PDA

View Full Version : Питане за хамстери - отглеждане?



ivan_realmadrid
10-26-2009, 18:50
Моля да споделите опита си относно отглеждането на хамстери. С какво се хранят, колко често трябва да се хранят? Чувал съм че вода не трябва да се дава набавя се от храната. На колко време се сменя талаша? :)

Joc
10-26-2009, 18:55
те умират бързо, ако се привързваш много си вземи 10 8) :lol:


помня на един приятел преди време, хамстера му умря от запек :lol: :razz:

stefity
10-26-2009, 18:57
Купуваш му гранулирана храна от зоомагазина. хубаво е да имаш отделно нещо като купичка, в която да му слагаш храната, но и без нея става, просто сипваш храната на талаша и мишката си я яде. Продават специални поилки, като има такива както за аквариум, така и за клетки, в зависимост от това в какво си гледаш хамстера. И вода не се дава на мишката, само ако през деня му даваш достатъчно сочни плодове и зеленчуци като краставица, портокал, праскова и т.н. но гледай да са обелени или много добре измити, защото има висок натрии и може от многото ядене на такива плодове и зеленчуци мишлето да умре. Все пак препоръчително е при всички случаи да има поилка с прясна вода, като гледаш през ден или два да му сменяш водата с чиста. А самата поилка се сменя на няколко месеца.
Талаша се сменя в зависимост от това в колко голям аквариум/клетка гледаш мишката... Но все пак ти ще забележиш когато е замръсен и сам ще разбереш кога да го подменяш.
Успех!

ivan_realmadrid
10-26-2009, 19:07
Нали каза че вода не се дава какви поилки ще слагам и защо? :)

DebelaManekenka
10-26-2009, 19:09
знам само, че много често се изяждат един друг 8-)

отвратителни животни :lol:

stefity
10-26-2009, 19:12
Оххх боже... пак прочети написаното и този път по-внимателно.

Айде даже ще ти цитирам мястото.

И вода не се дава на мишката, само ако през деня му даваш достатъчно сочни плодове и зеленчуци като краставица, портокал, праскова и т.н. Все пак препоръчително е при всички случаи да има поилка с прясна вода, като гледаш през ден или два да му сменяш водата с чиста.

ivan_realmadrid
10-26-2009, 19:15
Благодаря! :) :-P :---)

sh3_1s_7h3_0n3
10-27-2009, 05:16
По-добре му сложи поикла - то ако има нужда, само ще си сучи водата, ако не си я е набавило от другаде. Няколко хамстерчета ми бяха измрели от обезводняване, защото ей така всеки ми обясняваше, че нямали нужда - да, бе да. После като му хванах цаката с поилката и започнаха да живеят до дълги старини... :)
Но вода - задължително! :)

ivan_realmadrid
10-27-2009, 07:40
Ок Мерси! :)

vauliuo
10-28-2009, 16:59
виж този сайт http://jivotinki.com

mmKamm
10-28-2009, 18:14
Моя хамстер умря от грип. Ревах 2-3 дена и с мама му направихме тържествено погребение зад блока, на което също ревахме.

LovelyGirl
10-28-2009, 18:25
Моя умря от горещината.Никой не ми беше казал, че не може да е в стаята, където има печка :-|

ivan_realmadrid
10-29-2009, 09:23
Аз четах че трябва да е на 21-23 градуса. И за храната да ви питам колко трябва да се дава примерно дам му ябълка и то изяде всичко после пак нее ли много. :)

LadyDi
10-29-2009, 09:31
Моя хамстер умря от грип. Ревах 2-3 дена и с мама му направихме тържествено погребение зад блока, на което също ревахме.
Моят, единия умря от инсулт, а другия умря от разбито сърце по първия.

ivan_realmadrid
10-29-2009, 09:39
Аз четах че трябва да е на 21-23 градуса. И за храната да ви питам колко трябва да се дава примерно дам му ябълка и то изяде всичко после пак нее ли много. :)

Отговаряйте на това!!!

ivan_realmadrid
10-29-2009, 21:02
Може ли да излезе от аквариума хамстера? Моя е висок 1 педя и сложих горе решетка чувал съм че излизали! :)

mmKamm
10-29-2009, 21:07
Моя хамстер умря от грип. Ревах 2-3 дена и с мама му направихме тържествено погребение зад блока, на което също ревахме.
Моят, единия умря от инсулт, а другия умря от разбито сърце по първия.
Моите съболезнования!

ivan_realmadrid
10-29-2009, 21:21
Ае по сериозно иначе знаете КЛЮЧ!!! :-x :-x :-x

Canis_Dirus
10-29-2009, 21:33
Час по биология в Шумьенския университет. Всички разказват как се грижат за животните си, някои дори ги носят със себе си. Става Петърчо и показва аквариум със златни рибки. Казва:
- Това са моите златни рибки. Аз се грижа за тях всеки ден - храня ги, сменям им водата на два месеца.
- Браво Петърчо. Марийке, ти какво носиш?
- Аз си нося котарака. Казва се Том, обича да го гушкат и да яде Whiskas.
- Иванчо, а ти какво държиш, това проскубано животно какво е?
Иванчо от Провадия протегнал напред ръцете си, показал едно ужасно проскубано животно и казал:
- Това е моят хамстер Пухчо.
- А защо е така проскубан?
- Ами, от тиксото.
- Какво тиксо?
- С което го облепям, докато го чукам, за да не се пръсне!

Punisherrr
10-30-2009, 14:21
...по желание на автора.