009, 12:41
Пич тва че си ми копнал характеристиката на Phenom-a не значи че си прав :P AMD Phenom е quadro сиреч с 4 ядра и работната честота на ВСЯКО от ядрата е 2.2 Ghz специално при този процесор 2 от ядрата работят постоянно а другите две се включват при необходимост а ако трябва да сме съвсем точни при Phenom-а физически е един кристал, просто симулира 4 ядра както бяха Intel-ските Core 2 Dual

Тоест останалите да разбираме, че "AMD Phenom x4 (4 x 2.2 GHz) е по бавен от Pentium 4 работещ на 3.2GHz" ??? :-o

П.С. - Аз не мисля така! 8)

nimfernal
10-26-2009, 13:30
Пич тва че си ми копнал характеристиката на Phenom-a не значи че си прав :P AMD Phenom е quadro сиреч с 4 ядра и работната честота на ВСЯКО от ядрата е 2.2 Ghz специално при този процесор 2 от ядрата работят постоянно а другите две се включват при необходимост а ако трябва да сме съвсем точни при Phenom-а физически е един кристал, просто симулира 4 ядра както бяха Intel-ските Core 2 Dual

Тоест останалите да разбираме, че "AMD Phenom x4 (4 x 2.2 GHz) е по бавен от Pentium 4 работещ на 3.2GHz" ??? :-o

П.С. - Аз не мисля така! 8)

Phenoma е гордоста на AMD и не сум казал никъде, че е по-бавен от intel просто пича твърдеш, че Phenoma работи на 2.2 gHz, а идеята е че реално е 4x2.2 gHz или иначе казано Intela го д**а пред Phenoma

nimfernal
10-26-2009, 13:31
Пич тва че си ми копнал характеристиката на Phenom-a не значи че си прав :P AMD Phenom е quadro сиреч с 4 ядра и работната честота на ВСЯКО от ядрата е 2.2 Ghz специално при този процесор 2 от ядрата работят постоянно а другите две се включват при необходимост а ако трябва да сме съвсем точни при Phenom-а физически е един кристал, просто симулира 4 ядра както бяха Intel-ските Core 2 Dual

Пак не ми отговори - по-бавен ли е заради работната си честота. Аз това питам...

Phenoma е мн по-бърз от интела, защото и 4-те ядра работят на по 2.2 ghz , просто не работят всичките едновременно, освен ако няма нужда :)

DarkAngelOfHope
10-26-2009, 13:42
!? абе къв Intel ?? те само 1 процесор ли са направили ? Нещо не мога да разбера за какво точно спорите. AMD-то по бавно ли било ... от кое да е по бавно ? От кравата на бай Пешо ли ? Или всеки процесор на AMD е по - бърз от всеки останал ...

MakeMeLaugh
10-26-2009, 14:54
Мда и аз не мога да се начудя какви си ги говорите тука :lol:

doomkillerr
10-26-2009, 16:15
!? абе къв Intel ?? те само 1 процесор ли са направили ? Нещо не мога да разбера за какво точно спорите. AMD-то по бавно ли било ... от кое да е по бавно ? От кравата на бай Пешо ли ? Или всеки процесор на AMD е по - бърз от всеки останал ...


Мда и аз не мога да се начудя какви си ги говорите тука :lol:

Ами явно не внимавате за какво точно стана спора в темата...

DarkAngelOfHope
10-26-2009, 19:19
!? абе къв Intel ?? те само 1 процесор ли са направили ? Нещо не мога да разбера за какво точно спорите. AMD-то по бавно ли било ... от кое да е по бавно ? От кравата на бай Пешо ли ? Или всеки процесор на AMD е по - бърз от всеки останал ...


Мда и аз не мога да се начудя какви си ги говорите тука :lol:

Ами явно не внимавате за какво точно стана спора в темата...

Ем обясни ни де ... да се включим и ние :-P