PDA

View Full Version : Тема за коментар върху дебатите.



SWASTIKA
10-27-2009, 23:39
Тук може да се коментират всички дебати, текущи, изминали, предстоящи.

Абсолютно всичко свързано с тях. :)

SWASTIKA
10-27-2009, 23:58
Още един път поздравления на montana6 за дългия му пост.

Беше изключително добре изпипан. :)

LINKNOT
10-28-2009, 00:03
Абе ти нямаш ли си друга работа? 8-) Големи мераци за тез' дебати,поне да учавстваше в тях,сеирджия такъв!

SWASTIKA
10-28-2009, 00:16
Абе ти нямаш ли си друга работа? 8-) Големи мераци за тез' дебати,поне да учавстваше в тях,сеирджия такъв!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SWASTIKA
10-28-2009, 00:42
Участник от отбора на Benedictus (UnKnOwNmAtTeR) предложи награда, а ние питаме каква е?

Два чифта чорапи или 3 кг домати? Едното е хубав подарък за зимата, другото добър подарък за масата. :-o 8-)

hottie
10-28-2009, 08:16
Подкрепям мнението на Battlescarred, няма какво да добавя. Макар, че и самата тема ми се вижда скучновата. За мен де. Айде убедете ме, че може да стане интересно :)

drumhead1
10-28-2009, 09:41
И на мен ми е малко скучно...
Всеки пише някви 200 метрови постове в които няма нищо точно... и не виждам да има спор... но както и да е ;д

hardball
10-28-2009, 09:51
Мисля, че грешката е, че всички участници не са прочели първия дебат.
Аз в последното си мнение директно отричам нещо, което казваш ти. Ако си правеше труда да четеш 'километричните постове' щеше да ти е по- лесно.
Аз не знам дали сте наясно с правилата на истинските дебати, те бяха нещо от сорта на 3 минути на участник да защити мнението си и накрая 5 за отбора да синтезира цялата информация, като нямат право директно да нападат или отричат противниковия отбор.
Не претендирам за точност, но имаше нещо такова...

Така че повече аргументация и по- малко мрън- мрън. Отборите са сравнително равностойни.

И другото, не знам дали дебатирате за победа или за форумно внимание- и двете неща са безсмислени. Аз лично не мисля как да ви убеждавам, че може да е интересно или не. Интересното в случая е, че човек трябва да доказва теза, която не е задължително да подкрепя и с хора, с които не е задължително да се разбира. И оттам насетне да мисли.
В тая тема повече коментари от външни лица и по- малко от участниците. Трябва повече да мислим над аргументативните части.

SWASTIKA
10-28-2009, 11:58
Темата е буквално скучна, а моето предложение ще е да приключи още днес, да се направи нова тема с по - голям избор, да се гласува и да започнат, както каза батълскеърд, истинските дебати. :)

Ако някой подкрепя, да го направим, защото там ще се цикли само на едно място. Има две гледни точки + това видимата разлика м/у хората е факт. Не е зададен ясно въпроса и етц.

Какво мислите?

hottie
10-28-2009, 12:03
аз от началото твърдя, че темата не става :)

SWASTIKA
10-28-2009, 16:05
Интересно...

ifilin4ica
10-28-2009, 16:16
Въпрос...
Прочетох всичко и останах леко (добре де....доста) разочарована.
Участничките ameli и UnKnOwNmAtTeR какво смислено нещо написаха? Изобщо с какво съществено и полезно се включиха в така наречения дебат?

drumhead1 написа:
Това е дебат и трябва да има обсъждане и задълбочаване в дадената тема а не само да изваждате някави статии от google и да ги пействате тук.Мислете с главите си и защитавайте страната си.
След това имаш точно 7 реда написани по темата, които дори и за теза не стават.

Лично на мен темата ми е безинтересна и се изчерпва в максимум 5 смислени поста.
Както казаха някои потребители по-горе, по-добре да се направи нова тема, по която може да се разсъждава много по-задълбочено и да се дискутират повече гледни точки :)

SWASTIKA
10-28-2009, 17:34
Искате ли така?

Айде тогава започнете да давате примерни теми за дебат. Това сериозно.

Ще направим после тема за гласуване и ще изберем. :-o

Този дебат не стана, заради самата тема и някои от участниците...

Трябват сериозни хора, това е.


Ако сте готови, очаквам идеи за теми!

ameli
10-28-2009, 17:56
Въпрос...
Прочетох всичко и останах леко (добре де....доста) разочарована.
Участничките ameli и UnKnOwNmAtTeR какво смислено нещо написаха? Изобщо с какво съществено и полезно се включиха в така наречения дебат?

Очаквах дебата да е съвсем различен. Като се замисля, няма какво да се коментира - всеки си има вкус и за един красивия е грозен и обратното. Красотата е много относително нещо. Копирах първото изречение от уикито, за да покажа както значи 'красота' според съвременния човек.


Айде сега ще напиша един дъъъълъг пост в дебата, за да видим какво ще измърдите.

hardball
10-28-2009, 18:05
Айде сега ще напиша един дъъъълъг пост в дебата, за да видим какво ще измърдите.
Недей.

ifilin4ica
10-28-2009, 18:07
Според мен се избра темата за красивите и грозни хора единствено и само, защото от това сме заобиколени днес - от суета. Защото това е тема, по която може да се дискутира лесно.
Не се изискват кой знае какви лекскални умения - достатъчно е да знаеш 2-3 клишета от сорта на:"Няма грозни хора, всички сме красиви вътрешно" и т.н. , да си слушал 5-6 чалгии, в които се пее за пари и цици и си готов .... дискусия като слънце. Всеки си знае неговото, няма кореспонденция м/у участниците в отборите, повечето неща се приемат кало лична нападка и т.н.
Лично аз ще помисля за тема, макар че за мен този дебат е изгубена кауза и едно такова начинание няма да има успех освен ако участниците в дебата не са наистина добре подбрани.

ameli
10-28-2009, 18:07
^видях, че дебата е приключил и го съкратих значително.

С 2 ръце съм ЗА дебата за уличните кучета

предлагам също и за агресията в училище ...

SWASTIKA
11-08-2009, 15:54
Не разбирам защо някой участници от отбор Бени, противоречат на нещото, което трябва да подкрепят...

И ще помоля най - искрено pwnmaster да махне този аватар с Боби Турбото, защото е меко казано отвратителен, а и предава някак си несериозност на целия дебат. :)

SWASTIKA
11-08-2009, 15:57
пак пародия, а? :lol:

Не, този път отива към добре, но има тук - таме осрани позиции...

Pwnmaster
11-08-2009, 16:38
Не разбирам защо някой участници от отбор Бени, противоречат на нещото, което трябва да подкрепят...

И ще помоля най - искрено pwnmaster да махне този аватар с Боби Турбото, защото е меко казано отвратителен, а и предава някак си несериозност на целия дебат. :)
Wtf!?Абе, ма ти сериозно ли!?Отказвам да си сменя аватара тъй като това е едно от свободните избори на човек във форума.

SWASTIKA
11-08-2009, 18:29
Не разбирам защо някой участници от отбор Бени, противоречат на нещото, което трябва да подкрепят...

И ще помоля най - искрено pwnmaster да махне този аватар с Боби Турбото, защото е меко казано отвратителен, а и предава някак си несериозност на целия дебат. :)
Wtf!?Абе, ма ти сериозно ли!?Отказвам да си сменя аватара тъй като това е едно от свободните избори на човек във форума.

Недей саботира отбора тогава. :)

scyLLa
11-08-2009, 20:10
Искам да изразя мнение върху един коментар


Въпреки, че хомосексуалността е известна още от дълбока древност (предполагам повечето сте гледали филма "Александър") това не я прави нормална.
Значи във филма, Александър е "пресякъл от ляво"
Искам да кажа, че това е едно преувеличаване.
Абсолютно не съм съгласен със филма.
По-добър пример щеше да бъде ако беше казъл за 300-те спартанци,
някой от тях найстина са били хомосексуалисти, тъй като са прекарвали повече време с техната армия , от колкото с техните жени.

kir40
11-08-2009, 20:13
Искам да изразя мнение върху един коментар


Въпреки, че хомосексуалността е известна още от дълбока древност (предполагам повечето сте гледали филма "Александър") това не я прави нормална.
Значи във филма, Александър е "пресякъл от ляво"
Искам да кажа, че това е едно преувеличаване.
Абсолютно не съм съгласен със филма.
По-добър пример щеше да бъде ако беше казъл за 300-те спартанци,
някой от тях найстина са били хомосексуалисти, тъй като са прекарвали повече време с техната армия , от колкото с техните жени.
A,Александър дори жена не е имал

SWASTIKA
11-11-2009, 14:08
:smt030