PDA

View Full Version : Следващия път



UnaBletoLoVeU
10-26-2009, 17:14
Случвало ли ви се е да си кажете "Следващия път" за нещо. Давам пример: вървели сте ааааадски много и влизате в автобуса. 1 празна седалка. Сядате с кеф и направо се унасяте. До вас застава възрастна жена, хваната за седалката. Ще станете ли?

Ако може да ми дадете примери за такива ситуации, когато сте си казвали "Следващия път" относно нещо, ще се радвам. :)

NqkfaNikakva21
10-26-2009, 17:17
винаги ставам като видя възрастен човек .. дори и да съм капнала от умора ...
иначе доста често си казвам " следващия път " .. най-често на контролни и изпитвания 8-)

sh3_1s_7h3_0n3
10-27-2009, 05:01
Редовно казвам 'следващия път' или 'от утре'. И накрая работа, която е трябвало да свърша за три седмици, но постоянно съм я отлагала така несериозно, я свършвам за 3 дена. Просто ми доставя някакво мазохистично удоволствие да съм под напрежение.. :-o

zero
10-27-2009, 06:04
Не се возя мн често в градски транспорт, но ставам от уважение...
Все пак няма да ми паднат краката ако сидя малко прав :)

//За бременни жени винаги ставам, то си е направо нечовешко да не го направя :shock:

"Следващия път" не казвам НИКОГА ! Всичко върша на момента
не отлагам днешната работа за утре ! Винаги съм точен
дори подранил с всичко (стига да зависи изцяло от мен) !
Не обичам да ме чакат, а още повече да чакам !
Дори сега се сещам как миналата седмица ми казаха, че трябва да препиша 4 тетрадки за по-малко от 24 часа, за да мога да ги върна на другия ден, амиии ... преписах ги нищо, че си легнах в 2/3 часа сутринта, и станах в 6:30, за да продължа 8)

DarkKisss
10-27-2009, 06:12
Бих отстъпила място на възрастна ЖЕНА, на дядковци нямам спомен да съм отстъпвала място.
Иначе и аз съм си казвала "от следвашия път" за учене или пък "от утре", но рядко ..

cherinka
10-27-2009, 06:38
"следващия път" ще бъда по-внимателна
следващия път ще се постарая да се представя по-добре
следващия път няма да пия толкова много

..
леле..
на мен целия живот ми се върти около "следващия път".
винаги си почивам, никога не си давам зор за нищо.
имало е моменти, в които съм имала доста ангажименти и на фона на целия ми мързелив живот са ми се стрували нереални, все едно не съм аз, и съм си казвала "следващия път няма да си давам толкова зор" :lol:

kotence_91
10-27-2009, 07:43
Много често казвам "следващият път няма ..." или "от утре" ... Най-вече за учене :D
Иначе за отстъпване на място - рядко ми се случва да се возя в автобус ... Но ако се наложи, бих отстъпила ...

Pliok0019
10-27-2009, 07:51
Нямам спомен да съм казвала "от утре", но "следващият път" е доста често понятие.

Liar
10-27-2009, 07:57
Може ли за бременна жена да не станеш...

hottie
10-27-2009, 09:02
Зависи. Ако е с патерици или видимо едва се държи на краката си може да отстъпя.
Абе по принцип отстъпвам, но мамка му понякога и на мен ми е изморено или се чувствам зле и просто имам нужда да седя, АЗ! Все пак и ние сме хора ебаси. Не може вечно прави да седим.
Най-ме кефят онея тъпи баби, които няма "може ли да седна", ами директно почват да те хранят колко си невъзпитан и какво представлява новото поколение. Все пак не гледам непрекъснато кой се качва и нямам намерение да следя болежките на всеки. Който иска да седи нека помоли учтиво.

Малко се унесох :oops: Да, случвами се да го казвам. Мисля, е на всеки се случва от време на време. Не се сещам за конкретни ситуации

PinkFloydSound
10-27-2009, 09:14
Рядко го казвам, защото знам, че следващия път ще се справя още по-зле / пак няма да ми е до това. :lol:
Но "от утре" казвам супер често, най-вече за диети и учене.

iiirish
10-27-2009, 09:31
най-често следващия път си казвам когато обещая на някоя приятелка да излезем на кафе

MissInd3p3nd3nt
10-27-2009, 10:01
другия път ,следващия път,от утре -но само си ги приказвам,много рядко мога да направа нещо дето съм казала "айде от другия път " 8-)

Sissy90
10-29-2009, 17:47
На мен ми се е случвало следното: в автобус, до мен има възраста жена и младо момиче. Аз ставам, за да седне жената, и в следващата секудна момичето се е хвърлило на седалката. С жената се спогледахме, момичето я пита "Искате ли да седнете?" и тя какво да каже... "Ами не" и онязи си остана седнала :? Това ми се вижда странно.
"От утре" обикновено не ям сладко или съм на диета (нали се сещате кога е това утре :oops: ). Миналата година все "от следващата седмица" започвах да уча повече за матурите. Е, все пак достатъчно съм учила явно. Но пък има неща, които като си наумя, че трябва да ги направя, ги правя на момента (например като си боядисах косата) - не винаги е добре, защото прибързвам, но съм такава.

GbSy
10-29-2009, 17:54
Всъщност не го използвам, поне не се сещам.
Нищо не започва от следващия понеделник или от Нова Година, нищо не се променя.
Ако искаш, правиш го, ако не - не го.

Snickers
10-29-2009, 17:59
Редовно казвам 'следващия път' или 'от утре'. И накрая работа, която е трябвало да свърша за три седмици, но постоянно съм я отлагала така несериозно, я свършвам за 3 дена. Просто ми доставя някакво мазохистично удоволствие да съм под напрежение.. :-oДа...
И аз съм така, ама оставям за последния ден. Сякаш ми харесва..

HanopkaH
10-29-2009, 18:08
Е понякога като съм изморен не ставам .. като не могат да седят прави да не се качват :-o

Pedigree
10-29-2009, 18:41
Аз рядко сядам, но ако съм седнала, и някой възрастен човек ме помоли да стана(да ме помоли, не да ми писка колко съм зле и невъзпитана), без проблем ще си стана. Но рядко сядам, трябва да съм супер скапана от някоя тренировка примерно, за да седна, и умра, и изобщо да не погледна дали някой ще сяда, иска да сяда и тнт.
'Следващия път' рядко си го казвам, но щом си кажа, че ще направя нещо следващия път, го правя.
За сметка на това често се случва да си кажа 'от утре еди кво си' и да не го изпълня. 8-)

xRainx
10-29-2009, 18:45
Е понякога като съм изморен не ставам .. като не могат да седят прави да не се качват :-o

да бе, лигави бременни майки примерно в 5-6+ месец...що не тичат вместо да се возят в транспорта. пфуу..

--

за доста неща си казвам следващия път, и за някои от тях си го спазвам :> 50 на 50 май вървят случаите.

SouthStandServiceLad
10-30-2009, 14:13
Щото е прав. Щото не всички имат възможност да карат коли. Защото бременните жени винаги са с предимство. К'во като си бил на работа ? Теб некой да те е бил през ръцете да се скапваш от работа ?? Същия въпрос, който ти контрира правото на една бременна жена да седне на седалката.
По темата : Когато мога отстъпвам на възрастни хора, инвалиди, бременни жени. Дори на най-нормални, здрави и прави момичета и жени често отстъпвам, когато се сетя. Така е правилно. Правилно е и да помагаш на стариците да слезат и да се качат в транспорта.

xRainx
10-30-2009, 14:17
има някои случаи, в които хора нямат кола, нямат възможност, прочие, когато няма как да не е в градския.

избора е техен и ги поздравявам за него. ти да не очакваш да не раждат въобще? има някои случаи, в които трябва да си толерантен и разбиращ, дори и на теб да не ти е било отредено в еди-каква-си-случка-това. бременните жени са в торбата с 'длъжен съм да ги разбера и да улесня придвижването/състоянието им'.

не знам дали си беден, не ти познавам социалното положение, но беше писал, че имаш обувки за 200 кинта, което аз, като г/д средна класа финанси в семейството, не бих си позволил никак лесно. но това е друга тема.

SouthStandServiceLad
10-30-2009, 14:18
Очудвам се не за друго, а защото твоите политически възгледи приспадат към една по-особена група, в която има култ към децата. Виж какво казва батълскарт.

xRainx
10-30-2009, 14:21
не бе, не те нападам.

просто аз като съм със свити финанси /защото не искам да карам нашите да ми дават странични суми/, си измислям по някакъв начин спестяването, за да мога да наваксам нещата. давам си сметка кое, как, какво, и ако трябва, бих се лишил от нещо или от малко излишна гъзарийка, за да сместя всичко в дадения бюджет..

sh3_1s_7h3_0n3
10-30-2009, 14:24
не знам дали си беден, не ти познавам социалното положение, но беше писал, че имаш обувки за 200 кинта, което аз, като г/д средна класа финанси в семейството, не бих си позволил никак лесно. но това е друга тема.

за 240 са даже,но съм си ги купил сам,с изкарани с пот и труд пари. нося скъпи дрехи,но не ме е срам да си кажа,че съм беден.
квото имам съм го изкарал абсолютно сам,без помощ отнякъде.


кво ме нападнахте,бахти :D

защото изказването ти беше крайно грубо. :?

Винаги когато съм пътувала с автобус и е имало бременна жена съм й правела място. Да не говорим пък за майка с бебе, да й се помогне с количката. Многократно ми е правило впечатление, че никой няма да го направи /особено пък здрави, яки мъжаги/ и тя трябва да се мъчи сама, което пък никога не съм го разбирала. Какво толкова ще му стане на някой просто да хване количката и да я вдигне, а не да й гледа сеира отстрани?

Infinity
10-30-2009, 16:00
Хахх...Ами,сега като се замисля ми се случва много рядко.. :-o Но,ако евентуално се случи то е за учене,най-вероятно 8-)
В градски транспорт,просто не се возя,но на бременна жена или стара сладка бабка/дядка определно ще направо място и най-културно ще си стана! :)

Pliok0019
10-30-2009, 21:31
никога не ставам от седалката си за възрастен човек или бременна жена :D

дори наскоро щеше масов бой в градския да стане,точно щото не станах за неква бременна :lol:

ма ако момичето ме беше помолило,щех да стана. въпроса е,че тя изобщо не даваше зор да седне,а некви бабки се развикаха,а оттам се намесиха и некви други смешнции. а и аз бех с хора,а и с оръжия в себе си и щеше да стане мн грозно. :oops:


"следващия път" рядко казвам,но почти всеки ден си казвам "от утре еди кво си" и тва утре все не идва,д*ба майка му :razz:

Верно има някакво яко сбъркано нещо в нашето поколение. :Х

Аз ставам за баби, дядовци, малки деца, бременни, че и обикновени по-възрастни жени на годините на майка ми, примерно. И го смятам за повече от нормално.

PinkFloydSound
10-30-2009, 21:40
Аз може да съм всякакъв, но си имам принцип и той е, че на бременна жена или майка с бебе се помага винаги (ако е бяла). Децата са най-ценното на всяка една нация...
Ако е мулатка/негърка, ще станеш ли? Или нямаш предвид само циганите?
(Не нападам въобще, просто ми стана интересно.)

SouthStandServiceLad
10-30-2009, 21:46
На нас не ни трябва да седим защото ние сме дъ скинхед ганг Уитабикс.. ОК ?

xRainx
10-31-2009, 10:12
аз вече съм в ОК 8-)

Luscious_Heart
11-01-2009, 15:57
Аз рядко сядам на седалки в рейса. :D Някакво ми е гнусно такова, гледам им тапицерията е с някакви петна.. :booooomb: То не че прътовете, на които се държим, са по-чисти де.
Пък що се отнася до ш**аните мангали (мамка им мръсна дееба черна некъпана вмирисана :-x :-x :-x :-x :-x ) - аз като ги видя в рейса - бягам надалече от тях и не пропускам да изтърся някоя ругатня, така по-тихичко, за пред компаньона/-ката ми. :D

"Следващият път" най-често чувам из дебрите на съзнанието си, когато ми връщат контролно.

padnaloblak
11-01-2009, 16:28
ми всеки път като ме домързи казвам си следващия път :D иначе най-често го употребявам след 3 и 2ка по математика .. следващия път може и да е по-зле :D