PDA

View Full Version : Болки в гърдите



neonskull
10-26-2009, 11:38
Здравейте. Аз съм момче на 14 години и проблемът ми е, че скоро започнаха да ме болят гърдите като ги докосна. Спомням си че приятелите ми миналата година ги болеше така и мисля че е от пубертета ама не съм сигурен. Моля ви се кажете. Благодаря предварително

clever
10-26-2009, 11:59
може би е от пуберетета
ама за всеки случай звънни на лекаря си и го попитай..
ако реши ще те извика и прегледа ...

:)

cookie_master
10-26-2009, 18:06
ще ти пораснат цици :shock:
п.п: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

iv4oiv
10-27-2009, 05:23
Мдаааа, курабийката е права. Май ти порастват гърди. Може би имаш много женски хормони или си минал под дъгата преди време и сега е започнала промяна. Ако пениса ти запчне да се смалява и да се свива на вътре - значи е това. Търси бързо дъга да минеш пак за да си върнеш пола (ако не ти се става момиче де) Но за всеки случай купи си сутиен ;)

Сега сериозно. Къде точно те боли. При какви обстоятелства. Постоянно ли те боли. Леко като ги докоснеш или само като ги натиснеш ?
Дай повече подробности.

neonskull
10-27-2009, 12:09
Мдаааа, курабийката е права. Май ти порастват гърди. Може би имаш много женски хормони или си минал под дъгата преди време и сега е започнала промяна. Ако пениса ти запчне да се смалява и да се свива на вътре - значи е това. Търси бързо дъга да минеш пак за да си върнеш пола (ако не ти се става момиче де) Но за всеки случай купи си сутиен ;)

Сега сериозно. Къде точно те боли. При какви обстоятелства. Постоянно ли те боли. Леко като ги докоснеш или само като ги натиснеш ?
Дай повече подробности.
Ем точно зърната ме болят при допир, сега усещам че като ги пипна болката е много по слаба откакто миналата седмица питах и други момчета в класа и те казаха че и тях ги е боляло преди така, но вече им е минало

clever
10-27-2009, 12:15
ее щом ти минава спокойно .. значи е от пуберетета и скоро шще ти мине ;)

gynecomastia
12-29-2009, 13:22
neonskull, точно преди 5 минути отговорих на момче, което също е на 14 години и има същите симптоми като твоите.

Ето линка на неговата тема
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=6546675

amk933
12-29-2009, 13:34
^Пич, нищо лично, но е несериозно да диагностицираш един човек от едно изречение, което е казал. Този "симптом", ако изобщо може да се нарече такъв, е напълно нормален за момче на неговите години. Съвсем възможно е това да е един прост хормонален дисбаланс, който би трябвало да отшуми до 6 месеца. Не е задължително да е гинекомастия. Още повече, че при гинекомастията болката е силна и с градация, и при натискане се засилава.

Той дори не споменава нарастване, топчета или каквото и да е било. Единият дискомфорт там говори по-скоро за пубертетски проблеми. Едно временно нарастване също. Пак казвам нормални са такива явления. Лошото е, ако не отшуми и нарастването продължи. Но тук пак казвам не се споменава каквото и да е било изменение във формата и големината. Не се споменава дори някакво подпухване. Просто дискомфорт. Не казвам, че е невъзможно да е гинекомастия, но през екрана с едно изречение и то доста общо и генерално, няма как да се заключи такова нещо или да се диагностицира нещо такова. Да не говорим, че е забранени да се раздават диагнози, а и е разбираемо. :)

ПТ: Не се притеснявай. Пубертетска история е това. Ако забележиш нарастване на гърдите, болката се увеличи, усетиш напрежение и остра болка при натискане, тогава потърси специалист. Лично според мен това е хормонален дисбаланс, които ще си отшуми. Ако няма подобрение в близките месеци -> ендокринолог. :)

gynecomastia
12-30-2009, 07:17
amk933, аз съм минал през същите симптоми. Не съм лекар, но съм чел много специално за ендокринология и биохимия, може би и повече от някои лекари. Просто имах добър стимул и мотивация (гинекомастията ми). Все пак и аз му препоръчвам да отиде на лекар!

За хормоналния дисбаланс си прав. Хормоналния дисбаланс в повечето случаи води до гинекомастия, тя е следствието, а това което е описало момчето е първия симптом на появата на гинекомастия! Щом го болят гърдите, там става нещо. Ако не се вземат мерки може да стане страшно. Незнам дали си на ясно какво е това да живееш с гинекомастията!? КОШМАР Е!

Red_Hair
01-06-2010, 19:02
не всичко което забравим означава че имаме алцхаймер,като те боли коремът не означава че си глътнал трион,това също може да не е това което изглежда и не панирвайте човека за му порастнат цици естрогените му тре'а да са повече от 3 пъти над нормата ебаси