PDA

View Full Version : С какво да мажа гъбички на краката ?



neznaq
10-26-2009, 21:30
Здр, от изверстно време краката ми миришат гадно въпреки,че съм ги мил преди минути, та въпроса ми е с какво да ги мажа ?

ameli
10-27-2009, 11:29
хлебна сода в обувките за да не миришат, или онея прахчета дето ги дават с нови обувки :)

clever
10-27-2009, 11:57
Клотримазол е против гъбички и подобни глупости ..
питай в аптеката .

Abigoria
10-27-2009, 13:06
Баща ми си слагаше на краката Хексамин- тва е за бъбреци лекарство... 8-) Трошеше хапчетата и т'ка. Обаче след 1- 2 седмици му се махнаха гъбичките :) Ама не мисля, че вече има такова по аптеките, пък и да има, 100 на 100 си е с рецепта. Имаше едно, дето го рекламираха по ТВ, не му помня името... Един бягаше по една стена, или нещо такова :)

DrSmurph
10-27-2009, 21:49
Имаше едно, дето го рекламираха по ТВ, не му помня името... Един бягаше по една стена, или нещо такова :)

за ЛАМИЗИЛ става въпрос. Много сполучлив препарат!

neznaq
10-28-2009, 09:06
А цената на тоя ламазил колко е ? Аз имам Тридерм и Клотримазол тия дали са добри и ако да по колко пъти на ден да ги мажа ?

Abigoria
10-28-2009, 11:35
А цената на тоя ламазил колко е ? Аз имам Тридерм и Клотримазол тия дали са добри и ако да по колко пъти на ден да ги мажа ?

Има листовка, прочети...

amk933
10-28-2009, 13:35
Гъбичките не са кашлица. Няма какво да се самолекуваш, защото, ако са упорите, няма да стане само с мазане с Ламизил и Низорал, ами ще трябва и да пиеш нещо. Но лекарствата за гъбички, които се приемат вътрешно са много тежки за черния дроб, така че изобщо не си ги самопредписвай, въпреки че се съмнявам някой аптекар изобщо да си помисли да ти даде без рецепта. Отиди на добър кожен лекар и изчакай да видиш какво той ще ти каже и предпише той. Гъбичките не са шега работа, а лечението им още по-малко...Успех. :)

neznaq
10-31-2009, 20:59
Аз ги мажа с тридерм вечер, преди това ги почиствам със спирт салицилов дали ще помогне ?

amk933
10-31-2009, 21:01
Аз ги мажа с тридерм вечер, преди това ги почиствам със спирт салицилов дали ще помогне ?

За пръв път чувам гъбички да се лекуват със спирт. Не е толкова просто колкото изглежда. Обясних вече. Ако наистина са гъбички си трябват специални лекарства с които не бива шега. ;)