PDA

View Full Version : Проблем с косата



tocsoit
10-26-2009, 20:29
От доста дълго време имам проблем с косата, а именно омазняването.
Някъде от около година. Изпробвал съм всичките шампоани на Хед енд шолдърс и нищо, сега съм на пантен за мазна коса( или нещо от сорта). На 16 години съм. Та мисълта ми е има ли някаква "оправия" това, специални шампоани или мазила..не знам.
Ако някой е имал такъв проблем- HELP

Abigoria
10-26-2009, 20:48
Първо, не си мий главата с шампоани за мазна коса. Те изсушават скалпа, следователно водят до повече секреция, от което следва, че косата ти става двойно по- мазна. Купувай си шампоани за нормална коса, ще имат по- добър ефект. Ако си слагаш маска, не я втривай в корените, пак води до омазняване. Също и прекомерното количество стилизиращи продукти...

Второ, сега започва сезона на пърхута и мазната коса. Ако гореизброеното не помогне, или отивай на дерматолог да ти изпише лекарства, или просто се примири...

После, Хед енд Шоудърс са лай*а.

anonimus
10-27-2009, 09:59
После, Хед енд Шоудърс са лай*а.

+1

Имах същия проблем с Хед енд Шоудърс , но от както започнах да си мия косата с Нивеа съм много доволен и нямам такива проблеми, пробвай и ти.

tocsoit
10-27-2009, 12:49
аз пърхут нямам, ще пробвам мерси

ameli
10-27-2009, 13:02
^ и тва ще стане, не бой се :lol:

за мазната коса-на колко време се къпеш? може от това да е-разреди баните поне през 2-3 дена :)

tocsoit
10-28-2009, 12:06
Къпя се всяка вечер понеже спортувам. И като си измия главата вечерта сутринта трябва да се пръскам с лак та горе доло да не си личи, че е мазна.

ameli
10-28-2009, 17:42
казах ти-не прекалявай с лака и не се къпи толкова често :)

tocsoit
10-28-2009, 18:59
също така и използвам преса, от това влияе ли се ?

ameli
10-28-2009, 19:59
може би..

vesito0
10-28-2009, 20:11
остави шампоаните за мазна коса..
използвай такъв за всекидневна употреба, дори и да не го използваш всеки ден, може през ден два..

Abigoria
10-28-2009, 20:22
също така и използвам преса, от това влияе ли се ?
Пресата изсушава. Следователно, за да се поддържа нормалното състояние на косата, се отделя повече секрет. Като при шампоаните за мазна коса. Разкарай всичките боклуци, които си слагаш по косата, и я остави да си почине.

EarthShaker
10-28-2009, 20:56
спри педерастията и ще се оправиш

tocsoit
10-29-2009, 12:13
спри педерастията и ще се оправиш
велик си

TykaSePisheNick
10-29-2009, 19:00
Глава и Рамене е пълна простотия..Въобще не ми е ясно как се продават..хрр

tocsoit
11-01-2009, 07:35
Добре как така да се къпя през 2-3 дена като след като се изкъпя(примерно вечерта) на сутринта ми е мазна ?

gabi_94
11-01-2009, 09:17
Добре как така да се къпя през 2-3 дена като след като се изкъпя(примерно вечерта) на сутринта ми е мазна ?

ем ще се наложи неколко дена да не излизаш от вас или поне да си слагаш шапка, да не се вижда, че ти е мазна...Примерно пробвай сега през два дена да я миеш, гадно е, имам подобен проблем, но няма друг шанс.

Аз си мия косата с хед енд шоулдърс и не съм особено доволна, ама от никой друг не съм доволна, така че, все тая...
Мойта коса я мия през ден или два максимум...просто се омазнява и то в корените само

siqnalili
11-02-2009, 10:23
Аз също я мия през ден, много се омазнява. Някакъв съвет за пърхут. Всички много рекламирани шампоани са пълен шит и въобще не помагат за против пърхут. Даже от haed and shoulders може и да получиш, ако нямаш. Ако някои се е справил с това, моля споделете :)

FatallyGirl
11-02-2009, 12:39
И мойта коса е така :( .. Шампоана на Fructis (нормална коса,склонна към бързо омазняване) е хубав .. Колкото до Хед енд шоудърс - за нищо не става .. ;) :)

tocsoit
11-02-2009, 14:55
значи измих се с вчера с обикновен сапун и досега не се забелязва омазняване. Ще видя дали до утре ще издържи така.

john95
11-02-2009, 16:37
Добре как така да се къпя през 2-3 дена като след като се изкъпя(примерно вечерта) на сутринта ми е мазна ?


Аз ли съм сбъркан или....
При мен като се къпя примерно всеки ден (и косата) ти става чиста и не се омазнява толкова.. А пък понеже моята ако е чиста съм като емо я къпя през 2,3 дни ама сега се подстригах така че все 1 :D

Аз ползвам на Хед енд шоудърс някакъв 'Man Hair Endurance' или нещо такова може да пробваш ако искаш ;)
Смисъл мен ми е все едно дали ще е някой обикновен или тоя, просто като си къпя косата през 2,3 дни тя един ден е ок а после се омазнява,ама хич не личи просто става по гъста и не толкова мека...

tocsoit
11-04-2009, 12:14
Е брат моята не е така като се омазни почва да се слепва и лъщи, а пък бритона особено става като на "клечки".
Също така имам още 1 проблем- за челото става на въпрос. То също се омазнява, но не знам дали проблема е в косата или от самата кожа?

Някакви идеи?

SweetySmallDevil
11-08-2009, 15:26
Е брат моята не е така като се омазни почва да се слепва и лъщи, а пък бритона особено става като на "клечки".
Също така имам още 1 проблем- за челото става на въпрос. То също се омазнява, но не знам дали проблема е в косата или от самата кожа?

Някакви идеи?


ако използваш ФДТ може и от него да ти се омазнява челото, иначе маска от кисело мляко много помага за мазна кожа :) .... а по темата искам да кажа,че Head&Shoulders са пълни боклуци!!! ... на мен косата ми се омазняваше много ... аз се изкъпя и след като я изсуша тя е мазна.... и ми се появи много пърхут!!! ... вече ползвам само Wash&Go и съм адски доволна ... сега съм на този с копривата 'ревива' ... ползвам и на Нивеа за изправяне,но не го търкам в корените защото и той ги омазнява ... мн е силен .... а за момичето,което спортува ... хубаво! мий си косата всеки ден,но шампоан ползвай само 2-3 пъти в седмицата =] .... дано съм помогнала 8)

tocsoit
11-11-2009, 13:23
Изкарах 3 дена без да си я мия и да се омазни.
Всекиден си вдигах косата(в стил подобен на емотата) и лака цък цък. Не се омазняваше ?

INSIDER
11-12-2009, 10:40
Ахаха ше те еба у фешанчето :-x Земи се острижи 0 номер и нема ти е мазна :lol:

liim0nka
11-12-2009, 18:24
Омазняването си е от пубертета..нормално е.На всеки му се омазнява косата, но някои по-бързо.
Аз също съм изпробвала много шампоани и Clear е хубав, но когато използвам един шампоан длго време, започва още повече да ми се омазнява.Ии затова всеки път с различен..в момента съм с Билка и съм доволна :)