PDA

View Full Version : музей за комунизма ..



portokal4eto
10-26-2009, 18:01
Здравейте..моето запитване към всички е трябва ли да има музей на комунизма в България според Вас? И ако да кога е добре да се отвори днес или след 50години... Ще се радвам ако има повече отговори ..

hottie
10-26-2009, 18:05
Трябваше просто да не събарят Мавзолея и вътре да се запази цялата история.

LINKNOT
10-26-2009, 19:25
Има музей на комунизма. Село Гарван,Силистренско.

BomberStomper
10-26-2009, 19:29
Трябва да има и да се показва срама на България, националното унижение наречено НРБ- продадените национални идеали, смъртта и терора по нашите земи, всичко това с едно име комунизъм!Комунягите избиха елита на българската нация и за това сега сме такива овце!

bulgarche
10-26-2009, 21:05
Има не малко селца, а и градове, пазещи комунистическото в себе си и в музеите си. В Димитровград музея и останки от бригадите, за построяване на града, в които са участвали младежи от не малко соц. страни.
Снимки от музея в с. Брацигово:
http://prikachi.com/files/1124919j.jpg
http://prikachi.com/files/1124920r.jpg
http://prikachi.com/files/1124921v.jpg

Бузлуджа?! Макар и вече да са останали руините.

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 21:48
Вие да не мислите че комунизъмът е свършил?
Хора, та той тепърва започва, само че тоя път е по-хитър от всякога.
Ще страдате :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

RAWRRR
10-26-2009, 21:56
Вие да не мислите че комунизъмът е свършил?
Хора, та той тепърва започва, само че тоя път е по-хитър от всякога.
Ще страдате :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Въййй!!

hardball
10-26-2009, 21:58
Въх. :shock:
Дотук бяхми.

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:02
То вие си страдате но за сега ви харесва. Леко мазохистично общество. Като почнат да прекаляват ще плачете и пак няма да разберете колко сте си виновни. :grin: :grin: :grin: :-D

hardball
10-26-2009, 22:04
А ти какво, нямаш ЕГН и не плащаш ток, живееш на Марс и ходиш на луната само за шишарки.

RAWRRR
10-26-2009, 22:04
Аз съм дете на комунизма - родена съм преди 89та.Вие ще страдате, деца на демокрацията. 8)

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:11
Демокрацията и комунизъмът имат една и съща цел - да създават хора като вас. Озлобени, примирени със заобикалящата ги мизерия и много странно - когато им кажат истината побесняват.

hardball
10-26-2009, 22:12
Задавам ти конкретен въпрос: ти какъв човек си и с какво си различна от нас?

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:14
Най-малкото начинът на мислене и възприятие на нещата. Виждам неща които вие отричате. Виждам всекидневието ви отстрани. Виждам какво ви интересува. Достатъчно ми е за да разбера че съм много по-различна от "обществото".

RAWRRR
10-26-2009, 22:15
Това по принцип всеки може да го каже ;)

hardball
10-26-2009, 22:15
Имаш ли ЕГН? Плащаш ли сметки/храна/нещо? Ходиш ли на училище?
Най- важното, какво правиш, което не правим аз и всеки друг ? Какво правиш за убежденията си?

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:16
МИ ако още не си го забелязала на мен си ми и личи :)

SouthStandServiceLad
10-26-2009, 22:16
В България НИКОГА не е имало комунизъм в класическия смисъл на думата. Стига използвали думички, чието значение не знаете.

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:17
Комунизъм има навсякъде и постоянно. На места в по-леки форми, на други доооста тежки.

hardball
10-26-2009, 22:17
Комунизъм има навсякъде и постоянно. На места в по-леки форми, на други доооста тежки.
Отговори ми на въпросите.

RAWRRR
10-26-2009, 22:21
И под каква форма се проявява комунизма в България?Къде можем да видим частички от него?

Говори с факти, ако може..

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:22
Имаш ли ЕГН? Плащаш ли сметки/храна/нещо? Ходиш ли на училище?
Най- важното, какво правиш, което не правим аз и всеки друг ? Какво правиш за убежденията си?

не съм тук да пиша за себе си и да си пускам фотошопнатите снимки :lol: Това какво правя аз - ще остане в тайна.

hardball
10-26-2009, 22:24
"да" и "не" на първите въпроси също не ми даде.
Точно като мен и всеки друг си, твоето свръхсамочувствие е точно както на всеки друг надут лумпен.
Много си СПЕЦИАЛНА.

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:26
И под каква форма се проявява комунизма в България?Къде можем да видим частички от него?

Говори с факти, ако може..

Съществуват граници. Държави. Политици, закони. Карат те да плащаш за неща които са безплатни - като земята например. Карат хората да плащат че получават пари и куп други глупости.... Това ако не е комунизъм на! Мога да говоря още много за цялото безумие което се влачи в момента пред очите ви, но вие не го виждате защото сте част от него и не ви пука за нищо :lol:

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:28
"да" и "не" на първите въпроси също не ми даде.
Точно като мен и всеки друг си, твоето свръхсамочувствие е точно както на всеки друг надут лумпен.
Много си СПЕЦИАЛНА.

Мерси :-) Разбрах го още в първият момент когато се познах. Бих казала обаче че твоето самочувствие безмислено.. непокрито, но не желая отново да споря с човек като теб, злобен и няма да изреждам още.... Просто виждам целта на присъствието ти във форОма. Няма да я издавам споко :-D

Canis_Dirus
10-26-2009, 22:29
По Тошово време нямало хероин. Хората са се забавлявали на джамборета.

А преи няколко години Къци Вапцаров пееше "Хей, бабо, как ли си живяла и без MTV как ли си скучала".


А вие защо още обръщате внимание на ънноунметър? Оставете я на самотек, докато не й обърнат внимание съответните власти и да поеме към съответното специализирано заведение в Суходол.

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:30
куа е разкрита отдавна бе - тя и токарев посещават метадоновия център (известен и като центъра по наркомании) на пиротска,в Зона Б18 8-)

през деня между 10-11 им дават метадона. взимат го,като заместител на херата. сядат на пейките в градинката Св. Никола и висят там докато ги пусне. а привечер влизат вече абстинентни във форОма. и така до другата сутрин :lol:

Нещо по-оригинално? Само тия неща приказваш :?

SouthStandServiceLad
10-26-2009, 22:31
Тая венозната звучи като уплашените "репресирани" бабички "дисиденти", които са по зле дори от червените бабички. Същите тези, които наричат партията, строяща магистрали ( :D :D :D ) социалистическа :-D
Общо взето продукта на утопичното-демократично мислене е една не-добра политическа система предоставяща имагинерен набор от свободи, който е гарантиран от несигурно правосъдие и несъществуващо равенство пред закона.
Политическите мислители на днешното време са достигнали до идеята, че едно общество е демократично, когато провежда демократични избори и предоставя демократични права, които обаче има право да погазва по едни или други причини. Малка безсмислица. А понятието всъщност е доста по-широко.. уви обаче то се е стеснило, за да може хора като нас да заявяват, че демокрацията на България и демокрацията на Германия е идентична... очевидното за тях е приликата в общото - демокрация. За това в политическата мисъл се говори за демокрацИИ (мн.число).
Комунизма като идея си е отишъл от палитрата възможности. Поне за по-голямата част от Европа (без Гърция например). Няма комунизъм.
А.. и още нещо... ще е добре като хора, които имат себе си за образовани да правите разлика между комунизъм, болшевизъм и социализъм. Добре е.

hardball
10-26-2009, 22:31
Мерси :-) Разбрах го още в първият момент когато се познах. Бих казала обаче че твоето самочувствие безмислено.. непокрито, но не желая отново да споря с човек като теб, злобен и няма да изреждам още.... Просто виждам целта на присъствието ти във форОма. Няма да я издавам споко :-D
Какво са мухите, какво са светулките?
Елитът сте вие, боклукът са другите! ;)

1 към 1 си с всеки на улицата.

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:35
По Тошово време нямало хероин. Хората са се забавлявали на джамборета.

А преи няколко години Къци Вапцаров пееше "Хей, бабо, как ли си живяла и без MTV как ли си скучала".


А вие защо още обръщате внимание на ънноунметър? Оставете я на самотек, докато не й обърнат внимание съответните власти и да поеме към съответното специализирано заведение в Суходол.

Освен негативизъм и оплюване на всичко, което не е в "нормите" на днешните възгледи на най-обикновения човечец като теб, няма нищо същесвено в постовете ти.

SouthStandServiceLad
10-26-2009, 22:37
А ти кога ще се научиш да говориш правилно ?

Canis_Dirus
10-26-2009, 22:39
А ти кога ще се научиш да говориш правилно ?
Няма правилен и неправилен говор. Ние говорим и пишем правилно защото сме обикновени хора поробени от системата. Тя може да говори и да пише както си иска!

RAWRRR
10-26-2009, 22:39
Метафизичната и надхуманната ти цел,смесена с аутруизъм и пророчество, строгата ти , но справедлива оценка , която блика на талази от всяко твое мнение не знам каква е , но..определено успя да обърнеш Ленин в гроба.


Данъци трябва да има и да се взимат от земята, труда и тн.Защото са важни за баланса на финансите на страната (да го наречем така условно).

Земя се е подарявала единствено в Америка ( декри са продавани за стотинки) с цел да се стимулират малките замеделства, как мислиш че ще стане това в България, с нашата територия?

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:40
Мерси :-) Разбрах го още в първият момент когато се познах. Бих казала обаче че твоето самочувствие безмислено.. непокрито, но не желая отново да споря с човек като теб, злобен и няма да изреждам още.... Просто виждам целта на присъствието ти във форОма. Няма да я издавам споко :-D
Какво са мухите, какво са светулките?
Елитът сте вие, боклукът са другите! ;)

1 към 1 си с всеки на улицата.

Момиче, не става въпрос за елит и за боклук, а за слепци и зрящи и да ако ме видиш на улицата даже няма да ме забележиш 8)
Знам че и ти можеш това което и аз мога - въпросът е че не искаш, защото не е общоприето нали се сещаш? ; ) Стремиш се да си в нормите, дори и да не ги одобряваш особено само и само да не бъдеш отхвърлена :)

SouthStandServiceLad
10-26-2009, 22:41
Няма правилен и неправилен говор. Ние говорим и пишем правилно защото сме обикновени хора поробени от системата. Тя може да говори и да пише както си иска!
Чудя се какво е да правиш секс с такова момиче ...


Иначе по Тошово време е имало хероин. Ние сме били най-големия износител на херца за медицински цели. Хероина е бил адски чист.

hardball
10-26-2009, 22:42
Ти правиш всичко, което и аз така или иначе, кажи ми къде е разликата?
Ако всички сме поробени и ще умрем няма значение ти дали си мислила различно от мен, разбираш ли?

SouthStandServiceLad
10-26-2009, 22:43
Според мен тя се чука по-добре от всички ви, защото разбира предимствата на асоциалността във времена на криза на социума.

Canis_Dirus
10-26-2009, 22:44
Няма правилен и неправилен говор. Ние говорим и пишем правилно защото сме обикновени хора поробени от системата. Тя може да говори и да пише както си иска!
Чудя се какво е да правиш секс с такова момиче ...


Гарантирам, че и тя е така |
Ако беше истински различна щеше да е така __

Те тогава щеше да е интересно.

hardball
10-26-2009, 22:46
Е голямо важно, ще я обърне настрани :D

Tokarev
10-26-2009, 22:46
В българия в момента е установен демонократичен режим с наченки на феодализъм.
:D

SouthStandServiceLad
10-26-2009, 22:49
Мисля си, че ако е неква ставаща е супер извратена в леглото. Представяш ли си докато я клатиш да ти обяснява за обществените апендикси, неразбраните и непрогледнали люде и демонократичния-комунистичеко-фашисти режим, който има за цел да подтиска личността.

RAWRRR
10-26-2009, 22:49
Валентинка от UnKnOwNmAtTeR към Tokarev.
http://i36.tinypic.com/104m748.jpg

Tokarev
10-26-2009, 22:52
Хехехе услажда ли ви се 20+ години клептокрация машинки, а ?
ЕЕЕеххехехеех

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:53
Добре, много започрнахте наизуст да говорите за мен.

Сега ще ви кажа каква ми е идеята горе-долу. Мразя законите, мразя държавите, мразя социалният живот или поне това на което прилича в момента. Идеалът за "нормален човек" е безумен. Парите са безумие. Идеята и целта на всичко е безумна. Проблемът е че само аз искам да го променя, а на вас ви е все тая въпреки че виждате простотията която ни е обкръжила. Всеки гледа себе си, гледа да се самоизтъкне, да се предложи ако трябва само за да има някакъв социален статут. Да не споменавам куп другите простотии които превим всеки ден.

Войната - най жалкото нещо на света, в което се вкарват най-много ресурси. Просто велико! Също така и безразборното правене на деца-олигофрени, неставащи за нищо освен работници.

Оф не ми се пише повече.... Защото няма кой да ме чуе.

Canis_Dirus
10-26-2009, 22:54
Мисля си, че ако е неква ставаща е супер извратена в леглото. Представяш ли си докато я клатиш да ти обяснява за обществените апендикси, неразбраните и непрогледнали люде и демонократичния-комунистичеко-фашисти режим, който има за цел да подтиска личността.

Може. Може. А докато й го нагнетяваш у тоблеронената манифактура тя бълва глупости из устата. После като го извадиш ще блъвне и някаква кафеникава течност с увасен аромат, леко газирана и с достойно за уважение налягане. Та по този повод - отстъпвайте настрани, иначе рискувате фронтален сбълсък с люспи от домат и недомлени фътъци.

hardball
10-26-2009, 22:55
Добре, много започрнахте наизуст да говорите за мен.

Сега ще ви кажа каква ми е идеята горе-долу. Мразя законите, мразя държавите, мразя социалният живот или поне това на което прилича в момента. Идеалът за "нормален човек" е безумен. Парите са безумие. Идеята и целта на всичко е безумна. Проблемът е че само аз искам да го променя, а на вас ви е все тая въпреки че виждате простотията която ни е обкръжила. Всеки гледа себе си, гледа да се самоизтъкне, да се предложи ако трябва само за да има някакъв социален статут. Да не споменавам куп другите простотии които превим всеки ден.

Войната - най жалкото нещо на света, в което се вкарват най-много ресурси. Просто велико! Също така и безразборното правене на деца-олигофрени, неставащи за нищо освен работници.

Оф не ми се пише повече.... Защото няма кой да ме чуе.
Кажи как, за да ти се помогне. Кажи какво точно правиш? Кажи как според теб можем да живеем без това? Каква идея искаш да имат нещата?
Не може да те разберат другите ако не се аргументираш разбираемо.

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 22:56
МРАЗЯ ДЪРЖАВИТЕ И ПРОСТАТА ИМ ПОЛИТИКА И ЖАЛКИТЕ ЗАКОНЧЕТА И ТЪПИТЕ ХОРА КОИТО ГИ СПАЗВАТ!!!

ДАЙТЕ СИ ОТПЕЧАТЪЦИТЕ И СНИМКИТЬЕ ДА ВА ПАЗЯТ ТИЯ КОИТО ШЕ ВИ НАЕБАТ!

hardball
10-26-2009, 22:57
Това не е аргументация, нито отговор.

Canis_Dirus
10-26-2009, 22:58
МРАЗЯ ДЪРЖАВИТЕ И ПРОСТАТА ИМ ПОЛИТИКА И ЖАЛКИТЕ ЗАКОНЧЕТА И ТЪПИТЕ ХОРА КОИТО ГИ СПАЗВАТ!!!

ДАЙТЕ СИ ОТПЕЧАТЪЦИТЕ И СНИМКИТЬЕ ДА ВА ПАЗЯТ ТИЯ КОИТО ШЕ ВИ НАЕБАТ!

Не бой се. Скоро глобализма ще ликвидира държавите. 8-)

Tokarev
10-26-2009, 22:59
Crust :-D

RAWRRR
10-26-2009, 23:00
Всъщност дори да ги нямаше парите , както е било преди , те пак са имали аналог - размянали са се предмет за предмет, като се е гледало да са с еднаква стойност.

Твърдението ти е абсурдно поради една много проста причина - Благата са ограничени .Те не са за безкрай за да може всички да ги ползват в количествата които желаят.Ако бяха неограничени, нямаше да има нужда от пари, защото всичко щеше да е достъпно и обществено.Уви не е така..

Tokarev
10-26-2009, 23:00
МРАЗЯ ДЪРЖАВИТЕ И ПРОСТАТА ИМ ПОЛИТИКА И ЖАЛКИТЕ ЗАКОНЧЕТА И ТЪПИТЕ ХОРА КОИТО ГИ СПАЗВАТ!!!

ДАЙТЕ СИ ОТПЕЧАТЪЦИТЕ И СНИМКИТЬЕ ДА ВА ПАЗЯТ ТИЯ КОИТО ШЕ ВИ НАЕБАТ!

Не бой се. Скоро глобализма ще ликвидира държавите. 8-)
Глобализма е към края си !

Canis_Dirus
10-26-2009, 23:02
Не бой се. Скоро глобализма ще ликвидира държавите. 8-)
Глобализма е към края си !

Както и монетаризма. Същата критика е отправили Аристотел преди 2000 години, но още чакаме. :D

Tokarev
10-26-2009, 23:03
Crust :-D

Кръста е свещена музика, омърсена с политически дивотии
Абсолютно вярно ! Това не пречи да се слуша....
:D

TERRORMACHINE
10-26-2009, 23:03
ей цела нощ мога да си чета тая тема...стига да не си лягате!!!

hardball
10-26-2009, 23:04
ей цела нощ мога да си чета тая тема...стига да не си лягате!!!
Хахахаха :D

Tokarev
10-26-2009, 23:05
Не бой се. Скоро глобализма ще ликвидира държавите. 8-)
Глобализма е към края си !

Както и монетаризма. Същата критика е отправили Аристотел преди 2000 години, но още чакаме. :D
Стигнаааме го !! хеххехехе
Комунизма умре, капитализма и той лежи смъртно болен па ше видиме нататък. :D

Canis_Dirus
10-26-2009, 23:05
ей цела нощ мога да си чета тая тема...стига да не си лягате!!!

Kya си легна и сега е Тайлър Дърдън

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 23:06
Добре, много започрнахте наизуст да говорите за мен.

Сега ще ви кажа каква ми е идеята горе-долу. Мразя законите, мразя държавите, мразя социалният живот или поне това на което прилича в момента. Идеалът за "нормален човек" е безумен. Парите са безумие. Идеята и целта на всичко е безумна. Проблемът е че само аз искам да го променя, а на вас ви е все тая въпреки че виждате простотията която ни е обкръжила. Всеки гледа себе си, гледа да се самоизтъкне, да се предложи ако трябва само за да има някакъв социален статут. Да не споменавам куп другите простотии които превим всеки ден.

Войната - най жалкото нещо на света, в което се вкарват най-много ресурси. Просто велико! Също така и безразборното правене на деца-олигофрени, неставащи за нищо освен работници.

Оф не ми се пише повече.... Защото няма кой да ме чуе.
Кажи как, за да ти се помогне. Кажи какво точно правиш? Кажи как според теб можем да живеем без това? Каква идея искаш да имат нещата?
Не може да те разберат другите ако не се аргументираш разбираемо.

ОО да! Със сигурно ще ми е трудно да аргументирам разбираемо но идеята ми е перфектна. Ако ще има държави разбирасе де.

1. Задължително одобрение на двойка ако иска да има деца.
2.Контролирано население.
3.Разпределено обучение.
4.Нека бъдат върнати крумовите закони за да няма изкушения :D

Науката ще е в центъра на живота на хората.
В момента нарочно ни държът така не осъзнавает ли?????
Всеки може да е Айнщайн или поне малко част от него, но простотията не ви позволява, защото тогава системата на тия които са над нас няма да работи и няма да имат "пари" и ония другите простотии като конците на марионетките и ала бала.... Държът ни "тъпи" нарочно и аз дойдох да попитам ДОКОГА!? Не ви ли прави впечатление? Не мога да разбера защо ви харесва да живеете така в тази LSD система?

hardball
10-26-2009, 23:07
ей цела нощ мога да си чета тая тема...стига да не си лягате!!!

Kya си легна и сега е Тайлър Дърдън
Ако знаеш, че се смея на глас, хахахахаха!
Чак си го представих! :D

RAWRRR
10-26-2009, 23:07
Сега ще изброяваме кой колко думи , завършващи на -изъм знае ли?

TERRORMACHINE
10-26-2009, 23:08
брех, каква изненада :)ей не се ебавам...издухахте свастика и неговата идея за форумен дебат...

П.П. Свасти да го духаш :grin:

hardball
10-26-2009, 23:11
Ако всеки получаваше от всичко неограничено без да дава нищо, нямаше да си мърда пръста.
В тоя ред на мисли дори хляб и масло нямаше да има и щяхме да ходим заедно да лочим вода от най- близката локва.

А Куа ме изгуби на 'контролирано'. Ако искам да имам деца с еди-кой-си защо да нямам?
Как ще се контролира населението?
Насилствени аборти ли ще има?
Какви ще са наказанията за тея неща?

Canis_Dirus
10-26-2009, 23:11
ей цела нощ мога да си чета тая тема...стига да не си лягате!!!

Kya си легна и сега е Тайлър Дърдън
Ако знаеш, че се смея на глас, хахахахаха!
Чак си го представих! :D

Forumers, Welcome to talk club.
The first rule of talk club is: you do not talk sence in talk club
The second rule of talk club is: you DO NOT talk sence in talk club
The thid rule of talk is: unlimited number of issues and tpics at the time
The fourth rule of fight club is: If mommy comes, the fun is over
и така нататък

Canis_Dirus
10-26-2009, 23:13
МЕНСТРУАЦИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ!!!

RAWRRR
10-26-2009, 23:14
Как прецени че половин кило кашкавал е равно на едно кило сирене?Ами ако човекът А,който заменя сиренето има нужда от кашкавал, само че човекът Б с кашкавала реши да го измами и реално 1 кило сирене да е равно на стойност на 750 грама кашкавал вместо на 500?
Така, макар и да не знае и да е доволен човекът А е прецакан.

Затова са и парите в ролята на единствен обективен еквивалент по който се преценя стойността на всички стоки, нищо че към тях после се добавят данъци , надценки и тн.

Tokarev
10-26-2009, 23:15
Възстановете МузеЯ на КосмонавтА !

:D

Tokarev
10-26-2009, 23:16
Как прецени че половин кило кашкавал е равно на едно кило сирене?Ами ако човекът А,който заменя сиренето има нужда от кашкавал, само че човекът Б с кашкавала реши да го измами и реално 1 кило сирене да е равно на стойност на 750 грама кашкавал вместо на 500?
Така, макар и да не знае и да е доволен човекът А е прецакан.

Затова са и парите в ролята на единствен обективен еквивалент по който се преценя стойността на всички стоки, нищо че към тях после се добавят данъци , надценки и тн.
Парите нямат нищо общо с благата а се създават спрямо нуждата.

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 23:17
Вашите политики са жалки и си тъпчат все на едно място! Целта е глупава неефективна и жалка - войни за ресурси, земя, пари и власт. И идеята за враговете е велика. Религиозната война, расовата война, все война.
На пиедестала е издигнат секса. И само това и малките наркотици като илюзията че живееш "добре", те карат да си живееш "добре", но истината е посочена горе.

Много е яко да се избиваме. Човвчеството се самоизбива от глупост.
Агресията и злобата у хората имате ли някаква идея на какво ниво са?
Само като влезнеш в тийнейджърският форум тя перлива заредена с негативна енегрия.
Да не говотрим че не мога да се разхождам спокойно посред нощ просто защото нивото на защита граничи с нула. А полицията за какво е? За да покрива мръсният гуз на властта? После да се давам отпечатъците ииии парите ииии душата... за да ме пазят от самата мен ли????

TERRORMACHINE
10-26-2009, 23:18
^ проблема тук е в the middle man...


моята програма за световно господство е ясна:

1. Отменям работата
2. Отменям глупостта - създава се милиция, която безчинства и избива хора, които набеди за глупави. Съшата полиция действа и като естетическа - избива хора, които са грозни или се обличат грозно. Фешъни, емота и селяни треперят в страх и ходят само с костюми купени от секънд хендовете
3. Задължавам всяка готина мацка да извършва полов акт при поискване на привилигерован жител, който предостави официален документ, че е роден в София.

4. Отменям диалектите и езиците - официален език става пернишкия

http://hooligans.bg/gallery/displayimage.php?pos=-24302
за подобен род татуси предлагам(като 5-та точка)да се дават помощи...

Canis_Dirus
10-26-2009, 23:19
Затова са и парите в ролята на единствен обективен еквивалент по който се преценя стойността на всички стоки, нищо че към тях после се добавят данъци , надценки и тн.
Мда. Само дето в една сложна система не можеш да мериш всичко с един аршин.
Особено при положение, че много потребности не могат да се измерят с пари (тази думичка "блага" е супер смешна).
Съществуването на една единствена единица за стойност е прекалено опростяване.

RAWRRR
10-26-2009, 23:26
Затова са и парите в ролята на единствен обективен еквивалент по който се преценя стойността на всички стоки, нищо че към тях после се добавят данъци , надценки и тн.
Мда. Само дето в една сложна система не можеш да мериш всичко с един аршин.
Особено при положение, че много потребности не могат да се измерят с пари (тази думичка "блага" е супер смешна).
Съществуването на една единствена единица за стойност е прекалено опростяване.

Единицата е една и е парите, може да ти се вижда просто, но тази единица е в основата на цялата система,независимо колко сложна е тя.

Стойността на продукт А може да се променя от много външни фактори - нампример нивата на търсенето и предлагането й.Въпреки това тези промени пак имат числов,материален израз под формата на повишаване или понижаване на стойността й (респк. на цената й)

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 23:26
Всъщност дори да ги нямаше парите , както е било преди , те пак са имали аналог - размянали са се предмет за предмет, като се е гледало да са с еднаква стойност.

Твърдението ти е абсурдно поради една много проста причина - Благата са ограничени .Те не са за безкрай за да може всички да ги ползват в количествата които желаят.Ако бяха неограничени, нямаше да има нужда от пари, защото всичко щеше да е достъпно и обществено.Уви не е така..

Принципа на размяната не е да се гледа стоките с каква стойност са, а какво ти трябва и какво не? Нали се сещаш?


не е точно така,щото парите не са РЕАЛНАТА стойност на нещата. а е реалната стойност + дълг + още дълг + лихва + още лихва

докато преди да измислят парите примерно се е разменяло кило сирене за половинка кашкавал и изобщо равнопоставени неща,така че и двете страни да са доволни.

сега чрез парите и по-точно чрез съвременния им начин на използване РЕАЛНО плащаш 5кг сирене,а получаваш 1... а производителя на тва сирене РЕАЛНО получава да речем 20% от парите,които требва да получи за тва сирене. къде изчезват останалите пари/останалото количество? в джоба и стомаха на некой,който нито го произвежда,нито го плаща... в евреина.

тоест,проблема не е в парите,а в системата.

също и проблема не е в държавите. държави трябва да има. едно от най-хубавите човешки качества е принадлежноста към родината. тя сплотява и обединява хората. напротив,глобализма (който е против държавите) е проблема. глобализма който те учи,че всички са равни и че няма значение къде си роден и че неква маймуна от Африка или арабин от Азия има правото да заеме твойта работа и твоя дом в твоя град в твоята страна,там където ти си роден??? и пак стигаме до евреина...

Не можеш ли да живееш там където си роден без това да е държава? Или поне да не е в този си тъп вид?
И проблемът ни е във войните. Хората са равни. Войната е над всичко и това е най-жалкото казвам аз. Самоунищожението, а вие пропагандирате главно това.

Tokarev
10-26-2009, 23:29
Всъщност дори да ги нямаше парите , както е било преди , те пак са имали аналог - размянали са се предмет за предмет, като се е гледало да са с еднаква стойност.

Твърдението ти е абсурдно поради една много проста причина - Благата са ограничени .Те не са за безкрай за да може всички да ги ползват в количествата които желаят.Ако бяха неограничени, нямаше да има нужда от пари, защото всичко щеше да е достъпно и обществено.Уви не е така..

Принципа на размяната не е да се гледа стоките с каква стойност са, а какво ти трябва и какво не? Нали се сещаш?

не е точно така,щото парите не са РЕАЛНАТА стойност на нещата. а е реалната стойност + дълг + още дълг + лихва + още лихва

докато преди да измислят парите примерно се е разменяло кило сирене за половинка кашкавал и изобщо равнопоставени неща,така че и двете страни да са доволни.

сега чрез парите и по-точно чрез съвременния им начин на използване РЕАЛНО плащаш 5кг сирене,а получаваш 1... а производителя на тва сирене РЕАЛНО получава да речем 20% от парите,които требва да получи за тва сирене. къде изчезват останалите пари/останалото количество? в джоба и стомаха на некой,който нито го произвежда,нито го плаща... в евреина.

тоест,проблема не е в парите,а в системата.

също и проблема не е в държавите. държави трябва да има. едно от най-хубавите човешки качества е принадлежноста към родината. тя сплотява и обединява хората. напротив,глобализма (който е против държавите) е проблема. глобализма който те учи,че всички са равни и че няма значение къде си роден и че неква маймуна от Африка или арабин от Азия има правото да заеме твойта работа и твоя дом в твоя град в твоята страна,там където ти си роден??? и пак стигаме до евреина...

Не можеш ли да живееш там където си роден без това да е държава? Или поне да не е в този си тъп вид?
И проблемът ни е във войните. Хората са равни. Войната е над всичко и това е най-жалкото казвам аз. Самоунищожението, а вие пропагандирате главно това.
Не е жалко - войните са нужни за да се намалява населението и да се създават работни места.Без войни ставаме много маймуни на клона.
:D

RAWRRR
10-26-2009, 23:30
UnKnOwNmAtTeR,

Не можеш да гледаш какво ти трябва, защото както казах благата са ограничени.

Ще дам пример с горивата - всички имаме нужда от тях, но тяхното количество е ограничено.Как да решим справедливо кой има право и кой няма право да се възползва от тях?Или как ще направим така че всички да ги ползват без да свършват?

TERRORMACHINE
10-26-2009, 23:30
Татусите стават почти задължителни, но естетическата полиция ще избие оригиналното население на Перник и ще бъде създаден увеселителен парк на негово място, като темата ще е доминирана от Властелина на пръстените и по-специално Мордор.


В Червен бряг ще бъде създаден курорт-диспансер, където ще бъдат пращани дамите с най-тежки прояви на ПМС.


Забравих да кажа, че парите се отменят и всички блага, стоки и услуги стават безплатни, като достъпността на тези блага се изчисляват спрямо сложна форума включваща в себе си IQ, общ резултат на сентасе, години и няколко тайни величини.за увеселителния парк може да оставиш някои от заводите, даже половин перник...всъщност тоя увеселителен парк може да е само за възрастни предпочитащи сцени на насилие и извращения с хора и животни, като атракцията ще е през зимата, когато вместо сняг валят метални стружки, а атракцията ще е пикаещото момченце наподобяващо на това в Брюксел с разликата, че момченцето от перник като се изпикае си тръгва...и задължително да оставиш емблематичния паметник на голф 2-та

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 23:31
Затова са и парите в ролята на единствен обективен еквивалент по който се преценя стойността на всички стоки, нищо че към тях после се добавят данъци , надценки и тн.
Мда. Само дето в една сложна система не можеш да мериш всичко с един аршин.
Особено при положение, че много потребности не могат да се измерят с пари (тази думичка "блага" е супер смешна).
Съществуването на една единствена единица за стойност е прекалено опростяване.

Единицата е една и е парите, може да ти се вижда просто, но тази единица е в основата на цялата система,независимо колко сложна е тя.

Стойността на продукт А може да се променя от много външни фактори - нампример нивата на търсенето и предлагането й.Въпреки това тези промени пак имат числов,материален израз под формата на повишаване или понижаване на стойността й (респк. на цената й)

На това нещо се нарича безпрекомерна алчност. Просто ще ти е гадно да дадеш един кон за 3килограма сирено, просто зашото ще се чувстваш прецакана.
ПП не би ли искала да иамш ферма за коне, аз винаги съм мечтала...

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 23:32
Всъщност дори да ги нямаше парите , както е било преди , те пак са имали аналог - размянали са се предмет за предмет, като се е гледало да са с еднаква стойност.

Твърдението ти е абсурдно поради една много проста причина - Благата са ограничени .Те не са за безкрай за да може всички да ги ползват в количествата които желаят.Ако бяха неограничени, нямаше да има нужда от пари, защото всичко щеше да е достъпно и обществено.Уви не е така..

Принципа на размяната не е да се гледа стоките с каква стойност са, а какво ти трябва и какво не? Нали се сещаш?

не е точно така,щото парите не са РЕАЛНАТА стойност на нещата. а е реалната стойност + дълг + още дълг + лихва + още лихва

докато преди да измислят парите примерно се е разменяло кило сирене за половинка кашкавал и изобщо равнопоставени неща,така че и двете страни да са доволни.

сега чрез парите и по-точно чрез съвременния им начин на използване РЕАЛНО плащаш 5кг сирене,а получаваш 1... а производителя на тва сирене РЕАЛНО получава да речем 20% от парите,които требва да получи за тва сирене. къде изчезват останалите пари/останалото количество? в джоба и стомаха на некой,който нито го произвежда,нито го плаща... в евреина.

тоест,проблема не е в парите,а в системата.

също и проблема не е в държавите. държави трябва да има. едно от най-хубавите човешки качества е принадлежноста към родината. тя сплотява и обединява хората. напротив,глобализма (който е против държавите) е проблема. глобализма който те учи,че всички са равни и че няма значение къде си роден и че неква маймуна от Африка или арабин от Азия има правото да заеме твойта работа и твоя дом в твоя град в твоята страна,там където ти си роден??? и пак стигаме до евреина...

Не можеш ли да живееш там където си роден без това да е държава? Или поне да не е в този си тъп вид?
И проблемът ни е във войните. Хората са равни. Войната е над всичко и това е най-жалкото казвам аз. Самоунищожението, а вие пропагандирате главно това.
Не е жалко - войните са нужни за да се намалява населението и да се създават работни места.Без войни ставаме много маймуни на клона.
:D

Но зашо трябва да се самоунищожаваме. Не може ли по друга начин да намалим излишното население?

RAWRRR
10-26-2009, 23:33
Не знам какво бих искала да имам, ама в момента бих искала въобще да не уча икономика..

Tokarev
10-26-2009, 23:36
Всъщност дори да ги нямаше парите , както е било преди , те пак са имали аналог - размянали са се предмет за предмет, като се е гледало да са с еднаква стойност.

Твърдението ти е абсурдно поради една много проста причина - Благата са ограничени .Те не са за безкрай за да може всички да ги ползват в количествата които желаят.Ако бяха неограничени, нямаше да има нужда от пари, защото всичко щеше да е достъпно и обществено.Уви не е така..

Принципа на размяната не е да се гледа стоките с каква стойност са, а какво ти трябва и какво не? Нали се сещаш?

не е точно така,щото парите не са РЕАЛНАТА стойност на нещата. а е реалната стойност + дълг + още дълг + лихва + още лихва

докато преди да измислят парите примерно се е разменяло кило сирене за половинка кашкавал и изобщо равнопоставени неща,така че и двете страни да са доволни.

сега чрез парите и по-точно чрез съвременния им начин на използване РЕАЛНО плащаш 5кг сирене,а получаваш 1... а производителя на тва сирене РЕАЛНО получава да речем 20% от парите,които требва да получи за тва сирене. къде изчезват останалите пари/останалото количество? в джоба и стомаха на некой,който нито го произвежда,нито го плаща... в евреина.

тоест,проблема не е в парите,а в системата.

също и проблема не е в държавите. държави трябва да има. едно от най-хубавите човешки качества е принадлежноста към родината. тя сплотява и обединява хората. напротив,глобализма (който е против държавите) е проблема. глобализма който те учи,че всички са равни и че няма значение къде си роден и че неква маймуна от Африка или арабин от Азия има правото да заеме твойта работа и твоя дом в твоя град в твоята страна,там където ти си роден??? и пак стигаме до евреина...

Не можеш ли да живееш там където си роден без това да е държава? Или поне да не е в този си тъп вид?
И проблемът ни е във войните. Хората са равни. Войната е над всичко и това е най-жалкото казвам аз. Самоунищожението, а вие пропагандирате главно това.
Не е жалко - войните са нужни за да се намалява населението и да се създават работни места.Без войни ставаме много маймуни на клона.
:D

Но зашо трябва да се самоунищожаваме. Не може ли по друга начин да намалим излишното население?
Да, чрез здравеопазването и фармацевтичната индустрия....
:D

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 23:48
UnKnOwNmAtTeR,

Не можеш да гледаш какво ти трябва, защото както казах благата са ограничени.

Ще дам пример с горивата - всички имаме нужда от тях, но тяхното количество е ограничено.Как да решим справедливо кой има право и кой няма право да се възползва от тях?Или как ще направим така че всички да ги ползват без да свършват?

Ами глезени сме и си мечтаем да се телепортираме. предлагам това да е следватщото изобретение, докато наблюдаваме как светът се саморазрушава :grin: и отново ни се наложи да ползваме кончета и каручки.
Ще видиш какво ще стане заради петрола и "високата му цена", съчетано с обезценяването на парите. Ще доведе до интересни факти в бъдешата изтория.
Колко безумно би било от страна на някой да направи по-сериозна война в днешни дни. Знаете колко пари се вкарват в писърч на оръжия. Според мен даже науката не харчи толкова пари колкото войната - СРАМ! :razz:

UnKnOwNmAtTeR
10-26-2009, 23:54
Tokarev, за това ДА НЕ ГОВОРИМ!
НЯКОЙ ХОДИЛ ЛИ Е В ПИРОГОВ? Виждал ли е тоалетните в повечето държавни заведения? Някой виждал ли е сметката на дуган и приятели? Много ми харесва да обикалям по полници докато се намери някой койтода ми каже какво ми е точно.
Или пък повече от вас ползват частните клини и болници плащайки малко по тлъсти суми за да се излекувате.
Сешате ли се как се държът лекарите? Поведението им с хората. как крещят на бабките и колко грубо се държът. Като в някаква мизерна държава е стандарта не само на поведение!

RAWRRR
10-26-2009, 23:57
Махам се от темата..

П.П Battlescared беше прав за Crass

RAWRRR
10-27-2009, 00:01
кво е crass 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=Aen9I_JmdtI

UnKnOwNmAtTeR
10-27-2009, 00:25
Не знам какво бих искала да имам, ама в момента бих искала въобще да не уча икономика..

Икономиката наука ли е или някаква безумна и нестабилна измислица?
Съществува ли реално тя?

RAWRRR
10-27-2009, 00:33
Не, не съществува, измислица е за да ни държат тъпи и да ни управляват, типично за комунизма, който още го има в България..

Но ние няма да им се дадем, ще се събираме на по винце в кръчмата и ще обсъждаме на висок глас какво й има на България и как всички са виновни от съседите до Доган, защото само нашата маса, само нашата кръчма,може да види истината и затова сме яко различни!

И за да не сме различни само в мислите си, от утре няма да ходим на работа, защото считаме че държавата трябва да ни осигурява жилище и храна безплатно!

Нали така е в цивилизованите държави,които между другото, нямат никакви проблеми!

UnKnOwNmAtTeR
10-27-2009, 00:45
Не, не съществува, измислица е за да ни държат тъпи и да ни управляват, типично за комунизма, който още го има в България..

Но ние няма да им се дадем, ще се събираме на по винце в кръчмата и ще обсъждаме на висок глас какво й има на България и как всички са виновни от съседите до Доган, защото само нашата маса, само нашата кръчма,може да види истината и затова сме яко различни!

И за да не сме различни само в мислите си, от утре няма да ходим на работа, защото считаме че държавата трябва да ни осигурява жилище и храна безплатно!

Нали така е в цивилизованите държави,които между другото, нямат никакви проблеми!

Проблема е там - че им се давате, понеже всеки иска да е "гражданин" и да живее у столицу и да учи икономику у софкийску, не останАха селяни на нивата, и храната започна да става малко по-скъпо удоволствие. В града - всичко ни е на готово само трябва да започнем да консумираме, работейки за някого.
Друга е темата за химическите храни и опасностите от екстрите към които сме пристрастени, като кола например. Ти можеш ли да си представиш да няма коли?

RAWRRR
10-27-2009, 01:07
Не, не съществува, измислица е за да ни държат тъпи и да ни управляват, типично за комунизма, който още го има в България..

Но ние няма да им се дадем, ще се събираме на по винце в кръчмата и ще обсъждаме на висок глас какво й има на България и как всички са виновни от съседите до Доган, защото само нашата маса, само нашата кръчма,може да види истината и затова сме яко различни!

И за да не сме различни само в мислите си, от утре няма да ходим на работа, защото считаме че държавата трябва да ни осигурява жилище и храна безплатно!

Нали така е в цивилизованите държави,които между другото, нямат никакви проблеми!

Проблема е там - че им се давате, понеже всеки иска да е "гражданин" и да живее у столицу и да учи икономику у софкийску, не останАха селяни на нивата, и храната започна да става малко по-скъпо удоволствие. В града - всичко ни е на готово само трябва да започнем да консумираме, работейки за някого.
Друга е темата за химическите храни и опасностите от екстрите към които сме пристрастени, като кола например. Ти можеш ли да си представиш да няма коли?


Проблемът е че всички са големи разбирачи от махалата в Гюмурджинския Снежник до центъра на София.За 1 ракия можеш да накараш някой да ти разкаже историята на света , какво е младото поколение, кой колко е грабил от държавата, какви са проблемите й.За жалост трябва да се охарчиш малко с почерпките, ако искаш някой да ти даде и предложение кое как да се оправи.Защото всичките разбирачи могат само да псуват с пяна на устата, но не и да се замислят кое как да се оправи.

Това беше за по-възрастните представители, при по-младите е по-страшно, защото познават великото оръжие,наречено Интернет.В интернет всички пишем грамотно и всички знаем коя е столицата на Уругвай , защото и двете са въпрос на няколко секунди търсене.Тук хората с богата обща култура са много,защото Гугъл знае всичко.

Да се чудиш направо на селянчетата , дето са дошли да учат "икономику у софкийску" защо се занимават въобще, като тея хора ще им изядат хляба!

Лека нощ, този път наистина

UnKnOwNmAtTeR
10-27-2009, 01:20
http://prikachi.com/files/1125024i.jpg

утопичния комунизъм на Маркс и Енгелс е лайно.

извратения комунизъм на Ленин и Сталин е лайно.

съвременния комунизъм в Китай,Северна Корея,Куба,Русия и т.н. е лайно.

БКП е лайно.

БСП е лайно.

анти-фашизма е лайно.

анархизма е лайно.

всички,свързани по некакъв начин с извратения уродлив комунистически режим,децата и внуците им,жените им,последователите и симпатизантите им,изобщо всички възползвали се по КАКЪВТО И ДА Е начин от тая изродщина,трябва да бъдат изкарани на националния стадион долу на терена и на пистата и разстреляни от упор,както направиха комунягите с играчите на царския офицерски анти-комунистически спортен клуб АС 23,които са избити като животни на игрището им без съд и присъда.

само когато всички комуняги и подръжниците им умрат,само тогава ше почнем на чисто и имаше шанс да оправиме ако не света,то поне страната си :wink:


между другото капитализма е братчето на комунизма,синчета са на един баща - световното еврейство.


който го отрича е НАРКОМАН. ама не хероинов,а по-лошото - СОЦИАЛЕН НАРКОМАН.
Самата идея да има държави и социален живот е комунистичста, а това на теб ти харесва... сметай.

UnKnOwNmAtTeR
10-27-2009, 01:26
Не, не съществува, измислица е за да ни държат тъпи и да ни управляват, типично за комунизма, който още го има в България..

Но ние няма да им се дадем, ще се събираме на по винце в кръчмата и ще обсъждаме на висок глас какво й има на България и как всички са виновни от съседите до Доган, защото само нашата маса, само нашата кръчма,може да види истината и затова сме яко различни!

И за да не сме различни само в мислите си, от утре няма да ходим на работа, защото считаме че държавата трябва да ни осигурява жилище и храна безплатно!

Нали така е в цивилизованите държави,които между другото, нямат никакви проблеми!

Проблема е там - че им се давате, понеже всеки иска да е "гражданин" и да живее у столицу и да учи икономику у софкийску, не останАха селяни на нивата, и храната започна да става малко по-скъпо удоволствие. В града - всичко ни е на готово само трябва да започнем да консумираме, работейки за някого.
Друга е темата за химическите храни и опасностите от екстрите към които сме пристрастени, като кола например. Ти можеш ли да си представиш да няма коли?


Проблемът е че всички са големи разбирачи от махалата в Гюмурджинския Снежник до центъра на София.За 1 ракия можеш да накараш някой да ти разкаже историята на света , какво е младото поколение, кой колко е грабил от държавата, какви са проблемите й.За жалост трябва да се охарчиш малко с почерпките, ако искаш някой да ти даде и предложение кое как да се оправи.Защото всичките разбирачи могат само да псуват с пяна на устата, но не и да се замислят кое как да се оправи.

Това беше за по-възрастните представители, при по-младите е по-страшно, защото познават великото оръжие,наречено Интернет.В интернет всички пишем грамотно и всички знаем коя е столицата на Уругвай , защото и двете са въпрос на няколко секунди търсене.Тук хората с богата обща култура са много,защото Гугъл знае всичко.

Да се чудиш направо на селянчетата , дето са дошли да учат "икономику у софкийску" защо се занимават въобще, като тея хора ще им изядат хляба!

Лека нощ, този път наистина

Почти на едно мнение сме, само дето всички ще се избият да бачкат това в което има най-много кинти, а не това което е най-полезно за обществото например. Икономиката е боклук и ти ще участваш помагайки "простотията да продълажва". Залъгалката е здрава. И аз се боря да спра това.

RAWRRR
10-27-2009, 02:42
Как става така да говоря празни приказки, като аз никога не съм си позволявала да критикувам "системата", държавата, управлението, политиката, икономиката?

Разликата между мен и кръчмарите е, че аз не раздавам съвети и препоръки, когато имам ясното съзнание, че в момента няма как да ги изпълня.

Може би сме еднакви в това, че нищо не правим, но поне аз не натрапвам мнението си, с претенцията то да е правилно.
Аз съм си избрала за себе си- ако нямам какво да направя,да си замълча, защото съм сигурна че и да пуснат някой от кръчмарите в Парламента ще си остане с великите идеи и няма да може да осъществи нищо, защото нещата не изглеждат така както отстрани.

Никога не съм раздавала съвети, защото:

1.Се имам за незряла и необразована за да го направя
2.По обективни причини няма как да променя нещо в държавата

Не казвам че всички трябва да си мълчат, но всеки трябва да знае че отношението между претенция и възможност трябва да е около 1, а в повечето случаи е около 5..

А,да и анти-различното, анти-специалното,анти-трупънкарското, анти-всичко което е модерно да се мрази,съзнание с нищо обективно не помага.С какво си помогнал ти?

BlueAvalanche
10-27-2009, 06:33
Паметник на най-гнусния, антихуманен и терористичен режим? Айде нема нужда.

Canis_Dirus
10-27-2009, 08:19
Единицата е една и е парите, може да ти се вижда просто, но тази единица е в основата на цялата система,независимо колко сложна е тя.

Стойността на продукт А може да се променя от много външни фактори - нампример нивата на търсенето и предлагането й.Въпреки това тези промени пак имат числов,материален израз под формата на повишаване или понижаване на стойността й (респк. на цената й)

Ама с една единица не става. Все едно да премахнем всички единици и да оставим само долар и метър. НЕ става. не е достатъчна, за да опише всички качества на един продукт. Така стигаме до парадокса, че казваме, колко пари струва парниковия ефект.
Вземи например стандарта на живот. Не става да го определяме само по спечелените пари.

kir40
10-27-2009, 11:43
Това е все едно да направят музей на Хитлер в Израел...
Mузея няма да има за цел да възхвалява или критикува,а даде по ясно представа наи-вече на по младите какво е било.Все пак благодарение на тази част от историята на страната ни в момента се намираме в сегашното си положение.

SouthStandServiceLad
10-27-2009, 20:02
Искам да правя секс с умна жена.

SouthStandServiceLad
10-27-2009, 20:34
Шанса да ми хареса е нулев. Иначе умни с лопата да ги ринеш. Кандидатки, които си мислят, че ще минат през кастинга да ми пишат.
Тема за кастинга : Комунизъм и социализъм след изборите 1946г. в България - може ли да говорим за тоталитарно общество ?
Борете се дами.. стискам ви палци. И други неща..

SouthStandServiceLad
10-27-2009, 20:38
Познаваш ме, аз съм идеалист.

RAWRRR
10-28-2009, 15:05
Единицата е една и е парите, може да ти се вижда просто, но тази единица е в основата на цялата система,независимо колко сложна е тя.

Стойността на продукт А може да се променя от много външни фактори - нампример нивата на търсенето и предлагането й.Въпреки това тези промени пак имат числов,материален израз под формата на повишаване или понижаване на стойността й (респк. на цената й)

Ама с една единица не става. Все едно да премахнем всички единици и да оставим само долар и метър. НЕ става. не е достатъчна, за да опише всички качества на един продукт. Така стигаме до парадокса, че казваме, колко пари струва парниковия ефект.
Вземи например стандарта на живот. Не става да го определяме само по спечелените пари.

Единиците не се премахват , дори напротив те са много, но всичките имат взаимовръзки помежду си и можеш да преобразуваш една в друга.Долари в евро, дециметри в метри и тн.
Цената не е качество, а е резултат от качествата (стойността на нещо).
Тук се преценят всички параментри на нещото,рядкостта, характеристиките му, КПД и цената се образува на базата на това.

Преди цената се е определяла единствено при съпоставка на положения труд за изработването.

Canis_Dirus
10-28-2009, 15:12
Усещаш ли, че нищо не казваш? Повтаряш едно и също. Това, което казваш ми е ясно. Надявам се и на теб ти е ясно, какво е основна единица - такава, която не може да бъде изразена чрез друга.

Дали е долар, евро, драхма - все тая - пари. Метър, Инч, левга - дължина.

Както виждаш цената НЕ е основна единица, а получена от взаимоотношението на други единици. Тоест стойността не е абсолютна единица. Проблемът е, че се определя по субективни фактори.

А когато нещо се определя от субективни фактори неизменно се създават конфликти. Защо? Защото има абсолютни величини в природата, които не са ни ясни и се влияят от нашата субективна оценка.

RAWRRR
10-28-2009, 15:20
Оокей, не съм ти разбрала предния отговор..

Да оставим за малко сегашното образуване на цените.Казах, че преди много време цената се е обрзувала само въз основа на положения труд.Тогава цената е била равна на стойността.Два предмета, с един и същ вложен труд са били с една и съща цена.

Това как ти се вижда, по-честно, по-субективно или същото?

Canis_Dirus
10-28-2009, 15:24
Оокей, не съм ти разбрала предния отговор..

Да оставим за малко сегашното образуване на цените.Казах, че преди много време цената се е обрзувала само въз основа на положения труд.Тогава цената е била равна на стойността.Два предмета, с един и същ вложен труд са били с една и съща цена.

Това как ти се вижда, по-честно, по-субективно или същото?

Това никога не е било така. Труда няма едно измерение, ами има и количество труд и качество труд.

Пак не схващаш. Цена не е равно на стойност. Стандарт не е равно на качество.

Честно е консумация до задоволяване на потребностите без акумулация на блага.

RAWRRR
10-28-2009, 15:30
Ами не, така е било и доста икономически умове от миналия век са го повтаряли и са се съгласявали че цената трябва да е равна на стойността, а стойността на труда.
След това обаче се е видяло, че един стол , направен в Манчестър е с 25% по-скъп от един стол, направен на 100 километра от града.
Видяло се е и че нещата, които са по-рядко в природата, като диаманти например, са по-скъпи от нещата,които са в изобилие- като метали.

Имам предвид, че няма как да определиш цена само по обективни критерии, защото няма такива.Дори и труда, който се е считал за обективен не е.

Как става консумацията без акумулация на блага?

Canis_Dirus
10-28-2009, 15:35
Как става консумацията без акумулация на блага?

Отиваш до крушата. Ядеш круши. Наяждаш се. КОНСУМАЦИЯ

Консумация + взимаш си 3 кила круши за вкъщи - АКУМУЛАЦИЯ.


Икономика = домашно стопанство = задоволяване нуждите на населението. Реалните нужди, без да се пришпорва безкраен ръст на нуждите.

Икономика = високо качество на живот. Консумация.
Криворазбрана икономика = повишаване на стандарта на живот, пак да става каквото ще. Акумулация.

Акумулация = натрупване.

RAWRRR
10-28-2009, 15:43
Това няма как да стане, мисля че много добре го знаеш и обясних 15 пъти в тази тема защо.

Човекът има потребности не само от круши и когато стигне до консумация на нещо много ограничено, като например гориво, то ще свърши.

И тогава какво?

Икономика е точно това, да се оптимизира избора и производството в състояние на ограниченост на благата.

Canis_Dirus
10-28-2009, 15:51
Това няма как да стане, мисля че много добре го знаеш и обясних 15 пъти в тази тема защо.

Човекът има потребности не само от круши и когато стигне до консумация на нещо много ограничено, като например гориво, то ще свърши.

И тогава какво?

Икономика е точно това, да се оптимизира избора и производството в състояние на ограниченост на благата.

Аз ти обяснявам, че потребностите трябва да се определят от наличностите. Икономистите не са Господ, че да нахранят всички с 5 риби и два хляба.

Икономиката знае ли, колко е налично от дадено благо? Икономиката реално се стреми към ръст. И то относителен ръст на фона на абсолютно ограничени блага.

Точно там е проблема. Не можеш да отнасяш едно благо към друго. Ако се изчерпи един вид гориво, или стане много скъпо ще ползваме друго. А като се изчерпи и то? Друго? И така до кога?

А какво правим, когато благата се изчерпят?
Или май трябва да се замсилим, че можем да потребявме само толкова блага, колкото можем да възстановим.

Няма как да има безкраен икономически растеж при абсолютно ограничени блага. Особено при използване на една единица за оценяване.

RAWRRR
10-28-2009, 16:10
Точно този подбор кое е ограничено и кое не е се вижда и в ценообразуванието, ограничените неща са с по-висока цена от тези които по-лесно ще свършват.Това е нейн защитен механизъм.

Не можеш да поставяш икономика в силата на нещо друго,което да определя кое как да се консумира, кога , в какви количества и къде да се произвежда.

Canis_Dirus
10-28-2009, 16:16
Точно този подбор кое е ограничено и кое не е се вижда и в ценообразуванието, ограничените неща са с по-висока цена от тези които по-лесно ще свършват.Това е нейн защитен механизъм.

Не можеш да поставяш икономика в силата на нещо друго,което да определя кое как да се консумира, кога , в какви количества и къде да се произвежда.

Само дето тоя защитен механизъм куца. Тоест, ако нечо е ограничено, ние не намаляваме потреблението, а търсим алтернативно благо, което да ни задоволи тази ни потребност.

ОК. Рибата в нашето езеро е малко. Почваме да ловим в друго. После и там свършва и така доакто не остане риба. Тогава?
Тя икономиката ще си е перфектно и с малко блага, но не и ние. Понеже имаме някакви твърди нужди. И ако цената е много висока и не можем да задоволим тези си нужди? Умираме?
Ако за да се изхранваш на ден ти трябват по 1000 лева, а ти толкова имаш на месец. Тогава?

RAWRRR
10-28-2009, 16:25
Ами не,нека не умират, за да са живи, дай всички да получаваме дневна дажба от 5 круши и две сливи на ден, за да може благата да стигнат за всички.Аз няма да изям днес 6 круши, въпреки че примерно толкова съм заслужила с труда си, за да може някой който не работи да има дневна дажба от 5 и да не умре от глад.


Това ли искаш да кажеш?

Благата да се разпределят по равно ? Или ако не се разпределят по равно, по какъв друг обективен начин предлагаш да се разпределят?

Canis_Dirus
10-28-2009, 16:30
Казвам, че благата трябва да се разпределят според заслугите, но така, че да покриват потребностите като при разпределенеито, не трябва да се пречи на бъдещите поколения и те да посрещнат нуждите си.

Тоест да не се потребява повече, отколкото може да се възстанови.

RAWRRR
10-28-2009, 16:35
Съгласна съм с това :)

Canis_Dirus
10-28-2009, 19:30
И сега след като принизихме науката икономика до 5 круши и твърдото схващане, че благата не трябва да се акумулират, а трябва да се пазят за следващите заслужили накъде ще поеме спора?

Икономиката е наука за разпределението на недостатъчните ресурси, затова и разглежда аспекти, които не са само производство и нужди. Нека помислим над това с какво всъщност се занимава икономиката, а?

Ама как с какво? Икономиката взима от нас и дава на евреите!

SouthStandServiceLad
10-28-2009, 20:09
Тука си имаме цял набор от политолози и икономисти на по 17, които сложиха в малкия си джоб теории на хора, които до скоро бяха известни предимно с нечовешките усилия, положили, за да дадат начало на развитието за изследване на вътре-държавните и икономическите процеси. ХВАЛА! :D :D :D

Canis_Dirus
10-28-2009, 20:27
Серем на всяка теория. Фридман примерно отдавна е доста критикуван.

SouthStandServiceLad
10-28-2009, 20:37
Сигурно в химията и физиката критикуват дори Кюри, уви обаче той е голямо име.
В политологическата наука развитието е доста по бързо от колкото в математиката, физиката и прочее. Т.Е. всеки ден нещо се променя, защото политологията е наука за нещо, което е живо, диша и се променя ежедневно. Нещо което се променя благодарение на нас. Това прави и доста от теориите на Маркс нерентабилни днес. ( дали ? ) Но нищо не се знае за в бъдеще.
Така е и с Монтескьо, Гидийо, Вебер и пр. и пр.

Canis_Dirus
10-28-2009, 20:51
То във физиката и химията условията са едни и същи от хиляда години, докато в икономиката условията се менят доста по-бързо и вече теориите на Тейлър и класическата икономика от началото и първата половина на 20 век не важат.

scyLLa
10-28-2009, 20:54
Би ли ми обеснил някой какво е точно комунизъм тъй като не знам кво представлява знам, че много страни са го имали, но не знам кво е?

Canis_Dirus
10-28-2009, 21:03
Би ли ми обеснил някой какво е точно комунизъм тъй като не знам кво представлява знам, че много страни са го имали, но не знам кво е?
Скоро и в Гърция ще го има както са тръгнали нещата 8-)

SouthStandServiceLad
10-28-2009, 21:05
Но правилата на Тейлър са основа, ако не и отправна точка ? Кажи, че не е така и те признавам за тотално -анти :D
А и още нещо - непризнаването на старите авторитети автоматично означава заплюване на новите такива.
Разбира се това не означава, че примерно подкрепям Платоновата идея за държава, но това не означава, че не мога да се поучавам от нея.

scyLLa
10-28-2009, 21:08
Би ли ми обеснил някой какво е точно комунизъм тъй като не знам кво представлява знам, че много страни са го имали, но не знам кво е?
Скоро и в Гърция ще го има както са тръгнали нещата 8-)
Разбрах кво е било аз го знам като социализъм както и да е ми сега тука са на власт партия ПАСОК социалистическа партия (тоест комунистическа)

SouthStandServiceLad
10-28-2009, 21:12
не социализъм и комунизъм нямат общо. Прочети някой учебник по история и не се информирай от форуми, защото ще сгрешиш определено.
Комунистическата партия в гърция е Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

Canis_Dirus
10-28-2009, 21:15
Но правилата на Тейлър са основа, ако не и отправна точка ? Кажи, че не е така и те признавам за тотално -анти :D
А и още нещо - непризнаването на старите авторитети автоматично означава заплюване на новите такива.
Разбира се това не означава, че примерно подкрепям Платоновата идея за държава, но това не означава, че не мога да се поучавам от нея.

Така е. Те са основа, но на тях се гради и се променя. А днешните авторитети примерно имат различни виждания за едно и също нещо, като нито една теория не е пълна и не може да обясни всичко.

Аз не заплювам Фридман приерно, но не съм съгласен с изказването му, че социалната ангажираност на формата се изчерпва с печалбата. ТОва би било вярно, ако от дейността не произхождат странични въздействия. Примерно вредни емисии.

SouthStandServiceLad
10-28-2009, 21:16
Нали не мислиш, че споря по тоя въпрос. Просто исках да смекча тона ти по тоя въпрос.
Иначе сигурно след 100 години и монетарната система ще остарее ;)

Canis_Dirus
10-28-2009, 21:22
Ще плачем за времената на Тейлър ние. Лесно им е било едно време.

Иначе ми е интересно, какво ще дойде след монетарната. То така и така до 30-ина години сигурно няма да има физически пари.

А до тогава смятам най-лицемерно да акумулирам блага 8-)

SouthStandServiceLad
10-28-2009, 21:24
Кофти компания се събрахме, а не му е мястото дееба...

scyLLa
10-28-2009, 21:25
не социализъм и комунизъм нямат общо. Прочети някой учебник по история и не се информирай от форуми, защото ще сгрешиш определено.
Комунистическата партия в гърция е Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας
Да ККЕ са на 3 място, добре че не спечелиха тия гадняри както и да е ще прочета малко повече за комунизма, ама аз си мислех, че двете са едно и също нещо

Canis_Dirus
10-28-2009, 21:27
Дайте да въведем мИнетарната. Минетът като универсалното разплащателно средство!

SouthStandServiceLad
10-28-2009, 21:29
ще прочета малко повече за комунизма, ама аз си мислех, че двете са едно и също нещо
Αποσυνδέσεις

scyLLa
10-28-2009, 21:32
ще прочета малко повече за комунизма, ама аз си мислех, че двете са едно и също нещо
Αποσυνδέσεις
Защо ?

SWASTIKA
10-29-2009, 01:15
брех, каква изненада :)ей не се ебавам...издухахте свастика и неговата идея за форумен дебат...

П.П. Свасти да го духаш :grin:

Не мисля, че има нещо възпитано и културно в това да отправяш някакъв вид афронт към човек, който дори не знаеш как се казва. Това е едно от най - НЕвъзпитаните изцепки.

Говорейки за култура, с извинение за повтарянето ми из постовете, съм длъжен да спомена, че подобно поведение се гради на възпитанието от страна на родителите. Доста голям превес взима именно това възпитание, макар да е 'помляно' от допълнителните 'възпитатели' по улиците.

Искам да кажа, че въпреки промените на личността спрямо обществото, наложени от него или от самата личност, най - голямо значение има началното възпитание. То е ключа към по - добър човек.

Апелирам да обърнеш внимание върху контактите ти със семейството.

machoka
10-29-2009, 02:52
Свастика си е расово помиярче, но с изключение на задълбочения му шизофренизъм, лъжесвидетелство и всеобщо разстройство на личността, както и други тревожни фактори около съществуванието му, понякога говори верни неща.
Възпитание, родителски контрол, първи 7 години.. стил мисинг у някои форумни звездици.

..абстрахирайки се от темата..

cataclysm
10-29-2009, 22:05
има ли бе

cataclysm
10-31-2009, 08:15